Jump to content

Nedarbojas "Sleep"


erniits
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Pirms pāris dienām pārinstalēju logus, savilku visus apdeitus, sainstalēju draiverus un programmas un tad konstatēju, ka standby/gaidstāve normāli nedarbojas:

1.Pēc skaņas spriežot cietie diski izslēdzas bēt kāds no ventilatoriem(protams, skaļākais) neizslēdzas;

2.Modinot augšā, izlec "draudzīgais" zilais ekrāns, kas vēsta par fiziskās atmiņas "dumping'u", gandrīz momentā nodziest un restartējas. Ja ļoti paveicās, uz brīdi redzu normālo darbavirsmu un "!" paziņojumu "unable to write (iespējams write or/and read), adrese/faila  nosaukums.sys..." neesmu paspējis kārtīgi nolasīt to paziņojumu un iespējams kļūdos ar galotni vai nedaudz ar tekstu. Ja ir liela nepieciešamība, protams, varu mēģināt nofotografēt ekrānu ar paziņojumu.

Kādi ir risinājumi/problēmas sakne?

Neesmu pārliecināts, bet iespējams, šī problēma parādījās pēc kādas programmas vai draivera instalācija(ir sajūta, ka biju veiksmīgi nolicis gulēt pirms visu biju sainstalējis un apdeitojis).

Tā, kā datora pārinstalēšana un piestumšana ar nepieciešamajām programmām un apdeitiem aizņem vairāk kā dienu, man ir pamatots slinkums vēlreiz pārinstalēt datoru un tērēt laiku, ko vajadzētu pavadīt rakstot diplomdarbu.

 

Lai lieki nepiesārņotu forumu uzdošu vēl vienu jautājumu šeit pat.

Atrisināts! Startējot datoru, man tiek piedāvāta operētājsistēmu izvēle, bet relitātē uz lietotā cietņa ir tikai viena un pirms pēdējās pārinstalēšanas cietnis tika noformatēts. Kā atbrīvoties no liekajām operētājsistēmām sarakstā? (svarīgi, jo bez asistences viņš mēģinās ielādēt neesošu OS un restartēsies, nonāks pie izvēles un.......). Atrisināts!

Labots - erniits
Link to comment
Share on other sites

1. Lietot HIBERNATE nevis Sleep

2. rediģēt boot.ini.  BET - tikai ja zini ko dari !

Link to comment
Share on other sites

erniits
(labots)

Paldies! Bet...

1.Ha - nemanu Hibernate(pieņemu, ka vienkārši kaut kur uzstādījumos jāaktivizē), bet tas vienalga man būtu nedaudz par lēnu un gandrīz nederīgs, ja es neatbrīvojos no liekajām OS.

2. Nejūtos pietiekoši kompetents.

Reku Boot.ini:

[boot Loader]
timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS /usepmtimer
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Tas, kas rādās izvēlē, kā Default, tas nav riktīgs, teorētiski riktīgais ir tas, kas izvēlē rādās kā pirmais.

Man būtu jāatstāj 1. rindiņa?"multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer"

 

Ticu, ka dzīve būtu daudz skaistāka un vienkāršāka, ja man būtu bijušas dažādas OS :D

Labots - erniits
Link to comment
Share on other sites

intervall

tas gan tikai minējums?Instalēji no fleša?

Tā vismaz vajadzētu būt,ja esi formatējis un rādās vairākas os.Tie kreši,nebūtu brīnums,ka ir no tā,ka ir nepareizi ierakstīts iso flešā...

Link to comment
Share on other sites

Sleep tika ieviests Windows Vista. XP sleepa nebija, līdz ar to tas ir normāli, ka sleep nedarbojas.

Link to comment
Share on other sites

erniits

Paldies, ar hibernācijas ieslēgšanu pats tikšu galā.

Sleep, manuprāt, bija pat W98. XP bija un pilnīgi normāli darbojās. Manuprāt hibernāciju ieviesa uz XP, ja nekļūdos ar kādu no SP vai kādu apdeitu.

Kauns kā džentlmenim atzīties :blush:  - jā, instalēju no zibatmiņas, vēl lielāks kauns - bija žēl matricas :D Flešā rakstīju ar no tpb iegūtas programmas.

Vairākas OS man sāka rādīties jau it kā pirms tam, kad biju mēģinājis uzķīmiķot bez atsevišķas partīcijas blakus logus, jo vecajiem kaut kas bija noticis un... eh, nav svarīgi.

Līdz ar to - kādi risinājumi? Pārinstalēt no CD? Vai uztaisīt "Repair" no CD? ja der "repair" vai derēs arī no citas W XP versijas?

kas tad ar to boot.ini? ko man tur noņemt?



Atvainojos, precizēšu paziņojumu: "Delayed write failed... C:/W/System32/SysEvent.evt unable ti save all the data". "Pazuda" arī interneta savienojums(šoreiz neizslēdzās). pēc 2. iemidznāšanas sāka mest ārā čupām error logus, unable to save AVG..kaut ko, unable to save vēl kaut ko, nebija laika visu norakstīt un kārtīgi apskatīt.

Link to comment
Share on other sites

Windows 98 bija standby mode. Sleep gan neatminu.

 

No garajiem rakstiem nesapratu, kādu problēmu šobrīd risini un kādas atbildes sniedza google, šo jautājumu uzdodot angļu valodā.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Taisi tīru instalāciju,no matricas,nebūs pēc tam louderis jāaiztiek.Labot,manuprāt,nav vērts,jo,cik saprotu izdarīts ir tikai tik daudz kā os uzlikta + daži atjauninājumi :D

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

erniits

Gūglei nejautāju - noteikti nav ļoti izplatīta problēma un apraksts pārāk plašs, lai atrastu nepārprotamu atbildi.

Kāda atšķirība starp Sleep un Standby? Uz XP uzlikta valodas paka, un attiecīgi ir gaidstāve nevis "sleep" vai "standby". Pirms temata publicēšanas uzmetu aci otrā datorā (w 7) un tur bija sleep, tāpēc standby nomainīju uz sleep. Ja korektāk ir lietot "Standby", nav problēma visur nomainīt.

1.Risinu problēmu ar Standby/Sleep;

2.Pie vienas foruma kratīšanas gribētu uzzināt arī par lieko OS ierakstu noņemšanu.

Fiziski šobrīd nerisinu nevienu. Ievācu informāciju un nokļūstot atpakaļ pie tā datora rīkošos atbilstoši ieteikumiem.



intervall: izklausās depresīvi... :D
Link to comment
Share on other sites

 

1.Risinu problēmu ar Standby/Sleep;

 

ierakstām gōglē "windows xp how to enable standby" un izlasām pirmās 3 atbildes. Gan kas labs gadīsies.

 

 

2.Pie vienas foruma kratīšanas gribētu uzzināt arī par lieko OS ierakstu noņemšanu.

 

boot.ini ir parasts teksta dokuments. Izdzēs un saglabā. //pirms tam piebekapojies.

Link to comment
Share on other sites

erniits
(labots)

Es varu daļēji iedarbināt standby - viņš vienkārši darbojas nekorekti(lasīt pašā sākumā) - tā ir problēma.

 

Reku Boot.ini: [boot Loader] timeout=30 Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS /usepmtimer [Operating Systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Boot.ini pieeju no powertools, labot nebūtu problēma - šaubas ir par pareizo rindiņu.

@@intervall, Paldies, izskrēju cauri, bet nelaime ir tā, ka man tās rindiņas visas ir teju vai vienādas - galīgi neesmu pārliecināts par to, kuru dzēst ārā, ja viņas ir tur tādā pašā secībā, kā man rādās startējot, tad viss ir vienkārši. Laikam prātīgākais ir kā  @@VIL, teica uztaisīt bekapu un pa vienai testēt.

Labots - erniits
Link to comment
Share on other sites

Atslēdzam auto restartu un izlasām kļūdas paziņojumu. Pēc tam pagōglējam par tā cēloņiem.

Ja slinkums to darīt, var vienkārši atvērt event vieweri un veco kļūdu tekstus izlasīt tur.

Link to comment
Share on other sites

intervall

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

liekas,ka jānes nost šīs(divas pēdējās),tas arī ir tikai minējums

Link to comment
Share on other sites

erniits
(labots)

Tas būs tas, ko mēģināšu vispirms - tā ar 0 tā izskatās dikti aizdomīga, bet pārējās divas ta vienādas :D

Nav tik traki - tikai krievu rulete ar vairākām dzīvībām :D

Labots - erniits
Link to comment
Share on other sites

intervall

Tas būs tas, ko mēģināšu vispirms - tā ar 0 tā izskatās dikti aizdomīga, bet pārējās divas ta vienādas :D

Nav tik traki - tikai krievu rulete ar vairākām dzīvībām :D

zem "operating systems" jābūt tikai vienai rindai,ja vien tev nav divas os vai vēl viena bootabla partīcija,piem.,ar xp setapu :D

Un jā,viņām jābūt tādā pašā secībā,kādā viņas ir startējot bootmenedžerī.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Izlabo un saglabaa.

Un tas /usepmtimer switch attiecaas tikai uz AMD sisteemaam.

Iespeejams, ka tas arii nav vajadziigs.

 

 

[boot Loader]
timeout=5
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
 
Link to comment
Share on other sites

Paldies!

Pārkopēju, pieliku /usepmtimer (jo lietoju AMD sistēmu - t.i. AMD procesoru). Ekrāns parādījās, defaults nestrādāja, vienīgais piedāvājums - ne-defaults bija riktīgais. Izmantojot

palasīju, ko tieši man cmd piedāvā (un piedāvā viņš teju vai sakarīgāku izklāstu kā MS support) un vai ID tiešām ir cipariņš - IR, nomainīju defaultu.

Nav vairs ekrāna, lādējas uzreiz un kā vajag. Bet apskatot boot.ini failu, /upmtimer tur vairs nav rakstīts - acīm redzot nebija vajadzīgs.

Patiesībā kosmoss manai saprašanai - kā dators no divām identiskām rindiņām var izlobīt divas dažādas OS!? <-Retorisks jautājums.

 

Runājot par pirmo un galveno problēmu:

Event vieweris neuzrāda šīs kļūdas - vismaz spriežot pēc datumiem un laikiem.

Pagaidām pārsitīšos ar hibernāciju (viss kā atceros - jāieliek ķeksītis enerģijas opcijās), bet vispār ļoti gribētos sakārtot sleep/standby problēmu, jo ir radies ieradums uzsist pa attiecīgo klaviatūras taustiņu un doties.

Link to comment
Share on other sites

 

Patiesībā kosmoss manai saprašanai - kā dators no divām identiskām rindiņām var izlobīt divas dažādas OS!?

Tu vari tur 5 vienaadas rindinjas ierakstiit un visas ielaadees vienu un to pashu os.
Link to comment
Share on other sites

Iepriekš divas no trīs rindiņām bija vienādas, bet darbojās tikai viena...

Pirmā problēma gan paliek. Sleep/standby nedarbojas korekti. Un tagad zinu, ka arī Hibernate nedarbojas - it kā pilnībā uzlādējas, cietnis apstājas un dators restartējas. Un tā uz riņķi, līdz nodzēš hibernate datus.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Spriežot pēc autora pēdējā laika tēmām un rakstiem, viņam tur vispār viss ir līks un gļuko!

 

Mana sirdsapziņa ir +/- tīra(par OS), viens dators 100% legāls, otrs ar legālu un nelietotu Vistu(jo kuram gan patīk vista!?), kurai blakus nelegāls XP

Par kuru ir runa šeit? Legālais ir nesen no LMT iegādātais Dell Inspiron N5110 ar Windows 7, bet šeit ir runa par otru, kuram oriģināli bija Windows Vista un tātad tas atbilst Windows Vista/7 prasībām? Ja tāpat tiek lietots nelegāls Windows, tad kādēļ tas ir XP nevis 7?

Link to comment
Share on other sites

Nav tik traki, ka viss ir līks un gļuko.

Galda dators HP Pavilion a6237.sc atbilst W7 prasībām. Un šobrīd vienīgais gļuks ir Sleep/Standby un Hibernate nedarbība. Uz šī bija kādreiz doma ieviest W7. Bet tā, kā attiecīgo HP itin bieži lieto mani vecāki (kuri nav pārlieku draudzīgi ar datortehniku), viņiem daudz ērtāks ir W XP, un vēl, protams, pieradums. Tādēļ necenšos par visām varītēm viņā iestumt W7. Pie tam, W7 tomēr ir prasīgāks un, cik vēroju, lieto krietni vairāk RAMu (iespējams saisīts ar to, ka esmu apskatījis gandrīz tikai 64bit versijas), līdz ar to, domu par W7 atlieku vismaz līdz brīdim, kad pielikšu vēl vismaz 2GB RAM (It kā nav dārgs pasākums utt., bet bez tā ļoti labi varu izdzīvot, toties automobīlim gan prasās nopietni ieguldījumi, bet ienākumi ir samērā pieticīgi).

Ar DELLu viss ir ļoti kedā. Sūdzību nav vispār.

Vienīgais, ko šobrīd gribu ir tikt galā ar Sleep/standby, lai varu nomest datoru gulēt, nevis katru reizi startēt.

Link to comment
Share on other sites

Es jau nu teiktu, ka tas XP tev ir "uzlabots" nopircies. Tāpec arī nesaprotami gļuki.

Link to comment
Share on other sites

@@VIL,

 

Sleep

Sleep mode has gone by various names, including Stand By (for Microsoft Windows 98-Server 2003), Sleep (for Mac OS 8-Mac OS XWindows VistaWindows 7Windows Server 2008), andSuspend (Windows 95Linux). Machine state is held in RAM memory and, when placed in sleep mode, the computer cuts power to unneeded subsystems and places the RAM into a minimum power state, just sufficient to retain its data. Because of the large power saving, most laptops automatically enter this mode when the computer is running on batteries and the lid is closed. If undesired, the behavior can be altered in the operating system settings.

 

iz @ http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_mode

 

Tā kā.. nav nozīmes kā to sauc.. sleep, stand by vai suspend.. tas ir viens un tas pats jau kopš W95 laikiem priekš logiem. 

Link to comment
Share on other sites

Ja jau nav nozīmes, tad kādēl 97. gadā windows 95 lietotāji kompi suspendēja nevis slīpoja?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Bet tā, kā attiecīgo HP itin bieži lieto mani vecāki (kuri nav pārlieku draudzīgi ar datortehniku), viņiem daudz ērtāks ir W XP, un vēl, protams, pieradums.

Tieši otrādi - īpaši nedatoriķiem W7 ir draudzīgāks un ērtāks, un pat vecāki cilvēki pēc neliela pierašanas perioda negrib atgriezties pie XP. Loģiskāks izkārtojums, skaidrāki uzraksti/paziņojumi, drošība pret sačakarēšanu, ātrums, skaistums, lielākas ikonas un teksti u.c.

 

Pie tam, W7 tomēr ir prasīgāks un, cik vēroju, lieto krietni vairāk RAMu

Jā, W7 tiešām LIETO RAM priekš Tavām ērtībām un ātrdarbības, nevis tura to bezjēdzīgi tukšu!

 

domu par W7 atlieku vismaz līdz brīdim, kad pielikšu vēl vismaz 2GB RAM

VĒL 2GB? Ar jau esošajiem 2GB parastai lietošanai pilnībā pietiek pat W7 64-bit, par 32-bit nemaz nerunājot! Šeit viss ir pilnīgi pareizi un nav nekādi pārspīlēts ne uz vienu, ne otru pusi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7#Hardware_requirements

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

@@Inspektors Caps, piekrītu.. w7 noteikti ir lietotājam draudzīgāks kā xp.. kopš darbā man arī tagad ir w7.. xp pat redzēt negribas.. :D un ar 2gb RAM jau mierīgi w7 32bit var droši likt.. ja grib čakarēties.. var likt arī 64-bit.. lielas nozīmes nebūs..

 

vēl kā variants paliek windows 8.. cik lasīts tas pat ir mazāk resursus prasošs 

Link to comment
Share on other sites

Gandrīz esat mani pārliecinājuši. :D

Pats sāku aprast ar W7, bet pārliecības nav. Iespējams 10 gadi ar XP ir atstājuši lielu iespaidu...

W8 - nagi niez pamēģināt(cik saprotu, tur VISS ir citādāk), bet bail, ka var "iepirkt" ļoti "labi" uzlabotas versijas.

 

Es jau nu teiktu, ka tas XP tev ir "uzlabots" nopircies. Tāpec arī nesaprotami gļuki.

Man ar tā šķiet... Nedēļas laikā apdomāšos un tad jau iespējams "iepirkšu" W7. Kādi ieteikumi, kā līča veikalā neuzrauties uz "uzlabotiem" produktiem?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

W8 nekas nav savādāk, tikai sajāts Desktop interfeiss un vēl nevietā uzbāzts pelei un klaviatūrai absolūti nepiemērotais Modern UI (ex Metro). Arī skaistuma vietā ir pilnīga bezgaumība bez krāsu toņiem. Ātrdarbības uzlabojums ir mīts, ko rada aizdi*sta, līka vai ražotāju "uzlabota" W7 salīdzināšana ar tīru W8. Reālais uzlabojums ir ļoti niecīgs. Vienīgā lielā ātrdarbības atšķirība ir ielādē, jo tā tehniski ir pilnīgi savādāka. Bet arī W7 ielādējas diezgan ātri.

 

Līcī tīrs, zināms un pārbaudīts ir šis:

http://thepiratebay.se/torrent/6335413/Windows_7_SP1_X86_X64_all_in_one__starter__homebasic_prem__pro__

Vēl var vilkt arī no oficiālā izplatītāja:

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f94/original-untouched-windows-7-sp1-iso-32-bit-64-bit-220877/

Par zālēm šeit publiski nedrīkst rakstīt...

Link to comment
Share on other sites

Un es tikko lasīju, ka pa pa 70 zaļumiņiem varu apgreidot savu Vistu un 7 un vēl trīs studentu čomu legālos logus uz 8pro. Laikam šo domu uz kādu laiku atlikšu.

Paldies par ieteikumiem! Farmaceitu pamācības atrast nav pārlieku sarežģīti.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...