Jump to content

fāzinvertora izmērs akustikām


edm
 Share

Recommended Posts

 

Arī tā mēdz darīt, bet reti

 

Kā reiz tā mēdz darīt visbiežāk, diemžēl, it īpaši visiem širpotreba grabuļiem. Tā ir vislētāk un vienkāršāk..

Link to comment
Share on other sites

Shodien ieshu uz argusa peec "Emaljēts vara vads", satiishu spoles. Procesu sabildeeshu, tad arii iekomenteeshu sheit.

Domaaju, ka man saakumaa pietiks ar pirmaas kaartas HPF filtru uz piixtulja daliijuma frekvenci, polaritaati piixtulim jau nav shajaa gadiijumaa jaamaina?

Link to comment
Share on other sites

Ezīt, ko Tu tur tīsi? Ko Tu tur darīsi?

Pīkstulim pirmās kārtas HPF filtrs ir kondensators virknē. Pri4om tur spoles?

Link to comment
Share on other sites

Cilveeks, kuram nav sajeegas kas ir filtrs, komentee, iesaka, un veel kautko tiis.

Eziiti ----- vara vadus vajag iet pirkt uz A deglava ielu , paari tiltam, pretii nestei, labajaa ielas pusee, prom no centra braucot, ir taada iebrauktuve, tur gaazes baloni, sat/ tv remonts un vadi. Tur vinji ir 2x leetaaki nekaa argusaa vadi un 100x lielaaka izveele .... [ deglava/ niicgales ielas krusts tas sanaak , mazliet uz priekshu uz maximas pusi, metrus 50 ]

PS- pirmaas kaartas  filtrs pasiivi ----nestraadaa

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Hmz, ļoti interesanti- vai padalīsies ar skaļŗuņa AFR un Z līknes mērījumiem pirms un pēc?

Vai vari ielikt mērījumus, kas attiecas uz krosa zonu, lai labāk varētu saprast, kur ir problēma un kāds rezultāts/uzlabojums būs pēc tam?

Kādi ir izrēķinātie spoļu lielumi?

Link to comment
Share on other sites

Ezīt, pirms kaut ko sākt vispār darīt, ir nepieciešamas skaļruņu mērījumu līknes gan vienam, gan otram skaļrunim, kā arī nepieciešamas Z līknes arī gan vienam, gan otram skaļrunim.

Bez tā tā ir vispār tukša mēles kulstīšana!

Link to comment
Share on other sites

AFR sameeriishu, pirms un peec. Biju domaajis saakt ar pashu vienkaarshaako uzlabojumu - nofilteert midbasam augshas virs piixtulja daliijuma frekvences. Ja nu peekshnji notiek briinums? :) Skaljrunim meeriit TS parametrus nemaaku. 

Link to comment
Share on other sites

Hmz, kas tas par pīkstuli, kuru var krossēt uz 2.2kHz ar pirmo kārtu?

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

Darkheart, on 14 Mar 2013 - 09:37, said: Arī tā mēdz darīt, bet reti Kā reiz tā mēdz darīt visbiežāk, diemžēl, it īpaši visiem širpotreba grabuļiem. Tā ir vislētāk un vienkāršāk..

Uz tādiem nav jāskatās. Interesantāki ir high-end modeļi ar šādu risinājumu. :)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

PS- pirmaas kaartas filtrs pasiivi ----nestraadaa

Te tev nu bija! A veči gandrīz 100 gadus liek šamos skandās, un pat nenojauš to... :D

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl atkal nesapratu par ko Tu runā!

Par kādu hiend 500USD vērtībā Tu te runā?

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

Hmz, kas tas par pīkstuli, kuru var krossēt uz 2.2kHz ar pirmo kārtu?

Man ir tādi, kurus var krosēt vēl zemāk ar pirmo kārtu, nu labi, tie ir wide-range. :)

 

Bet kur ir teikts, ka Ezītis lietos simetriskus filtrus pīkstulim un midbasam?



 

Diemžēl atkal nesapratu par ko Tu runā! Par kādu hiend 500USD vērtībā Tu te runā?

Es neesmu teicis, ka runāju par 500USD.

Link to comment
Share on other sites

 

Es neesmu teicis, ka runāju par 500USD.

 

Nu tad, lūdzu, apsties postu Nr. 39, kur ezīts stāsta par savām tumbām ar MSRP 500USD, kur pīkstulim virknē tikai viens kondīzers, uz ko Tu atbildi, ka tā mēdz darīt reti. Pēc konteksta man te nekā nesanāk, ka runa būtu par kādu hiend.

Piedod, bet tā ir teju vai katrā Tavā komentā! Acīmredzot cilvēks kaut ko sapņo pats savā nodabā, kur man, piemēram, grūti kaut ko iebraukt.

Tāpat arī nesaprotu, kas ir domāts ar tekstu, "bet kur ir teikts, ka Ezītis lietos simetriskus filtrus pīkstulim un midbasam". Nu ja midbasam būs pirmās kārtas filtrs un pīkstulim būs pirmās kārtas filtrs, vai tad tas nebūs simetrisks. Piedod, bet kā lai es diskutēju ar cilvēku, kura galvā man absolūti nav ne jausmas, kas notiek.

Tas par visu- redz, cilvēkam ir sanācis, ka nosacīti pa lēto nopircis kaut kādus platjosliniekus, samaksājot par shippingu kapeikas un kur paypala izdevumus pārdevējs paņēmis uz sevi. Značit cilvēkam skaidrs un tas tiek pieņemts  uzreiz pa normu, ka a priori shippings no ārzemēm ir pa lētu un par naudas pārskaitījumu nekas nav jāmaksā, vai arī, cilvēks ir izravējis no tumbām sakaino pasīvo filtru, kurā ļoti ticams ir kaut kādi lēti elektrolīti, pielicis to vietā divus stiprekļus, aktīvo krossu un tagad visiem stāsta, ka pasīvais filtrs pēc noklusējuma ir s..ds, un, ka rullē tikai aktīvais kross. Nu un jamam nemaz neinteresē, ka pasīvais kross ar superior līmeņa kondīzeriem varētu skanēt ne sliktāk vai pat labāk, un, ka pa ietaupīto naudu varētu apgreidot ampu uz kārtu labāku.. Nu sorry, jābrīnās par tik primitīvu spriest spēju, goda vārds!

Arī par šo topiku, tiek diskutēts par fāzinventoru lapas garumā, kur cilvēks arī bārstās ar "pāŗgudrajiem" komentiem un beigās cilvēkam izrādās brīnums par to, ka redz tam autiņa skaļrunim tajā kastē ir tikai 100Hz rezonanses frekvence! Jpt, beidz tak vienreiz sapņot un sāc domāt ar galvu!



Tāpat arī par tiem pīkstuļiem, kur iet runa par to kas tajās 500USD vērtajās tumbās varētu būt par pīkstuli, ko varētu tik zemu krossēt ar pirmo kāŗtu. Te uzreiz tiek pieminēts kaut kāds wide-range, ko varot krossēt zemāk. Tfu, a man, piemēram, ir 10" platjoslas skaļrunis, ko var krossēt vēl zemāk, pat ap 70Hz! Un??? Sorre, man trūkst vārdu..

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Nu, vai palika labāk? :)



 

Nu tad, lūdzu, apsties postu Nr. 39, kur ezīts stāsta par savām tumbām ar MSRP 500USD, kur pīkstulim virknē tikai viens kondīzers, uz ko Tu atbildi, ka tā mēdz darīt reti. Pēc konteksta man te nekā nesanāk, ka runa būtu par kādu hiend.

Katram savādāka konteksta izpratne, dažam šaurāka, citam plašāka. Kāpēc ieciklēties tajos 500USD?

 

 

Acīmredzot cilvēks kaut ko sapņo pats savā nodabā, kur man, piemēram, grūti kaut ko iebraukt.

Varbūt vienkārši Tava domāšanas frekvence nesniedzas gana tālu? :)

 

 

Tāpat arī nesaprotu, kas ir domāts ar tekstu, "bet kur ir teikts, ka Ezītis lietos simetriskus filtrus pīkstulim un midbasam". Nu ja midbasam būs pirmās kārtas filtrs un pīkstulim būs pirmās kārtas filtrs, vai tad tas nebūs simetrisks.

Nu redz, Ezītis runāja par midbasa filtrēšanu, bet Tu par pīkstuļa filtrēšanu ar 1.kārtas filtru. Tad nu nospriedu, ka Tu automātiski esi pieņēmis, ka asimetriski filtri neder un arī pīkstulis jāfiltrē ar pirmo kārtu. :)

 

 

Piedod, bet kā lai es diskutēju ar cilvēku, kura galvā man absolūti nav ne jausmas, kas notiek.

Varbūt Tev vienkārši nav lemts mani saprast... kam negadās...

 

 

Tas par visu- redz, cilvēkam ir sanācis, ka nosacīti pa lēto nopircis kaut kādus platjosliniekus, samaksājot par shippingu kapeikas un kur paypala izdevumus pārdevējs paņēmis uz sevi. Značit cilvēkam skaidrs un tas tiek pieņemts uzreiz pa normu, ka a priori shippings no ārzemēm ir pa lētu un par naudas pārskaitījumu nekas nav jāmaksā

Nebūt ne. Es tikai oponēju viedokli, ka 25Ls par piegādi ir minimums. Nekur netika teikts, ka lētāka piegāde būtu standarts.

 

 

cilvēks ir izravējis no tumbām sakaino pasīvo filtru, kurā ļoti ticams ir kaut kādi lēti elektrolīti, pielicis to vietā divus stiprekļus, aktīvo krossu un tagad visiem stāsta, ka pasīvais filtrs pēc noklusējuma ir s..ds, un, ka rullē tikai aktīvais kross. Nu un jamam nemaz neinteresē, ka pasīvais kross ar superior līmeņa kondīzeriem varētu skanēt ne sliktāk vai pat labāk, un, ka pa ietaupīto naudu varētu apgreidot ampu uz kārtu labāku.. Nu sorry, jābrīnās par tik primitīvu spriest spēju, goda vārds!

Nu un šo Tu arī pats izspriedelēji. Tas, ka dodu priekšroku aktīvajai krosēšanai, automātiski nenozīmē, ka visi pasīvie krosi ir mēsli (tas nekas, ka paši dārgākie nespēs skanēt labāk par digitālo krosu), un nevienam nav pienākums sekot manai pieredzei kā absolūtajai patiesībai.

 

 

Arī par šo topiku, tiek diskutēts par fāzinventoru lapas garumā, kur cilvēks arī bārstās ar "pāŗgudrajiem" komentiem un beigās cilvēkam izrādās brīnums par to, ka redz tam autiņa skaļrunim tajā kastē ir tikai 100Hz rezonanses frekvence! Jpt, beidz tak vienreiz sapņot un sāc domāt ar galvu!

Man kā reiz liekas, ka Tu nodarbojies ar fantazēšanu, lai gan Tavs fantāzijas lidojums nav diez ko plašs.

 

 

Tāpat arī par tiem pīkstuļiem, kur iet runa par to kas tajās 500USD vērtajās tumbās varētu būt par pīkstuli, ko varētu tik zemu krossēt ar pirmo kāŗtu. Te uzreiz tiek pieminēts kaut kāds wide-range, ko varot krossēt zemāk. Tfu, a man, piemēram, ir 10" platjoslas skaļrunis, ko var krossēt vēl zemāk, pat ap 70Hz! Un???

Maz ticams, ka to Tu izmantosi kā pīkstuli, savukārt es to platjoslinieku lietoju pīkstuļa vietā kopā ar midwooferiem.

 

 

Sorre, man trūkst vārdu..

Dažreiz ir labāk paklusēt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dark -- nu tu vienkārši uzprasies. man bija digitaalais kross ar 1000 iespeejaam.... patika ????? Kas tur labaaks ??? Taapat mekleeji analogo . Sho niansi gan tu veiksmiigi aizmirsi, sarunaa par to, ka digitaalie krosi esot ar kaartu priekshaa .........

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Neko neesmu aizmirsis. Digitālo krosēšanu tas aparāts veica godam, problēma bija tikai tā, ka tas pirms tam veica analogā signāla konvertāciju uz digitālo un atpakaļ. Ja filtrēšana notiktu pirms signāla konvertēšanas uz analogo, atstājot to darbu atsevišķam DAC-am, tad būtu pavisam cita runa. Gan jau augstākas klases DSP procesori ar digitālām ieejām un kvalitatīvu DAC daļu to darbu paveiktu man pieņemamā līmenī, tomēr es pagaidām labāk izvēlos krosēt datorā.

Link to comment
Share on other sites

Katram savādāka konteksta izpratne, dažam šaurāka, citam plašāka. Kāpēc ieciklēties tajos 500USD?

 

Ja cilvēks runā par 500USD vērtām tumbām, ir vienkārši smieklīgi, ka kāds sāk spriedelēt par hiendu!

 

Varbūt Tev vienkārši nav lemts mani saprast... kam negadās...

 

Pēc roku spiedieniem Skaipā no citiem foruma biedriem, nākas nojaust, ka es neesmu vienīgais, kuram ir problēmas Tevi saprast.

 

Maz ticams, ka to Tu izmantosi kā pīkstuli, savukārt es to platjoslinieku lietoju pīkstuļa vietā kopā ar midwooferiem.

 

Jopt, vēl Tu neesi sapratis, ka tās tumbas un to pīkstuli neizmantošu es, bet gan te iet runa par Ezīša tumbām.

 

Nu redz, Ezītis runāja par midbasa filtrēšanu, bet Tu par pīkstuļa filtrēšanu ar 1.kārtas filtru. Tad nu nospriedu, ka Tu automātiski esi pieņēmis, ka asimetriski filtri neder un arī pīkstulis jāfiltrē ar pirmo kārtu.

 

Cilvēk, vai Tu vispār topiku arī lasi? Topikā ir skaidri un gaiši pateikts, ka pīkstulim pirmās kārtas filtrs jau ir un to viņš pagaidām neaiztiks..

 

Ehh, ko tur- nav jēgas ar šo kadru te cepties..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Luke - nomierinies :D daudzi jau šeit forumā ar darkheart karojuši - nu ir grūti viņu saprast.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

Ja cilvēks runā par 500USD vērtām tumbām, ir vienkārši smieklīgi, ka kāds sāk spriedelēt par hiendu!

Nekā smieklīga tur nesaskatu. Principi pa lielam jau paliek tie paši.

 

 

Pēc roku spiedieniem Skaipā no citiem foruma biedriem, nākas nojaust, ka es neesmu vienīgais, kuram ir problēmas Tevi saprast.

Tava nojauta... galvenais, ka nejūties viens manis nesaprašanā.

 

 

Jopt, vēl Tu neesi sapratis, ka tās tumbas un to pīkstuli neizmantošu es, bet gan te iet runa par Ezīša tumbām.

Nepiekasīšos par runas staigātprasmi, bet vispār jau tēma nebija ne par manām, ne Tavām, ne arī Ezīša tumbām.

 

 

Cilvēk, vai Tu vispār topiku arī lasi? Topikā ir skaidri un gaiši pateikts, ka pīkstulim pirmās kārtas filtrs jau ir un to viņš pagaidām neaiztiks..

Lūdzu, iecitē, kur ir teikts, ka tam pīkstulim ir pirmās kārtas filtrs!

Link to comment
Share on other sites

Luke - nomierinies :D daudzi jau šeit forumā ar darkheart karojuši - nu ir grūti viņu saprast.

:)

Njā, varbūt arī nav ko mēģināt saprast nesaprotamo..

Nu redz, tagad jams pats arī pamodies un brīnās vai tiešām Ezītis bija minējis, ka viņa tumbu pīkstulim ir bijis pirmās kārtas filtrs, un vispār par Ezīša tumbām nemaz šajā topikā neesot runa bijusi. Izrādās, cilvēks kaut ko te vārās, bet tā īsti nav nemaz topiku pats lasījis.

Nu un kaut vai par tiem pamatprincipiem širpotreba un hiend tumbām. Tie atšķiras, vai kā atšķiras.. Širpotrebam princips Nr. 1. kā likums ir uztaisīt, ja ne ļoti lēti, tad vismaz lētāk kā konkurentiem. Variants, kad midbasa skaļrunis iet pilnā joslā un pīkstulis iet caur elektrolītu ir 90% Elkorā nopērkamām kastēm, jo katrs kondensators (lai cik sūdīgs tas arī nebūtu), katra spole, katras daļas ielodēšana tomēr maksā.. Toties hiendam ir pa visam citi principi. Tur pamatmērķis ir radīt kvalitatīvu, vai vismaz puslīdz kvalitatīvu produktu, par ko noplēst kilobakšus. Tāpēc tur arī parādās, tajā skaitā arī augstākas kārtas filtri, kontūra filtri, visādi notchi, visādi Zobeļi utt. utjp..

 

 

Skaljrunim meeriit TS parametrus nemaaku

Ja tie ir oem skaļruņi, netā Tu tiem parametrus diezin vai atradīsi. Tev vajadzētu uzzināt skaļruņu pretestību pie plānotās krossa frekvences, kā arī būtu lietderīgi uzzināt pīkstuļa rezonances frekvenci, lai saprastu, cik zemu tas pīkstulis var vispār skanēt. Par tiem 2.2kHz man tik tiešām ir liela skepse- tas ir diezgan zems kross priekš pīkstuļa pat pie otrās kārtas filtra. Būtu nepieciešams arī nomērīt midbasa Z līkni, jo skaļruņiem Z ir tendence pieaugt, paaugstinoties frekvencei. Tā kā ļoti bieži, lai midbasa filtrs normāli darbotos, būtu vēlams stabilizēt midbasa Z.

Es pats izmantoju tādu tūli, kas saucas Limp. Šis tūlis ietilpst softā, kas saucas Arta. Tas ir maksas softs, bet, vismaz man pietiek ar Demo. Tam Demo softam no maksas softa lielākā atšķirība ir tāda, ka nevar pieseivot rezultātus. Es izlīdzos ar "print screen". Būs nepieciešams uzlodēt pāris "peremičkas" un vajadzēs vienu zināma lieluma rezistoru. Katrā ziņā nav nekas sarežģīts. Vismaz ne tik sarežģīts kā izskatās..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Es runāju par skaļruņu un filtru darbības pamatprincipiem, bet Tu par ražošanas mērķi. :D

A Tu pats pamanīji, ka tēmas autors nav Ezītis, bet gan cits lietotājs? Tā arī nesagaidīju no Tevis to citātu, kur ir runa par pīkstuli ar pirmās kārtas filtru.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad te ir kāds, kas arī vispār saprot par ko Tu te runā? :D

Brīnos, ka Tev ir jaunums tas, ka vairums tēmu bootā ir tādas, kur tiek apspriestas dažādas problēmas. (nē, nu vairs nekas neizbrīna) :D Pēc Tevis teiktā sanāk- ja jau Ezītis nav uztaisījis atsevišķu tēmu, tātad jautājums nav izskanējis un par to nav nekas runāts.. :D

Vai Tu domā, ka man darīt nav ko, lai ietu katram meklēt kaut kādus citātus? :D Ņem tak beidzot pats izlasi kaut to tēmu, nevis gaidi, kad Tev visu kāds pasniegs uz paplātes! :D Tad nebūs arī tādi stulbi jautājumi jāuzdod!

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Nu, kā reiz Tu biji tas, kas iebilda par novirzīšanos no kaut kādiem rāmjiem. Līdz tam jau man nebija iebildumu, protams.

Varbūt atzīsti beidzot, ka Tu pats kaut kā nosapņoji par to pirmās kārtas pīkstuļa filtru. Pirms palūdzu citātu, es 2 reizes rūpīgi pārlasīju tēmu, bet neko tamlīdzīgu neatradu.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

He, nu toč klauns! Par kādiem rāmjiem šis atkal runā? Kā lai atbild uz apgalvojumu, kur pats apgalvojuma autors nez vai saprot par ko šis runā..

Par pīkstuļa filtru- skaidri un gaiši teikts- pīkstuļa kondiķis + L pads! Bet nu, ko tur daudz mēli kulstīt- īsā atbilde pāris vārdos- PN, ibo tādu idiotu iepriekš vēl neesmu redzējis!

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Tavi rāmji šajā tēmā beidzas ar 500USD skandām un Ezīša konkrēto problēmu - tas taču skaidri redzams.

 

Par pīkstuļa filtru- skaidri un gaiši teikts- pīkstuļa kondiķis + L pads!

Nu liels paldies! Pārtulkoju kondensatoru uz angļu valodu, un viss tapa skaidrs. Elektronisko komponenšu ziņā neesmu diez ko spēcīgs un visu par šo tēmu esmu lasījis tikai angliski. Lai Tev būtu vēl par ko ierēkt, atzīšos, ka biju pārliecināts, ka capacitor tulkojams kā kapacitors vai kapacitators.

 

Bet nu, ko tur daudz mēli kulstīt- īsā atbilde pāris vārdos- PN, ibo tādu idiotu iepriekš vēl neesmu redzējis!

Arī par šo paldies - neviens mani līdz šim tā nebija nosaucis!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...