Jump to content

Starpība starp RTU studiju programmām


Googler
 Share

Recommended Posts

Vai kāds zina, kāda starpība ir starp RTU "Datorsistēmas (RDBD0), Bakalaura akadēmiskā, Pilna laika (dienas), Budžets, Rīga"

 

un

"Datorsistēmas (specializēšanās virzienā: Lietišķo datorsistēmu programmatūra) (RDKD0), 1. līmeņa profesionālā, Pilna laika (dienas), Budžets, Rīga" ?

 

Nevaru atrast, ko, kurā māca.

Labots - Googler
Link to comment
Share on other sites

Zina, zina. 

Viena ir bakalaura akadēmiskā (3 gadi bez prakses) un otra ir 1. līmeņa professionālā (2 gadi)

Link to comment
Share on other sites

diversija

Pats mācos (Datorsistēmas (specializēšanās virzienā: Lietišķo datorsistēmu programmatūra) (RDKD0), 1. līmeņa profesionālā, Pilna laika (dienas), Budžets, Rīga). Pabeidzu 1. kursu. Cik pats esmu izpratis, tad mums ir prakse, bet bakalauriem tā nav, kā arī mums ir priekšmeti, kas atbilst šai tēmai... Piemēram, mums nav fizikas, latviešu valodas, kas, savukārt, ir bakalauriem. Bakalauriem visu māca padziļinātāk un vairāk teorētisko, bet mums vairāk praktisko, kā arī sanāk bieži vien vielu apgūt patstāvīgi mājās, jo pasniedzēji vielu pasniedz tā virspusēji, bet uzdevumi jāpilda jau padziļinātāk. Kā arī semestra laikā, mēs izņemam vairāk, kā bakalauri. Kā piemērs var būt tas, ka ja 1. kursā izņēmām MSDOS un UNIX, tad bakalauri UNIX ņem tikai 2. kursā. Tas tā, īsumā arī būtu viss...

Link to comment
Share on other sites

Kellerman - aha, DOSozauri mūžam nevaid miruši... :>

Link to comment
Share on other sites

Tiešām RTU ir tāds priekšmets kā latviešu valoda? Jūs nejokojat? 

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Pirms pāris gadiem tur esot arī fizika/ķīmija bijusi ja nemaldos :D

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Bakalaura vajadzētu būt  tām ķīmijām, fizika, math utt utt. Bāzes piemēri ķīmijā tur vecmodīgi, aka LLU gaumē... ir redzēti.

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Nu LU māca angļu nozares, bet ja dabū normālu līmeni un testu uzraksti, tad tikpat kā nekas nav jādara. Tur nekādu nevajadzīgu priekšmetu kā ķīmija, fizika nav.

Link to comment
Share on other sites

Nevaru iedomāties kāpēc fizika datorspeciālistam ir nevadzīgs priekšmets. Kādreiz runāju ar vienu dāmu grāmatvedi, kas senos laikos beigusi matemātiķus tagadējā RTU. Man bija liels izbrīns dzirdot, ka par elektrības lietām viņa bija mācījusies nemazāk, kā es tekniskajā skolā mācoties par radiotehniķi. Tad gan nebija ne maģistru, ne bakalauru, bet visi mācijās par inženieriem vismaz 5 gadus.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

(labots)

'diversija' - es šogad tiku budžetā tieši uz to pašu. Pēc visām atsauksmēm jau biju domājis, ka nāksies mācīties ķīmiju un fiziku. Kādas valodas tiek mācītas?

Labots - Googler
Link to comment
Share on other sites

Ē, veči. Es vēl nedaudz saprotu cepienu par ķīmiju. Bet nu fizikas pamati (un tas, kas tiek DITFiem tiešām ir pamati) ir jāzin katram sevi cienošam inženierim, neatkarīgi no specialitātes.

Link to comment
Share on other sites

Fizika mani daudz mazāk uztrauc nekā ķīmija, kuru nekad neesmu sapratis un negribu saprast. Tiešām nesaprotu, kāpēc viņa vēljoprojām tiek mācīta programmēšanā.

Link to comment
Share on other sites

Bet nu fizikas pamati (un tas, kas tiek DITFiem tiešām ir pamati) ir jāzin katram sevi cienošam inženierim, neatkarīgi no specialitātes.

Man fizikā (1. vai 2. semestris) mācīja tieši to pašu ko vidusskolā(tos pašus pamatus). Tagad pasaki, kāda jēga man no tā bija?

DITF - Finanšu inženierija

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Princips - atkārtošana zināšanu māte. Tūkstošgades tradīcija.

 

Kurš var sagremot, bakalauros pārgremos jebko, ko liks mācīties. Cik būs izpratnes, tas cits jautājums.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...