Jump to content

aukstā lodējuma pārlodēšana


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Mājās ir tikai vecais krievu laika lodāmurs zīmuļa resnumā.

Bet kā lai pārlodē šitik mazus lodējumus, lai tur viss nesalodētos kopā?

Varbūt to plati var kaut kur aiznest un man viņu pārlodēs.

Kontakti vairs nestrādā uz 100%, tāpēc vajag salabot.

7.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja jau aukstais lodeejums, tad jau pietiks arii ar krievu laiku lodaamuru, ka tik rokas netriic. Tur jau nevajag alvu vai kaliforniju. Tik cik uz iisu briidi piegruust klaat lodaamuru kontaktiem. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nopērc normālāku lodāmuru vai arī paņem resnu vara vadu, uzasini, aptin ap resno lodāmumuru un varēsi sīkākas detaļas čakarēt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

aukstajam nevajag kusni? tūlīt atnāks d_l un pateiks visu ko par šo domā :grin:

un kur tieši ir problēma - membrānpogu kontaktos vai tomēr elementu lodējumos? tās ir divas dažādas lietas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Parasti problēma ir nevis lodējumos, bet pogu gumijās. Nodilst tas melnais slānis un vairs nedod kontaktu. Jāmaina gumijas.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es gan jau sākumā skatītos, vai nepietiek ar parastu uzsildīšanu. Ja aukstais lodējums ir vecs, tad ļoti iespējams, ka nepietiks. Tad es uzliktu kusni un uzsildītu lodējumu, ja tas nelīdz, tad nosusinātu alvu un rūpīgi notīrītu visas virsmas, lai ar svaigu alvu pārstrādātu lodējumus.

 

P.S. Vecajiem lodāmuriem mēdz būt ļoti augstas lodēšanas t°, var sanākt, ka tam kontaktam tas dikti nepatiks.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)
Nopērc normālāku lodāmuru vai arī paņem resnu vara vadu, uzasini, aptin ap resno lodāmumuru un varēsi sīkākas detaļas čakarēt.

Kas tad ir normāls lodāmurs? Ar regulējamu temperatūru? Maināmiem uzgaļiem? Man lodāmus vajadzīgs rezi 2 gados, tāpēc nav bijusi interese. Bet resns vara vads varbūt varētu strādāt. Tas būtu viens no risnājumiem.

 

 

Parasti problēma ir nevis lodējumos, bet pogu gumijās

Šis ir tas gadījums, kad vaina IR lodējumos. Lodējumiem biju izmantojis elektrību vadošu līmi, bet risinājums darbojās tikai kādu brīdi.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pievienojos nnoname. Es nesaprotu kā var ar pārkarsētu lodāmuru ķežit plati bez jebkāda kuršņa?

 

Ja pats nevari, tad atrodi kādu paziņu, kurš var daudz maz labi salodēt.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ja man būtu tāds paziņa, tad būtu jau iedevis, viņš izdarījis un te jautājumus neuzdotu.

Jāmācās darīt pašam, jo paziņas citas lietas prot darīt labāk, nevis lodēt.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Bez kūšņa labāk vispār nelodēt. Ja proti to izmantot, tad var kaut ar uzkarsēto cirvi pārlodēt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lodējumiem biju izmantojis elektrību vadošu līmi

 

tas ir kā - lodēt ar līmi??? paliek ar vien mazāk skaidrs, kāda un kur tieši tava problēma

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nu neparezi izteicos - lodējuma vietā izmantoju salīmēšanu (uzpilini līmi un gatavs).

Link to comment
Share on other sites

Ai! Skaidrs ka nav vērts neko stāstīt.

 

Dunduk (tā ir uzruna nevis apsaukāšanās), paprasi kaut Ļešijam lai salodē. Ļešijam ir laba pieredze lodēšanā iekš Hansa Elektronika.

Link to comment
Share on other sites

Aukstie lodējumi veidojas tāpēc, ka lodē ar "zobubakstāmajiem" un bez kušņa. Es mājās arī lodēju reizi pāris gados, tāpēc turu 80 w lodāmuru, laikam vajadzēja pirkt 100W. Šāda veida spraudnim daudzslāņu platē, ja ir nepareizi izprojektēts, daudziem kontaktiem var būt liela siltuma aizvade. Zobubakstāmo var uzkarsēt sarkanu, bet pieliekot tas paliks auksts. Ja ir pastveidīgais specializētais kusnis, ko pat nevajag mazgāt un lode būs pietiekoši izkususi, tad nekādi salipumi neveidosies. Salipumi veidojas, ja alva nav izkususi un ir nepietiekoši daudz kušņa. Svarīgi ir nepārkarsēt lodāmuru un laicīgi atslēgt, jo tad jau būs citas problēmas. Ar kolofoniju ir grūtāk, jo to grūtāk notīrīt un tas ātrāk piedeg. Drīzāk ir jājautā, kādi mājās ir lodēšanas līdzekļi.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Vai vai vai! Kolofonijs piedeg. Pabaksti lai sadrūp un ar spirķiju. Nevajag neko speciālu.

 

Par tiem zobu bakstāmajiem. Nevajag pikt bakstāmos pa 3 Ls. Jūs, cienītais, jokojat? Lodāmuru ieslēdz no rīta un izslēdz ārā vakarā... Bet nu. Dārgāki bakstāmie atmaksājas ja daudz lodē. Kāda izslēgšana? Svarīgi lai lodāmura galam ir gan asa mala gan var labi pielikt klāt, lai ar lielu laukumu izsilda.

 

Kādu kusni? Pietiek ar normālu 0.7mm vai 1 mm alvu, kurai iekšā kusnis. Nopērkama veikalos.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Normāls ir tāds, ar ko var pielodēt sīkas detaļas. Pats teici, ka esošais verķis pirksta resnumā. Nu nevajag vālēt ar lielgabalu uz zvirbuļiem un pirkt lodēšanas staciju. Ir taču mazizmēra lodāmuri ar maziem uzgaļiem pa dažiem latiem. Ir nācies lodēt uz gāzes plīts sakarsētas naglas, kad nekas cits nebija pie rokas. Bet nu boot.lv speciālistiem vajag viskrutāko tehniku, jo pretējā gadījumā krāniņš nokaltīs. 

 

 

Kas tad ir normāls lodāmurs?
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Jdat,varbūt, bet ļoti svarīgi, cik stabili lodāmurs spēj uzturēt vajadzīgo temperatūru, ja ir liels siltuma patēriņs. Reizēm par ļoti profesionālas darba stacijas ar grūtībām tiek galā.

Skrandaini, es jau par to pašu. Krievu 100W lodāmura pilnīgi pietiek visiem dzīves gadījumiem, ja lodē reizi gadā. Ja pareizi noasina, tad var arī pielodēt sīkas detaļas.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Es ar mazajiem nelodēju spaiņus. Ne velti uz galda ir Lētais HiQ un Lētais Weller darba gatavībā. Specgadījumie ir arī smalkāks, vai lielākiem darbiem 60W plakanais (SOIC-8 vienu pusi vienā piegājienā var paņemt) vai 100W ar custom superplato DIY vara uzgali (DIP16 vienu pusie vienā piegājienā ņem). Tāpat kā ķinietis ar iebūvēto pumpi-atsperi. Tas vis tā. Priekš Feinmechanics lietām. Spaņnus un kapara caurules nelodēju.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag pārspīlēt ar tehnikas krutumu. Viss atkarīgs no vajadzības. Es lietoju laikam ķīnas Lion King lodstaciju, pirkts pirms pāris gadiem pa 50 Ls. Regulējama temperatūra, maināmi gali. Lietoju 2 uzgaļus- viens plakans 3mm ikdienas darbiem, otrs kā adatas galiņš sevišķi smalkiem darbiem. Un bēdas nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Es pirms gada mājās mammas virszemes dekoderam pārlodēju kondensatorus. Krievu 80W-tīgs bija mazliet par vāju. Nezinu, kur tas siltums pazuda.

 

Darbā nākas lodēt jaudīgus tranzistorus, kurus pirms tam vēl jānostiprina uz jaudīga radiotora. Ar nīkulīgu lodāmuru, kas nespēj pietiekoši ātri pievadīt siltumu, pusvadītājus var vairāk pārkarsēt, jo paiet ilgāks laiks lodējot un siltums paspēj tālāk izplatīties. Ja slikti pielodēsi, pie lielām strāvām vienkārši nodegs.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Ja lodāmurs šķiet par vāju, iespējams, vaina nav jaudā, bet gan saskarē ar lodējamo virsmu. Lodāmura uzgalim ir jābūt kārtīgi apalvotam un jācenšas izmantot pēc iespējas lielāku uzgaļa virsmas laukumu. Vēl mazāku lodāmura jaudu var drusku kompensēt ar lielāku alvas daudzumu.

Link to comment
Share on other sites

Jā, man pāris dienu atpakāl nācās atgādināt praktikantam, ka metāls vada labāk siltumu kā gaiss.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Jā, man pāris dienu atpakāl nācās atgādināt praktikantam, ka metāls vada labāk siltumu kā gaiss.

 

Pāris dienas atpakaļ gaiss bija diezgan karsts!

 

Bet jā- es arī pamazām pāreju uz plakanajām galviņām, daudz vieglāk uzkrāt pilīti un piebāzt pie virsmas. 

Link to comment
Share on other sites

Eu, džeki, te ar elektroniku/lodēšanu nesaistītam autoram reāla problēma (iespējams, izplatīta A4 B5 slimība), bet jūs te ar krāniem lodāmuriem mēraties… Kauna nemaz nav?!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

P.S. Vecajiem lodāmuriem mēdz būt ļoti augstas lodēšanas t°, var sanākt, ka tam kontaktam tas dikti nepatiks.

1. Saplacinām lodāmura galu līdz vajadzīgajam izmēram, lai nebūtu jālodē kā ar gludekli.

2. Lodāmuram, lai samazinātu temperatūru, var izmantot autotransformatoru (ja ir) vai virknē slēgtu diodi.

Link to comment
Share on other sites

1. Var ja vajag kaut ko specifisku, bet tie ir īpaši gadījumi.

2. Var, bet parasti ar diodi pārāk maza temperitūra.

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs mīlīši, ar šitādu ir jālodē>>>

Bet vispār regulēt siltumatdevi var izvelkot<>ievelkot uzgali, kur tas uz skrūvēm turās.

Vispār piekrītu jo karstāks šis, jo mazāka iespēja celiņus vai ko citu sačakarēt. Un it kā ķīniešu standarta 40W mani apmierināja. Bet te man vajadzēja vadu čemurus pārlodēt uz ATX bar.bloka, tad gan bija jātēlo fakīrs ar trīs lodāmuriem rokās. 

Temperāturas mainīšanai samiestaroju regulatoru uz diodēm, kaut kur shēma mētājās... 

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet kā lai pārlodē šitik mazus lodējumus, lai tur viss nesalodētos kopā?

 

Tā ir jālodē. Te nav svarīgi ar ko lodē, bet saprast pašu principu. Kāda loma ir virsmas spraiguma spēkiem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

2. Var, bet parasti ar diodi pārāk maza temperitūra.

Kādas muļķības - senos laikos radiodarbnīcā 5 gadus lodēju ar krievu 40w_nieku+diode!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kādas muļķības - senos laikos radiodarbnīcā 5 gadus lodēju ar krievu 40w_nieku+diode!

 

Tas ko tur darīji ar tiem krāmiem, tas lai paliek uz tavas sirdsapziņas. Ir izmēģināts tas triks ar diodi. Sūds pēdējais! Man neder. Man vajag normāli uzgriezt tempritūru cik man vajadzīgs nevis dejot ar bubinu rokā: Vai par daudz vai par maz. Protams sanīm[slēpts] nolūkā nopērkam lūzni pa 3 Ls un ieliekam diodi. Normāls remontņika Vasjas gājiens.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja "40w + diode" par 3 Ls dara savu darbu, tad 300 Ls tērēšana tā paša darba pildīšanai ir zīmuļa gājiens (LV, kā zināms, zīmuļu netrūkst). Acīmredzot Knaabja gadījumā tas 3 Ls risinājums bija gana labs.

 

Jā, starp citu, jūs vēl joprojām mēraties… Autoru jau pavisam esat aizbaidījuši.

Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag pa 300 Ls pikt. pietiek pa 15-20 Ls nopikt. Kas māk lodēt, tas novērtēs. Kas nemāk lodēt man nekas nepalīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nu var tak pa 7LVL nopirkt to lodāmuru, kam gan t° regulējas, gan galiņš smalkākām lietām labs. Slinkums linku meklēt.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Tieši tā! Ja neskaita riebīgo vadu, tad būs labs 95% darbu. Es tādu lietoju un JDat, liekas, dažreiz arī.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...