Jump to content

Nodoklis 2014 nāk?


Guest wersa
 Share

Recommended Posts

alusbundza

mūsu ''izcilā'' valdība visu vasaru plātās: ekonomika attīstās, vis iet uz labu (ka tik tauta neizdomā referendumu pret eiro ieviešanu),

tagad, pie budžeta sastādīšanas jūt, ka nauda par īsu, un štuko , kā vēl noslaukt tautu,

skaidrs ir viens, jo lielāki nodokļi, jo vairāk uzņēmēju strādās ēnu zonā

Link to comment
Share on other sites

Atā, nepiepildītā vēlēšanās atvērt mazo SIA vai IK. Atceros kā mani pārliecināja, ka nav vērts līst iekšā šajās lietās un, ka, ja veido mazo biznesu, tad labāk nelīst nodokļu lietās, jo ātrāk izputēsi. Man bija kaut-kāda pārliecība, ka tomēr valstij palīdzēsi, ja būsi godīgs un valsts par tevi parūpēsies pretī. A nē - žuj tebe, apliek ar nodokļiem visu ko var. Nu neko darīt, strādāsim citai, mazāk prasīgai valstij.

Link to comment
Share on other sites

igauņu numuru izmantotājiem nav nekāda sakara ar mazo biznesu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@, nu pag.. to, ka nesamazinās IIN jau vismaz vairāk par pusgadu visi zin. Tā vietā samazinās sociālo gan darba devēja, gan ņēmēja pusē. Kas arī nav slikti.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Ko cepās, tauta - tāpat mikrouzņēmuma nodoklis un juridiskais statuss ir un paliek izdevīgākā mazās uzņēmējdarbības un mazās peļņas mazgāšanas iespēja Latvijā - 9 vai 15% tāpat ir galvastiesu mazāk par ~50%. Tā vietā, lai ņaudētu par pāris procentu pieaugumu, būtu domājuši, kā uzlabot savu pakalpojumu/preču noietu, un nopelnītu vairāk.

Link to comment
Share on other sites

kaut kā nesakrīt ar tēmas nosaukumu tas koments par mikronodokļa palielināšanu. tas būs tikai no 2015. gada.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Visu mēs zināsim tad, kad tiks pieņemts un pasludināts nākamā gada budžets, nevis šodien – rīt :) .
Uzskatu, ka IIN valstī ir par augstu un ar to neapliekamais minimums par zemu. Lielākas algas gadījumā to tomēr jūt.
Protams priecājos bez gala. Igaunijā ir zemāks, sociālie tur nav lielāki, bet viņi spēja indeksēt visas pensijas, ne tikai sīksīkās kā mēs :) Viņiem gan bērnu ir vairāk augusi dzimstība, tāpat strādājošo proporcija pret pensionāriem un nepilngadīgiem nav optimistiska :) .

Arnolds Piepe - MUN maksā no apgrozījuma! Pamēģini lūdzu uztaisīt mazo ražotni ar MUN un padarbini lūdzu kādus divus gadus, tad pienāc un ieliec bilances :) . MUN ir izdevīgs tikai tam, kura izdevumi ir niecīgi, kā portālā lietotāji norādīja desmitiem reižu :) .
Vienreiz tu minēji, ka saņem darba algu. Varbūt tāpēc tev liekas, ka visi sīkie nevis kārpās, bet mazgā piedzemdētu naudu :yahoo: .


e=d
Jā, nesakrīt gan, bet lai jau paliek. :resent:

Tālāk, cienījamais Arnold Piepe, es tiešām ļoti gribētu zināt, kas tas par izdevīgo juridisko statusu tam mun maksātājam?Tas ir nodoklis, ko var izvēlēties maksāt IK, SIA, utt. Tam ir ierobežojumi apgrozījumam, viena cilvēka ienākumam utt.Firmas pamata statuss taču ir tāds pats kā citam IK, SIA.Aizmirsi arī PVN, no tā maksāšanas neviens nav atbrīvots.

Par apgrozījumu - Arnold, kā kaut ko var pelnīt, mazgāt utt bez apgrozījuma? Ļoti interesē. Par aploksnēs saņemtām naudām nesāc drukāt, pats rakstīji – mazgāt.  Legalizēts. OHO.

 

Redzi, visi tev mazgā, ņaud, vaid utt. Tavā izpratnē katrs iebildums ir ņaudēšana. Vai tu nestrādā TUR? Kur tos nodokļus izlemj un apstiprina?

 

 

 

 

 

 

 

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Nē, es nestrādāju TUR kur pieņem nodokļus un likumus - ja būtu lasījis manus rakstus citos topikos ar vaidētājiem, zinātu, ka strādāju iekārtu un darbagaldu projektēšanas uzņēmumā.

 

Tālāk - visi labi zin un saprot, ka mikrouzņēmumi lielākoties tiek izmantoti vai nu lai savilktu galus mazajām firmelēm, kas strādā uz tīru pievienoto vērtību (dizaineri, programmētāji, strādnieki), vai arī lai optimizētu nodokļus lielajos uzņēmumos, ar uzsvaru uz otro. Man pašam arī pieder mikrouzņēmums, strādā divi cilvēki, taisa un uztur mājaslapas - studenti svētdienas koderi, tā teikt. MU ir ideāla uzņēmējdarbības forma manā gadījumā - maksāju nodokli par to, ko nopelnu, nejājos ar drausmīgajām grāmatvedības peripetijām, turklāt divi cilvēki saņem algas, un vēl man atlec kapeika papildus - esmu priecīgs. Un, kā jau rakstīju, padzirdot par MUN pacelšanu, es uzreiz sāku štukot, kā pacelt peļņu, nevis kā atkal sākt aploksnes grabināt.

 

Bet tas vispār, izskatās, ir postpadomju cilvēka garā - apjāt, nošmaukt, nozagt, ka tikai citiem sliktāk kā man...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Jauki, tātad arī pats zini, ka uzņēmējdarbībā netek piena upes un nebirst $$$$ lietus. Ne velti pat sliktajos treknajos gados daudz dibināto uzņēmumu dažādās sfērās tika slēgti. Konkurence, tirgus utt, no frizētavas līdz rūpnīcai. :) . Prieks ka Tev veicas, studentiem arī laba pieredze uzkrājas, jauki :) . Jā, esmu lasījis, daudz kas Tevis rakstītais man patika.

 

Par mazām summām, daži tūkstoši, vrb  austrumeiropā arī krāpj biežāk.Par lielākām, papēti ārzemju tiesu prāvas, maksātnespējas utt jaukumus. Tajās pašās vācijās, U.K utt - pasūtītājs pasūta mazam uzņēmumam renovāciju, izstrādājumus, remontu utt. Rēķini 50–500 tūkstoši izrakstīti, klients bankrotē, vienkārši nemaksā vai līdzīgi. Pēc noteikta laika vari ielikt tiesā, tā nebūs rīt, parīt. Mēneši. Izdevumi tev ir jau bijuši, bet rēķins nav apmaksāts.  Dalīto rēķinu gadījumā – pēdējie rēķini utt.  Viltīgākie sniedz pretenzijas, pretprasības vai paši sūdzas pirmie utt.Neesam mēs neparko sliktāki kā viņi tajās ne postpadomju valstīs.  Vēl lielās krāpšanas prāvas papēti, kādās kārtīgās valstīs tās lielas summas?Legālās metodes esi pētījis? Vienā valstī ir firma, kur ražo, bet CGT augsts,  saimnieks dzīvo valstī, kur mazāks CGT un maksā mazāk nodokli par dividendēm. Kaut kā bija doma, ka mikrouzņēmums varētu būt labs arī vienam iesācējam, tā, sākumam, laikam kļūdos, Piepes kungs.

Jauki, ka ir alga, redz, un DD par tevi jāmaksā vairāk IIN un VSOI, nekā tika solīts gada sākumā, cik tur samazināt.Paņem 0,5% no savas ar IIN apliekamās algas daļas un izrēķini, cik tas ir gadā, divos, trīs, desmit gados.Būtu pa pusprocentu samazināta gan IIN un VSOI  – 0,5 un – 0,5 % - skaties, jau 1,5% mazāk nodokļu.Uzreiz vieglāk, vai ne? 24%/23,5% un 21% viegli salīdzināt.Kāpēc mēs nedrīkstētu salīdzīnāt EST un LV   IIN likmes? Viņi taču ir ieviesuši eiro, spējuši indeksēt visas pensijas, ir mums priekšā daudzās jomās. Tā ir gaudošana? :)

 

Varbūt pie vainas ir tas, ka viņiem nav LM, nebija bankas K un bankas P, un citu brīnumu? Kuros jāstumj ņaudētāju nodokļu naudiņas, vēl visādas VAS un Air brīnumi ar pliekiem utt jaukumiem?

Viņiem lētāki valsts iestāžu projekti būvēm un remontiem? Ir/Nav?

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Konkrētajam lietotājam gan ir bezjēdzīgi kaut ko skaidrot bet informācijai citiem pretargumenti...

 

 

 

Tajās pašās vācijās, U.K utt - pasūtītājs pasūta mazam uzņēmumam renovāciju, izstrādājumus, remontu utt. Rēķini 50–500 tūkstoši izrakstīti, klients bankrotē, vienkārši nemaksā vai līdzīgi. Pēc noteikta laika vari ielikt tiesā, tā nebūs rīt, parīt. Mēneši. Izdevumi tev ir jau bijuši, bet rēķins nav apmaksāts.  Dalīto rēķinu gadījumā – pēdējie rēķini utt.  Viltīgākie sniedz pretenzijas, pretprasības vai paši sūdzas pirmie utt.

 

Šajās minētajās un arī citās valstīs pirmkārt Ltd jeb SIA struktūra ir sakārtota - Ltd būtība ir dot cilvēkam iespēju biznesam neriskējot ar paša mantu un tas tā arī ir un paliek un otrkārt priekš šādiem "claim" gadījumiem ir "business insurance" pakalpojumi.

 

 

 

Kāpēc mēs nedrīkstētu salīdzīnāt EST un LV   IIN likmes? Viņi taču ir ieviesuši eiro, spējuši indeksēt visas pensijas, ir mums priekšā daudzās jomās. Tā ir gaudošana?   Varbūt pie vainas ir tas, ka viņiem nav LM

 

Igaunijā visas likmes ir daudz izdevīgākas ja jau gribas salīdzināt.

Arī tas kā ir izrīkojušies ar lielākajiem uzņēmumiem ir ļoti labs pretstats LV un piemērs kā vajadzēja darīt.

Igauņiem ir  http://en.wikipedia.org/wiki/AS_Silmet

Un pārējais Narvas industriālais apgabals kas pilns ar visiem lielajiem energouzņēmumiem.

Labots - hyk
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Par to biznesa apdrošināšanu ir jāmaksā naudiņa. Viņu par brīvu nedod. Tas jā, viņiem vismaz ir tāda iespēja, vieglāk visu sakārtot. Tāpat, paskaties, ja firma ir ieguldījusies, bet nauda kontos neienāk, rezervju maz, kā viņu darbināt tālāk?Būtu tik ideāli, tad viņiem neslēgtu tos uzņēmumus. Kapēc tad tās gmbh tomēr tiek slēgtas? Visas tirgū nepaliek?

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Padomju laikā dzimušajiem tas ir kā ar mātes pienu iezīsts - valsts vara ir tavs ienaidnieks numur viens. Un jebkurš veids, kā tu to valsti sajāj, ir labs. Zagt it labi, čakarēt ir labi, smiltis bērt benzīnā ir absolūti patriotiski. Mēs joprojām neesam no tā aizmukuši prom - valsts tagad ir mūsējā, bet mēs pret to izturamies tieši tāpat kā pret tiem velna komunistiem. Kas tas ir? Tas nozīmē, ka mums, visiem večiem ir jānomirst, tad varbūt kaut kas mainīsies.

© Normunds Bergs, SAF Tehnika vadītājs.

No viņa intervijas novembra Playboy.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Interesants viedoklis.

 

Izdaru secinājumu - viss kas notiek ir labi un pareizi. Apspriest šeit neko nav vēlams, tātad topiku varam klapēt ciet.Jātur mute un jāsmaida priekā :) . Citādi iebāzīs šos tekstus par padomju laikā dzimušiem un viņu tikumiem.

Pirkss

 

#63 posts tiešām ir citāts no intervijas? Paanalizēju, tas kaut ko atgādina, ka nelabi paliek. Tātad tiek radīta nosacīta šķira - konkrētā laikā dzimuši cilvēki. Padomājam tālāk – izvirza teoriju Viņi visi ir slikti. Norāda iespējamo risinājumu - viņiem visiem jāizmirst. Padomājam tālāk, līdzīgas idejas trakuma sākuma stadijās ir bijušas slaveniem ideologiem – Ļeņins norādīja kapitālismu kā iznīdējamu, turīgos kā šķiras ienaidniekus. Metode - revolūcija un proletariāta diktatūra. Sapņoja, kamēr izdarīja.Nākamais piemērs – Hitlers, ideoloģijas rases pārākums pār citām un kaitīgie elementi, kuru dēļ viss esot tik slikti - dažas tautības. Ieteiktā metode - pasaules kundzība.Mūsdienās velk uz breivīka murgiem sākumstadijā.

Negatīvisms, norādīti vainīgie , pausts ka jāiznīkst. Vēlāk k jānīdē. Tās ir ļeņina, hitlera un breivīka sākumstadijas, viņi sākumā arī maigāk izteicās, vēlāk niknāk utt.

 

Ceru ka bija domāts kā neveikls joks :) .

Labots - wersa
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Wersa, tu jūtami neesi lietas kursā kas ir Normunds Bergs, cik viņam gadu (pateikšu priekšā - tā pati pad. laika paaudze vien ir) un kas par uzņēmumu ir SAF Tehnika.

Tad šādi prātuļojumi nerastos un netiktu tēlota aizskartā nevainība komplektā ar sacītā uztveršanu kaut kādās melnbaltās galējībās.

Iespējams, lai saprastu ko viņš ar to domāja, ir jāizlasa visa intervija.

 

Vajag domāt kā un ko darīt lai ietu uz priekšu, nevis vārīties nonstopā pa riņķi ka viss ir slikti un kādi visi tur augšā (nez viņi tur augšā dzimst savās kategorijās  - ne no mums nāk?) ir maitas.

Tie tur augšā, pārstāv visas mūsu īpašības, patīk mums vai nē. Sevi vien tur redzam. 

 

Neredzu šādos topikos kaut mazāko jēgu. Viens un tas pats tiek apzelēts pa riņķi. Retie kaut kā prātīga ieteicēji noslīkst zem gaudošanas plūdiem.

 

P.S. Par latviešu gaudošanu arī tur ir (tur pat vēl viens raksts ir par šo tēmu - psihologi un kas tur vēl, mēģina analizēt kāpēc daudzi latvieši ir tādi gaudotāji un pesimisti), tev noteikti nepatiks.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Zinu, kas ir un pat kā izskatās dzīvē :) , tāpēc nobrīnījos. Darīšanu gan nekādu, cik atminos, ar viņu nav bijis, bet dabā redēts šis kungs vairākas reizes :) .

 

Kāpēc noslīkst? Bija taču ieteikumu atļaut MUN mazāka darbinieku skaita firmām utt. Daudz ieteikumu bija.

Ļoti labi zinu, ka vēlams visvairāk vainu atrast sevī pie visa :) , ir apgūti psiholoģijjas pamati un nedaudz arī NLP :) .

Tāpat manipulācijas tehniku pamatiņi. :) .

 

Pirkss, kad ārzemēs grib pacelt kādu nodevu uzņēmējam kaut par 0,1% vai noņemt kaut 10 eiro no kāda liela pabalsta, viņi tā gaudo, kā LV nekad nav neviens gaudojis :yahoo: .

Tā ka mums vēl ir daudz gadu desmiti jāmācās pa īstam kunkstēt un gaudot :) .

Kas attiecas uz bezjēgu, kāpēc? Piem, ar IIN apliek arī invaliditātes un vecuma pensijas, bet ar VSOI nē, VSOI dod soc garantijas, bet IIN nē ( pensijas un pabalsti tiek aprēķināti pēc nomaksātā VSOI).

Tātad speciālistam labāk, ka viņam no algas ir jāmaksā mazāks IIN, nevis VSOI dņ daļa :) Loģika.

Varbūt LV nav labu specu, kam ir laba alga? Ir. Invalīdi un pensionāri ir? Ir. Utt utml.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc iesaku izlasīt visu interviju un izdarīt savus secinājumus. Vai to var izdarīt onlainā, neņemos spriest.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

Biedri 549 raksti Pievienots 27 September 2013 - 12:59 http://financenet.tv..._latvijas_naftu   Paraugs, kā jāvada firma.

 

Par latvijas Naftu nav īsti saprotams ar kādu sarkasmu vai ko citu tas ir teikts, taču tas nudien nav veiksmīgs piemērs. Tur ir atklata laupīšana 20 gadu laikā, LN pērk pilnīgi visu degvielu nu jau 20 no nevienam nezināmas ar 2000 ls kapitālu dibinātas firmiņas, kas mākslīgi tur LN maksatnespējā manipulējot ar degvielas cenu, nu lai kaut vai nemaksātu zemes  īpašniekiem par zemes zem uzpildes stacijām nomu un daudzas citas lietas, pakāpeniski pārņemtu  un modernizetu uzpildes staciju tīklu neieguldot ne santīmu savas naudas. Rezultātā no milzīgas organizācijas ar 600 uzpildes stacijām ir palikusi plika čaula kurai itka pieder dažas stacijas taču tās pašas ir nodotas nomā ewt, valsts adminstrātori ir pilnīgi bezzobaini un visu parādi rausta mazzināms cilveks doma laukumā kurš asociējas ar skaitli 29. 

Link to comment
Share on other sites

@@Pirkss, kas ir Jānis Bergs? Nedomāji gadījumā Normundu Bergu?

Link to comment
Share on other sites

Jānis Bergs ir Normunda Berga jaunākais brālis...

Man viss otrādi sanāca :mrgreen:

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Ok, paldies. Bet Intervija žurnālā Playboy ir ar Jāni vai Normundu ?  db.lv rakstā ir Playboy intervijas fragments ar Normundu Bergu, tādēļ jautāju.

Link to comment
Share on other sites

Novembra Playboy'ā ir intervija ar Normundu Bergu. 

Tfu velns kā aplauzos! :(

Sajaucu viņus abus!

Piedošanu. :dornis:

Un jā, tas db.lv ir fragments no tās intervijas.

 

P.S. Esmu strādājis kādreiz Fortechā kur bija viņi abi, un viņu abus parasti uztvēra kā vienu vienību, tāpēc sajuka :)

Labots - Pirkss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka man laikam nav vēl "tiesību" šeit prasīt pēc palīdzības,un jaunu topiku es uztaisīt nevaru, bet, tā kā šeit +- runā par ekonomiku, es uzdrīkstēšos riskēt. Es taisu zpd par tēmu "Ceļu sliktā infrastruktūra negatīvi ietekmē Latvijas ekonomisko attīstību", man nedaudz smeļas ūdens mutē, varbūt ir kāds izpalīdzīgs cilvēks, kurš var ieteikt, kur man sākt pētīt, kādas nozares?

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Tādai jābūt nodokļu sistēmai:

http://taxcalc.ie/budget-2013/

LV nodokļu sistēma ir absolūti idiotiska.

 

Īrijā man jāmaksā no algas tikai 20%, nevis ~40% tā kā Latvijā.

Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/maksatnespejas-likums-valdes-locekliem-liks-atbildet-par-zaudejumiem.d?id=43810030

 

Re kur ir arī apsolītais turpinājums sāgai kura sākās ar tiem pastulbajiem mikrobiem, i nedēļa nepagāja līdz jaunām jautrībām

Link to comment
Share on other sites

 Nedomāju, ka lobijs "sponsori" ļaus šito pieņemt. Ja arī pieņems, tad ar "caurumiem" 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

No brīža kad bija pienākums iesniegt makstanespēju :)  Kamēr pierādīs, kamēr iztiesās, voobščem prāvosies tik ilgi kā BB gudrinieki.

 
Šitais laikam grib uz visiem attiecināt, nav speciāli tikai mikrobam :yahoo: .  Labs ir, tagadējā darbā neesmu valdes loceklis, iepriekšējam nespēja tik izsanēta, guļu mierīgi :) .
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu man ir daudzreiz bijis teorētisks pienākums pasludināt to maksātnespēju, vienreiz par to zinaja ne tikai avīžu slejās bieži redzamas personas, bet arī prokuratūra, nu protams ka mīra miera labad tas viss tika noklusēts pilnīgi visos līmeņos un es esmu absolūti pārliecinats ka tādu lietu ir simtiem un tūkstošiem un ko tagat cilvēkiem kas nepieļauj lielu sociāli svarīgu uzņēmumu maksatnespējas sakšanu būs vēl par 3 gadu veciem grēkiem ar savu īpašumu jāatbild!?!?!? Uzmetiens tiem kas reāli kaut ko dara, eh nu kurp mēs ejam....

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau liela daļa atjaunotās valsts likumu liekas tīri tapuši uz centrālcietuma nārām, tāpēc, kas te ko brīnīties par absurdiem, ko taisa liela daļa tā saucamo "runasvīru". Daudziem senatoriem un ministriem tie "padomnieki" un "labās" rokas arī izskatās pa taisno no turienes nākuši, tāpēc rezultāts ir tāds, kāds tas ir.

Kā kāds mēģina šīs "patiesības" atšifrēt, tā jātiņās. Labi vēl, ka nepazūd pavisam, ļauj nolikt mierīgi pilnvaras, bez neatgriezeniskām sekām.

Tiesu sistēma ir izveidota tikai ar vienu mērķi - lai paspētu iestāties noilgums.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Daudzi runā par izlaušanos Rietumu demokrātijas visumos , man nāk prātā tik viens - verdzība . Uz statistikas bāzes izskaitļota verdzība....piedodiet , ka es tik nepareizs .

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...