Jump to content

Aklie klausīšanās testi - vai kādam būtu interese saorganizēt?


Arnis`85
 Share

Recommended Posts

Labvakars! Ik pa laikam gan šepat forumā, gan citās vietnēs uzpeld raksti iz sērijas "izvilku veco MC deku no bēniņiem, vot tagad sēžu un klausos - vot zajebca, Nirvāna, vai zinies", kā arī, protams, vecum vecie krusta kari par analog vs. digital, vadi par 0.50Ls vs. 50.00Ls, utt.

 

Sāku paštukot, ka visu šito reti kad jebkam noderīgo balagānu varētu pataisīt par vienu makani interesantu un jēdzīgu brīvdienu pasākumu, ja atrastos foruma ietvaros interesenti, kas būtu ar mieru saorganizēt pieklājīgu aklās klausīšanās pasākumu - t.i. - foruma 'dzidrākās ausis' savācas pie kāda mājās vai studijā, cilvēki sastiepj dažādus skaņražus un reprodukcijas agregātus (sākot no all-in-one-uberzZz 5.1 tumbām, beidzot ar pieklājīgu plauktu un grīdas akustiku no dārgā gala, un tāpat dažādas audio sources - sākot ar to pašu iPod'u, kvalitatīvus resiverus, vinilu, lentas un MC, un, protams, interconnect kabeļus starp avotu, pastiprinātāju un skaļruņiem - arī sākot no 0.50 Ls vērtiem RCA no Argus, beidzot ar, ja izdodas aizņemties testiem, karbona/zelta kabeļus par 100$ metrā.

 

Kvalitatīvs alkohols veselīgos daudzumos + konstruktīvas diskusijas par reproducēšanas metodēm un tehniku, un, kas pats svarīgākais - beidzot īstās pasaules klausīšanās maratons. Iz sērijas - lai jau dižmeistari pierāda savas leģendārās ausis, savukārt kāds zaļais-mp3-krabis paklausās, kā skan īsts analogais vinils.

 

Kādam no šajieniešiem maz būtu luste ko tādu nopietnāku pacelt?

Link to comment
Share on other sites

es varu kaut ko no aprīkojuma piedāvāt (pastūžus, tumbu pārslēdzēju, kaut kādas tumbeles, CD, preamps etc.). Pie manis nav tik daudz vietas lai tādu pasākumu sarīkotu un domāju ka reti kuram ir tik liela "zāle".

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Interese būtu gan, bet piedalīties visticamāk nesanāks 1) attālums 2) laika trūkums (pusproblēma) 3) savu tehniku staipīt n kilometrus un n stāvus šurpu turpu pilnīgi nekādas vēlmes, viss skaisti sakārtots, tagad to jaukt ārā un vest sazin kur, nē diemžēl nē. Bet labprāt palasītu kā klājies tiem, kam nav augstākminēto problēmu. Teiksim par blamāžu, kur kāds foruma spico aušu owneris, kas skaļi ķērcis par to ka mp3 ir sūccccds (sūds!!!) n pakāpē, pats reālā aklajā testā nav spējis atšķirt labu ripu no original CD... :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

blamāžu, kur kāds foruma spico aušu owneris, kas skaļi ķērcis par to ka mp3 ir sūccccds (sūds!!!) n pakāpē, pats reālā aklajā testā nav spējis atšķirt labu ripu no original CD
+1 tieši tā. Es vienkārši vēlētos savām acīm redzēt reālos apstākļos uz identiskas aparatūras, kā AAC vai FLAC tiks atšķirts, piemēram, no oriģinālā (sic) CD. Izmērīt, no cik kbit/sec tiek pa īstam saklausīti kropļojumi MP3. Tāpat gribu novērtēt fenomenu, kur nekļūdīgi tiek atšķirti parastie audio vadi no karbona-šķiedras-ar-visumu-sinhronizētajiem-gold-plated vadiem. Labots - Arnis`85
Link to comment
Share on other sites

Nu jūs ar saštukojāt.Vienā dienā nav iespējams iztestēt tik daudz nesēju, bitraitu, pastiprinātāju, akustikas un kur nu vēl "zelta" vadi. Es vēl pieliktu elektriskis mērijumus. Ideja jau protamslaba, bet parasti kautkur izčākst.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Arnis

 

Pseido carbon detecting edition ausu īpašnieki šitādam pasākumam tāpat metīs līkumu pēc definīcijas, bet forumā turpinās visus par tumsoņām saukāt, sak kā nu platīna vadu neatšķirs no sū vada par 5Ls, pff kā divus piurkstus ap... :sarkasms:

 

Šie cilvēki tusējas tikai ar sev līdzīgiem sektantiem un no pragmatiskiem reālistiem izvairās! :)

Link to comment
Share on other sites

Es vienkārši vēlētos savām acīm redzēt reālos apstākļos uz identiskas aparatūras, kā AAC vai FLAC tiks atšķirts, piemēram, no oriģinālā (sic) CD.

 

Vai kādam ir tāds atskaņotājs, kas spēlē visus trīs?

Link to comment
Share on other sites

htpc ar CD draivu + ārējais USB dac ? tāds man i. tikai tad vajadzēs TV vai monitoru ar hdmi.

Link to comment
Share on other sites

Cien. vaarda braali Arni. Atljaushos buut kretiins un iemest ugunskuraa pagaliiti ---> peec tevis izklausaas, ka veelies nevis reaalu pasaakumu ,bet paklausiities un pieraadiit, ka visi ljauzhi kas peerk kautko vairaak par vidusmeeru ir idioti, kas izteeree daudz naudas par nedzirdamaam un neatshkjiramaam lietaam. Tagad sanaak taa, nevis pats gribi ko klausiities/ saliidzinaat, saprast, bet kaadu, kas na haljavu saorganizee, un paskatiities, kaa tad klausiitaajiem veicas ....... ja teema interesee, tad vajag pasham sanjemties , samekleet kaadu cilveeku , kuram ir +- staffs maajaas saakot ar cd/ daciem un beidzot ar paaris daargaakiem kabeljiem, un dodies pats paklausiities, un tad izdari secinaajumus, pirms naac un tracini tautu diezgan virspuseejaa [ globaali par audio teemaam ] forumaa. Tavai zinaashanai cilveeku, kam tieshaam taads staffs ir, sheit netusee, taa pasha iemesla deelj, ka sheit vienkārši nav ar ko satuseet, jo 90% maajaas klausaas augstaakais kaadu RRR ... tiem cilveekiem jau ir apnicis kautko pieraadiit , kautko staastiit ... tas vienkārši ir bezjeedziigi un taa ir forumu slimiiba, ka dazhiem vienkārši gribas uzrakstiit par savu probleemu, bet ne kautko reaali iemaaciities/ saprast ....

Tiem kas tuuliit taisiisies kjeerkt pa/ne pa teemu, vismaz tie, kas sheit no elfaforuma --- tad kad viens biedrs piedaavaaja reaali sarunaat/ klausiities, cik daudzi atsaucaas/ nonaaca liidz reaalam pasaakumam ?? [ lai vareetu izdariit secinaajumus un peec tam runaat par teemu ?? ] ???? ???? ????? ?????

Link to comment
Share on other sites

Kuš Kevin, es tak pie Tevis ierados pasalt un tavu komplektu ievērtēt ;)

 

PS Torti iežmiedzi, mani nepacienāji! Visu mūžu pieminēšu! :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Eh ko var ņemties. Zelta rokturus un citu bling-blingu vecā autiņā neviens normāls neliek. Analoģiski zelta/karbona vadi var spēlēt lomu, ja viss pārējais atstrādāts līdz ideālam.

 

Izvilkt kasešnieku un tagad kanonizēt par kaut ko kvalitatīvu, ir vienkārši smieklīgi. Katra aparatūrai ir sava vieta un pielietojums. Diez vai profesionālais 1000W pastūzis labi kalpos darbinot galda 10W tumbiņas. Kvalitātes nozīme ir tikai kopējam izpildījumam. Pat ar ideālo aparatūru Riežupes alā skaņa būs pakaļā.

Link to comment
Share on other sites

Tavai zinaashanai cilveeku, kam tieshaam taads staffs ir, sheit netusee, taa pasha iemesla deelj, ka sheit vienkārši nav ar ko satuseet, jo 90% maajaas klausaas augstaakais kaadu RRR ...

nu,nu varbut kads no mums,vecajiem peksni sanems kadu miljonu mantojuma no kada amerikas onkula un uzaicinas pie sevis paklausities focale grand utopia em vai kads students,kas paslaik mekle tumbas prieksh tuc-tuc sapratis,kur un ka jataisa bizness un atceroties foruma expertus,vares uzaicinat paklausities tannoy kingdom royal...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es ar mieru, ko te runā par attālumiem, nav jau uz sibīriju jābrauc, varētu apzināt visu ieintresēto dzīves vietas un tad centrā sarunāt kaut vai kādu kultūras namu, vai kaut kā tā

Link to comment
Share on other sites

Ja nu kaut kas tāds saorganizējas, tad ieteiktu to sadalīt uz vairākām reizēm. Vienreiz cd/dac, citreiz pastiprinātājus, vēl citreiz vadus. Iziet cauri dažādām kombinācijam ir gan ļoti laikietilpīgi, gan arī paņemt visu komplektu līdzi nav diez ko ērti. Skandas vispār diezgan nereāli tā vadāt rinķī, varbūt vienīgi plauktinieces. Tāda salīdzināšana prasa arī diezgan lielu piepūli un alkohols tam par labu nenāk, tas jāatliek pēc secinājumu izdarīšanas.

Link to comment
Share on other sites

...nu es varetu piedalities nemot lidzi paris Martell pudeles un labu garastavokli... :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

Arī būtu interese , pie reizes paķertu savas beyer austiņas un iespējams fiio e10 dacu/headampu. Ar kādu aliņu protams varētu sanākt interesants pasākums

 

 

Par ACC/MP3 vs FLAC tīri no tehniskā viedokļa - average cilvēkam būtu pagrūti atšķirt MP3 320cbr vs flac 22khz vs nogriezums pie ~21 khz plus vēl atkarīgs no mūzikas jo ir stili kur tie 22khz būs retās vietās

Piem: Guide-FLAC-Classical.jpg

 

192 cbr vs flac gan vajadzētu būt vieglāk atšķirt jo 192 cbr mp3 frekvences tiek nogrieztas pie 16 khz

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

ļoti labprāt ierastos uz kādu no tādiem pasākumiem :)

Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

emm, vai suitu sievu dzidrais vokāls un kāds nolādēts dub step būtu kaifojams pilnā amplitūdā uz Microlab Pro 3? Man tā vien liekas, ka tikai pašdarināts skaļruņu veikums liks man nojaust, kas ir Rīgas Doma baznīcas ērģeles un kas ir THX basu tests. Līdz šim tikai RRR35AC uz Pioneer stiprekļa esmu klausījies, pietrūkst tā tesiena, kas liek diafragmai novibrēt...

Link to comment
Share on other sites

vēkam būtu pagrūti atšķirt MP3 320cbr vs flac 22khz vs nogriezums pie ~21 khz plus vēl atkarīgs no mūzikas jo ir stili kur tie 22khz būs retās vietās

 

averaga cilveekam buutu gruuti atshkjirt ne jau tehniskaas nogrieshanas deelj, bet gan taadeelj, ka 90% biedru sheit nedzird taalaak par 16K.

Link to comment
Share on other sites

Šis pasākums noteikti būs jautrs kā tuss, bet ar kaut kā pierādīšanu gan nevajadzētu pārāk aizrauties. Tas novedīs tikai pie sakaušanās. :) Objektīvus aklos klausīšanās testus ir ārkārtīgi grūti izveikt.

If professional researchers have such a hard time properly testing for minute, isolated audible differences, you can imagine how hard it is for amateurs.
Pie tam - kad mēs esam tikuši garām lētajai tehnikai, kas ir objektīvi draņķīga, pārējais jau vairs ir gaumes jautājums. Dažādas high-end tehnikas vienkārši katra skan citādāk, nevis viena labāk, otra sliktāk.

 

Es šādos gadījumos vienmēr iedomājos pamācošo salīdzinājumu starp audiofīlu un tīni. Audiofīls klausās perfekto Rolling Stones skaņu ierakstu no vinila plates uz sava magnētos iekārtā lāzeratskaņotāja, un jūtas nelaimīgs, jo nav iegādājies jaunākos sudraba bezskābekļa barošanas vadus savam trešās pakāpes sprieguma sinusoīdas stabilizatoram.

 

Pumpainais tīnis iet pa ielu, klausīdamies to pašu dziesmu kā 128kbit MP3 uz Nash atskaņotāja ar defaultajām austiņām (komplekts pirkts pirms 2 gadiem RIMI par 8Ls), un jūtas laimīgs par foršo meldiņu.

 

Kuram labāka audiosistēma? Da kāda šķirba - tīnis ir laimīgs, audiofīls ir nelaimīgs. Secinājumus izdariet paši. :)

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

no vinila plates uz sava magnētos iekārtā lāzeratskaņotāja

Nu gan tu peremudril :D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

šads tusiņš nav jārīko, lai katrs varētu palielīties, cik dārgi vadi, bet vai ''vidējais'' mūzikmīlis uz aklo var pamanīt skaņas kvalitātes atšķirību pie dažādām aparatūrām

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, es esmu gatavs apciemot (ja nu mani kāds maz ielūgt gatavs) citu forumiešu mītnes ar saujiņu savu disku, lai salīdzinātu, kā kas kuram skan, bet taisīt tusu neredzu nekādu jēgu. OK, vēl varētu būt normāli salīdzināt, nu, 2 dažādus vinilatskaņotājus vai DACus, bet citādi - neesmu uzbudināts.

 

PS Man uz manas sistēmas stones tīri ok skan :D

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

No neko daudz jau pārmudrījis nav. Tik ar tiem magnātiem, kuros viss iekārts. Bet citādi reku - http://www.elpj.com Bet padzirdot idejas formulējumu - tuss ar alko, utt, nerodas nekāda vēlme pat domāt par tehnikas stiepšanu ārpus mājas. Spirtotais un objektīvas lietas ir nesavienojami lielumi. Un vēl, ja jau gribās tik objektīvi, tad kurš atbildēs par to, kā un cik labi telpa ir sagatavota akustiski? Štruntīga vieta, telpa, novedīs uz nulli jebkuru dzelzi un tā skanējumu. Domāju, ka neviens normālas sistēmas īpašnieks savu dzelzi ārpus mājas nenesīs. Un par metodoloģiju runājot, kurš būs gatavs nodrošināt ko tādu kā šeit? http://www.stereophile.com/content/definitive-technology-studiomonitor-55-loudspeaker-measurements Bet tas viss tikai tā IMHO

Link to comment
Share on other sites

Hehe, te austiņcilvēkiem biš vieglāk. Tik cik vienu sporta somu piekrāmēt.

Link to comment
Share on other sites

Un par metodoloģiju runājot, kurš būs gatavs nodrošināt ko tādu kā šeit?

 

neviens. jo taadiem meriijumiem vajag korektu kameru un klusumu. Imo tusaa tas nav iespeejams

Link to comment
Share on other sites

Par audio lietām pie tiem nedaudzajiem foruma biedriem, pie kuriem būtu interesanti kaut ko paklausīties, varu tāpat aizbraukt.

Jāsaka gan, ka man zināmie audio entuziasti ir vairāk ārpus foruma nekā forumā..

A kā tas būtu domāts, sabrauc n cilvēki, izkrāmē katrs kaut kādu savu aparatūru visiem rāda?? Tas jau drīzāk izskatās pēc tirgus plača nevis vietas, kur nopietni klausās mūziku un salīdzina aparatūru.. Pieņemu, ka 3-4 cilvēkiem klausīties kādu sistēmu būtu ok. Ja tie cilvēki nāk un iet, tāds šurum burum vien sanāk, kādi tur A, B testi..

Link to comment
Share on other sites

Nu gan tu peremudril

Nē, nepārmudrīju vis. :) Viss, ko es tur teicu, ir iz (audiofīlu) dzīves. :)
The Gabriel is a magnetic suspension turntable, meaning that calibrated magnets are used to lift the platter a few millimeters above its bearings. This helps reduce vibration, which can affect sound quality.

 

"It's as if the whole turntable is floating in air," Pappalardo said.

 

The entire device rests on a custom-built, vibration-dampening table. It takes half a day for an Angelis Labor technician to set the whole thing up and calibrate the turntable.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

a kur ta lāzeri?

Sagooglē pats. Noteikti būs kāds, kuram ir gan lāzeri, gan magnētiskā suspensija. :p
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kam tas vajadzīgs? Lai var pļaskas raut vaļā un "plate nepārlec"?

Link to comment
Share on other sites

Lāzeris, protams, tāpēc, lai pati plate nenodiltu. Magnētiskais spilvens tāpēc, lai skaņa nedrebētu, kad kāds garām noiet. DUH! :D

Link to comment
Share on other sites

Tur netik, ka iet garām, bet lai arī bass no skaļruņiem mazāk tirinātu visu ietaisi. Es gan nezinu, cik svarīgi tas ir lāzerlasītājam (ja godīgi, neesmu redzējis, ka ar tiem baigi aizrautos trū fīļi).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...