Jump to content

Elektroenerģijas skaitītājs 10A(40A) 3 fāzu


Zaks
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Gribu pajautāt kādam zinošam. Man vienai iestādei ir jāuzliek elektrības skaitītājs. Tur ir 3 polu automāts B32, a skaitītājs man ir 10A(40A) 3 fāzu. Tā iestāde ļoti daudz gludina veļu un tie automāti pat diezgan bieži labi uzsilst, bet reti sit ārā, max 1 reiz gadā. Jautājums: tas skaitītājs izturēs? 

 

Link to comment
Share on other sites

argonaut

Ja skaitītājs jau ir, tad labāk paņemt atbilstošus strāvmaiņus (kaut http://lv.farnell.com/hobut/13-5-b5/transformer-current-50-5a/dp/1373207), sanāks lētāk.  DDS-3Y 80 arī īsti šeit nederēs, jo tam nominālā strāva ir 20A. Gan jau nekas pārāk nekarsīs, bet precizitāte var samazināties.

 

Pie tam, ja slodzes ir pastāvīgi pieslēgti gludekļi..

Labots - argonaut
Link to comment
Share on other sites

Kādi strāvmaiņi  Uz skaitītāja tak rakstīts iekavās (līdz 40A)     10A ir nominālā darba strāva !

šitos skaitītājus var slogot līdz 50A ! praksē pārbaudīts.

 

Automāts 32A<40A   Tā ka droši vari likt savu esošo skaitītāju un bēdu nezināsi.

Labots - Rainis
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Man vienai iestādei ir jāuzliek strāvas skaitītājs
 

intresanti, kā tu tiki pie strāvas skaitītāja likšanas, ja pats neko nejēdzi?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

intresanti, kā tu tiki pie strāvas skaitītāja likšanas, ja pats neko nejēdzi?

 

Ar kaut ko tak chalim jāsāk.

Labots - Rainis
Link to comment
Share on other sites

Labāk nopērt to elektronisko skatītāju par Ls 45 nekā čakarēties ar strāvmaiņiem. Vispirms jau būs čakaris to skaitītāju kopā ar strāvmaiņiem pareizi pieslēgt, un pie maziem patēriņiem mērījumi nebūs pārāka precīzi. Un dotajā gadījumā ir aizdomas, ka tas esošais skaitītājs nederēs darbināšanai kopā ar strāvmaiņiem. Skaitītāji, kuri paredzēti darbināt kopā ar strāvmaiņiem virsū ir jābūt rakstītam - 3x5A. Ja  uz tā ir rakstīts 3x10A(40A), tad tas ir tiešās darbības skaitītājs, un tam var nebūt iespēja atslēgt savienojumus starp 1-2, 4-5, 7-8 izvadu.

Link to comment
Share on other sites

Ja uz tā ir rakstīts 3x10A(40A)

 

un ko tad tavuprāt nozīmē šis skaitlis 40 ?

Labots - Rainis
Link to comment
Share on other sites

jā tas ir tiešās darbības skaitītājs, pilnīgi svaigs, nobraukums 0,4kwh. 

 

Labs ir, tad pirkšu jaunu, pie reizes paprasīšu veikalā kādu točna vajag....

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Labs ir, tad pirkšu jaunu, pie reizes paprasīšu veikalā kādu točna vajag...

vot šādus elektriķus gan dzīvē negribētu satikt,  

pēc tādiem būdas nosvilst...

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

1. es neesmu elektriķis, bet skaitītājus un nozarkārbas es varu salikt tā lai viss strādātu.

2. es negribu riskēt un salaist kaut ko uz īso ja man konkrēti nepasaka ka tas skaitītājs turēs ( skopais maksā divreiz ). Labāk iztērēšu tos 45 Ls un gulēšu mierīgi zinot ka viss būs kārtība. Ja šeit ir kāds elektriķis un saka ka viss būs čikeniekā ar to 10(40) A skaitītāju tad likšu to. A to viens saka turēs, viens nē.... 

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Pilnīgi piekrītu alusbundžam - kas šitais par vājprātu mūsdienās? *ļe, te cilvēks taisās uzstādīt elektroenerģijas skaitītāju (piedevām rijīgā iestādē), ar acīmredzami minimālu sajēgu konkrētajā nozarē! Pasaki vēl, ka tu Latvenergo strādā...

 

 

skaitītājus un nozarkārbas es varu salikt tā lai viss strādātu

 Šis topiks liecina pilnīgi pretējo...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Es tak jau rakstīju, ka droši vari likt esošo skaitītāju  Ne jau pa velti strādāju ST (satversmes tiesā)

Labots - Rainis
Link to comment
Share on other sites

 

 

un ko tad tavuprāt nozīmē šis skaitlis 40 ?
40 nozīmē max strāva 40A. Bet vispār jau tas "40" tika izrauts no konteksta. Vispār jau es rakstīju par to, ka labāk piemaksāt nekā likt strāvmaiņus (dotajā gadijumā der arī esošais skaitītājs). Un par to, ka dotais skaitītājs var nedarboties kopā strāvmaiņiem.

 

P.S. Un dažreiz ir izdevīgā nopirkt jaunu, uz sliedes montējamu skaitītaju, nekā čakartēties lielo komercskaitītāju, kuru pēc tam ir čakaris kaut kur ievietot dēļ tā izmēriem.

Link to comment
Share on other sites

 Piemērs iz dzīves....

Man privātmājā bija 3x50A pieslēgums ar strāvmaiņiem uzskaitē.

Pēc ''AMK revolūcijas'' viss tas tika aizstāts ar Siemens skaitītāju 20(120)A

Lieki piebilst, ka man slodzes pamatīgas, nereti arī ilgstošas, krietni pārsniedzot tos 20A.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Man privātmājā bija 3x50A pieslēgums ar strāvmaiņiem uzskaitē.

Hmm, es gan neuzdrošinājos sākt marihuānas audzēšanu mājas apstākļos... ;)

Bet ja nopietni, topiks podā metams un autoram ieteikums - nedarīt lietas ne pa savu specialitāti un ne bez nepieciešamajām zināšanām + instrumentiem.

Ir jāzin:

Slodzes sadalījums pa fāzēm (vai tas maz var būt ideālais 33%/33%/33%?) vai tas būs pastāvīgs?

Iekārtu kopējā patērējamā jauda.

Kāds, tad ir pievads? Ielikt jau var kaut vai 500A skaitītāju ar strāvmaini, bet ja ievads ir tikai 3x10A...  

Piegdiena rulez 4evah!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Tā iestāde ļoti daudz gludina veļu un tie automāti pat diezgan bieži labi uzsilst,

~@ ārprāts.

Gribi pats taisīt, atliec naudiņas rezerves skaitītājam, instalācijai. Tam, kas pēc tevis visu taisīs, vajadzēs.

Vispirms tev vajadzēja izrēķināt, cik A slodze būs. Nekādus datus par slodzi tu neesi uzrādījis.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...