Jump to content

Lattelekom optiskais kabelis - marka


dsks
 Share

Recommended Posts

Sveiki ... varbut kadam ir preciza informacija par Lattelekom optiska kabela marku ... ir velesanas laicigi pie buvniecibas iemest kabeli,lai pec tam nav liekas demolesanas pie instalacijas nakotne ... un vai savienosanas pasakums sim kabelim ir iespejams ? ... Pateicos

Link to comment
Share on other sites

jarajara

nu i nafig tev marku. normāli cilvēki saliek kanālus, nevis liek kabeļus . tā intereses pēc varu pastāstīt - ir valstis , kur kabeļus saliek pašus pēdējos. nevienu , dažādu iemeslu pēc, pat nepierunātu izdarīt savādāk. saliek kanālus , bet visus vadus pēc tam. nav tik grūti mazliet padomāt un saplānot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Lattelekomam ir Single Mode optika ar SC konektoriem.

Nu un plānot, ka Lattelekom optikas modems atradīsies kautkur istabā ir līki.

Savelkam visā mājā CAT5e datortīkla kabeli un kautkur koridorā sagatavojam nelielu komunikāciju skapi, kurā tas ienāks visi vadi no datorīkla rozetēm + labs rg6 kabelis no plānotajām tv vietām - virszemes un sat televīzijai nu un tajā komunikāciju skapī ievadam gofru no āras un no jumta - antenām un telekoma līnijai... Nu un atceramies, ka telekom optikas pievilkšana privātmājai ir traka greznība. Bet nu ja dzīvoklim, tad viss rakstītai ir pareizs, tikai gofra uz gaiteni, lai varam ievilkt no kāpņutelpas kabeļus visam nepieciešamajam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Interesanti, kādēļ būtu vajadzība, lai pa visu māju būtu savilkta optika? Vai tiešām jau CAT5 ar 1 Gbit par īsu?

Link to comment
Share on other sites

Blakus ir piecstavu namelis ... uz ielas aptuveni 10 majas velas optiku ... par to jau runas ir gajusas un lattelekom ir gatavi vilkt ... bet vini iet pec sava grafika,uz ielas paredzetas visas komunikacijas mainit paris gadu laika un tad ari pie reizes saliks optiku ... ok,palieku pie CAT5 tad ... televizijai ir RG 59 ... pietiek vai labak pariet uz RG6 ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Atstāj gofru, pa kurieni teorētiski var iet optika un būs labi tuvākiem 100 gadiem. Arī ar RG59/RG6 vilkšanu  neaizraujies, jo iTV iet interneta vadiem. 

Link to comment
Share on other sites

Tv pasakumam vietam jau ir RG59 kabelis ... ir nozimes pariet uz RG6 ... bus starpiba kvalitate vai kad ierobezojumi ?

Link to comment
Share on other sites

Līdz šim gan esmu tikai dzirdējis ļoti kosmiskus ciparus, kas ir jālīdzfinansē ltc, lai ievilktu optiku privātajā mājā, tas nekas, ka velk blakus. 

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

Tv pasakumam vietam jau ir RG59 kabelis ... ir nozimes pariet uz RG6 ... bus starpiba kvalitate vai kad ierobezojumi ?

Tev tak jau teica - LTC interaktīvā TV neiet caur RG59, bet gan caur neta vadiem....

Link to comment
Share on other sites

   Diezgan extrēms pasākums vilkt visur gofru.  Būs diezgan pagrūti nākamos kabeļus ievilkt. Labāk likt gludo cauruli ar ariģinālajiem līkumiem.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu RG6 jāliek, ja cilvēkam liekas, ka iTV "ieraksts", kas pieejams tikai īsu laiku un tikai no tā paša iTV aparāta ir padumja ideja. Ja ir plāni ielikt sat tv ar lielāku skaitu kanālu, ieraksta iespēju u.t.t tad jau ir jēga nepažēlot dažus desmitus latu visai mājai kabelim.

LTK optikai jāatstāj gofra, bet nu nezinu, kā tā viņu štelle dzīvē izskatīsies - man jau liekas, ka tāpat noplēsīs ne pa jokam no īpašnieka par ievilkšanu.

Bet nu ja tuvumā ir daudzstāvene, tad jau ir cerīgāk pa gaisu ar wifi pēctam to optisko internetu padot sev uz māju.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu un kāpēc privātmāju īpašnieki nekooperējas ar šīs tuvumā esošās daudzzīvokļu mājas kādu no  dzīvokļiem un nepaņem uz visiem vienu 200mbit optiku un nedzīvo zaļi - izmaksas tikai par mikrotik vai ubiquiti aparatūru, kas nav nekas traks, ja attālumi ir līdz 1km, katram tiek savi 30-50mbit un interfaktīvās tv vietā jau nu var atrast kautko līdzvērtīgu vai pat labāku. 

Nu un parasti jau, plānojot mājas tīklojumu, tiek sasaukti pāris meistari, kuri būs atbildīgi par lietām - savs datoriķis, tv meistars un elektriķis un tie saplāno, kur salikt vadus, lai būtu labi šodien un pēc gadiem arī... tie arī iedos pašu kabeli - gana labu, lai viss ietu un ar atlaidi, jo nav pirmais kilometrs, ko šie pērk.. 

Kautkā tā tas viss iet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

varbūt kāds zin kas par problēmu man ir PHILIPS TV 32PFL9603D/ 10  man mājās agrāk bia pagasta televizija 15 kanāli viss ok rādija tagad nopirku iebūveto dekoderu no sāna ar karti lai klāt skatitos kanalus un meitai vairak multenes. Bet kad uzstādu noķer tikai skaņu un visadus kanalus bet bildes nav raksta ka neatpazīst formatu. vai kads zin ko man darīt kur mana problēma???

Link to comment
Share on other sites

ļoti "atbilstošs" jautājums tēmai [Lattelekom optiskais kabelis - marka] :o)

1. nopirkto dekoderu konkrētais TV neatbalsta

2. TV neatbalsta MPEG-4

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nesen LTC pēc mana lūguma novērtēja izmaksas un piedāvāja pa 600Ls privātmājā ievilkt :) Atrodas 30m no 5stāvenes, teica, ka jārok 60 metri līdz tuvākajam pieslēgumam vai kaut kā tā. Es gan nedomāju, ka tā summa ir kosmoss (lēti protams arī nav).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kosmoss tas nav, tomēr par 30m līniju 600ls.... Nav tajā 5stāvenē kāds mazāks povaiders kurš pa gaisu kabeli ir ar mieru novilkt vai radio linku uztaisīt? 30m pilnīgs sīkums - pat ar vislētākajiem mikrotikiem ietu links vismaz uz 100 mbit/s.  Āra ethernet kabelis ar trosi vispār kapeikas...  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...