Jump to content

LED apgaismojums sataisa mājās uguņošanu


 Share

Recommended Posts

Sveiki forumieši!

Ceru, ka varēsiet palīdzēt ziņkārīgam amatierim, kuram šodien mājās dzirksteles pa gaisu gāja.

Tātad jau tādu laiku bija vēlme uztaisīt diožu tādu, kā virteni, parakājos internetā atradu programmu, kas aprēķina to cik attiecīgajai diodei vajag omīgu rezistoru. Šodien visu salodējot, saliekot kopā, un pieslēdzot pie elektrības dūmi pa gaisu ;D Tātad liekas, ka problēma ir tajā, ka man veikalā būs pārdevējs nepareizus parametrus diodēm pateicis, tāpēc gribēju jums jautāt, kā un vai vispār ir iespējams noteikt šos parametrus, kas vajadzīgi šijā programmā?http://led.linear1.org/1led.wiz

Labots - ks123
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • binary

    6

  • kirils

    9

  • JDat

    28

  • ks123

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vispār tas ir iespējams, bet ne tev. Ja gribi mācīties, tad bļauj forumā. Ja negribi mācīties, tad labāk neatbildi uz manu postu.

Link to comment
Share on other sites

mācīties noteikti gribu, tāpēc jau šos taisīju, ar kautko taču ir jāsāk, ne?

Link to comment
Share on other sites

LED jāslēdz pie tāda sprieguma, kuru pats var pataustīt. Ja pie sava strāvas avota pieliec rezistoru, pēc tam bāz nagus klāt un sit, tad kaut kas nav pareizi. Jākoriģē kamēr nesitīs.

Link to comment
Share on other sites

Kaspar12, tavs links nestrādā.

Paldies par atsaucību, gaidu JDat tavu stāstu. :)

Link to comment
Share on other sites

 

adrešu loga nodzes punktu un aizies.

 

Pats linku salabot nemāki? Ieliekam s*da linku, lai citi pēc tam čakarējas? Kur prāts?

Link to comment
Share on other sites

Kaspar, nav vēlme nopirkt gatavu, bet gan iemācīties paša rokām visu ko taisīt.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tak nopērc veikalā/latgalītē par pāris LS līdzstrāvas barošanas bloku uz 12V uz apmēru un tad ņemies cik gribi - vismaz nenogalināsi sevi un nesataisīti lielākas ziepes apkārtējiem iedzīvotājiem.

 

P.S. LED slēgt pie maiņstrāvas, pat ja tas būtu izdevies - laikam acu nav žēl no mirgošanas, ne?

Link to comment
Share on other sites

Jautājums tāds, vai varētu pietikt lai pārbaudītu vai viss ir ejošā stāvoklī ar telefona lādētāju, kuram ir apmēram 5V izejā?

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Kas pēc dūmošanas tavuprāt vēl tur būs "ejošā stāvoklī"? Kāda diode virtenes galā pusdzīva palikusi, vai kas?

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, vēl stūrī mētājas daži rezistori, ko vaŗētu jaunus ielodēt, bet par diodēm skatoties citas galējās izskatās, ka nav paspējušas svilt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pastāsti, pēc kādiem aprēķiniem dabūji gatavu, ka vajag 1 Om rezistoru uz 220V? Es saprotu, ka var kļūdīties, bet ne jau tūkstošiem reižu lielu atšķirību.

 

parakājos internetā atradu programmu, kas aprēķina to cik attiecīgajai diodei vajag omīgu rezistoru

 
Link to comment
Share on other sites

Kurā vietā rakstīts, ka viena om rezistoru? Man bija 470 ohm rezisotri, nezinu vai pareizi, bet tā tā programma man izrēķināja. Tāpēc domāju, ka veikalā varētu būt, ka man parametri ir nepareizi pateikti.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kur un pēc, kā tu noteici cik tev jāraksta pie voltage drop form led, veikalā man pārdevējs teica, ka ir 6v, ko arī ierakstīju. Man ir 12mm dzeltenas led gaismas, ja tas kautko maina.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Pirmoreiz dzirdu par 6V diodēm. Darba voltāža tām parasti ir 1.7 - 3.8V (skaties tabulu, ko augstāk ieliku), vai arī nāk jau ar iebūvētiem rezistoriem un barojas no 12-24V (kā arī kompozītās vafeles ar visiem radiatoriem, kas barojas no 110-220V). Ieliec labāk te pavedienā led foto un datasheet.

 

Izskatās, ka vai nu tu kaut ko nesaprati līdz galam, vai pārdevējs kaut ko samuldēja.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

Pats linku salabot nemāki? Ieliekam s*da linku, lai citi pēc tam čakarējas? Kur prāts?

 

Nevarēja salabot! Ja vari, tad uz priekšu!

Link to comment
Share on other sites

 

Piemēram, zilai 3mm diodei aprēķins būtu šāds -

Kaut ko ne līdz galam sapratu… Tu tiešām iesaki pie AC slēgt LED tāpat kā pie DC?!

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tu tiešām iesaki pie AC slēgt LED tāpat kā pie DC?!

 

P.S. LED slēgt pie maiņstrāvas, pat ja tas būtu izdevies - laikam acu nav žēl no mirgošanas, ne?

 

Kapēc nelasam, pirms rakstam?

Un tas, protams, ir tikai aisberga redzamā daļa šādu manipulāciju rezultātā - vēl bez diodes mirgošanas maiņstrāvas ritmā nedrīkst aizmirst arī to, ka saimniecības elektroapgādē nereti mēdz būt sprieguma pīķi un svārstības. Bet nu izdarīt to var, tikai tas prasa nedaudz nopietnāku ķēdi, kā autors te mēģināja saķīmiķot - piemēram -

 

post-95379-0-95648100-1363571132.jpg

 

post-95379-0-95648100-1363571132_thumb.jpg

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Lasam, bet pa lielam katru postu atsevišķi. Jautājums ir par konkrētu aprēķinu "tabulu" #19, kur 220V AC pieņemts par 220V DC. AC gadījumā taču 220V pat nav max spriegums, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

sveikiņi čabulīši! Jūs vispār kādreiz guļat ar?

1358786113_svetiodnaya_lampa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu kāda man tur shēma, 220v tad nāk slēdzis, tas laikam šeit neko nemaina, un pēc tam iet divi vadi, viens iet pie salodētā rezistora, otras pie diodes palikušās kājiņas.

Link to comment
Share on other sites

PohuSeja

nu ko tur satraukties - tikai 2 varianti - vai nu Darvina balva, vai reanimācijas brigāde

Link to comment
Share on other sites

tiešām - nav ko satraukties. es padomju laikos pie 3V spuldzītes pielodēju divus vadus un iebāzu padomju rozetē ar tiem 210-215V, kas nu tur toreiz bija. nekāda vaina. spuldzītes saturs sadalījās tik ātri, ka vecākiem nebija pat ko saslaucīt pēc tam. palika tikai patrona.

Link to comment
Share on other sites

PohuSeja

spiežu ķepu.

es tāltālā bērnībā biju iedomājies uzlādēt 4.5V "plakano" bateriju ... vadus ar pirkstiem pie kontaktspailēm pieturot ... un rozetē iekšā

jauki, ka tajos maigajos gados lamāties vēl nebiju iemācījies, jo blieziens bija atmiņā nepaliekošs

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Izņem no vecas elektroiekārtas transformatoru, uzlodē taisngriezi (vai izņem no veca PC barokļa četrkājaino variantu, kur pa 2 kājām ielaiž iekšā AC un ārā dod DC), saslēdz visu PAREIZI un tad vari sākt domāt par rezistoriem un diodēm, jo pirmkārt diodēm vajadzīga DC strāva un otrkārt pie 220V diodes slēgt nevajag :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tik daudz, ka 220v pie diodēm slēgt nevajag, esmu sapratis, bet ko jūs sakat, ja es pēc tādas pašas shēmas liktu nevis 220, bet gan 6v telefona lādētāju, arī būs uguņošana, vai kaut, kas arī varētu sanākt?

Labots - ks123
Link to comment
Share on other sites

ja spriegums kādu 10% robežās atbilst patērētājam, tad visam jābūt ok. ja Tev tās ir 5-6V diodes, tad vari pieslēgt. Vari pat pieslēgt otrādi, nekam nevajadzētu notikt.

Link to comment
Share on other sites

e=d - iedod tad man to teoriju, ko lasīt. Ja jau būtu tās teorijas ,kā pareizi to visu tiešām uztaisīt tad sen jau būtu gatavs, bet tāpēc jau jums jautāju, kā būtu pareizāk.

Link to comment
Share on other sites

Paldies, palasīšu Jdat, vēljoporjām ceru, ka tu te kko uzrakstīsi, kāto visu uztaisīt.

Bet kāds ir variants ar tiem 6v?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja rodas šādi jautājumi, sāc ar šādu barošanas avotu, kamēr neesi māju nodedzinājis. Kad būsi pietiekami apguvis oma likumu (arī tā praktisko pielietojumu), tad varbūt vērts tālāk skatīt. 

 

42245229.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gaidīju par vielu lapu ar muļķibām sarakstīs forumā.

 

1) Vai māki lietot multimetru? Vai zini kas tas ir un ko ar tādu var izdarīt?

2) Kur pirki LEDus? Iemet linku uz saviem LEDiem.

 

Kāds variants, kāds variants? Pagaidām neko neslēdz. Noskaidrosim kas tev tie par LEDiem...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...