Jump to content

Zāles DEKRIMINALIZĀCIJA?


Lameriz
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

Tu tici pasakām? Mums prostitūcija ir legāla, bet viss kas ar to saistīts, nebūt neveicina veselīgu vidi. Analoģiski visi kaimiņzemju pīpētāji nesīsies te vilkt dūmu, bet veiklie darboņi, kas iepriekš tirgoja spirtu, nodarbosies ar zāles biznesu, pārdalīs sfēras un šaus viens uz otru. Nedomāju, ka kaut kā tas samazinās noziedzību, jo lielais superkorumpētais kaimiņš ar saviem noziedzniekiem nesnauž, ja paverās kādas iespējas. Laikam jau esat piemirsuši 90os.

Esmu par zāles legalizēšanu aiz tā apsvēruma, ka mazinātos krimonigēnā situācija kā arī korupcija policijā

 

Šī sistēma darbosies, ja visur būs legāla, bet par to neesmu pārliecināts, ka tā reiz notiks. Ja jau zāle dabīga, kāpēc kokas augus, magoņu plantācijas, halucinogēnās sēnes nevarētu atļaut audzēt un lietot?

Link to comment
Share on other sites

Visu penteri lasīt negribu, bet esmu PRET. Man ir vairāki čomi, kas aizraujās ar šādām lietām, daļa vairs to nedara, daļa dažreiz, daļa to dara aizvien biežāk. Par visiem varu tikai vienu kopīgu lietu pateikt, cilvēki kā tādi, kopš sākuši lietot zāli un tamlīdzīgus mēslus, ļoti izmainās, ar dažiem vispār ir sajūta, ka palikuši par retardiem. Nezinu, varbūt pats pīpētājs nejūt, ka lenām par slimu cilvēku pārvēršas, bet es tak no malas redzu nedaudz labāk, kā mainās mani bērnības draugi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

lai gan pēdēja posta citēšana nav laba lieta, tomēr nevarēju atturēties....

 

Šim kā reiz es pat ļoti gribētu piekrist, Exiic vārdus no mutes man izņēma:

 

cilvēki kā tādi, kopš sākuši lietot zāli un tamlīdzīgus mēslus, ļoti izmainās, ar dažiem vispār ir sajūta, ka palikuši par retardiem.
Link to comment
Share on other sites

Līdz ar to būtu lieki runāt par to, ka tie mēsli cilvēka psihei ir nekaitīgi :)

Labots - Exiic
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt ir stulbi apgalvot, ka kaitējums nav.

Es uztveru tā, ka zāle kaitē +- līdzīgi kā alko. Patiesībā jau ir vienalga kurš ir divreiz kaitīgāks par otru - alko kaitīgāks par zāli, vai zāle par alko.

Mans uzskats ir, ka abi ir +- vienlīdz kaitīgi, katrs ar savām izpausmēm.

Par cilvēku kurš katru dienu izteš 0,5L šņabīti ar neviens neko labu neteiks. Viņš pat pēc pusgada nebūs diezgo veselīgs, it sevišķi, ja alko būs vienīgā baŗiba ko ēdīs.

Ja cilvēks ir zābaks ar tendenci sevi pazudināt, tad ka'da starpība vai tā ir zāle vai alko ???

Tipa ja tev sit ar laboi dūri tad ta sir labi, bet ja ar kreiso tad slikti. Manu prāt abi ir slikti. Bet vai tik ļoti lai aizliektu visiem ?

Piem;ēram es zinu daudz un dažādus cilvēkus kas lieto alko, zāli un smagākas narkotikas. Pamatdoma ir vienkārša alkaholiķis=narkomāns=atkarīgais.

Mēs visi zinam, ka lietot alko ir slikti, bet ir tak forši reizēm iedzert. Ar zāli ir līdžigi. kam ta sdara ko sliktu kamēr cilvēki ar to pārāk neaizraujas ?! Un ja aizraujas, tad kāda starpība ar ko ?! Ja cilvēka nav tad nav - nevajag savās vājībās vainot lietas kam ar to protams IR sakars, bet nelaime jau ir paša galvā. Nebūs zāle un alko būs cita atkarība.

Mēs visi redzam kādu postu ir alko nodarijis tautai, ka'du postu tas turpina nodarīt, taču tāpat mēs zinam, ka sausie likumi NEKO neatrisina. Alko un narkotikas bieži vien jau ir tikai sekas nevis tiešais katalizators.

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs visi ieciklējušies, kaitīgs..., nekaitīgs... Kaut tēmas nosaukumu būtu izlasījuši, pat ar lieliem burtiem ir pacensties izcelt. Ja kāds šņabja reibumā paliek dumjš un sasit kādam pa degunu, vai ar auto sataisa sūdus, viņu pat uz sutkām neieliek, kur vēl kaut ko kriminālu piesien. Un es gribētu redzēt alkaholoķi, kurš arī lēnām nepaliek par slimu cilvēku.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Tik starpība ir tāda, ka alko jau ir kā ielaista slimība, kuru ārstēt būtu visai grūti. Zāle savukārt tādos apmēros nav izgājusi tautās. Šitos jāsit kamēr vēl mazi.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Lai jau sit, kamēr mazi, bet vai tiešām zilumam ir jābūt redzamam vēl pat pēc 20 gadiem?

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Un vēl jāpiebilst ka daudzi neatšķir dekriminalizāciju no legalizēšanas. Dekr. nozīmēs tikai to, ka tevi nesodīs par to ka tevi noķers ar zāli , pārdot tāpat aizliegts pie dekrimin.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

O legalizācija? Vai arī esmu jau līdz Amsterdamai ticis?

 

Jājautā autoram ko gan viņš ir domājis ar nosaukumu.

Link to comment
Share on other sites

No vienas puses esmu par, jo zāles dekriminalizācijas gadījumā sīči pārtrauktu pīpēt tos sintētiskos legālos mēslus, no kuriem tiešām ir neparedzams efekts un iznākums. Uzskatu, ka nav nekas traks uzpīpēt zaļo, taču neparakstītšos. Lai parakstās tie, kuriem vajag. :)

Link to comment
Share on other sites

drit'vai'kociņ! :(

 

Cik var malt tos attaisnojumus?

Tas, ka zāli atļaus mājās audzēt/glabāt, nemainīs iepriekšējos ieradumus. Tie, kas līdz šim būs dzēruši un/vai lietojuši spaisu, turpinās to darīt. Zāle lietos papildus iepriekš minētajam - Mendeļējeva tabula asinīs būs pārstāvēta vēl krāšņāk. Spaisa bodes un šmigas točkas neizmirs!

 

Tiem, kas saka, ka dekriminalizēt ir labi, jo mājās drīkstēs audzēt dabīgu zāli un nebūs kaktos jāpērk sintētiska zāle... - pastāstiet man, cik % Latvijas iedzīvotāju audzē paši sev dabīgus kartupeļus, gurķus vai tml, ja vieglāk ir aiziet uz RIMI un uz sitiena nopirkt nezināmās izcelsmes dārzeņus? :) Ar zāli sagaidāms tas pats. Šovakar sagribējās uzvilkt dūmu - protams cannabis pa vienu vakaru neizaudzēsi - jāzvana savam dīlerim!

 

Cik no jums sagaidīja 18 gadus un tad paši nopirka/lietoja savu pirmo cigareti vai alus pudeli? :D

Visticamāk bērnībā redzējāt senci uzvelkam tabakas dūmu un spriedāt, ka tas ir kaut kas ļoti kruts, jo viņš taču ir tavs varonis. Vēlāk spērāt no viņa pa cīgai un ar čomiem vilkāt pirmo dūmu. Iedomājieties, kas būs ar jūsu bērniem, ja viņi, knapi desmitgadi sasnieguši, sāks spert no jums jūsu legāli glabāto zāli :sorry: [neaizmirstot, ka tai pat laikā viņi arī slepus pīpos cīgas un lietos šmigu].

Labots - Nēģeris
Link to comment
Share on other sites

Tie, kas līdz šim būs [..] vai lietojuši spaisu, turpinās to darīt

 

Diskusijās redzams, ka jaunieši pērk nezināmas izcelsmes "spaisu", balstoties uz to, ka tas ir "legāls, konkrētā veikalā nopērkams" un aptuveni zinot, ko grib sasniegt (smieklus / sapņainību / dulnumu / eiforiju) un zinot, kura sū marka to sniedz ( spaissūdiem ir markas ).

 

Ja marihuāna nebūs sodāma ( hašišs būs? ) un sniegs līdzīgus efektus VAIRĀK par to pašu kabatasnaudu, tad vismaz daļa noteikti pāries uz to.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Labāk lai tiem kas grib dolbīties ir pieejama lēta zāle un varbut vēl kāds vielas nevis sāk izplatities

un tamlīdzīgs ārprāts.

 

Starp citu gan alkohols , gan tabaka ir narkotiskas vielas - tā ka runa iet vienīgi par esoša "sociāli akceptējamu" narkotiku saraksta papildināšanu nevis kaut ko principiāli jaunu.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Es kategoriski pret jebkāda veida narkotiku popularizēšanu vai legalizēšanu. Sīkajām poda galvām jāstāsta cik dzert/pīpēt (vienalga ko) ir neveselīgi un kaitīgi nevis vēl jālegalizē vai dekrimanilizē kaut kāda zāle. Neizbēgiami kaut kāda zāles legalizēšana būtiski palielinās tās patēriņu populācijā.

 

MŪSDIENU SABIEDRĪBA NAV GATAVA PIEŅEMT LĒMUMU PAR TO VAI VAR PĪPĒT ZĀLI.

 

Sīkie jau tā stulbi. Negribu, lai par vēl lielākiem dauņiem paliek, jo ja to sūdu legalizēs, tad "svārstīgie" ar dabūs mājienu, ka pīpēt zāli ir nav slikti un aiziet jūriņā....

 

Ja titulēti profesori liktu galdā pētījumu skaitļus un aprēķinus, tad varbūt pārskatītu savu lēmumu, bet ja kaut kāds tīneidžeru slims cilvēks mēģina čiepstēt, ka jālegalizē zāle.... jajebogu, lai iet to savam dīlerim stāstīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ai ai ai... skatamies un izglitojamies [media]

[/media]

 

patiesiiba ir taada ka nu vienkarsi ir stipri izdeviigaak sistemai tureet sho staadu nelegalu... paraak liela vertiba un pielietojamiiba prieks kaut kaa ko es un juus vareetu pagrabaa audzeet bez praktiski nekadas izmaksas

 

un labak vien buutu tik taa iemesla deel ka vissmaz buutu tiirs produkts nevis kaut kaada chiganu podjezdaa acetonaa vaariita un sazin vel kaadaas kimijaas.... lai labak iepistu no 1/2 "4etverkas" un vel atkariibu uzdziitu ne no staada bet no kimijas.

 

pieredze gadiem atpakal vairak nekaa pietiekama un no riita pamostoties nekad kur nakamo kaasi dabuut domaats netika bet gan par to suuda cigareti...

 

nu nevajag katram stereotipam un visai propagandai ticeet

Labots - edzet
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja zāli dekriminalizēs, vai tad visādu nariku un dīleru ar atsaldētām smadzenēm paliks mazāk? Laikamjau nē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...