Jump to content

PSU ventilatora maiņa


Rubenis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Manā rīcībā ir nonācis ļoti skaļš dators ar  AMD  64 x2 6000+ Althonu. Priekšā viens reaktīvā dzinēja skaļuma cienīgs 120mm ventilators (to nomainīt bez problēmām), procesora dzesētājs arī skaļi strādā un temperatūras ir no 46 grādiem idle līdz pat 70 zem slodzes. Tur arī dzesētājs jau ir ceļā un viss būs kārtībā.

 

Problēmas rada noname baroklis 350w, kas ir ļoti skaļš, bet datora īpašnieks nevēlas to mainīt, tādēļ jautājums tāds - cik grūti ir nomainīt PSU dzsētāju. Ieeļļoju ventilatoru, nedaudz klusāks palika, bet ne tuvu tik klusi kā vajadzētu. 

 

No tehnikas nebaidos, iekšā ir 80mm dzesētājs tikai uz diviem vadiem, taka neredzu kur būtu problēma ielikt parastu 80mm dzesētāju un miers.

 

Vai tas tiešām ir tik vienkārši kā savienot vadus un aiziet???

Link to comment
Share on other sites

@rmands

 

 

cik grūti ir nomainīt PSU dzsētāju
Grūti tas nav jautājums ir tikai vai psu un ventilatora caurumi sakritīs vienas ar otru. 
Link to comment
Share on other sites

Charlie

Man vēl nav gadījies, ka caurumi nesakristu (kādiem trim 80mm un diviem 120mm PSU).

Apsvērumi, kas nāk prātā (bez īpašas praktiskas pieredzes):

Ja ventilātors ir PSU izejā, var būt problēma ar ilgtermiņa izturību dēļ temperatūras režīma (un vajag pārbaudīt, ka ir derīga ventilātora orientācija, daļai gultņu ir ierobežojumi). Ja ir viltīgs PSU, kas regulē ātrumu, jāuzmanās lai nav tā, ka ventilātors vispār apstājas. Un vēl, es nedaudz baidos, jo tad tomēr ir atbildība par to, ka nepārkarst/nenomirst/neaizdegas (tfu-tfu-tfu).

Link to comment
Share on other sites

nnoname

vienīgais, ko pie ventilatoru maiņas būtu jāpārbauda - lai jaunajam ventilatoram gaisa plūsma būtu daudzmaz līdzīga esošajam

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Ja ir viltīgs PSU, kas regulē ātrumu, jāuzmanās lai nav tā, ka ventilātors vispār apstājas.

 

Nu neizskatās pēc kāda viltīgā PSU, jo kolīdz ieslēdz kompi, tā aiziet - ventilators strādā un  troksnis ir paliels. 

 

 

 

vienīgais, ko pie ventilatoru maiņas būtu jāpārbauda - lai jaunajam ventilatoram gaisa plūsma būtu daudzmaz līdzīga esošajam

 

Pēc specifikācijas ir gandrīz tieši tāds pats. 

Link to comment
Share on other sites

standarts sēRRR :resent:

 

Oho, nu i cenniks, - 80mm?!!!

http://www.salidzini.lv/search.php?q=80mm+fan&instock=on

kas kaut kāda krīze vai?

 

nez 90mm ielien vai nē, tīri insanti palika?

http://www.salidzini.lv/search.php?q=90mm+fan&instock=on

 

nu un protams ebay...

http://www.ebay.com/itm/80mm-x-25mm-CPU-PC-Fan-Cooler-Heatsink-Exhaust-3-pin-/380639879439?pt=US_CPU_Fans_Heatsinks&hash=item589fe7a10f

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

350 W noname PSU pusotru latu vērts ventilators varētu būt overkill - tādam no sprāguša izlodēt būs pašā laikā .

Link to comment
Share on other sites

Valstī kur tādi pamuļķi kā Olafs Pulks var tikt latvijas dzelsceļā pie labi apmaksāta amata 1,5Ls vērti ventilātori daudziem ir luksus prece.

Da lab, tikko, pirms mēneša, nelielu moddingu taisīju, tad bija ap 0,89

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Tas, kas te uztraucas par to, ka caurumi nesakritīs, es ar mainīju psu kūleri, un pieskrūvēju uz 1 skrūvi, i nekas

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

da kā var nesakrist?!!! :shok:  tas tak standarts.. mhhh... galu-galā urbis ir jūsu ( t.i. modera :moil: ) labākais draugs!!!

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Es uz sitiena nevarēju dabūt tāda paša izmēra, ņēmu lielāku. Galvenais lai spēj dzesēt, pārējais man ir vienalga, 1 skrūve vai neviena skrūve uz kā šis turās

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

350 W noname PSU pusotru latu vērts ventilators varētu būt overkill - tādam no sprāguša izlodēt būs pašā laikā .

 

Es tik paņēmu to kompīti uz uzfrišināšanu - papildus ram, jauns Windows, putekļus ārā, novērst troksni. Es jau teicu, ka PSU nemaksā daudz, bet tomēr negrib saimnieks jaunu PSU, tad nevajag.

 

Skaidrs man viss, paldies visiem par atbildēm, PSU tiks pie jauna ventilatora. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

un jēga pirkt vienreizējos mēslus zem 3 latiem?
 

 

Baroklim, kā vērtība nepārsniedz 3 - 5 latus, likt iekšā karlsonu pa 5 ar roka neceļas.

 

Lai gan kārtīga meistara krājumos vienmēr ir no kurienes noskrūvēt. 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

baroklim, kura vērtība nepārsniedz 5 latus, iespringt ar atskrūvēšanu roka neceļās, kur nu vēl ko vairāk

Link to comment
Share on other sites

 

 

PSU nemaksā daudz, bet tomēr negrib saimnieks jaunu PSU, tad nevajag.

Es gan mēģinātu saimnieku vest pie prāta, apskaidrojot riskus, kas saistīti ar veca no-name psu darbināšanu.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Es gan mēģinātu saimnieku vest pie prāta, apskaidrojot riskus, kas saistīti ar veca no-name psu darbināšanu.

 

Man jau bija problēmas iestāstīt, ka tās temperatūras un datora izslēgšanās dēļ pārkaršanas ir dēļ sliktas procesora dzesēšanas, un ka jāmaina dzesētāji. Cilvēka kompis, es viņu brīdināju par to, ka PSU tas uz ko taupīt, bet tā ir cilvēka izvēle.

Link to comment
Share on other sites

tie vecie noname iet labāk nekā visi jaunie, galvenais nomainīt dežurkas kondiķus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...