Jump to content

Datu pārdzīšana no viena PC uz otru


garais
 Share

Recommended Posts

Pašreizējo stāvokli nevarētu saukt par problēmu, bet procesu gribētu krietni paātrināt.

 

Tātad mums ir:

1) pavecs dators ar Windows XP, diviem PATA cietņiem (abu kopējā ietilpība 300 GB)

2) jauns dators ar Windows 7 un SATA cietni

3) acess points Air Live WT 2000 AP  un pieslēgums pie LTC modema

4) pārītis LAN vadu

5) pāris "fleškas", paštaisīts nullmodema kabelis, aizvēsturisks LPT-LPT kabelis.

6) uz abiem PC ir tikai 1 monitors.

 

Nepieciešams ap 100-150 GB no vecā PC pārdzīt uz jauno.

Kā to darīt?

1) ar fleškām - lēni, baigā čakarēšanās, Daži faili pat flesškā neielien;

2) varētu uzkonfigurēt savu tīklu, bet tad laikam jālien acesspointa setingos, jo citādi pagaidām nav izdevies panākt, ka viens PC redz otru,

3) mierlaikos (gadus 15-20 atpakaļ ) DOSā nebij problēmas - caur NC ar LPT kabeli. tagad tā nebūs vajadzīgais efekts (zudīs failu nosaukumi, lielos failus kopējot būs problēmas)

4) eksotisks veids - ar DC++ (lēni)

 

 

Piepirkt papildus pričendāļus nesanāks, (reti kad tieku pie tirgotājiem, finanses arī ne īpaši)

 

Kādus vēl variantus varat ieteikt? visvairāk interesētu lokālais mājas tīkls. Var būt ka var to acesspointu pielauzt, nokonfigurēt.

 

Jau iepriekš pateicīgs.

Un priecīgas lieldienas arīdzan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es vienkārši atskrūvētu abus kompjus vaļā, un vecos HDD piespraustu pie jaunā PC. Tad ar parasto copy-paste pārkopētu datus. Tas būs ar kārtu ātrāk un vienkāršāk nekā jebkas cits.

 

Alternatīvi nopērc/aizlienē PATA-USB adapteri (aļa "ārējā HDD čaulu") un tad to veco HDD pieslēdz caur USB, bet arī tas būs salīdzinoši palēni (taču ātrāk nekā caur tīklu, ja vien Tev nav gbit tīkls).

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Protams, Vilx varianti, īpaši pirmais ir visjēdzīgākie, bet ja jaunajai MB nav IDE slots un nav pieejams IDE>USB adapteris - kur problēma saslēgt abas kastes pa tiešo ar crossower vai, ja tīkla kartes nav aizvēsturiskas, ar patch kabeli, nokonfigurēt un pārkopēt ?

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

vilx variants ir ļoti smuks tikai vecie ir PATA HDD, bet jaunajam ir SATA

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Ja abiem ir gigabit ethernet tīkla kartes tad saspraud pa taisno ar LAN kabeli un kopē, tas būs 3 ātrākais variants aiz HDD uz HDD vai USB uz HDD.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Jaunajam kompim Pata pieslēgums nav?

 

Ja tā tad tikai tīkls. Nu gan jau ka 90Mbit lanā izspiedīs, kas sanāk ~40 GB stundā, kas nemaz tik slikti nav pie nosacijuma, ka info tāpat tur vairāk par 250 nav (neizlasiju līdz galam pirmo postu). Uz liec lai sūtās un ej atpūsties.

 Kopā 7 - 8 stundas sanāks.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Vai tad beidzot ir sākuši taisīt MB bez PATA pieslēgvietām? Es vēl tādas neesmu pamanījis (lai arī ar dzelžiem nenoņemos, tāpēc tas nav rādītājs). Es ierosinu vispirms attaisīt jauno kompi vaļā un pārliecināties, ka tur tiešām nav tās PATA pieslēgvietas. Ir ļoti liela iespējamība, ka tur tomēr viņa būs.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Varbūt vecajam kompim ir kāds Sata pieslēgums?



Vilx- ir ir sākuši. Tagad reti kurai platei var Pata pieslēgvietu atrast.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

vecais ir tik vecs (10 -12 gadi) L7VTA , ka tad SATA likās kā tāla nākotne, 

jaunā GA-H61M-2 tikk jauna, ka PATA jau tāla pagātne

 

un vēl kur un kā W7 uzlikt workgrupas nosaukumu?

Labots - garais
Link to comment
Share on other sites

krjukovs3

Es izmantoju šādiem gadījumiem programmu http://www.rejetto.com/hfs/ . Atliek tik palaist to uz datu glabātāja kompa, Ielikt sev vēlamos failus, kurus šārot un no vēlamā datora ieej tajā caur pārlūkprogrammu. Kopējas faili pēc lejuplādēšanas principa.

Link to comment
Share on other sites

Tufjord

šādiem gadījumiem programmu

Viņa strādā arī uz 64bit vai tikai 32bit win.

Working on Windows (all 32bit-versions)

Labots - Tufjord
Link to comment
Share on other sites

Ha, patiesi nav PATA! :)

 

OK, nu, tad ātrākais variants būs iegādāties PATA-SATA adapteri. Lētākais būs uztaisīt tiešo tīklu starp abiem kompjiem (vadi jau ir, kā saprotu). Nu, protams, ja pierēķina to laiku, kas jāpatērē adaptera atrašanai un nopirkšanai, tad ar tīkla vadu arī varētu būt ātrāk enīvei. :)

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Man visvairāk nepatīk tas ka uz viena ir xp uz otra W7. Teikšu kā ir esmu vecs stagnāts . Ar DOS nebija problēmas, ar W98 un XP arī, bet  W7 vēl tik dziļi neesmu atkodis. 

Link to comment
Share on other sites

es jau nu ieteiktu kopēt lēnītiņām ar flashu un necensties veidot sarežģītākus risinājumus. jo līdz  tiem jūtami iq nevelk.

Link to comment
Share on other sites

Paldies.

Kad vēlāk vakarā tikšu klāt, tad ..... nu tad jau redzēs kas un kā būs

Link to comment
Share on other sites

ņemam WinRAR, arhivējam visus 200Gigus ar dalīšanu noteikta izmēra 'tomos' (hvz kā latviski), tad sūtam caur veco labo LPT kabeli un NC komanderi (arī Total Commander ir pārmantojis šo opciju). Tas par tēmu kā nezaudēt nosaukumus. Tas ka tā infa pēc pārkopēšanas jau būs novecojusi un neaktuāla, tas cits jautājums.

P.S. ceru ka pārāk nopietni manu ieteikumu neuztversiet, šobrīd dzeru alu un velk uz muļķībām...

Link to comment
Share on other sites

janka71

nu ja galīgi smadzenes negribam kustināt uzinstalējam teamviewer un kopējam caur to :hunter::TBS: tas ir kā smilškastē spēlēties!

Link to comment
Share on other sites

Hmm... varbūt jautājums jāpagriež citādi - autor, cik maksāsi par to, ka es pārkopēšu? :)

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

1. Saspraužam datorus pa taisno ar pofig kādu LAN kabeli, jo jaunajam datoram tīkla karte strādās ar jebkuru.

2. Uzkonfigurējam IPv4 manuāli "192.168.0.x" (atšķirīgas, protams) un subnet masku "255.255.255.0". Citas adreses nevajag.

3. Nošārējam WinXP folderi vai partīciju ar read vai full tiesībām.

4. Win7 atveram Windows (nevis Internet!!!) Explorer un ierakstam WinXP datora adresi "\\192.168.0.x".

5. Kopējam failus. Te jāpiezīmē, ka ērtāk ir taisīt Cut/Move, jo tad tiek pārnesti arī failu datumi un laiki, kā arī, ja pārtrūkst kopēšana, tad nav jāzīlē kas ir nokopēts, bet kas nav. Vai arī var izmantot FreeFileSync, kas to paveiks "Mirror" režīmā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Tik vēl tāds sīkums, ka Windows lietotājs nedrīkst būt izveidots ar tukšu paroli, citādi klāt netiksi.

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

 

ak jaa, izlasot tavu parakstu pazuud veelme konsulteet :>

 

Kamēr Tu lasi šito murgu, laiks rit. Vai Tev viņa ir tik daudz?

 

Atļaušos piebilst par šo pašu parakstu - laiks ir "TAS", nevis "VIŅŠ"...

Link to comment
Share on other sites

 

caps nenoslinkoja un paartulkoja manu postu lameru valodaa

Autors jau to arī gaidīja.

 

Sāk pazust arī LPT un COM pieslēgvietas,ja tās vajadzīgas jābūt uzmanīgam izvēloties plates

Nevis uzmanīgam, bet ir jāmeklē kurai vēl ir.
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies visiem, kas izteica siltus vārdus, deva vērtīgus padomus, juta līdzi un vienkārši sekoja procesa attīstībai.

 

Procesu izdevās veikt diezgan operatīvi un ātri. Secināju, ka vienkāršākais veids tomēr būtu iegādāties adapteri un tāpēc pa telefonu tika nodota vēlme tādu atrast. Meklēšanas procesā iesaistījās meitene, kam no "dzelžiem" nav daudz sajēgas, bet kad viņai tika apstāstīts, kas tas ir un priekš kam, tad viņai ar to bija viss skaidrs.

Īpaši plaši gan meklēšana nebija paredzēta, jo laiks bija ierobežots un meklēšanas maršruts arī (no vecrīgas, Rīgas domes rajona, līdz Ministru kabineta rajonam.)

Pirmais pieturas punkts - kaut kāds ideāl datorūķis. Tur pretīm blondīne, kas pirmkārt nezin, kas ir IDE, kas ir SATA, kas ir adapters un toties labi zin ka viņiem tāds nav nekad bijis un jādomā arī nebūs.

Otrā pietura Elcors - Atšķirībā no pirmā punkta, šamie ir dzirdējuši par tādas fīčas esamību, bet ......

trešā pietura Capital - viss datoram, 3 minūtes USB to IDE/SATA adapter cable mūsu. un tas par 5 LVL. Moš kāds teiks pārmaksāts, bet mani adapters spēja "apmierināt" un 170 GB jau sen kā atrodas jaunajā vietā.

 

Vēlreiz paldies visiem.

Priecīgas Lieldienas.

 

P.s.

un ja adminiem sanāk, tad manis pēc šamo tēmu var slēgt. 

Labots - garais
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Šamam barošana kādā veidā tiek nodrošināta?

 

 

USB to IDE/SATA adapter cable mūsu. un tas par 5 LVL



Nāca kaut kas līdz vai pašam jādomā?

Link to comment
Share on other sites

pilnīgs komplekts: adapters kas piespraužams gan 2.5 gan 3.5 ide diskiem,  gan sata. pat disku barošanai barošanas bloks, un instalācijas disks priekš W98 SE 

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, labs darījums.
Varbūt vari šeit iemest konkrētā produkta modeli? :TBS:

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Apbrīnojami - lai gan eksistē supervienkāršs paņēmiens, kā uzbliest lokālo šāri, ko ķirzaka un Caps augstāk uzrakstīja, kā vienkāršākais variants, vienreizējai izmantošanai tika iegātāts USB>Pata adapteris! Es esmu uz grīdas... :D

tarp citu - nelaimīgā ķirzaka atkal izrāva vārdus no mutes par "veco labo" datu pārsūtīšanu caur LPT.

 

Teksta uzdevums jauniešiem:

 

Ja Windows 3.11, sverot 11MB, izmantotjot Remote install caur LPT pārkopējās trīs stundās, cik stundās tādā pat veidā tiks pārdzīti 200GB datu?

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Cienījamais Arnold Piepe. Ne jau visi var būt ar Jums, vai vēl augstāk, attīstītu intelekta līmeni. Saprotu, ka šajā gadījumā esmu rīkojies tik netaisni pret Jums, ka ar savu rīcību licis Jūsu vārgajām kājiņām samezgloties tā, lai Jūs atrastos tur kur easat. Vai uz grīdas vai ..... (nesaukšu vārdā). Nu neizdevās man man īstenot Ķirzakas un Capa aprakstīto variantu. Saproti - NEIZDEVĀS. Vari te rakstīt atklātā tekstā, ka es esmu dumš. ka man rokas aug no pakaļas vai arī ko citu, kas tik ļoti iepriecinās Tavu sirdi. Laikam jau tas Tev sagādās visvairāk prieka.

 

Paldies, ka izlasīji. Vari neatbildēt.

 

p.s. 

Ja es kaut kur esmu rakstījis un Tu esi izlasījis ka VIENREIZĒJAI lietošanai, tad Tu tiešām esi Piepe.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Ceinījamais garais. Ja Jums neizdevās starp diviem datoriem nodibināt lokālo tīklu (it sevišķi ņemot vērā, ka visas jaunās tīklakartes pašas spēj kroesēt savienojumu pa tiešo starp diviem datoriem, bez speciāla kabeļa palīdzības), tad es pamatoti uzskatu, ka Jūs bijāt PELNĪJIS par savu nespēšanu samaksāt tā adaptera un iztērētā laika cenu. Taisnība vienmēr uzvar.

 

 

Ja es kaut kur esmu rakstījis un Tu esi izlasījis ka VIENREIZĒJAI lietošanai,

1) pavecs dators ar Windows XP, diviem PATA cietņiem (abu kopējā ietilpība 300 GB)

2) jauns dators ar Windows 7

Cik reižu Jūs tos datus kopēsiet šurpu trupu, jebšu Jūs to adapteri pieglabāsiet nākošajām reizēm, kad mainīsiet no vecuma satrunējušos dzelžus, un joprojām nespēsiet iemācīties divus datorus saspraust kopā? 

:D

 

Nepatīkami apzināties, ka, cik noprotu, esmu pat stipri vecāks par Jums...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

deriksx

Tā saintreģēji ar savu uzdevumu ka izdomāju sarēķināt, man sanāca, nemaz tik daudz :) tikai 55854,5454 stundas, kā divus pirkstus.........

Bet iespējams ka esmu arī nokļūdījies, nēsmu vairs galīgi jauns:).

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Ieleja - es caur midnight commander izmantojot parallel cable esmu Win 3 un vēlāk 3.11 for workgroups instalāciju kopējis desmitiem reižu, nestāsti nu man savu teoriju. Tolaik caur LPT absolūtais teorētiskais maksimums bija 300Kb/s, lielākais jebkad praksē sasniegtais praktiskais ātrums bija aptuveni viena desmitā daļa. Un ECP var izgrūst cauri 2MB, get your [theoretical] shit straight, pirms pļāpā.

 

P.S. 15 gadus, kad tā saki, baigā vēsture zinies, es par 93., 94. gadu runāju, puis. :D

 

P.S.S. izmantot LPT datu apmaiņai - izklausās tik retoru un eksotiski, ka teju vai gribās izmēģināt atkal...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

nemāki ieiet BIOSā un ieslēgt LPT režīmu ECP

Tu izlasīji vispār sacīto? ECP tev, zinies... Mož USB3 vajadzēja mums toreiz ņemt - tādi muļķi bijām, ECP redz neatradām. :D Tu tolaik, cik saprotu, skolā vēl knapi gāji.

Atslābsti, puis. Neviens tev neliedz tāpat kā autoram pirkt un izmantot pārejas vai kaut nullkabeļus, lai kopētu datus. Cits jautājums - kas no tā visa ir ekonomiski pamatots un ātrāk izdarāms.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Es tev vaicāju, vai tu vispār izlasīji. Izskatās, ka nē. Tad nu paskaidrošu aprobežotas uztveres kapacitātes īpašniekam (lasi - tev) -

 

1. Es no sākuma atzīmēju to, ka autors izvēlējās dārgu un bezjēdzīgu workaround tikai tādēļ, ka nemācēja vienkāršu lokālo tīklu sabīdīt

2. tad es pasmēju, ka viņa pieminētais variants ar LPT kabeli bija lēna un nožēlojama izvirtība jau senos laikos, un lai vizualizētu idejas apbsurdumu piedāvāju aprēķināt, cik ātri caur šo šinu tiks izgrūsti autora 170+ GB.

3. tad iejaucies tu ar savu nožēlojamo teorētisko zināšanu bagāžu, un sāki mētāt pirkstus pa gaisu, kā sāki melst par ECP režīmu, kas vispār tika izdomāts trīs gadus vēlāk, un ieviests praksē mātesplatēm vēl piecus gadus vēlāk par manu minēto situāciju. Tā kā tev joprojām nepielec, kādēļ es par tevi un tavu "nemāki ieslēgt vajadzīgo režīmu" ņirdzu - tas režīms neparādījās vismaz desmit gadus vēlāk, pintiķi! :D

4. tad es tevi atsēdināju norādot, ka tu muldi nevietā, un tu nespēj pieņemt sūro patiesību, un tev jorpojām nepielec humors. 

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tu esi bezcerīgs... Pārlasi bold fragmentu, iedzer alu, ieslēdz sev ECP, padomā.

Vai arī labāk atmetam ar roku - šī diskusija ir neproduktīva, jo autors jau izvēlējās 'vieglāko ceļu'. :D

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Puis, tu tiešām nesajēdz, vai vienkārši tēlo? Iekal tak sev paurī - tad, kad lietoju LPT priekš instalācijas kopēšanas, nebija ECP. Nebija. Saproti? Nu, analoģiski, kā tāpat kā tev smadzeņu šobrīd - nebija un viss, nebija ko ieslēgt.

 

Un, ņemot vērā, ka LPT jau tad bija izvirtība, mūsdienās ar ECP ar teorētisko maksimumu 2MB/sec un praktiskajiem 200KB/sec (ak, jā, cienījamā aprobežotā ieleja - mēs joprojām izmantojam pa retam LPT lai sūtītu uz darbagaldiem FW, tā ka par ECP es tā kā biju dzirdējis...) ņemot vērā autora datu apjomu tas tāpat ir aptuveni tikpat neefektīgi un lēni kā toreiz. 

 

Tagad, kad esi sevi apkaunojis nu jau pēc pilnas programmas, varbūt beidzot aizvērsi klabatu un beigsi offtopicu dzīt?

Atvainoties par to onkuļa lietu nevajag - es jau tā kā esmu pieradis... :)

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Smieklīgākais ir tas, ka abi čaļi patiesībā runā par EPP, nevis ECP!   :D

http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_1284#IEEE_1284_modes

 

ir lietots file šarings lokālajā tīklā.Tādā veidā pumpēt 150GB?Es gan ko tādu negribētu.Tad jau labā uzlkt uz vecā pc kādu serveri un

Un kas šis par indigo cienīgu murgu? Šārēšana strādās vienkārši tik ātri, cik velk attiecīgo datoru Ethernet savienojums - Fast Ethernet = 4 stundas, Gigabit Ethernet = 25 min. Kāda velna pēc vēl ir jāliek kaut kāds serveris un no Rīgas uz Jelgavu jābrauc caur Daugavpili?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...