Jump to content

Lēts, bet liels TV


Luke
 Share

Recommended Posts

Šonedēļ ceru pabeigt savas kinozāles audio un nu domāju, ka vajadzētu nomainīt arī TV.

Skatīts tiks ~ no 3 metru attāluma visticamāk piektdienas vakaros pa vienai vai pāris filmām un varbūt arī kādu darba dienas vakaru pa kādam koncertam. Draudzene, tfu, sieva pa vakariem visticamāk skatīsies Ugunsgrēku uz jaunā televizora.

Tā kā redze man ir visai viduvēja, bet ikdienā nenēsāju brilles, gribu lai ekrāna lielums būtu vismaz 55", vēlams 60". Vēl gribētu FullHD atbalstu un droši vien vēlams Smart TV iespējas (laikam tā to sauc). Nu itkā, iespējams, ka šajā sistēmā ietilps arī kompis, bet tik un tā- ja, kā pareizi saprotu, ja kaut youtubi ir iespējams skatīties bez kompja ieslēgšanas- tas ir forši. 3D nav obligāts, bet nu, protams, labāk, ja tas ir, nekā nav.

Maz no tām TV lietām saprotu un arī negribu iedziļināties. Īpaši izvēlīgs attēla ziņā ne kad neesmu bijis.

Budžets nav akmenī iekalts, bet gribētu 8 simtos ierakstīties.

Pirms laiciņa metu acis uz lūk šādu Sharpu: http://bigshop.lv/product_info.php?products_id=32704&language=lv

Tagad skatos, par kādiem 50 lašiem dārgāks ir apmēram tāds pats, tikai ar 3D: http://bigshop.lv/product_info.php?products_id=32700&language=lv

Nez cik nozīmīga ir kadru maiņas frekvence LEDiem, kas šiem šarpiem ir 100Hz.

No 60" teļukiem šajā budžetā, skatos, ka vairāk nav ko ņemt.

Ar 55" rādās, ka ir lielāka izvēle.

Iekš salidzini.lv izskatās, ka 55" collas sākas ar kaut kādiem Thomsoniem, tad vēl, piemēram, http://bigshop.lv/product_info.php?products_id=39084&language=lv

vai LG: http://www.web-shop.lv/product/27531/

Šiem, skatos, ir augstāka frekvence.

Ko varētu ieteikt, piemēram, no pieminētajām lietām? Vai varbūt kādi citi piedāvājumi?

 

Link to comment
Share on other sites

Ļeņin, ar lēts biju domājis relatīvi lēts. Nevaru atrast- bija kaut kur te pat tēma, kur viens taisījās pirkt 55" teļuku par 2k. Es vairāk skatos uz 55 vai 60" lēto galu..

CAP, paldies par piedāvājumu! Tā liekas, ka manas sievas sencītim ir ja ne tieši tāds pats, tad līdzīgs 46" Samsungs. Cik to esmu skatījies, man prasās pēc lielāka..

Link to comment
Share on other sites

(labots)

CAP, tobiš Tu gribēji teikt- kā izmērs ir lielāks par 50", tā cena ir uzreiz kocmocc, attiecībā, pret kvalitāti?

Nu, iespējams, ja tā labi padomātu, gan jau to latiņu varētu pacelt arī līdz tam 1k. Tik jautājums vai ir vērts, ja pēc gada tāds 1k teļuks maksās 500?

Kas tādam 1k teļukam ir principiāli labāks kā 600 lašu teļukam? (šis jautājums ne aiz piekasīšanās- vienkārši nesekoju, kas notiek TV pasaulē)..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Televizoru cena ir atkarīga no "krāniņa garuma" . Gribi milzīgu bildi maksā kilolatus  Bildes kvalitātei ar to nav nekāda sakara.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

LG 55LM660S. Man ir tāds tv, tikai 42'' versija, neko sliktu nevaru teikt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Labāk ņem pēc iespējams lielāku, ja nē vienmēr liksies mazs un vienmēr vēlēsies lielāku.

Kaut vai šāds izskatās ok http://www.samsung.com/lv/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE55F6400AKXXH

Smart iekšā - tātad ļoti daudz dažādu iespēju.

Arī lētajiem līdz 800 bilde ir pietiekoši laba, ja skatās FullHD filmas.

Protams labāk jau piemest un paņemt labāku, tad vismaz ilgāk varēsi skatīties kvalitatīvāku bildi. Laukos kādus 4 gadus atpakaļ arī tika paņemts Sony 52w5500 cenā pāri 1000Ls un bilde izskatās pat labāka nekā pašreiz ražotajiem līdzīgā cenā.

Link to comment
Share on other sites

Skatos LG 55LW650S no 3 m attāluma, gribās vēl lielāku.

Mīnusi: DLNA un Plex nevar nomainīt audio un subtitru celiņus, vienmēr ņem pirmo.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad ņem lielāku, neviens neaizliedz! Kādam ar 46" pietiek, kādam ar 80" nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Reiz lasīju kaut kādā AV žurnālā howto cik tālu ir jāsēž no ekrāna un cik lielam tam jābūt, lai baudītu kino. Pēc ieteikuma sanāca, ka, lai rastos ilūzija par dabīgiem priekšmetu lielumiem, ekrānam jāaizņem ap 120 grādu leņķi. Precīzi neatceros, taču tā sanāca, ka skatītājam ir jāredz tikai ekrāns vai kaut kā tā..

55" no trīs metru attāluma- nez, tas sanāk ne vairāk par kādiem 30 grādiem, droši vien..

Link to comment
Share on other sites

Jo tuvāk, jo lielāks leņķis. Jo sēdēsi tuvāk, jo redzēsi tikai ekrānu līdz ar to leņķis būs lielāks. Ja cilvēks redz 180 grādu leņķī, tad pie 2-3 metriem arī būs tie 120 grādi, kuros redz tieši ekrānu. Bieži vien patīk piesēsties tuvāk, sevišķi skatoties 3D filmas, jo tad izskatās lielāks efekts.

Link to comment
Share on other sites

Cik es esmu lasījis.. tad jāsēž tik tālu, līdz tava plauksta aizsedz ekrānu.. bet nu nez.. man jau 42-46"" no 3-4m liekas par tuvu..

Link to comment
Share on other sites

Ir dzirdēts par attālumu 3 ekrāna diagonāļu atstatumā, tas gan bija vēl 3:4 laikos, pašam ir 42", ~4m liekas normāli.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik es esmu lasījis.. tad jāsēž tik tālu, līdz tava plauksta aizsedz ekrānu.

Ar SD televīziju tā arī varētu būt, bet nu HD filmas, ja vēl ar melnajām malām augšā/apakšā, skatīties nekāda prieka nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumiem!

Vakar, pa ceļam, braucot uz māju, iebraucu Euronicā, kur nopirku Muraja ieteikto Philipu http://www.euronics.lv/t/76873/Televizori/55-led-3d-televizors-philips/55pfl7007k-12

Tik cik vakar pamēģināju, pa lielam viss baigi ok, līdz brīdim, kamēr sievas kundze teica, ka gribot noskatīties Ugunsgrēku internetā. Iegāju iekš www.tv3play.lv, kur sekoja aplauziens- nepieciešams flash pleijeris. Cik paspēju uz ātro pagooglēt forumus, izskatījās, ka tā flash pleijera Philipiem nav (nezinu vai priekš citiem televizoriem tāds ir, bet es jau esmu savējo nopircis).

Vai kāds ir mēģinājis šo lietu pētīt? Varbūt tagad tas flash pleijeris ir iznācis, vai varbūt ir kaut kādi hacki vai kas tamlīdzīgs?

Link to comment
Share on other sites

@@Luke, nu.. man samsung smartam to iet, to neiet.. vienreiz tv3play.lv izmēģināju.. gāja.. :D pat nobrīnījos.. bet nu.. nedomāju, ka tv priekš tam īsti domāts nav, lai gan apakšā jau it kā Linux kodols, cik nu var saprast.

 

Lai tik skatās savu ugunsgrēku portatīvajā vai datorā.. :D (Ja nav LTC ITV vai kādas citas ITV)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Uz LG Smart TV TV3 play neiet, ir tikai skaņa.

Labots - Lieta
Link to comment
Share on other sites

šim nevar firmvāri apdeitot ? varbūt aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Kad pieliku klāt internātam, itkā bija poga "firmware update" vai kaut kas tamlīdzīgs. Man viņš pateica, ka esot "up to date".

Bet nu vispābā kādu vakaru būs jāpamēģina. Baidos gan, ka nelīdzēs..

Link to comment
Share on other sites

martinno

Man uz Samsunga iet tas Play, bet ir viens gļuks - kā sākas otrā reklāma raidījumam, tā izmet ārā - pa lielam nav lietojams psākums :D

Link to comment
Share on other sites

GulbisRG

to DAFUQ

 

Uz LG ir tas pats gļuks. Pagaidām ir jaliek no jauna kamēr nav 1. reklamas un tad jau aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...