Jump to content

CV IT cilvēkam


YouMan
 Share

Recommended Posts

Sveiki, pienācis laiks sākt meklēt pirmo oficiālo darba vietu, tad nu pirmais solis ir uzrakstīt labu CV. Nav īsti skaidrības kā pareizi noformulēt visas IT iemaņas, īpaši programmēšanas valodas, jo, ja piemēram ierakstu C++ valodas zināšanas, tad manā skatījumā tas neko daudz neizsaka, jo tas var nozīmēt gan, ka pārzinu tikai pašus pamatus, gan zināšanas kārtīga eksperta līmenī.
Vēlētos dzirdēt jūsu ieteikumus un pieredzi kā vislabāk uzrakstīt sakarīgu "IT-cilvēka" CV un, ja neesat īpaši kautrīgs, varbūt kāds var iemest savu CV par piemēru.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

CV saceri vai nu pats vai arī tas jau ir maksas pakalpojums. Domā kāds tā dos izcili sastādītu CV? :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

CV jāveido tāds, lai interesētu potenciālo darba devēju. Lieka informācija nepadarīs CV vērtīgāku. 

Link to comment
Share on other sites

uzskaiti, ko tajā C++ esi izmantojis un ko uztaisījis.  Ir milzīga kaudze vadībnieku, studentīšu un visādu tādu, kas CV raksta "Hātēemel + Cēeses", jo skolā 2 lekcijās mācīja mainīt burtu krāsu un lielumu. Kā izcelsies uz viņu fona, ja ne uzskaitot, kas reāls ir uztaisīts?

 

Pirmajā CV, kamēr vēl nav algota darba pieredzes, darbiņu uzskaitījums būs labāk nekā nekas.



un ja tiešām nopietni būtu apguvis C++, tad agri vai vēlu būtu nācies izmantot papildus tam arī kādus libus - ATL/WTL/Boost/MFC/WinAPI/WinSock/libsdl vai viskautko citu, kas norādītu, ka tiešām esi kaut ko darījis ārpus skolas mājasdarbiem "apgūstam for, apgūstam while ciklus".

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

es piemēram, savā CV esmu atsevišķi izdalījis - māku lasīt VS pārzinu programmēšanas valodas. ja man ir sajūta, ka ar references palīdzību varu pieķerties pie jebkāda izmēra projekta un viņu uzrakstīt, tad pārzinu. ja tādas sajūtas nav, tad "māku lasīt".

 

piemēram, kandidējot uz googli, viņi no Tevis intervijās neprasa neko ārkārtēju, tik to, kas rakstīts CV. ierakstīsi, ka zini brainfuck, tad intervijā uz lapiņas arī vajadzēs močīt brainfuckā.

Link to comment
Share on other sites

 

googli, viņi no Tevis intervijās neprasa neko ārkārtēju

 

viņi vienmēr tur prasa algoritmus  (sorting, trees, graphs etc)

man lika rakstīt rekursīvas java procedūras uz tāfelītes, kādas 5 stundas 

Link to comment
Share on other sites

esmu pildījis savu pieredzi gan cv.lv, gan pēdējā laikā, kad pieredzes vairāk, arī linkedin.com

Cv.lv ir orientēts uz to, ka var notirgot darba devējiem kaudzi CV, kas aptuveni atbilst prasītajam.

Linkedin ir vairāk orientēts uz to, ka cilvēki viens otru redz un darba devēji interesējas par konkrētā reģionā konkrētu prasmju cilvēkiem. It sevišķi, ja ir atsauces par katru darba devēju - nevis teksts formā "SIA tāds-un-šitāds", bet redzams, ka tās konkrētās iestādes vadītājs tevi arī ir ieteicis sakarā ar konkrētām prasmēm. Plus smuku bildīti var ielikt :D



cv.lv ir iespēja norādīt sagaidāmo algu, linkedin nemanīju tādu iespēju.

 

Un līdz šim ir pieticis vienkārši iedot linku uz savu profilu tajos saitos. Ja kādam baisi vajag - var Ctrl+C, Ctrl+V jaunā word dokumentā un nosūtīt. Ja tiešām vajag. Tāpēc arī neuzturu pēdējos gados nekādu papīra CV, ko ar roku ik pa laikam aizpildīt/labot.



 

viņi vienmēr tur prasa algoritmus (sorting, trees, graphs etc) man lika rakstīt rekursīvas java procedūras uz tāfelītes, kādas 5 stundas

 

Un kā - ko uzzināji, kāds rezultāts? Tagad raksti no džakuzi Google ofisā?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

linkedin noder speciālistu aprindās starptautiskā mērogā, bet pieņemu, ka iesācējiem varētu arī kļūt par plusu, ja vien negribat MarisO likteni, ka jākodē uz tāfeles algoritmi :)

Link to comment
Share on other sites

 

Un kā - ko uzzināji, kāds rezultāts? Tagad raksti no džakuzi Google ofisā?

 

 

Es vienreiz nokļūdījos (piektajā intevijā),  līdz ar to nekas tur nenotika.   Bet guglē man nāktos kodēt android aplikācijas.

Londonā viņi galvenokārt strādā pie mobilajām aplikācijām, kas gluži nav tas, ko es vēlos.

Ne visiem tur ir interesants darbs,  lai gan pēc gugles ir vienkāršāk atrast labu darbu citur.

Link to comment
Share on other sites

nu man algoritmus neprasīja tieši. tos es pats sāku stāstīt. taču izprasīja par gandrīz visām tehnoloģijām ko biju pieminējis CV. runājot par CV formām, europass neatbalstu - lieka papīra izķēzīšana. ja es savu 1 lapas CV pārrakstu europass formātā, man viņš aizņem nedaudz vairāk par 10 lapas pusēm.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šitāds būs universāls CV paraugs. Derēs jebkurai profesijai   :sarkasms:

 

Mans -uzņēmīga jaunieša Cur.Vita - īsta aut.big. 


Mērķis: iekļūt darbā. 

Vēlamais amats: grānatvedis, speciālists (visa veida), darbi, saistīti ar to. 

Mēnešalga: sākot no: 130 LVL ; var ar aploksnē 

Iespēja uzsākt darbu: apvienojoties vai no pirmdienas 

Dzimšanas dati: Vec. 36. 

Dzimums: vīr/siev 

Adrese: pierakstījies Latvijā, bet dzīvoju Rīgas centrā, Lāčplieša ielā 

Pilsonība: ir 

Ģimenes stāvoklis: neprecējies (Nataša); ir divi bērni - maita un dēls, citi bērni nav!!! 

Papildus informācija: pēc horoskopa esmu auns. 

Veselības stāvoklis: ir, stabils 

Sodāmība: nav (termiņš dzēsts) 

Izglītiba: deviņgadīgās skolas pamatu izglītība, nepabeikta vid. izglītība, pēc tam studējos banku augstskolā, būs bakalavra grāds tiesību zinātnēs un varbūt ari nākotnē ekanomikas magistrs. 

Valodas zināsānas: Latviešu valoda: perfekti (teicamnieks), ļoti lābs sapratīšanas līmenis; Angļu valoda: intermediate lewel, apgūtas internacional corespondent curse tālmācībās pa pastu; Krievu: parasta sarunu valoda, mātes valoda; Čigānu: labu sarunu līmenī. 

Datorzināšanas (kopjutērkursi): office (nelicenzēts), outlook ekpress, corel (kaste ar balonu), tetris 2.0, solitaire, vadītāja apliecība, tīkls internetā. 

Kursi: Mustanga autoskola, pie Ļenas V. apgūta biroja organizācija, etiķe un labas manieres. 

Citas prasmes: Protu apieties ar skaidru naudu, viegli protu iejaukties kolektīvā. 

Apbalvojumi, sertifikāti: Apliecība uz elektriskā kases aparāta, iegūta pagājušogad. 

Darba pieredze: SIA grāmatvēžu izpalīdzētājs, manageris, strādāju kādu laiku par cilvēku, kas sniedz izziņas, pec tam guvu darba pieredze idiotistikā un buhaltērijā, galvenais buhaltērs. Pēdējais strādāju firmā par angļu valodu. Skolas laikā strādāju par barmenu, par kurjeru un par masieru. 

Katīgie ieradumi: nesmēķēju, nedzeru (tikai vakaros), kaujos (slikti) ja uzprasās. 

Spilgtākās personīgās īpašības: oriģinalitāte un līdzjūtība, ir auksta atbildība, nepatīk cilvēki, kas dzer, esu precīzs, aizrādu, ja nav pareizi. 

Intereses: atpūsties, precēšanās, cilvēku testēšana un pārbaudīšana, patīk spēlēties basketbolu, dējas (dējoju jau 10 gādus - plastik modern), kačājos. 

Hobiji: nākotnes pareģošana, testi un mīklas, ceļot internetā un pa Latviju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zeratuls

Skrandainais

Vajdzes tavu CV paraugu reali kādam aizsūtit. Ja arī darbā netikšu, būs interesanti reakciju uzzināt :)

Link to comment
Share on other sites

non7sens

Savu CV veidoju katram pieteikumam savu, neveidoju pēc standarta, jo uzskatu,ka tas nesniedz nepieciešamo info. Izmantoju grafikus, lai ilustrētu zināšanu apgabalus un viegli pārskatāmu tekstu un sadaļas, speciāli atzīmējot uzsveramās lietas ar bold. 

Pēc statistikas uz visiem nosūtītajiem pieteikumiem esmu saņēmis atbildi ar lūgumu ierasties uz interviju. Pieņemu, ka darba devējiem pa prātam ir šāda veida CV.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...