Jump to content

Apsurdie likumi.


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Manā īpašumā ir pļava, kur pašlaik pilnā sparā zied naktsvijoles.

Bet es nedrīgstu tās nogriezt un tirgot, (sods - 500 Ls, juridiskām līdz 1000 Ls )

tas, ka pēc divām dienām es to pļavu nopļaušu sienam nevienu neintresē

Pļava tiek pļauta katru gadu un naktsvijoles aug arvien vairāk .

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nav debīlisms.

Cīņa ar alkatību un negausību. Ir upuri, un tu esi viens no tiem.

Mājās nest naktsvijoli tak neviens īsti neaizliedz? Kāpēc vajag tirgot? Visam obligāti vajag cenas zīmi piekārt?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Man te pļavu daudz, bet, diemžēl, nekas tāds neaug. Pienestu pilnu māju, puķu vietā un speciāli :)

 

īsi un konkrēti - nepatīk viss tas bardaks, ka to nevar un šito nevar un tas, ka pēdējos gadus par augiem un dzīvniekiem tiek domāts vairāk, nekā par cilvēkiem. Nesaprotu cilvēkus un iestādes, kas atver kontu ziedojumiem priekš dzīvnieka, kas ir atrasts ceļmalā un kāds kaut ko nodarījis. Ja cilvēkam kaut kas notiek, tad visiem p**, bet ja dzīvniekam, tad uzreiz tracis pa visu Latviju. Ar augiem ir līdzīgi - tērē tūkstošus priekš teritoriju nožogošanas utt. Labāk būtu ļaut dabai darī savu, nevis kaut ko "aizsargāt". Tantuks aiziet uz tirgu ar 5 pušķīšiem, atnāk inspektori un uzliek 500Ls sodu par to, ka tur katrā pušķītī 3 kaut kādas retas zālītes. Ķip tagad katram jāzina, kādi augi ir sargājami un kādi nav. Loģiski, ka cilvēks vienmēr vāks un gribēs skaistāko, smaržīgāko, krāšņāko.

Link to comment
Share on other sites

Man gan pilnīgi pretējs uzskats. Man arī apmāju naktsvijoles aug kā nezāles, bet es pat priekš sevis nevienu neesmu noplūcis. Ja nu vienīgi kādu nejauši nopļauju ar krūmgriezi. Nu kā vispār var tādu skaistumu atļauties plūkt un vēl biznesu ar to taisīt!

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Cīņa ar alkatību un negausību.

nevienu brīdi nebiju domājis tirgot, bet meitai vakar bija izlaidums, būtu varējis smuku smaržīgu pušķi uztaisīt, bet nedrīgst, ja nu zālē kāds ''zaļais''....  

Link to comment
Share on other sites

Pareizi ir! Ja jau pašam nepielec, ka naktsvijole ir aizsargājamais augs, tad tikai ar sodiem to var ieskaidrot. Es arī nemīlu zalos ar to stulbumu, kaut vai piemēram, ka nedrīkst krūmus cirst Siguldā.Tai pat laikā vairs upi redzēt nevar. Vai arī bebrs nez kapēc ir aizsargājam dzīvnieks,kaut tas mežu nopludina un koki saiziet bojā. Tai pat laikā, nah** vajag naktsvijoles plūkt.Lai tak aug un skaisti smaržo vakarā. Vajag iet pie dabas, nevis nest to savos piesmakušajos dzīvokļos. Pērc siltumnīcā audzētas puķes un dari ko gribi, bet dabu vajag likt mierā.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

tātad tu nelikumīgi pļauj pļavu

ja nenopļaušu, tad Lauku atbalsta dienests noņems platību maksājumus 

Link to comment
Share on other sites

Ja pļavā aug naktsvijoles no sarkanās grāmatas,,tad uz Tevi attiecas pavisam citi likumi.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

kādi citi likumi?, 

man tas nav  bioloģiskais, varu uzart kaut vai rīt to pļavu un iesēt jebko

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Neviens no dižajiem dabas glābējiem vēl ne ko NAV nosargājis!

Vēl arvien stulbais biorobots-cilvēks uzskata sevi par pasaules pavēlnieku un pārvaldītāju,un tā arī nav sapratis sev atvēlēto niecīgo statista lomiņu šai pasaulē.

Viss notiek tā,kā to ir ieplānojis šīs sistēmas radītājs.Ja kādai sugai ir paredzēts pazust,tad tā arī pazudīs,neskatoties ne uz kādiem niecīgā radījuma-cilvēka pūliņiem to saglābt!

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Vai ir iespējams pļaut, kad sēklas jau ir izbirušas?

kādā jēgā man vajag pāraugušu sienu? aitas ziemā neēdīs

un es jau minēju, ka naktsvijoles aug katru gadu arvien vairāk

saknes taču paliek

un vispār šīs smaržīgās puķītes te aug bezjēgā, man jau patīk

Link to comment
Share on other sites

Man arī aug bezjēgā, bet es speciāli nepļauju, lai tak nozied. Nopļauju vēlu rudenī. Man arī vajag sienu, tikai ne priekš mājlopiem, bet priekš stirnām, kuras dzīvo savāvā vaļā pie mājas. Ar dabu vajag sadzīvot, tad sugas nepazudīs un vispār, neko nevajadzēs aizsargāt.

Link to comment
Share on other sites

Леший
Neviens no dižajiem dabas glābējiem vēl ne ko NAV nosargājis!

Apgalvojums no sērijas "Zinātnieki joprojām nezin, kāpēc cilvēks nevar iziet caur sienu" (manliekas tepat forumā kāds kaut ko tādu apgalvoja).

Man regulāri nāk spams no kaut kādiem vides aktivistiem, ik pa laiku palasu. Visu laiku tiek bloķēti visādu naftas/celtnieku/utt kompāniju projekti, kas apdraud kādu ekosistēmu. Nevajag kaut ko tik skaļi kapslokā apgalvot, ja neesi informēts.

 

 

Viss notiek tā,kā to ir ieplānojis šīs sistēmas radītājs.Ja kādai sugai ir paredzēts pazust,tad tā arī pazudīs

Šis ir ārpus jebkādas kritikas.

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

Didzis, nesatraucies, es neko spēciāli nekādus augus negribu iznīdēt, vienkārši katru gadu pļauju savus laukus, bet tracina tas, ka pirms pļaušanas nevaru droši sagriezt tur augošās puķes, lai pasniegtu meitai izlaidumā

Link to comment
Share on other sites

Tak griez un pasniedz izlaidumā, ko Tu rausties. Lai tā jevropa ar savām regulām iet uz poda (tur tai arī īstā vieta). 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu domā ,ka meta būtu priecīga par naktsvijoļu pušķi? Varbūt viņai labāk patiktu pasmaržot ziedus pļavā. Nu nesaprotu, kapēc vajag griezt ziedus pļavā, ja var priecāties par tiem tai pašā pļavā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tad Lauku atbalsta dienests noņems platību maksājumus

Tikai, ja nebūsi pēc 15.09. nopļāvis (iedo kadastru, braukšu apsekot, ja Lielrīga :D)

 

 

man tas nav bioloģiskais

Slikti, būtu 97 ls/ha :O

Bet tur kaut kā varēja pieteikt tās platības pa jaunam katru gadu, aizbrauks kāda jaunkundze no Latvijas dabas fonda un atradīs naktsvijoli. Saistības gan laikam uz pieci gadi bija

http://www.lad.gov.lv/files/agrovides_lauku_bloki1.pdf

Link to comment
Share on other sites

   Cik zināms, naktsvijoļu saknes ļoti iecienījuši mežacūči. Interesanti, vai arī tiem zaļie liktu sodu, vai arī lielo onkuļu medījumam nedrīkst pat pirkstu pakratīt ?

Link to comment
Share on other sites

Zibins, lai tā jevropa ar savām stulbajām direktīvām tiešam iet dir**, bet pričom šai gadījumā jevropa. Naktsvijoles jau aug mūsu pļavās un par tām mēs varam priecāties.

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Tantuks aiziet uz tirgu ar 5 pušķīšiem, atnāk inspektori un uzliek 500Ls sodu par to, ka tur katrā pušķītī 3 kaut kādas retas zālītes. Ķip tagad katram jāzina, kādi augi ir sargājami un kādi nav

Ja nodarbojas ar kaut ko, tad vajadzētu gan saprast, ko dari. Pilnīgi jebkurā jomā.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, mūsu pļavās aug daudz daudz vairāk kā tikai naktsvijoles, bet pārgudrajiem likumiem kājas aug no turienes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

n par tām mēs varam priecāties.

 

Arī priecāšanās ir jāsaskaņo ar jevropu. Lai šie pļavā varētu reklāmas stendus uzstādīt un tā. 

Link to comment
Share on other sites

Tas,ka mēs pieņemam stulbos jevropas likumus, vainīga mūsu

valdība un ministrijas, kuri bez ziepēm lien paši zinat kurā vietā jevropao. Es savas naktsvijoles sargāju ari bez jevropas norādēm, jo saprotu, ka tā ir mūsu bagātība, kuru nevajag bezjēgā griezt, lai pēc izlaiduma izmaestu miskastē.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Kurā vietā jums tās naktsvijoles aug?

 

Man te vispār ir tikai tādi parasti augi, kā smilgas (visādas), timotiņš, kamolzāle, asinszāle, suņuburkšķi, gārse, pelašķi, vībotnes, gušņas, balandas, visādi āboliņi, latvānis arī iesējies (būs jāielej centrā kāds dranķis, lai apkalst), pienenes, zirgskābenes, baltas un dzeltenas madaras, gundegas, kaut kas līdzīgs lucernai, raskrēsliņi, biškrēsliņi. Pļavas lielas, bet nekā krāšņa un aizsargājama nav.

 

Kādreiz, uzaugot šeit, daudz līdu pa pļavām utt, vienīgais, ko atceros, ka pa retam bija šitāds vai tam stipri līdzīgs augs, ko patika stiept uz māju. 

http://dziedava.lv/daba/bisumuiza/bisu_ziedi9_150510.jpg

un šitāds.

http://dziedava.lv/daba/jaunpils_pag/geranium_pratense_250611.jpg

 

 

Pat nezinu, vai aizsargājami. Nekā cita ziedoša šeit nav un pat nav vēlmes iet skatīties, jo kādreiz pļavā vārtoties nevarēja nevienu ērci dabūt. Tagad pagājušogad aizeju līdz ābelei, atnāku mājās un jau pa drēbēm rāpo.

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs no auksnes un apstaļiem.Man piemēram neaug pīpenes. Iesēju, itkā parādijās un vienalga pazuda.

Link to comment
Share on other sites

Hermione

Man domāt, naktsvijole vāzē diez kas nav, nesmaržo vairs tā un ātri novīst.  Ne velti veikalos orhidejas pārdod ar flakoniņiem pie kātiem.

Savējās laukos es paostu, pakaifoju un viss.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ja mums nebūtu vismaz kaut kādi zaļie, tad tādi lietotāji kā alusbundza aizbērtu Daugavu un nobruģētu pat to.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es gan līgo dienā saplūcu kārtīgus pušķus , vis kas tajā brīdī zied, pat daudziem ziediem nezinu nosaukumu sākot no vīgriežiem, papardēm, naktsviolēm un visām pārējiem zvaniņiem,

īstenībā tā ir vienīgā reize, kad es to daru, bet visa māja smaržo ideāli, plus vēl bērzu meijas

sieva vienkārši starā, 



_dunduks_, ja tu dzīvo uz bruģa un neko nejēdz no Latvijas laukiem, tad ar tevi vis skaidrs

 

 

kāda jaunkundze no Latvijas dabas fonda un atradīs naktsvijoli.

ne prātā nav uzlūgt kādu jaunkundzi apsekot manus laukus, un pēc tam uzliks man ierobežojumus

izņemot gadījumus, ja nāk uz pirti kopā....... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

kādā jēgā man vajag pāraugušu sienu? aitas ziemā neēdīs un es jau minēju, ka naktsvijoles aug katru gadu arvien vairāk saknes taču paliek

Nu ja skaits nesamazinās, tad viss ir kārtībā. Ja atstātu kādu kvadrātmetru nenopļautu, tad aitas bešā nepaliktu.

 

"Aug gan sausās gan mitrās, ekstensīvi izmantojamās pļavās, skrajos mežos. Sugu apdraud augsnes rekultivēšana, mēslošana un atradņu aizaugšana ar krūmiem vai kokiem."

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

... ja tu dzīvo uz bruģa un neko nejēdz no Latvijas laukiem, tad ar tevi vis skaidrs

jā, pastāsti man, par ko es neko nejēdzu un kas tev par mani ir skaidrs!

Link to comment
Share on other sites

Ka tik tās puķes nesavairojas tik daudz ka aitiņām vairs nebūs sauss siens jāēd bet gan sausas puķes ziemā jāgrauž :).

Dabūsi vēl viņas miglot nost :).

Link to comment
Share on other sites

Alusbundža, tak pārdod tās savas pļavas dānim vai zviedram un nekādi jautājumi vispār necelsies. Tās orhidejas aizies uz urrā, pēc jauno saimnieku ieskatiem. Tu tak redzi, kā latvju bāleliņš uz latvju bāleliņu cepās un gruzijās.

 

p.s. tas bija sarkasms.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

deriksx, ja esi idiots lauksaimniecībā, tad nav ko te ļorkšķēt

 

ggg97, nekad un nevienu sekundi nav iedomājies pārdot savu zemi,

gribu nopirkt klāt

Link to comment
Share on other sites

Parēķini pat kādu sodu tebv ir izdevīgāk saņemt, vai par augu nopļaušanu vai par pļavas neapļaušanu.!? Tādu jautājumu varu atļauties jo esmu kādreiz saņemis sodu par bioloģiskās pļavas neappļaušanu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...