Jump to content

Alumīnija krāsošana


RimaNTSS
 Share

Recommended Posts

Labdien! Priecīgus svētkus visiem.

Es te mēģinu atjaunot vienu 1,8m alumīnija antenu. Kaut kad jau to būs jākrāso. Cik zinu, tad alumīnija krāsošanai ir specifika. Kāds varētu ieteikt (vēlams no pieredzes) veidu kā šo bļodu dabūt kvalitatīvi nokrāsotu?

post-78751-0-56859500-1372097629_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

 

 

Funkcionēs arī bez krāsošanas.
Tas ir fakts, bet 2x gadā būs jāmaina izdegušās LNB :shok:

Es jau neatteiktos, ja mājas apstākļos krāsots, tā krāsa izturētu vismaz 2 gadus un tad atkal varētu pārkrāsot.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Virsmu noslīpē, attauko, uzklāj primāro (kodinošo, skābo) grunti, uzklāj pildošo (filleri) grunti, pēc vajadzības pārslīpē, nokrāso vajadzīgajā tonī. Materiāli pieejami aerosolos un strādāšanai ar pistoli. Vairāk- autokrāsas.lv

 

Priekš alu vēl labs variants esot epoksīda divkomp. krāsas. Iepirkt var mēģināt Latv.Laku un Krāsu rūpnīcas veikalos...

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

2 ZzigizZ: Paldies. Protams, tas viss izklausās gana sarežģīti, bet, ar alu (saīsinājums no alumīnijs :sarkasms: ) laikam jau citādi nevar. Būs jāpabraukā pa krāsu tirgojošiem veikaliem un jāapskatās kādas krāsas vispār ir pārdošanā. Gadījumā Laku un krāsu rūpnīcai nav vietējais veikals Daugavgrīvas ielā? Tur man būtu ērti piebraukt.

Varbūt kāds būtists ar krāsošanas pieredzi piekristu arī fiziski palīdzēt krāsošanā? Citādi lai man nesanāktu kā ar to pirmo pankūku.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Ja antena būtu plakana, tad varētu mēģināt, bet te bez krunkām nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Bet tak ar pulverkrāsu. Es krāsoju visus neglābjami samaitātos alu priekšpaneļus, nekas nost nekrīt. Es stiepju uz Vestienas 6d vai 6c, hvz, tur pāris metrus lielu objektu noteikti var kamerā dabūt iekšā.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Man, kā nerīdzeniekam: Kas tajā Vestienas ielā atrodas? Kāds autoserviss? Vai nav viņu telefons?



Laikam jau būs šis: http://lekols-sia.infolapa.zl.lv/

Mēģināšu sazvanīties.



Ja jau te gāja runa par antenas vispārnekrāsošanu, tad tomēr pajautāšu: Varbūt ir kāds vienkāršāks veids, kā saprogrammēt uztvērēju lai tas 2x dienā grozītu antenu prom no saules? Pēc būtības, var mēģināt salikt taimera laikus, lai raksta kanālu no 30*W piemēram 08:00 un tad, vakarā kādu citu kanālu 15:00 no 90*E. Bet tad tā būs baigā ņemšanās ar pogu spaidīšanu. Cita lieta, ja to varētu vienkāršot. Tad, droši vien, antenu varētu nopulēt līdz spīdumam un nebaidīties sadedzināt LNB.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

 

 

ad, droši vien, antenu varētu nopulēt līdz spīdumam un nebaidīties sadedzināt LNB.


Tik vienkārši vis nebūs. Aluminiums ir kaut kā jāaizsargā no apkārtējās vides ietekmes, citādi tas oksidējas un drīz no tava spīduma nekas pāri nepaliks. Jāpārklāj ar kādu šim mērķim piemērotu caurspīdīgu laku vai tml.

Ņem nohromē to antenu, kaimiņi būs uz pakaļas... :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

Iesaku parunāt ar auto alu riteņu disku restauratoriem-krāsotājiem.Alumīnijam ir sava specifika krāsošanai.Spec gruntes, kuras Al nepārveido par Al2O3, nereaģē ar Al, u.t.t

Krāso ar pulveri un karsē zināmās temp.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas ir fakts, bet 2x gadā būs jāmaina izdegušās LNB

 

Kāpēc lai viņas degtu? 

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

2x gadā saules trajektorija pilnīgi sakrīt ar ģeostacionāro orbītu, kur tie visi satelīti "karājās" un tad saules stari ar spīdīgās antenas palīdzību fokusējas tieši uz LNB un pēdējā var pilnīgi nodegt liesmās.



Add: Nu kaut kā tā, un tas vēl nav tas ļaunākais.



Sazinājos ar Lekols firmu, ko ieteica cien. Tornis. Viņi gatavi nokrāsot antenu no abām pusēm manis izvēlētā krāsas tonī par Ls 25. Pulverkrāsa. Būs tikai man vēl nedaudz jāpiestrādā pie virsmas sagatavošanas. Paņemšu smalko smilšpapīru un padarīšu virsmu vienmērīgi raupju.

Droši vien ka krāsas toni ņemšu tumši pelēku. Varbūt kāds varētu saģenerēt krāsas toņa idejas? Tikai ne rozā! :spruce_up:

post-78751-0-41252800-1372178946_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

 

 

Lai tik tā krāsa ir matēta
Grūti nepiekrist, tas ir galvenais nosacījums visā krāsošanas lietā.
Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Balts matēts pulverkrāsošanas tehnikā...

Matēts- neatspīd.

Balts- mazāk sakarst. :)



Mīnusi- matēts vairāk smērējās, mazāk slīd. :(

Link to comment
Share on other sites

Krāsot baltu nav prāta darbs. No lietiem tāda antena paliek netīra un nesmuka. Vislabāk krāsot tā sauktajā "Latvijas pelēkajā tonī" Nu ķipa kā izskatās saulē stāvējis sauss koka dēlis. Tad antena nekrīt acīs un nepaliek netīra. Es jau nu nečakarētos un nomauktu ar parastu baloniņu. Gadus piecus izturēs, a tad jau pofig.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kreiček

es ar rulliti krasoju, divas kartas katru kartu 8 h žāvēju noslekta videe, lai insketi netiek klaat/nepielip, pirms krasoanas ar mateto krasu ,blodas virsmu ar smilspapiru (0) noturiju , kaa ari ar balto spirtu un pectam ar uudeni..

orimentus kompi izveidoju ,par a4 izpirnteju, saliku mozaiiku lai butu a3, vieta kur uz skivi paredzet oriments, noklaju atiecossa krasa, kad krasa nozzuva, orimentu ar olas baltumu uzlimeju, pectam parklaju visu bloda izveletaja krasa (ar rullititi), kad krasa nozzuva ,pielimeto orimentu nonjemu ar karstu udeni. Gatavs :)

Vairak kaa gadu jau turas.

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

Kad manai bļodai vietām atlupa oriģinālais krāsojums un tā pēc skata sāka atgādināt noplukušu leopardu, vienkārši paberzu pleķainās vietas ar "nullīti", noslaucīju ar šķīdinātājā samērcētu lupatu un pēc tam nopūtu ar visparastāko alumīnija krāsas baloniņu, kādu varēja dabūt tuvākajā saimniecības preču veikalā.
Ir pagājuši jau vairāk kā 15 gadi un krāsojums joprojāms turas, arī neviena galva vēl nav nosviluse. (tpu, tpu, tpu)

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

 

 

Vairak kaa gadu jau turas.
Šķīvis ir alumīnija?
Link to comment
Share on other sites

kreiček

jā, bet orrginala krasa bija labi saglabajusies, nemaz to nekasiju nost (10-15 gadus veca), tikai nomateju kartigi (lai krasu kker) un notiriju.

-Mineja darbs ar limplevi, sanaktu smuka bloda tiesa, bet saule aatri izballes

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RimaNTSS

Šodien savācu krāsotu antenu. Izskatās jau smuki, redzēs kā tā krāsa kalpos. Krāsoja Vestienas ielā firmā Lekols. Tās divas plankas piestiprināju lai būtu ērti antenu cilāt un pārvadāt ( 4 mazi papildus caurumiņi).

post-78751-0-49136200-1374047727_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...