Jump to content

Ar ko rakstam latviski androīdā?


rodgerz
 Share

Recommended Posts

Tikko uzmetu savai xperia Cyanogenmodu un saskaros ar problēmu, ka iebūvētais latviešu valodas rakstības tūlis ir pamatīgs draņķis. Labākais ko atradu ir anysoft keyboard rakstīšanas rīks, bet tā īsti kkas nav. Ko jūs lietojiet?

Link to comment
Share on other sites

Леший

Lietoju defaulto samsunga variantu. Rakstu tekstu bez garumzīmēm, tas piedāva variantus no vārdnīcas. Retajos gadījumos vārdu nav, tad rakstu visas garumzīmes pats, pieturot attiecīgo pogu, vai izmantojot Alt.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

AnySoft Keyboard - viss lieliski darbojas. Tik sakonfigurēt vajag kā nākas. Android 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

garumzīmes man uzliktas, lai ieslēdzas nospiežot attiecīgo burtu divreiz. Ļoti ērti. Patīk, ka ar bultiņām varu pārvietot kursoru, kas palīdz labot kādus vārdus. Vārdnīcu esmu atslēdzis. Tā laikam gaumes lieta.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Hacker's

Var uzlikt, lai pieturot burtu jau pēc 200ms izmet garumzīmes taustiņu un atlaižot apstiprinās - nav jāslidinās pa izvēlni, jo kā pirmo ņem LV diakritisko.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Xperia ST27i stock klaviere ar iestatītu divu (en+lv) vārdnīcu atbalstu. 

Link to comment
Share on other sites

LVArturs

Swype. Var arī Swiftkey, bet man tur trūkst Copy, Paste, Select all, Cut īsceļu, kuri ir Swype.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lietoju defaulto samsunga variantu. Rakstu tekstu bez garumzīmēm, tas piedāva variantus no vārdnīcas. Retajos gadījumos vārdu nav, tad rakstu visas garumzīmes pats, pieturot attiecīgo pogu, vai izmantojot Alt.

Daru precīzi tāpat. IMHO ideāls variants, neko labāku nevajag.

Link to comment
Share on other sites

"savai xperia" būs pagrūti lietot defaulto samsung variantu. Un ir tālruņu ražotāji kam izvēlne ir latviešu valodā, bet no garumzīmēm ne smakas.

Link to comment
Share on other sites

likās, ka visām xperia ir LV atbalsts, un klavierei pieturot attiecīgo burtu, tiek piedāvāti ā, ķ, ļ, ņ un pārējie.

jocīgi, ja šis nedarbojas.

defaultai klavierei nav ne vainas.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Sports

samsung def. ir ideāla, nevaru iedomāties ko pielikt vai atņemt

Link to comment
Share on other sites

(labots)
likās, ka visām xperia ir LV atbalsts, un klavierei pieturot attiecīgo burtu, tiek piedāvāti ā, ķ, ļ, ņ un pārējie. jocīgi, ja šis nedarbojas.

 

Ir atbalsts, taču es jau rakstīju, ka uzliku cyanogena modu. 

Par tēmu, pačakarēju bik to pašu anysoft klavieri, un tagad daudz maz ir labi. Paldies visiem.

Labots - rodgerz
Link to comment
Share on other sites

dream_voyager

Pameklē iestatījumos,vajadzētu būt LV burtiem ar visām garumzīmēm.Ja jau es savā grabažā Ace 2 atradu pilnu LV komplektu,tad tev 100% vajadzētu būt :)

Link to comment
Share on other sites

Divreiz sišana nav ērta. Sevišķi, ja pa vidu tekstam daudz jāraksta vārdi ar dubultburtiem (kas nav retums svešvalodās). Pieturēšana un vēl viena piesišana ir neērtākais risinājums ever.

 

SwiftKey (tāpat, kā iepriekš minētajam SmartKeyboard) var definēt to, cik ilgi pieturi taustiņu, līdz tas mainās uz lv burtu. Es lietoju apmēram 0,2 sekundes, kas ļauj ļoti ātri pārslēgties uz mīkstināto/garo burtu. Stock tastatūrām parasti šis laiks ir sekunde vai vairāk, kas ĻOTI izteikti samazina rakstīšanas ātrumu, tāpēc es tās nespēju izskatīt kā variantu.

 

Lai arī tīrai teksta ievadei SmartKeyboard ir visātrākais variants (var uzlikt, ka LV burti parādās vienkārši pieturot, bez vilkšanas sāņus, kas ļauj drukāt ļoti lielā ātrumā), SwiftKey ir kļuvis par manu favorītu dēļ tā lieliskajām vārdnīcām, kas bieži ļauj "paslinkot" pasakot priekšā iesāktā vārda nobeigumu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...