Jump to content

AP un klienti. Kā labāk, pareizāk?


Kitai
 Share

Recommended Posts

Vēlējos tīri diskusijas jautājumu... Kā pareizāk, vienkāršāk vai labāk konfigot jaunus AP, kuri dos klientiem netu.

Piemērs, šobrīd AP darbojas tā - ir firewalls, kurā tiek iedota (noNATota) IP adrese, kura būs jāieraksta arī klienta gala antenā. Tālāk AP rūtera access listē rakstās klienta antenas MAC adrese. Tādā veidā viss darbojas.

Kādi komentāri? Tās pieredzes konfigošanā nav tādas, bet esmu domājis, ka noteikti ir vienkāršāks veids, kur piemēram klienta gala antena slēdzas klāt piemēram ar security kay.

Link to comment
Share on other sites

Parasti standarta lietotājam pietiek ar standarta iestatījumiem. Atliek tikai AP aizsargāt. Vairums jauno rūteru (piemēram, TP-LINK) nāk aizsargāti jau no rūpnīcas. Nesaprotu, ko vēl vajag? Ja ir kādas īpašas vajadzības, tad tas ir cits jautājums. Vai ir kādas vajadzības?

Link to comment
Share on other sites

RADIUS autentikācija klientiem? :rolleyes:

Sāc ar to, ka skaidri nodefinē, KO gribi panākt.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

man liekas, ka ar autoru nav vērts diskutēt par to, kas ir labāk un pareizāk, pirms autors iemācās pareizus terminus, citādi katrs te domās kaut ko citu un nekas nebūs skaidrs. man ir pāris jautājumi autoram - "šobrīd AP darbojas tā - ir firewalls" what?"kurā tiek iedota (noNATota) IP adrese" no kurienes viņā tiek iedota?"kura būs jāieraksta arī klienta gala antenā" srsly? jāieskrāpē?"Tālāk AP rūtera access listē rakstās klienta antenas MAC adrese" antenām nav mac adresu. un Access Points ieraksta rūtera listē? vai kas tur notiek?"kur piemēram klienta gala antena slēdzas" antena parasti slēdzas klāt ar SMA vai RP-SMA savienojumu... "security kay" yeah, odziņa!vai Tu varētu savu tīkla shēmu aptuveni uzzīmēt? kas Tev tos AP kontrolēs? cik Tev viņu ir?

 

[ boot.lv forums ir labākais forums pasaulē. atkal izdzēsa visus manus newlines. atvainojos administrācijas vietā ]

Link to comment
Share on other sites

Ko es tik nesaprotamu pateicu shēma vienkārša...

 

Internets (ienākošais) -> Firewall -> AP routerboard -> Wireless klienti (Mikrotik antenas).

Link to comment
Share on other sites

autor, kas konkrēti domāts ar "AP"? "AP routerboard" neko neizsaka, jo mikrotik neražo access pointus.

Link to comment
Share on other sites

negribu būt grammar nazi, bet tā arī nesaprotu, kas domāts ar vārdu "antenas" pēdējā teikumā. Ja izņem ārā , tad kļūst it kā skaidrs...

nokonfot protams var. tad Tev ir routerboards AP modē? kur Tev NATs rodas Tavā shēmā tad? tur kur "internets"?

Link to comment
Share on other sites

Firewallā nonatota tiek IP adrese, kura tiek piešķirta klientam. Respektīvi adrese, kura drīkstēs lietot internetu.

Link to comment
Share on other sites

okei. laikam sapratu pēc miljons paskaidrojumiem. tātad, kā Tu nodrošini, ka klients nepaķers svešu IP un/vai MAC un Tev visu nesačakarēs?

Link to comment
Share on other sites

nu šobrīd jā, bet tēmā minēju, ka noteikti ir labāks variants? kā darītu jūs?

Link to comment
Share on other sites

nu es nez. Tu tā arī nepateici, cik Tev AP. ja viens, tad es liktu visu vienā kastē (routing, fw, ap), turpat pieliktu radius un tad attieciigi filtreetu peec usera

Link to comment
Share on other sites

pareizāk sakot viss jau ir. AP - daudz. vienkārši domāju uz priekšdienām vai šāda manis nosauktā sistēma ir okay?

Link to comment
Share on other sites

Nu diskusiju uzsāku tieši šī iemesla pēc, - varbūt ir biedri kas konfigo šādus setupus un var padalīties pieredzē.

Link to comment
Share on other sites

okei, bet jūs man līdz galam izskaidrojiet, kas ir "antena bija tieši [x,y] modē"? anetna var būt polarizēta, viņai var būt atšķirīga jūtība un pieļaujama maksimālā jauda, viņa var būt virziena vai omni antena, viņa var būt pieslēgta pie transīvera vai pastiprinātāja vai arī nebūt pieslēgta. antenā nav neviena čipa...

 

41UV3xUgOdL._SL500_AA300_.jpg#.gif

Link to comment
Share on other sites

ak dievs... lūdzu, neraksti šajā tēmā vairs nekā, jo izskatās, ka galīgi neapjēdz par ko ir šī diskusija? nu kāda vēl antenas polarizācija man jāpaskaidro? kam tev tas?

 

p. s. kādam laikam vārds antena ar integrētu maršrutizatoru (rūteri) ir kas kosmisks.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

hm, tātad antena kurā jau ir iebūvēts routers? wifi gadījumā tas izklaisās pēc zinātniskās fantastikas, drīzāk eksistē routeri, kuros ir iebūvēta wifi funkcionalitāte (un varbūt pat antena)... bet es nesaku, ka nebūtu iespējams uzbūvēt antenu ar iebūvētu routeri, lai cik tas ar nebūtu dīvaini. vienkārši domāju, ka to vēl neviens uzņēmums nav izdarījis.

Link to comment
Share on other sites

ak dievs... lūdzu, neraksti šajā tēmā vairs nekā, jo izskatās, ka galīgi neapjēdz par ko ir šī diskusija?
 

Tie foruma biedri, kuri sajēdz, ir pietiekami apkrauti ar darbiem, un tiem nav laika te konsultēt.

Savukārt brīvdienās šie cilvēki atpūšas ārpus foruma :)

kirilu nav vērts ņemt galvā, viņš ir slavens ar to, ka pat pie sētas staba var pie$^%&&ties :sarkasms:
 

Link to comment
Share on other sites

ja nevienai desai piegriež kaut kādu zaļu suni, tad tik karsts, ka saunas nedaudz dziedāt nepalīdzēs, jo visos iespējamos gadījumos nenosprāgs, par ko kaķis neņaudēs pakaļ.

 

*t.i.
neviens  - katrs
desa - vārds
griezt - kārtot
zaļš - nestandarta
suns - nozīme
karsts - skaidrs
sauna - teorētiķis
nedaudz - neko
dziedāt - palīdzēt
palīdzēt - varēt
visos iespējamos gadījumos - vienkārši
nosprāgt - saprast
kaķis - vispār
neņaudēt - būt
pakaļ - stāsts

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

/facepalm

Cilvēks par 1mm nokļūdijās un panesās...

 

Te tak forumā ir tāāādi mikrotik eksperti, ka tik turies, bet kā jāpalīdz, tā viss...

 

P.S. I also agree that being a grammar nazi is cool.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

autors acīmredzami vienkārši ir samācījies/pieradis pie žargona un cer, ka visi pārējie to arī sapratīs.

 

snukurin, super, paldies par linku!lūk arī antena (kurā kā redzams nav neviena čipa) no Tava linkaIMG_7744-1024x768.jpg#.gifšī antena ir daļa no tās iekārtas, kas tur tiek jaukta ārā (rūteris, iespējams). nevis otrādi. es pat nezinu, vai es varētu tagad internetā sameklēt kaut kādus prototipus, kur čipi ir sabūvēti iekš antenas, jo tas būtu nevajadzīgi sarežģīti.

 

un pēc diezgan garas diskusijas lielākā daļa no tā, ko autors vēlējies pateikt, ir skaidra, bet būtu bijis daudz vienkāršāk uzreiz uzrakstīt visu skaidri un saprotami.

Link to comment
Share on other sites

Vai tik autors nav sācis rakstīt vēlā piektdienas vakara))), tad tas hm... sarakstītais vēl būtu akceptējams. Bet kā parunā teikts - Budj prošče i narod k tebe potjanitsa (gan jau rūtera uzstādījumos ir iespējas, vajag tik palasīt).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...