Jump to content

Torenta ātruma salīdzināšana


MDāvis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Ir ideja pārbaudīt interneta ātrumu ar mazliet netradicionālu metodi - torrentu.

Šīs pārbaudes rezultāti varētu nebūt tik stabili kā Speedtest.net, taču tiem vajadzētu būt daudz objektīvākiem.

Kā testa torrentu varam izmantot šo (Ubuntu 12.10):
https://btguard.com/test.torrent

 

Vienīgi - lūgums to neseedot un downloadēšanas laikā tam upload ātrumu samazināt (uz teiksim 50 kB/s).

 

Man pašam ir diezgan interesanti rezultāti (tiesa ar atšķirīgiem PC):
LTC 100 Mbps optika - ap 10 MB/s

Balticom Internets Pro Purvciemā: max 2,2 MB/s

 

Abiem pieslēgumiem/datoriem Speedtests, protams, rāda ap 90 Mb/s testējot pret Rīgas Stream Networks.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienīgi - lūgums to neseedot un downloadēšanas laikā tam upload ātrumu samazināt (uz teiksim 50 kB/s).

Kāpēc tā?

Esmu novērojis, ka ar lielu ātrumu velkot augšupielādes trafiks ir ap 300-400kb/s, bet pie augšupielādētā apjoma nerāda neko...

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tu saproti, ka tas ir pilnīgi bezjēdzīgs tests? Latvijā (un it sevišķi Rīgā) daudz cilvēku sēž viena ISP ietvaros. Vairumam ISP (tai skaitā kaktu provaideru) lietotāji savā starpā vispāre sēž uz gigabita drāts, un attiecīgi P2P gadījumā tiek sasniegti ātrumi tuvu tīkla caurlaides spējām (jo admins Vasja ir par stulbu, lai kautko limitētu gudrajos svičos).

 

Augšminētais jau pierādīja bezjēdzību, bet es vēl paturpināšu piemetinot, ka daļai cilvēku ir mēslaini mājas rūteri, kas nespēj uzturēt lielu konekciju skaitu un aizrijās ar trafiku, kā arī daži būūta gudrinieki vispār testu palaidīs uz WiFi sēžot. Tie rezultāti ir statistiski nulles vērtībā.

 

Tak šitie testi ir pilnīgi garām, met mieru - kas zog filmas, tas arī pats labi zin, kāds ātrums un no kurienes šamam ir.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

kā arī daži būūta gudrinieki vispār testu palaidīs uz WiFi sēžot. Tie rezultāti ir statistiski nulles vērtībā.

Man brīžiem sāk likties, ka 0 vērtība ir daudziem Taviem postiem.

Nu pastāsti, ģēnij, ar ko tad tas wifi's ir sliktāks par vadu?! 

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Dafuq - lūdzu beidz sevi pazemot - ironija sit augstu vilni, jo es kā reiz jau aizrakstīju šodien PM vairākiem vietnes administratoriem ar saitēm uz pēdējās nedēļās episkākajiem Taviem rakstiem (un tūlīt vēl arī iztirzāšu šo konkrēto). Neņem ļaunā, bet šad tad tiešām Tev derētu apdomāt sakāmo, jo palasot Tavus rakstus ārpus tām tēmām, kurās Tu tiešām kaut ko saproti, bieži vien es ar nostaļģiju atminos laikus, kad boot'ā bija regulatori, kas bija tiešām speci.

 

P.S. Tavs pēdējais teikums vispār nolīdzina līdz ar zemi jebkādu respektu pret Tavām zināšanām tīkla lietās. Labāk izdzēs, pirms ķirzaka ierauga, savādāk žagosies visu nakti. :D

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

martinno

Vecīt, raksti - man nav žēl - ja Tevi neapmierina kaut kas, droši cel jautājumu augšā.

 

Bet izstāsti man par to wifi.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tu esi kādreiz pamērījis soho rūtera (it sevišķi lēto TP-Linku, kurus pakaļ met LTC) caurlaidības spēju un WiFi ātrumu? Iesaku to izdarīt pašizglītošanās nolūkā, lai nebūtu jāuzdod šādi jautājumi.

 

Ja tev slinkums aizpildīt robus zināšanās, tad īsumā -

  • rūtera caurlaidības spēja ir stipri zem teorētiskās standarta (54/100/300 Mbit attiecīgi), un jebkura papildus iekārta mājas tīklā (kā mobilie, planšetes, konsoles, dekoderi, un citas mūsdienās visuersošās WiFi grabažas) degradē performanci vēl vairāk
  • kanāla joslas platums ir ierobežots. paņem jebkuru appu uz tālruņa vai datora, kas ļauj apskatīt ēteru - paskaties, cik kaimiņu AP sēž uz tā paša un blakus kanāliem. Katrs šāds klients vēl tālāk degradē bezvadu ātrumu.
  • paša un kaimiņu Sašas mikrene, neekranētais ķīniešu rādio, RF durvju zvans padara situāciju vēl ļaunāku.
  • nemaz nerunājot par smieklīgajiem pročiem, kas ir lētā gala soho rūteros un ne tuvu netiek galā ar īsto pacanu konfigurētajiem torrent klientiem ar 10k konekcijām uz lejupielādi.
  • ...vai par antenām, kuras tiek saliektas visdīvainākajos leņķos piedrāžot polarizāciju, un aizbāztas aiz radiatoriem vai tālākajā dzīvokļa kaktā.

 

Tad vēl Tev derētu tomēr izlasīt visu pārējo, kas šo ātrumu ietekmē PIRMS tava rūtera, un tad padomāt vēlreiz...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

GGG - te ļaudis augstāk mēra [mērās ar] 3-11MB/sec - man liekas, ka te tauta par DSL īpaši nesirgst... :)

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Man ar D-Link DIR 300, WiFi G standartu nāk ar 3,2-3,3 MB/s. Eh, slinkums visu jaukt laukā un nest lapsi pie GOPņika, tad redzētu īstos ātrumus. Haltūras fonā griežas.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

martinno

Re kur ar wifi pie 100Mbit pieslēguma.

2786614003.png

 

Dziļi šaubos, ka ar vadu būs krietni ātrāk. (Vēlāk saņemšos un pieslēgšos ar vadu un notestēšu)

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Labsi, šovakar tāpat nebija nekā ko darīt, tapēc pīpi sūcot un aliņu malkojot nolēmu parušināties, postēšu rezultātus pa gabaliem, tiklīdz katrs sets noslēdzies -

 

ISP -

 

SIA Pronets, tarifs "Labākais" - solītais ātrums 100Mbps (12.5MB) up/down, centra rajons, 13.10Ls mēnesī.

 

post-95379-0-24627600-1372367425.jpg

 

Testam tiek izmantots autora torrents - Ubuntu 12.10, katru reizi sākts slaukt no jauna, katru reizi slaukts līdz 2 minūtēm (vai mazāk, ja paspēja noslaukties).

Uz katras kārbas torrents tiek slaukts divas reizes (katru reizi to izdzēšot un iztīrot kešu un seederu tabulas) - pirmoreiz tad, kad slaucošais dators ir vienīgais pieslēgts pie rūtera/AP, otro reizi - kad pārējais mājas aprīkojums (trīs mobilie, iPads, WD Live, stacionārais, vēl viens viens laptops) ir piekonektējies rūterim/AP. Izmantotais laptops slauc torrentu divreiz - vienreiz atrodoties divu metru attālumā no rūtera tajā pašā istabā, otrreiz - esot divas reģipša sienas un vienu nesošo sienu attālāk, tālākajā dzīvokļa stūrī). Tiek uzrādīts tas ātrums, līdz kuram visstabilāk turējās ātruma grafika līkne iekš uTorrent propertijiem.

 

Datori -

  • #1 stacionārais pie vada Mac Pro (gigabit ethernet, SATA2 cietnis),
  • #2 stacionārā Win kārba (gigabit ethernet, SSD Intel 520 SATA3 cietnis)
  • #3 laptops ar WiFi - HP Probook 4540S (b/g/n wifi Atheros AR5BHB92, SATA2 cietnis 2.5 collu)

 

Torrentu klienti -

  • Win uTorrent 2.2.1
  • Mac uTorrent 1.9.0
     

Rūteri / AP -

  • TP-Link TL-WA5110G
  • Linksys WRT54GL v1.1 ar stock firmwari
  • Linksys WRT54GL v1.1 ar DD-WRT v24 sp1
  • TP-Link TL-WR740N ar stock firmwari
  • TP-Link TL-WR740N ar DD-WRT v24 sp2
  • un vispār bez rūtera, pa tiešo pie vada
     

Rezultāti -

 

  • TL-WA5110G

 

Mac -

nav rezultātu (tikai kabelis)

 

Desk -

nav rezultātu (tikai kabelis)

 

Lapsis -

0.8MB sec (pie rūtera), 0.2MB sec (esot tālākajā stūrī), esot vienam pašam pie tīkla (piezīme: aizdomīgi mazais ātrums liek domāt par AP vai antenas defektu)

 

  • Linksys WRT54GL v1.1 ar stock firmwari

Mac -

9.6MB sec, esot vienam pašam pie tīkla

8.2MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Desk -

9.9MB sec, rūteris nokārās pašās beigās, esot vienam pašam pie tīkla
8.0MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Lapsis -

4.0MB sec (pie rūtera), 2.6MB sec (esot tālākajā stūrī), esot vienam pašam pie tīkla

3.6MB sec (pie rūtera), 2.7MB sec (esot tālākajā stūrī), esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

 

  • Linksys WRT54GL v1.1 ar DD-WRT v24 sp1

 

Mac -
9.8MB sec, esot vienam pašam pie tīkla
8.7MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Desk -
10.2MB sec, esot vienam pašam pie tīkla
9.7MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Lapsis -
4.5MB sec (pie rūtera), 3.7MB sec (esot tālākajā stūrī, piezīme - dd-wrt stipri uzlabo Tx jaudu), esot vienam pašam pie tīkla
4.2MB sec (pie rūtera), 3.2MB sec (esot tālākajā stūrī), esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

 

  • TL-WR740N ar stock fw

 

Mac -

11.4MB sec, esot vienam pašam pie tīkla
11.1MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Desk -
11.1MB sec, esot vienam pašam pie tīkla
11.0MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Lapsis -
9.5MB sec, 4.5MB sec (esot tālākajā stūrī), esot vienam pašam pie tīkla
6.4MB sec, 3.9MB sec (esot tālākajā stūrī), esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām (opā!...)

 

 

  • TL-WR740N ar DD-WRT v24 sp2

 

Mac -
11.5MB sec, esot vienam pašam pie tīkla
11.1MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Desk -
11.8MB sec, esot vienam pašam pie tīkla
11.2MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

Lapsis -
9.5MB sec (pie rūtera), 6.0MB sec (esot tālākajā stūrī), esot vienam pašam pie tīkla
7.1MB sec (pie rūtera), 3.6MB sec (esot tālākajā stūrī), esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām

 

  • Pa tiešo pie ISP ienākošā vada

 

Mac -
12.3MB sec, esot vienam pašam pie tīkla

 

Desk -
12.2MB sec, esot vienam pašam pie tīkla

 

Lapsis -
12.5MB sec, esot vienam pašam pie tīkla (ethernet)

 

_____________

 

EDIT: Eku reku - vakars vēl nav galā, kad rūteru testi gandrīz pabeigti - vēl tikai lapsis pabeigs muļļāties tagad, un tad atliks atrast mamma>mamma RJ45 extenderi, lai nav jānes stacionārās kārbas pie rūtera, vai garais tīkla vads jāmeklē pieliekamajā...

 

EDIT2: Testi pabeigti, secinājumi zemāk.

post-95379-0-24627600-1372367425_thumb.jpg

Labots - Arnolds Piepe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Lapsis - 9.5MB sec, esot vienam pašam pie tīkla 6.4MB sec, esot tīklā kopā ar pārējām pieslēgtajām iekārtām (opā!...)

Rūtera wireless configs uz auto - tobiš a/b/g/n? Un citi devaisi ar miksētiem standartiem - g un n? 

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tieši tā, tādēļ arī akcentēju - rūteris automātiski nometās uz g-, tiklīdz kāds no telefoniem bez n-atbalsta atjauno emailu, vai WD Live atjauno bibliotēku. Un tas ir viens no iemesliem, kurus es minēju sākumā, kādēļ WiFi torrenta ātruma mērīšanai ir absurds.

 

 

Bet pamatiemesls šī topika bezjēdzībai ir tas, ka cienījamais topika starteris pat nesaprot atšķirību starp Mbps un MBps. Tālāk jau viss aizgāja uz leju kā pa reni...



EDIT: pabeidzu un papildināju augstāk esošajā rakstā testa rezultātus ar laptopu tālākajā dzīvokļa galā. Tagad atliek vien pieštepselēt vadu pa tiešo un nomainīt datoriem MAC adreses.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

 

 

cienījamais topika starteris

 

viens vārds no šiem trim gan būs lieks.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

 

 

viens vārds no šiem trim gan būs lieks
;) Apmēram tā tas bija domāts, taču jaunā foruma politika liek pievaldīt lamuvārdu krājumu attiecībā uz tiem, kas to pelnījuši...

 

Testi ir pabeigti, rezultāti augstāk esošajā rakstā. Secinājumus katrs var izdarīt pēc saviem ieskatiem. Ceru, ka esmu atbildējis cienījamajam moderatoram Dafuq uz viņa nepieklājīgo repliku, kas bija vērsta manā virzienā, un viņš būs pietiekami laipns, lai šodien iemācītos, "ar ko tad tas wifi's ir sliktāks par vadu". ;)

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Kompānijas pēc, dzerot alu:  7-8,5MB/s (pa vadu no WR1043ND )

 

Mits - purvciems -Vidējais 9.39 Ls

 

Latvija Download līdz 100 Mb/s Upload līdz 100 Mb/s

Ārvalsts Download līdz 100 Mb/s Upload līdz 20 Mb/s

Labots - The_Saint
Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Tieši tā, tādēļ arī akcentēju - rūteris automātiski nometās uz g-, tiklīdz kāds no telefoniem bez n-atbalsta atjauno emailu, vai WD Live atjauno bibliotēku. Un tas ir viens no iemesliem, kurus es minēju sākumā, kādēļ WiFi torrenta ātruma mērīšanai ir absurds.

Man šis nav aktuāli, jo nav neviena devaisa mājās bez N standarta, tā kā...

 

 

 

Ceru, ka esmu atbildējis cienījamajam moderatoram Dafuq uz viņa nepieklājīgo repliku, kas bija vērsta manā virzienā, un viņš būs pietiekami laipns, lai šodien iemācītos, "ar ko tad tas wifi's ir sliktāks par vadu

Tur nav ko mācīties. Šobrīd, diemžēl, ir gan cits kompis, gan cits rūteris, gan cita dzīvesvitea ar citu pieslēgumu, bet gadus divus atpakaļ ar LTC 100Mbit netu un WR1043ND + Acer lapis ar N karti - torenti stabili apstājās pie 12.6Mb/s (100Mbit tīkls tika izsmelts).

Un nevienā brīdī Tu man neiestāstīsi, ka ar normāliem (moderniem un kvalitatīviem) dzelžiem būs jūtama manāma starpība (protams, līdz noteiktam ātrumam, bet tas ātrums būs pietiekošs jebkuram ikdienas lietotājam).

Bez apvainojumiem - Tavā arsenālā nevienu modernu un normālu rūteri ar N standartu neieraudzīju.

Link to comment
Share on other sites

 

 

rūteris automātiski nometās uz g-, tiklīdz kāds no telefoniem bez n-atbalsta atjauno emailu, vai WD Live atjauno bibliotēku. Un tas ir viens no iemesliem, kurus es minēju sākumā, kādēļ WiFi torrenta ātruma mērīšanai ir absurds.
 

 

Tad varbuut laiks iegaadaaties kaadu labaaku dual band ruuteri, lai telefoni sleegtos pie G, bet laptops pie N tiikla? Un kaiminji arii netraucees. Un veel jau ir 802.11ac :)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Cik saprotu diskusijas būtība bija par precīzajām zinātnēm, tad nu lūk, man būtu tāds jautājums - ar ko labāk piedzerties? Ņemt 0.5 L vodka vai 0.50 L vodka, jebšu drošs paliek nedrošs teica mūķene uzvilkdama gumijas izstrādājumu svecei - jāiespringst un jāņem viena mazā 0.500 L sarkangalvīte? Atbildi vēlams pamatot ar pašrocīgi veiktu testu rezultātiem!!!! 

Link to comment
Share on other sites

PohuSeja

->Bonifacijs

 

ne ar vienu - tilpums smagi iebremzē :(

P.S. tiesa gan, neesmu speciālists par svecēm

Link to comment
Share on other sites

1. Torrenti jau nu būtu pēdējais, ar ko mērīt ātrumus - tur visu ietekmē kaudze apstākļu, ne tikai savi vai sēdotāja dzelži.

2. Salīdzināt WiFi ar kabeli vai optiku - nu jā, Zaporožecs un RedBull formula pēc noklusējuma ir automašīnas - tātad vienalga ar ko braukt, ātrums būs vienāds :grin: . Nu fizikas likumus neviens nav atcēlis un neviens bezvadu risinājums nekad nebūs konkurētspējīgs ar normālu kabeļa, par optiku vispār nerunājot, pieslēgumu, tas praktiski nav iespējams, lai arī teorētiski, pie ideāliem apstākļiem varētu būt. Bet daži jau te ar fizikas un radiotehnikas zināšanām sevi nav centušies apgrūtināt.

3. Jāņem ir 0,5 + 0,50 + 0,500 + 2L Apinītis - un būs viss OK (nepilnu nedēļu atpakaļ daudzi šo eksperimentu veica), pat WiFi kļūs ātrāks :drinks: .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Tad varbuut laiks iegaadaaties kaadu labaaku dual band ruuteri, lai telefoni sleegtos pie G, bet laptops pie N tiikla?

 

. Tu kaut ko nejauc? Vai tad dual band neskaitās 2,4GHz un 5GHZ vienā wifi rutera kastē? Bet tad arī lapšiem vajadzēs 5GHz wifi kartiņas, la tā sistēma strādātu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kompānijas pēc, dzerot alu: 7-8,5MB/s (pa vadu no WR1043ND ) Mits - purvciems -Vidējais 9.39 Ls Latvija Download līdz 100 Mb/s Upload līdz 100 Mb/s Ārvalsts Download līdz 100 Mb/s Upload līdz 20 Mb/s

Tas ir Speedtest.net rezultāts?



 

 

Desk - 12.2MB sec, esot vienam pašam pie tīkla

Liels paldies Tev, Arnold!

Ja šis bija torrenta ātrums, tad mums ir uzvarētājs ne-LTC netam - Pronets.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tas Pronets pieslēgums ir draņķis - ik pa kādai dienai paņemu brīvai un nokvernu mājās, un principā katru otro dienu aptuveni pusdienlaikā (stundu šurpu vai turpu) pieslēgums uz 10 min vienkārši pazūd. Tāpat arī nesen šeit pat rakstīju par problēmu, kad viņu līkrokainais tehniķis nejēdza nokonfigurēt eparatūru, un kāds lietotājs multikastoja trubā, visiem pārējiem aiz šīs kastes padarot internetu nelietojamu. Ja man še būtu LTC optika, mainītu pat nedomājot, bet izskatās, ka kamēr LTC normāli izstrādās Rīgas centru, nevis pievilkts drāti random mājām visas ielas garumā (kā redzams - šķiedra jau akā turpat uz ietves ir, tikai jamiem slinkums tos pāris metrus līdz kāpņutelpai dabūt)...

 

Starp citu - mani piedur Proneta trafika šeipings - torrentos eku var 12MB/sec izraut, kamēr Youtubē HD video jābufero pusminūti... :D

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

@@Arnolds Piepe, paldies par atsauksmi par Pronetu!

10min dowwntaims katru dienu man neder (nu labi - mani visvairāk nokaitina downtaimi vēlos vakaros :D ).

Vai tiešām HTTP downloadi tā bremzē? Vai youtube HD tā regulāri iebremzē?

Ja HTTP downloadi bremzē un torrenti strādā ātri, tad iespējams ka Pronets vispār trafiku neklasificē un neprioretizē. :D :S

 

Njā - man Purvciemā Balticom šķiet daudz stabilāks par Tavu Centra Pronetu...

 

Tomēr izskatāas, ka uzvarētāja joprojām nav...

Link to comment
Share on other sites

martinno

Uzvarētājs ir - LTC, vienīgi maita dārgs, bet nu - vismaz zini, ka nets būs un būs labs :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

LTC 100Mbit netu un WR1043ND + Acer lapis ar N karti - torenti stabili apstājās pie 12.6Mb/s (100Mbit tīkls tika izsmelts).

 

ir manīti līdzīgi apgalvojumi šur un tur, bet kaut kā reālus pierādījumus ar iperf vai ko līdzvērtīgi uzticamu nav izdevies sastapt, reliabli avoti un personiskā pieredze rāda ko citu

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tas reliablais avots ir pilnīgs mēsls - tie 75Mbit/s man ir ar Airport Extreme 2nd gen.

Paskaties tajā avotā - 5 gen viņiem nedavelk līdz 50.

Link to comment
Share on other sites

BlackHalt

Jaucat galvu ar to mērvienību jaukšanu.

 

Būtu palikuši kaut vai pie MB/s

100 Mbps
= 750,00 MB/min
= 12,50 MB/s
= 100,00 Mbps
= 11,92 MiB/s
= 45,00 GB/h
Link to comment
Share on other sites

sald.ice

Ar WiFi nevar pakārties so DAFUQ ir zaudējis vienos vārtos.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
martinno

Atļaušos pacelt tēmu... Ienācās Airport Extreme ar 5GHz wireless'u...

Rādījumi šādi ar 100Mbit/s Balticom pieslēgumu:

 

2865232676.png

 

Nu un kurā brīdī tad pie 100Mbit pieslēguma wifi mūsdienās netiek līdzi kabelim?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

Nu un kurā brīdī tad pie 100Mbit pieslēguma wifi mūsdienās netiek līdzi kabelim?

Stabilitātē un uzticamībā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...