Jump to content

caurplūdes gāzes ūdenssildītāja uzstādīšana


rokijs
 Share

Recommended Posts

sveiki,

sākotnēji bija doma uzstādīt 'Junkers caurplūdes gāzes ūdenssildītāju. Sāku iet cauri visiem papīriem - nonācis esmu līdz tam, ka skursteņslauķis pasaka, ka visas 3 cukas aizņemtas - vienīgais variants īgnu kaimiņieni pierunāt pārlikt ventilāciju (5% iespējamība ka izdosies) :) .

Varbūt kādam ir kādi risinājumi? Cik apmēram notērē tāds gāzes caurplūdes ūdenssildītājs, varbūt ka jāpaliek pie vecā sliktā elektriskā boilera :) māja avotu ielā, kaut kad sen visiem esot bijuši gāzes ūdens sildītāji, bet tam man protams dokumentu nav :)

Link to comment
Share on other sites

Cik apmēram notērē tāds gāzes caurplūdes ūdenssildītājs, varbūt ka jāpaliek pie vecā sliktā elektriskā boilera

Notērē tik, cik Tu pats notērēsi, BET viennozīmīgi būs daudz lētāk nekā salīdzinot ar elektrisko boileri. 

Link to comment
Share on other sites

Notērē tik, cik Tu pats notērēsi, BET viennozīmīgi būs daudz lētāk nekā salīdzinot ar elektrisko boileri
vienkārši ekselenta atbilde! PALDIES TEV! turpini sniegt padomus

 

"Turbokatlu" tev tur uzstādīt neļauj?

kas viņam pa + un vai tas man kaut ko palīdzētu? :)

Link to comment
Share on other sites

Ļoti cienījamais rokij - neuzdod stulbus jautājumus, vai formulē tos normāli, tad arī saņemsi izsmeļošas atbildes!

Nu kā var Tev pateikt, cik tāds sildītājs notērē, ja mēs nezinām, cik Tu to lietosi?

Pats šobrīd necenšos neko taupīt, JO pie esošās gāzes cenu politikas izmaksas ir vienādas, ja es patērēju 29 m3 vai 44 m3!!!

Kāpēc, tāpēc ka, ja es patērēju 44 m3, tad es skaitos lielais (virs 500m3) patērētējs un cena par m3 ir ~0.41, bet ja es tērēju zem (precīzi sakot) 41.66 m3 mēnesī, tad cena par m3 ir ~0.60...

Viela pārdomām, bet tas vienalga ir lētāk nekā ar elektrību!

 

 

kas viņam pa + un vai tas man kaut ko palīdzētu?

 

Pieplūdes gaiss tiek pievadīts un izplūdes gāzes tiek izvadītas caur ārsienu. 

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Privātmāja, Viessmann Vitopend 100 caurplūdes gāzes katls, kurš silda gan māju gan ūdeni.

Vasarā, kad apkure atslēgta, gāzes patēriņš ~32kubi mēnesī, rēķinoties ar 4-5 cilvēkiem.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti cienījamais rokij - neuzdod stulbus jautājumus, vai formulē tos normāli, tad arī saņemsi izsmeļošas atbildes! Nu kā var Tev pateikt, cik tāds sildītājs notērē, ja mēs nezinām, cik Tu to lietosi?

vai tev šķiet ka ar jautājumu :

"Cik apmēram notērē tāds gāzes caurplūdes ūdenssildītājs, varbūt ka jāpaliek pie vecā sliktā elektriskā boilera "

 

es biju domājis, cik apmēram tāds ūdenssildītājs notērē MAN?

 

Vasarā, kad apkure atslēgta, gāzes patēriņš ~32kubi mēnesī, rēķinoties ar 4-5 cilvēkiem.

ir kaut kādi baigie cepšanas darbi arī vai tas galvenok;art tikai dēļ ūdens?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gāzes gadījumā nevar nodarboties ar pašdarbību. Ja nav ventilācijas, kas tiek pieprasīta pēc visiem normatīviem, kur novadīt sadegušo gāzi, tad tev momentā LG aizgriezīs ciet trubu un katlu varēsi pēc tam tirgot nost. 

 

Vispirms noskaidro un saskaņo katla uzlikšanu un tad var būt kaut kāda tālāka diskusija. Nu nevajag māju sākt celt no jumta un pēc tam pamatus taisīt. 

 

P.S. Čaka ielā bija caurplūdes gāzes katls, bet tāds tur bija visai mājai un skurstenis reizi gadā tika apsekots.  

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

ir kaut kādi baigie cepšanas darbi arī vai tas galvenokārt tikai dēļ ūdens?

Gāze tiek izmantota tikai ūdens sildīšanai un apkurei. Nekam citam.

4-5 cilvēki mazgājas, mazgā traukus utt.

Vari rupji izdalīt to ciparu ar 4 vai 5 un iegūt mēneša patēriņu vienam cilvēkam. Vairāk par 8 kubi diez vai.

ja vien nemīli stundām vāļāties vannā, visu laiku tecinot ūdeni klāt :D 

Link to comment
Share on other sites

nu enīvej, 10 kubi sanāks 6.10 ls

ar rozet''e liekamo mērītāju +/- mērot , 100 L boileris mēnesī varētu paņemt ap 12-13 LS, izskatās ka gadā tas ir ap 70 ls ietaupījumu :)

Link to comment
Share on other sites

Un apkure biedram ir kāda? Tikai dēļ karstā ūdens iet cauri šitam visam papīru kalnam? 

Link to comment
Share on other sites

Tev būtu izdevīgāk arī apkuri paņemt no tā katla. lai gan - iespējams ir arī dikti maziņi katli tikai ūdenim

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MārcisB, diez vai tas būs iespējams, ja LG nav devis akceptu. Pašlaik te tēmas autors tikai fantazē un vispār nav runājis LG par iespējamiem variantiem. Dzīvokļos gāzes pievados ir tāds spiediens, lai max ūdeni varētu uzsildīt, nevis visu hāti apkurināt.  

 

Nevajag te kaut ko salīdzināt ar privātmāju vai jauniem projektiem, kur jau projektā iestrādāta gāzes apkure.  

Link to comment
Share on other sites

Aizej un noskaidro vai LG vispār kautko ļauj darīt, mēģini vienoties ar kaimiņieni, ja liec katlu tad noskaidro vai vari atteikties no rīgas siltuma. ikdienā esmu ar visiem šitiem kantoriem saskāries darba dēļ, nebūs tas ne ātri ne vienkārši. tā kā iespējams mazāks un efektīvāks boileris ir labāks risinājums

Link to comment
Share on other sites

Dzīvokļos gāzes pievados ir tāds spiediens, ...

 

Ne jau spiedienā ir problēma, bet max iepējamā caurplūdē.

Spiediens gan gāzes plītij, gan apkures katlam ir vienāds! 

 

 

 

iesākumā ir jāsāk ar šo: http://www.lg.lv/uploads/filedir/File/Pieslegumi/Fiziskas_personas_pieteikums_gazapgadei.pdf 

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

<blockquote class="ipsBlockquote" data-cid="1590515" data-author="zeno"><p>ja liec katlu tad noskaidro vai vari atteikties no rīgas siltuma</p>
</blockquote>

neesmu teicis ka gribu atteikties no rīgas siltuma<br />

<blockquote class="ipsBlockquote" data-cid="1590514" data-author="Skrandainais"><p>Pašlaik te tēmas autors tikai fantazē un vispār nav runājis LG par iespējamiem variantiem. Dzīvokļos gāzes pievados ir tāds spiediens, lai max ūdeni varētu uzsildīt, nevis visu hāti apkurināt.</p></blockquote>

Skrandaini, beidz fantazēt - ar LG ir runāts tik tālu ka vajag skursteņa aktu! kā jau minēju, neko netaisos apkurināt. kaimiņš apkurina dzīvokli ar gāzi, tādēļ nefantazē arī par spiediena problēmām. jautājums bija par to kādas ir aptuvenas izmaksas caurplūdes gāzes ūdenssildīšanā, kas +/- noskaidrots. Otrs - vai ir citi varianti, ja nav brīva cuka (bez tā ka laiž izmešus pa mājas sienu ārā, jo tur kaut kādus 10-15m vajagot

Labots - rokijs
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Ja brīva kanāla skurstenī nav, tad arī variantu vairāk nav. Te nav par ko diskutēt tad vairāk. Vari vēl nomainīt dzīvokli, vienīgais.

Link to comment
Share on other sites

Gāzes caurplūdes sildītājs viennozīmīgi ir neefektīvāks par elektrisko boileri un izmaksas ūdens uzsildīšanai ir daudz lielākas

man ir dabasgāze - tu gribi teikt ka gāzes caurplūdes ūdenssildītājs jungers wr14.. ir neefektīgāks par elektrisko boileri? ir kāds kas atbalsta šņukura viedokli?

Labots - rokijs
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Varbūt vajag zināt ar ko atšķiras caurplūdes sildītājs no katla ar šo pašu caurplūdes funkciju? Nevajag runāt par to, par ko nav pilnas sajēgas.

Link to comment
Share on other sites

'jautājumus varētu adresēt, lai var saprast kam jautā un kam nav sajēgas :)

es runāju par caurplūdes sildītāju junkers wr14.., ja tas izrādās katls tad atvainojos par neprecizitāti un bez-sajēgu:)

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu tas nebija tev domāts. :)  Tur nav principiālas atšķirības starp šīm divām iekārtām, kas attiecas uz caurteces uzsildi.

Link to comment
Share on other sites

dabasgāzes cenu ziņā varētu iznākt lētāk kā ar elektrību
Nu Ko Tu te spriedelē, ja pašam nav pieredzes!

Runa PROTAMS iet tikai un vienīgi par gala izmaksām - t.i. Ls.

Un Ls ar Junkeru WR 14 (pašam tāds ir) ir daudz mazāki, nekā lietojot elektrisko boileri!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...