Jump to content

Dual channel ram


Cikelis

Recommended Posts

Manai mātesplatei ir dual channel ram, un man uz tās ir uzstādīts 2x2gb ddr3. Tātad, divas ligzdas ir aizņemtas un divas ir brīvas. Man ir jautajums, vai es varu klāt pielikt 2x4gb ram?  Vai arī pirkt uzreiz 4x4gb.

 

Mātesplate modelis:


Rams ko vēlos pirkt:


Edited by Cikelis
Link to post
Share on other sites

Jā, vari piepirkt klāt 2x4Gb. Lai kāds mani pielabo, ja maldos, bet agrāk lasīju ka, ja tie moduli strādā pāri, tad ātruma pieaugums ir nebūtisks.

Link to post
Share on other sites

Jā, vari likt klāt gan 2x4 GB, gan ņemt ārā esošo un likt iekšā 4x4 GB.

Lai darbotos "dual channel" - atmiņai jābūt vienādas krāsas slotos. Šobrīd, droši vien, atmiņa ir abos gaiši zilajos (tā vismaz būtu jābūt).

Link to post
Share on other sites

rekomendējās jau lai visi moduļi ir identiski, bet nav teikts arī, ka neaizies ar dažādiem ramiem tas dual channel mode. bet citreiz gadās, kad neaiziet. Citreiz ja neaiziet var piekoriģēt latency times, un tad aiziet.

Link to post
Share on other sites
NeticuNevienam

Bija man vecs kompis, kuram eksperimenta kārtā saliku visādus ramu veidus - ātrākus, lēnakus, ar vienādu apjomu, atšķirīgu un single un dual režīmos - teikšu godīgi, nekādu ātruma pieaugumu uz ikdienas darbībām nejutu. Testēt toreiz ar progām nebija īpašas vēlmes, jo galvenais bija just to atšķirību dzīvē, nevis pakļauties kadiem tur papagaiļiem, kurus izspļauj kāda programma. Tā kā ikdienas lietošanā nejutu nekādas izmaiņas, tad citiem iesaku netērēt laiku, nekavēties (pasūtot preci, kas nav uz sitienu noliktava) un nemeklēt saderīgus moduļus tikai tāpēc, ka grib dual channel.

Link to post
Share on other sites

Nu nezinu, es atceros, ka DDR@400Mhz laikos dual channel varēja just pamatīgi it sevišķi, ja bija atvērtas daudzas aplikācijas, bet tagad skatos, ka DDR2@800Mhz ir pietiekami ātrs, lai dual channel ieguvums kļūtu nebūtisks. DDR3 pieļauju, ka ir vēl nebūtiskāks varbūt līdz 5% ātruma pieaugumu benchmarkos iegūsi :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...