Jump to content

LED apgaismojums sataisa mājās uguņošanu


 Share

Recommended Posts

Tātad! Visi tik gudri... Linkus mētā, bildes liek. A kaut viens (izņemot D_L) var arī nolasīt lekciju par to kas un kā jādara. Nu tā saviem vārdiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • binary

    6

  • kirils

    9

  • JDat

    28

  • ks123

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

jdat, es Tev varu nolasīt lekciju par to, kā latviešu valodā pareizi lietot interpunkciju. Vai arī Tu tur sevi reklamē? ;D

A kaut viens (izņemot D_L) var arī nolasīt lekciju par to kas un kā jādara.

Link to comment
Share on other sites

[slēpts] <=šitas man patīk! [slēpts] [slēpts] [slēpts]

Kur ir kaur viens posts kurā ir izstāstīts?

 

Joprojām gaidu atbildes no topikstartera....

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Nu,veči! Cik var kāpt uz viena un tā paša grābekļa!

Mīkstpēdiņš  jūs nes cauri smīnēdams,a jūs te šēmas,teoriju un padomus!

Tad jau labāk piemēroties viņa stilam un dot "vēl kolosālākas idejas",lai jau zēnam tiek!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

JDat, nu ko tu gribi no amatiera, kas vispār nesaprot, ko viņam saka. Vislielākā kļūda tāda, ka biedrs bāž pirkstus rozetē nedomājot. Es bērnībā 10 gadu vecumā šos jociņus ar spuldzītēm taisīju uz 4.5V baterijas, un tad jau taisīju ar transformatoriem, rezistoriem, kondensatoriem. Ko te dos datašīts, manuāļi, megaskaidrojumi, ja vispār nav nekādas pamatzināšanas?    

Link to comment
Share on other sites

@, ne visi ir tik apdāvināti kā tu vai daži citi postotāji. Te katram ir lieliska iespāja sevi pamēģināt skolotājā lomā. Tikai nevienam tā isti labi nesanāk... Tā vietā visi mēgina parādīt cik simtus reizes ir gusrāki par tofikstarteri...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs!

 

Multimetram ir tāds inčīgs mēŗišanas režīms. Tur uzzīmēta diode. Ieslēdz multimetru tādā režīmā un pieslēdz pie LEDa. Vienā virzienā neko nerādīs, otrā virzienā rādīs kaut kādus cipariņus. Ieraksti tos cipariņus formumā. Iespējams ka mērot LEDs nedaudz iespīdēsies. Bet varbūt ka neiespīdēsies.

 

PS: tādā veidā var pārbaudīt vai LEDs ir dzīvs, bet niansēs vēlāk. Tagad nosauc cipariņus kor multimetrs rāda kad ieslēdz diožu režīmā un pamēra jaunu, nenodedzinātu LEDu.



EDIT:

@@ieleja, vēl viens pedagogs atradies, [slēpts].

Nepatīk nežvadzini. es runāju ar tofikstarteri.

Link to comment
Share on other sites

tātad - mērot viņš man rāda abos virzienos, pie abām tā kārtīgi nevar izmērīt - abām uzlec un uzreizi pazūd tas cipars, katru reizi pilnīgi savādāks.

Link to comment
Share on other sites

uzgriez lielāku max pretestību uz multimetra, kamēr cipars vienā no virzieniem stāv stabili.

Link to comment
Share on other sites

ks123, tu teici ka māki lietot multimetru? 70%... Tas nozīmē ka māki ieslēgt diožu pārbaudes režīmā. Tāpat māki noteikt kas mērot ir un kad mērot nav kontakts. Es ceru... Es ļoti ceru.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

lēkā ap 0.8 līdz 1.4

P.s. nav man vairs ledu, kas nebūtu bijuši ķēdē. Šis izskatās, ka nav dedzis, jo arī rezistors nav sadedzis, laikam nav bijis kautkur kontakts.

Labots - ks123
Link to comment
Share on other sites

Ceru ka pirms mēŗišanas vaidu atslēdzi... Jāmēra pils LEDs bez kaut kādām pretestībām. Dari, to ko tev liek, ja vien tas nav aizinājums uz pretdabīgu sehsu...

 

Tātad. Mērījumu rezultātus. Ko rāda ja mēra ledu otrādāk? Ja turpināsi melot par savām zināšanām, tad varēsi tālāk klausīties foruma zābakus un viņu padomus.

Link to comment
Share on other sites

tāda ņemšanās gar parastajām 3mm zaļajām diodēm, lasu un opupevaju :on_the_quiet:

Link to comment
Share on other sites

Reiz Argusā bija labs PDF uzztaisīts. Atradu. Tātad, galvenais - LED prasa līdzstrāvu, jāzin Oma likums un jāatceras, ka LED galvenais parametrs ir strāva, ne spriegums.

 

diodes.pdf

Link to comment
Share on other sites

protams, ka vadu atslēdzu.

Nevienam neko nemeloju - precīzi mērijumi sanāk 1,27.

Link to comment
Share on other sites

nu tad. kas tev tur ar to raustīšanos? Vairs neraustās. Ar melošanu es biju domājis: protu, protu, zinu, zinu. Patiesībā čušš.

 

Tātad ko nozīmē tie 1.27? Tie ir Volti. Dropout. Tas ir tas ko tev vajag tavā formulā. Profilakses pēc nomēri arī pārējōs LEDUs. Kā tur ir. Atširo strādājošos no izdegušajiem.

Link to comment
Share on other sites

nu neraustās viss ok. pārbaudīju - citās ir 1,31 vai 1,30. ir man trīs veselas palikušas. Tie ir volti.

Link to comment
Share on other sites

Tagad ir tāda lieta kuru daudziem grūti saprast:

 

LED prasa līdzstrāvu

 

 

Ko tas nozīmē? Kātcerās D_L un Tirņa pieminētais oma likums. Kā arī jāpaskatās e=d un Torņa pieminētais PDF.

 

Bet ar to visa jautrība nebeidzas. Jāzin ar ko atšķiras AC no DC, bet par to vēlāk.

Tātad. Dots: 12V barošana. 1.3V LED dropout. Un mistisks paramtres strāva miliampēros. Pagaidām pieņemis ka strāva ir 10 mA. Saliec visu savā web kalkulatorā un pasaki kāda pretestībā jālieto.

Link to comment
Share on other sites

man sanāca, ka 1.2kohms. Lasot to pdf visur tur rakstīts, ka ja nezin miliampērus, tad jāpieņem 20ma, kas no tā mainas?

Link to comment
Share on other sites

Es, nezinot pieņemu 10 mA. Tas ir svarīgs parametrs. Tagad tālāk. Izrēķini pretestību pie 3 mA un pie 20 mA.

Tad varēs pieķerties arī pie praktiskākām lietām. Kaut ko saslēgt, kaut ko pamērīt...

Link to comment
Share on other sites

pie 3mA - 3,9 kohms, bet pie 20mA 560. Klau JDat, vai nebūtu vienkāršāk pa skype?

Link to comment
Share on other sites

Malavis. Kaut ko jau saprati.

Nēbūs viekāršāk pa skype.

 

Tagad tā. Kas ir AC un kas ir DC?

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši sakot: DC - tas ir tas kas baterijā. AC- Tas kas 220V štepselī.

Sarežģītāks skaidrojums: DC, tas ir tad kag volti nemainās. Piemēram baterijā vai kumulatorā. Savukār 220V štepselī Volti visu laiku mainās. Tur nav visu laiku 220V. Tur svārstās no 0 līdz 331V voltiem visu laiku. Vidējā vērtība ir 220V. Tas ir tas vilnītis.

 

Piemēram te ir nedaudz info kā atšķirās.

http://www.diffen.com/difference/Alternating_Current_vs_Direct_Current

Te bilde:

Ac-vs-dc.png

Te vēl viena:

191109331-S.jpg

 

Respektīvi DC visu laiku ie vienāds. AC visu laiku mainās.

 

LEDam vajag DC.

 

Vai tev ir pieejams DC teiksim no kāda lādētāja vai baterijas?

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

 

Tur svārstās no 0 līdz 331V voltiem visu laiku.

Būtu jau labi, ja tie volti tikai svārstītos no 0 līdz 331V, bet viņi maitas visu laiku laiku maina arī polaritāti - vienu brīdi pluss ir vienā vada galā, otrā brīdī tur jau ir mīnus, un tā 50x sekundē.

Link to comment
Share on other sites

Tas ka ir vecs lādētājs, tas ir labi, bet vai saprati ar ko atšķiras AC no DC?

 

Firza viss pareizi, nesteidzies.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

ja šo diskusiju, kas top arvien vērtīgāka, kādreiz kāds lasa zinātniskiem mērķiem, tad precizēšu, ka Eiropas elektrotīkla maiņstrāvā (AC - alternating current) potenciālu starpība svārstās no apmēram +330V līdz apmēram -330V. un tas ir būtiski. vēl var pieminēt, ka frekvence ir 50Hz jeb šādas svārstības notiek 50 reižu vienā sekundē.

Link to comment
Share on other sites

Varētu sākt eksperimentēt ar lādētāju, bet paņem multimetru un ieslēdz 2000K režīmā. Tad paņem vienu taisu labajā rokā, otru kreisajā rokā. Nomērīsi sev pretestību.

Tad parēķini: 220/R=? Ko tas nozīmē?Zināsi cik liela strāva skries caur tavām rokām kad grāpsti 220V. Tad izrēķini 12/R=? Zināsi cik liela strāva skrien caur tevi, ja grāpsies gar automašīnas aķīti.

 

Atceries! Tevi "krata'" un sit strāva. Savukārt strāva ir atkarīga no sprieguma un pretestības.

VAIRS NEKAD NEEKSPERIMENTĒ AR 220, KAMĒR TEV NAV ATTIECĪGS ELEKTRIĶA SETIFIKĀTS.

 

Labi. Pietiks morāli.

Bez nokia lādētāja tev vēl vajadzēs arī pretestības. Dažādas. Sāc ar to ka nogriez Nokia lādētāja vadu un izmēri cik volti ir uz lādētāja vadiem. Interesei. Nomēri gan DC, gan arī AC un reportē šeit.

Link to comment
Share on other sites

 

Tur svārstās no 0 līdz 331V voltiem visu laiku. Vidējā vērtība ir 220V. Tas ir tas vilnītis.

Ja pavisam precīzi, tad efektīvā, ne vidējā. Vidējā sinusoīdai ir 0.

Link to comment
Share on other sites

@@mickys, Jā. Mēs pēc tam varētu pasiskutēt par AC niansēs. Protams, es neprecīzi izteicos vainīgs esmu. Es biju domājis Root Mean Square. Vienīgais attaisnojums: Tofikstarterim tas pagaidām, diemžēl,  neko nedod. Pietiks ka viņš sapratīs kā pareizi palaist LEDus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...