Jump to content

Mājas vīni


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Man te kaimiņš uz Latvijas svētkiem atnāca ciemos ar mājās gatavotu vīnu (iesācējs), bet nebija īpaši dzerams (salds) , kaut kādi grādi jau ir, bet līdz galam nenorūdzis, raudzējis ar vīna raugu, bet pārtraukusi rūgšana, kas varētu būt pa vainu? Pēc manām domām visam cukuram vajadzētu pāriet spirtā. Vīns dažāds, no ķiršiem, bumbieriem, vīnogām, tas no vīnogām bija labāks, cukurs arī ir likts klāt visiem. Varbūt ir kādam laba recepte?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Man te kaimiņš uz Latvijas svētkiem atnāca ciemos ar mājās gatavotu vīnu (iesācējs), bet nebija īpaši dzerams (salds) , kaut kādi grādi jau ir, bet līdz galam nenorūdzis, raudzējis ar vīna raugu, bet pārtraukusi rūgšana, kas varētu būt pa vainu? Pēc manām domām visam cukuram vajadzētu pāriet spirtā. Vīns dažāds, no ķiršiem, bumbieriem, vīnogām, tas no vīnogām bija labāks, cukurs arī ir likts klāt visiem. Varbūt ir kādam laba recepte?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gan jau nepareiza t bija, ja ir cukurs un raugs, tad vīnu pagrūti apturēt no rūgšanas :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Vīns no šī gada āboliem? Nu nevar normālu vīnu tik ātri uztaisīt. Viņu vajag noraudzēt, tad noliet un atstāt nostāvēties kādus pāris mēnešus vismaz. Ar laiku saldums samazināsies. Bet vispār labu vīnu mājās uztaisīt ir ļoti ļoti grūti! Iesācējam var ieteikt atrast kaut internetā gatavu recepti un STINGRI pie tās pieturēties.

Link to comment
Share on other sites

visu var uztaisīt. un mājas vīnu darināšanā pie receptēm nevajag stingri pieturēties. vajag tikai pamatprincipus ievērot,.

Link to comment
Share on other sites

Ābolu vīns kāds 1.5 gadu rūgst un aturēt rūgšanu ir praktiski neiepsējami.

Link to comment
Share on other sites

manējais no šā gada zemenēm jau ir gandrīz gatavs. Vēl jau vajag otrreiz pārliet, bet vispār ir dzerams un tika atzīts par ļoti labu esam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Evill_BettyLV

Zvaignes Grāmatnīcās var atrast grāmatas par vīna pagatavošanu.
iesaku nopirkt rīkus: cukura mērītāju, alkohola mērītāju, termoteru.

TAd nevajadzes receptes, a rīki tev palīdzēs pareizi izŗēķināt cik daudz cukuru likt, cik grādus tu gribi sasniegt u.t.t. rezultāts būs ļoti laps :)

mans personīgais favorīts ir cidoniju vīns... nu ja sanāk laps, tad tas ir ļoti garšīgs...

Link to comment
Share on other sites

Viss cukurs nepāriet spirtā. Spirta daudzums apstājas pie 14.7 procentiem.

Respektīvi, cukura daudzums ir jārēķina, bet visu daudzumu arī nevar uzreiz likt klāt.

Es liku pa 1/5 no kopējā daudzuma un ik pa laikam vīnu nogaršoju, ja vairāk nav salds, tad lieku nākošo 1/5 daļu.

(rēķinot vajadzīgo cukuru, jāņem vērā, ka pašā ābolā vai zemenē arī ir cukuri, šos datus pēc grāmatām).

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...