Jump to content

Mājas kinozāles papildināšana no 2.0 uz 4.0


Vilcinjsh
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Esmu te gluži jauns, bet ir pāris jautājumi.

 

Man gadu gaitā ir izveidojusies "mājas kinozāle", kas sastāv no:

1) labām Philips Hi-Fi skandām (pirktas pirms gadiem 15) - augstās, stāv uz zemes, jauda 110W un pretestība 6ohm - modeli precīzu nekad neesmu pētījis, bet skan pārliecinoši;

2) Piepirku "entry level" resīveri Pioneer VSX 416-S

3) Tad klāt nāca Pioneer DV - 410V DVD atskaņotājs

4) Protams, klāt ir pieslēgts arī LCD TV un Satelīts

 

Tagad ir doma upgreids uz 4.0 pievienojot aizmugures (surround) skaļruņus kino skaņai, jo mūzikai ar to kas ir, pilnībā pietiekama esošā 2.0 sistēma. Varbūt, varētu ari 5.0 saveidot ar centru. Tā kā istabai ir tikai ~20m2 un esošās priekšējās Philips skandas ir ar gana labiem basiem, nav domas likt klāt subwoofer.

 

a)Kādas skandas var un drīkst likt klāt jau esošajām pie šī resīvera - vai var likt ar 8ohm pretestību? Resīverim ir iespēja pārslēgt starp 6 un 8ohm režīmu - kādā pozīcijā tad to atstāt un vai vispār šis pārslēgs ir kam derīgs?

b) Vispār kādas ir tipiskās prasības pret aizmugures (surround skaļruņiem) - tipa kādiem rādītājiem tiem ir jāatbilst?

c) Skatījos uz kaut kādām "Rigonda S MM 1.3", "KODA AV 702 S" - šīs der attiecīgajai funkcijai un ir gana labas vai nē?

 

Kā jau nojaušat - mana sistēma ir mājas viduvejība un nav nekāds hi-end, tādēļ pirkt papildus skaļruņus par summu virs 150 LVL diez vai ir jēga..

 

Priecāšos par konstruktīvām atbildēm..

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Mans skatījums gan ir tāds, ka vērtīgāka varbūt pat būtu 3.0 shēma ar centra skaļruni. Neesmu liels aizmugures tumbu fans, it īpaši problēmas būs 20 kvadrātmetros - tad sanāk, ka aizmugures tumbas karājas pie ausīm.

 

Es teiktu, ka jāsāk ar to vai vari normāli, civilizēti pievilkt vadus aizmugurē un vai aizmugures nesanāks baigi tuvu skatītājiem/klausītājiem.

Link to comment
Share on other sites

Vilcinjsh

Vadi nav problēma - jau taisot remontu visur tie ir jau izvilkti.. :) attālums arī sanāk normāls - nav gluži ausīs!

 

Kādi ir normāli centra skaļruņi, kas pieejami budžeta klasē? Vispār varbut kāds tirgo labas lietotas mantas - man nav iebildumu, kamēr tās nav nojātas!?

Link to comment
Share on other sites

Nu jau kādu laiku stāv neizmantota Phonar Center 2 gaišā krāsā (ja interesē priekš centra). 4omi, bet diezgan jūtīgas 91db. Ja vēlies iegādāties- PM!

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Aizmugurējiem efektu kanāliem neko īpašu nevajag, tur vairāk skaties, kas interjērā iederās. Centra kanāls gan nenāktu priekš kino pa sliktu, jo normāli tur tiek padota gandrīz svarīgāka informācija, visi dialogi/monologi un tml. Un tai skandai vajadzētu spēt tiešām labi atskaņot balss diapzonu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...