Jump to content

Portatīvais vs stacionārais


komisars
 Share

Recommended Posts

kā reizi PSU visefektīvāk darbojas pusē no maksimālās jaudas, tad gan jau divos gados tos paris latus ietaupīs uz elektrības rēķina, jo tā cenu starpība 350-500 tiešām ir tikai pāris lati.

Link to comment
Share on other sites

komisars

Par K skaidrs, nah man viņš.

Par videokarti ir tā. Ja viņa man pavilks Coreli, PhotoShopu, Full HD filmas, es par viņu nedomāšu un neko klāt nepirkšu.

Par Win7/8. Vai tad jau 6 gadi Win7?  :shok: Win8 ir svešs, tāpēc bailīgi. Pēc Vistas Win7 ir ideāls. Un ņemot vērā MS klasiku, ka katra otrā ir laba.... :)

i7/i5 - vot izvēle. Tīri emocionāli es vairāk velku uz i7.

Par 2x HDD, hvz. Cik tas sadārdzina un cik tas iespaido neērtības pa 2 diskiem vazāties? 

Ja liek SSD, tad tur TIKAI sistēma vai sistēma+cits softs, piem., tas pats Corelis?

Kas ir baroklis ar 80+? Barokli un korpusu gribu klusu, tas gan ir skaidrs.

 

Tātad, itanium, saņemies un uzcep 1a komplektu ar i7, alus no manis. Jautājums tikai, kur un kad! :)

Link to comment
Share on other sites

komisars

Vēl jautājums par ofisu. Sorry, esmu atpalicis lietās. Agrāk bija DC. Tagad DC neesmu kādu laiku lietojis, vai tas vēl dzīvs? Brīvos laikam ne īpaši gribu, ir bijuši gadījumi, kad Excelī makrosi neiet un vēl kas neiet. 



Nav nekas uzcepts. Ir ar i5 haswell. Bet gribu i7. :)

Jā, jocīgi jau ir, jo tēmu sāku starp portatīvo un i5 :D 

Grozus privāti sūtīt arī nedrīkst? 

Link to comment
Share on other sites

itanium

DC +- ir miris (vismaz kā tautas līdzeklis). Mūsdienās visi lieto torrentus.

 

Pirātisms ir pretrunā ar foruma noteikumiem (tas tik tā informācijai - vari atraut vārnu).

Jauns MS Office maksā zem latiem 60.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

komisars

Vārna ir bans? :)

Ok, PIRKŠU visu. Jeb arī padomāšu par pirkšanu. Tad jau redzēs. :)

Link to comment
Share on other sites

itanium

Nomaini CPU uz i7-4770 (5ls dārgāks par Ivy) un būs viss čikiniekā.

 

Vārna ir brīdinājums.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

komisars

 

 

2x4 GB DDR3 (1600 MHz-starpība cenā teju nekāda)

 

Par maz info, kas tas par zvēru. Sapratu, ka Red ir par krutu un lieku. 

Link to comment
Share on other sites

kreiček
Vai tai programmai tik tiešām vajag tik jaudīgu video karti?

,,lielam ramam + video kartei labai, ieteicams kvadro+ssd (uz kuru softi+os)+ labs cooleris (sakot no 800w..)+jaudigs procis (i7)+++lieliska maatene , uz kuras vari sastadit ddr3 ļooooti daudzus un dzelzzu papildinassanas iespejam !

ja pro darbu veici tad ar 4-12gb un geimeru video karteem bus par maz, tiesi video montazza un smagiem cg softiem. ,, -  šis ieteikums ja mainisi softu uz sony vai no adobes

 

ja tikai gribi niekoties ar jutubu vai meičam video monteet , darboties ar ,,vienkaarsiem'' softiem,tad pietiks ar portativo :)

///steleejot stacjonaro, investe naudu labai māmiņas_platē, ko tev te džeki ieteiks!

ar laiku zināšanas limenis aug darbaa ar cg softiem (tie tiek mainiti ,lai sasniegt veelamo rezultatu), aug arii prasiba pec jaudiga pc, ja bus laba matene ar labam hardware papildinasanas iespejam, ietaupisi daudz naudiņas naakotnee.

Pats izmantoju, jau ,,veco (4-5gadus)''x58a-ud3r'', par retam stadu ramus iekšaa, jo prasibas aug, lai darbu atrak izdariit, ja butu taja laika iegadajies švaku mateni, tad butu čapiigi šobriid ar dzelzzu papildinassanu.

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

itanium

Jebkuri 2 RAM moduļi, kur katram ir 4GB 1600 MHz. Kaut lētākie

 

Par MB ar 4 RAM slotiem varētu piekrist.

Asrock B85M Pro4 ir 4.

Visiem opīšiem/Asrock nīdējiem gan lūgšu paklusēt.

Bet ja arī autoram ir tādi iebildumi, tad var arī Gigabyte GA-B85M-D3H paķert.

 

Par pro videokartēm mājas video apstrādei gan nepiekritīšu. Nav tādas jēgas.

 

Ko biedrs domāja ar 800w+ cooleri es gan nesapratu, bet lai tā būtu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Nav nekas uzcepts. Ir ar i5 haswell. Bet gribu i7.

 

pa lielam vajag saprast, vai tās programmas, kuras lietosi, spēs izmantot tos papildus 4 virtuālos kodolus, kas ir i7, vai nē, būs vienkāršāka izvēle

Link to comment
Share on other sites

kreiček
Ko biedrs domāja ar 800w+ cooleri es gan nesapratu, bet lai tā būtu.

piemeram ocz 800w kalpo vel sso baltudienu lieliski+klusi

piemineju 800w, tas tada gadijuma ja papildinasi mateni ar augsta ranga kartem reiz nakotne, ja tads pieprasijums buus, tad nevajadzes jaunu cooleri pirkt.., bet ja zini 100proč ka neko ražiigu naakotne neliksi matene, tad nevajag tik lielu.

 

 

GA-B85M-D3H

ņem maateni ar 6 ddr portiem, reiz nakotne noderes (varbuut tev, ja ne tad ,laba matene tavam vajadzibam)

 

 

Par pro videokartēm mājas video apstrādei gan nepiekritīšu. Nav tādas jēgas.

ka mineju, ja montesi ,,mazos video''(arii nakotne) tad taisniba tev, vari mierigi iztikt ar vienalg kadu grafisko karti vai intigreto :)

 

 

 

Jebkuri 2 RAM moduļi, kur katram ir 4GB 1600 MHz. Kaut lētākie

neoteikti ka nejebkuri! pirms ramus izvelies paskaties mātes plates weblapā, vai šie rami der

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

nnoname
ņem maateni ar 6 ddr portiem, reiz nakotne noderes

 

interesanti, kā tu taisies to panākt ar sandy/ivy bridge/haswell platformām? pat nerunājot par apšaubāmo lietderību, 8gb moduļi ir brīvi nopērkami...

 

 

 

neoteikti ka nejebkuri!

 

jo? nevarēs ieslēgt vai dēlis eksplodēs? varbūt jābeidz gvelzt sviestu?

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

kreiček
jo? nevarēs ieslēgt vai dēlis eksplodēs? varbūt jābeidz gvelzt sviestu?

ja tev buus rami, kurus neapstiprina māmiņas plate, nestrādās nekas (precizāk -būs melna bilde) :)

 

 

 

pat nerunājot par apšaubāmo lietderību, 8gb moduļi ir brīvi nopērkami...

uz šo atbildi tu nebūs gatavs, tākā šobrīd no coment

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

nnoname

apzinos, ka tā man būs šokējoša un satriecoša atbilde, bet esmu tam gatavs, apsolu (esmu apsēdies un turos pie krēsla)

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja tev buus rami, kurus neapstiprina māmiņas plate, nestrādās nekas (precizāk -būs melna bilde)
Tas taa kaa buutu pashsaprotami, ka neatbilstosha tipa ram moduljus konkreetai maatesplatei nav iespeejams izmantot.
Lielaakajaa daljaa gadiijumu, bez aamura pielietoshanas taadus nemaz uz maatesplates virsuu neuzdabuut. :sarkasms:

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

uz šo atbildi tu nebūs gatavs, tākā šobrīd no coment

 

Eu, es arī esmu ar mieru pieturēties pie krēsla, jo  nu ļoti gribas dzirdēt to satriecošo info   : D 

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

uz šo atbildi tu nebūs gatavs, tākā šobrīd no coment

 

apzinos, ka tā man būs šokējoša un satriecoša atbilde, bet esmu tam gatavs, apsolu

 

Eu, es arī esmu ar mieru pieturēties pie krēsla, jo  nu ļoti gribas dzirdēt to satriecošo info

Varonīgi pasaka A , bet pēc tam nevar izspiest B  , un vēlāk visiem brīnumi - nu kāpēc būtā tāda ņeķenzursčina panesusies ?

Link to comment
Share on other sites

itanium

A ko darīt, ja cilvēks muļķības runā? 

Mēs ta saprotam, kas nav pareizi. A ko darīt tiem, kam šis viss ir balta bilde? Kam ticēt?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

A ko darīt tiem, kam šis viss ir balta bilde? Kam ticēt?

 

Te vienīgi var ieteikt uzticēties lietotājiem ar pieredzi, to biš lietpratējiem, it kā arī moderiem, nekādā ziņā jaunbiedriem, tāpat biedru teikto vajag rūpīgi izvērtēt.

Manuprāt, birka čaks noriss daudziem neko neizsaka, varbūt aplamību ieteicējus vajag kaut kā savādāk nosaukt, lai arī ienācējs no malas uzreiz var redzēt, kas ir kas. čaks noriss ir pārāk ironiski - daudziem tas ņedaļec, vai gluži otrādi - domā, ka tie ir paši krutākie puiši ciemā :)

Jeb izvēlēt kaut ko līdzīgu starptautiskajam tribunālam no pašiem pieredzējušākajiem ekspertiem? :D

Tur tad varētu griezties neskaidrību jautājumos un arī tad, ja lietotājs uzskata, ka sodīts vai citādi apbižots nepatiesi.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

kreiček

 

 

Lielaakajaa daljaa gadiijumu, bez aamura pielietoshanas taadus nemaz uz maatesplates virsuu neuzdabuut. :sarkasms:

tas kad mammas platē ddr3 /13333/ 16666 ports un taisies tadu iegaadaties, nenoskaidrojot vai patiešaam ssis modelis der , buut negudri. Ir prakse bijuši tipinji ,kuri pasuut onlaina ramus, principa viss sakrit ddr3 /16666, bet praktiski liekot iekša, ups melna bilde. Dziljak papetot šii rama saderiibu ar mates plati, izradas ka nemaz mamminjas plate neapstirpin ssadu ram modeli, takaa butu gudri papeetit mammas plates web lapa saderiibas..

---

 

 

Varonīgi pasaka A , bet pēc tam nevar izspiest B , un vēlāk visiem brīnumi - nu kāpēc būtā tāda ņeķenzursčina panesusies ?

protams ka var. Viss ko rakstiju bija nakotnes forma, kad jaunietis saks auzrauties ar augstiem softiem (parasti aizraujas/aug*, ja nee ignore manu rakstito), lidzkamer nebus iistie jautajumi, nebus atbildes, jo taas nesapratis, to jeegu. (var redzet, jautajums kapec video montaazas softam vajag daudz ramus(corelim vai parastiem softiem ,ja monteesi mazos video nevajag tiesa, bet ja augsi mainisi softus ,saksi montet liela izmeera video +efektiem kkemosies, buusi par katru ramu kluciiti pateicigs un lielu nozimi speeles ram porti (32-64 gb kapicitaate..un jaa, nevienmer macinju biezums atļauj iegaadaties 8gb viena gabala uz sitienu...)), kurs video montazzu pārzinis tik ^cenzēts^ jautajumu uzdod ,,par ramiem?, labi atvaunojos ssis nav CG forums, saaku iepazistinat ar svešām lietaam)

Bet pie viena palieku, investe labam deelim naudu ar labam attistibas iespejam!

un kad saksi lietot smagos softus, dod ziņu.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

dažu tipiņu nespējai palaist oc ramus, kuriem nepieciešama paaugstināta voltāža, nav nekāda sakara ar plates spējām šķilties ar jebkuru nedefektīvu value atmiņu

tie saraksti saucās "qualified" nevis "required" ja neesi ievērojis

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

A varbūt tie pagātnes rēgi - single/double density/sided ir vēl dzīvi mūsdienās ?

Link to comment
Share on other sites

kreiček

varbuut džekam proveejam sastelet kompi nevis striidamies savaa starpaa?

/personigi es, kartigi visam izeju cauri pirms ko peerku, palasu formos atsauksmes+problemas un salidzinajumus katram modelim vai nu ta butu karte vai rams vai plaate un tad tik iegaadajos, tapeec taads pedantisms uz sso visu padarissanu man patik ka viss ir korekti un kartigi, esmu informeets par visu un vienmeer ko jaunu vari iemaaciities/

nnoname, nē tur bija cita problēma tam džekiņam, vienkarsi uz plaati negaja nevis rama voltāžas deļ, bet vienkarši tā plāte neapstiprināja to ramu, sakuma domaju brāķis no taliem rietumiem atceļojis, bet nē...

 

Ja straada ar cg softiem, tu kaartigi izverte kaadus dzlezzus pirkt - kaa viss atsauksies uz softiem (softi atri attistas + plugi kuri sava starpa sabridžo netikai vienu logu, lai atrak darbu izdarit../, lai beigas nebut japarmaksaa un javiļās izveelee - dzelžos - preciizak mates platee ,kura vissilgaak majo korpusaa...

---------------

@itanium, cik esi gatavs investeet?

Doma talaak attiistities vai ne ssini nozare?

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

Es te savam porķikam ietriecu otrus 4GB, jo ir 2 sloti, no kuriem vienā jau 4GB no rūpnīcas.. Vienīgie parametri, kurus es biju spējīgs saprast bija SODIM, 1600 papagaiļi un spriegums - 1,5V. Iekš 636 paņēmu Adatu. Nu neko, viss aizgāja, un uzrādās, ka strādā Dual Chanel modē. Taimingi arī identiski. Windows papagaiļi RAMam pamatīgi uzkāpa, tik nezinu, no kā, no apjoma vai dual chanela?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ir gadījušās plates, kurām ir 4 RAM sloti, bet visus četrus var likt tikai ar SR (Single Rank) ramiem (Nav gluži tas pats kā vienpusējie, bet apmēram... )

Konkrēti tas ir H61 čipsetam.

Bet izskatās, kad uz apspriestajām platēm tas nekādā veidā neattiecas.

Ja nu vienīgi kādreiz parādīsies 16Gb RAM moduļi :)

Link to comment
Share on other sites

komisars

Paldies visiem par padomiem, lai arī uz beigām jau panesās svešās valodās. Attiecībā uz video softiem, augt netaisos. Video, lai arī fullHD, tikai ģimenes vajadzībām. Nekādi cg un citas figņas nebūs. Principā jau skaidrs, ja man corelis velk uz portatīvā, tad te jebkura versija būs tikai labāka.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...