Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

 

 

datu rakstamais/lasamai

domā, strīmeri, vai kā to krāmu sauca. diez vai. 

Link to comment
Share on other sites

Elfa tika taisīta speciāli telefona sarunu ierakstīšanai. Tādas piemēram stāvēja ātrās palīdzības bāzēs. Varbūt arī citur, kur vajadzēja saruna sierakstī.  Nekādu datu strīmeri tās nebija, jo mehānika to nepieļauj. Vienkārši rakstīja telefona sarunas ar 3kHz joslas platumu un tam nekādu ātrumu nevajadzēja.

Link to comment
Share on other sites

vjaceslav

kads reverss Elfai tas foziski nav iespejams ar doto mehanizmu

Un preiks kam dzest uzreiz 4 celinus?

Ble, pirmdien medinasu aibraukt un safocet parejo, ja vel atradisu

Link to comment
Share on other sites

vjaceslav

ha,ha, par to Sadko ir kaut kas zinams, toties par to device kuram nosaukums vareja but Elfa pagaidam ir tikai aidomas

Labots - vjaceslav
Link to comment
Share on other sites

elfa diktor varētu būt bet tad atskaņošana/ieraksts vienā virzienā. Un kautkāda viltīga kamutācija,tiem 4 ceļiem.

Link to comment
Share on other sites

Elfa 201 Diktor ir rets aparāts, labprāt kolekcijai tādu pievienotu.


Vispār salīdzinoši ar līdzīgiem aparātiem 201 Elfa bija tīri laba, nekādas vainas.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, vai visos 4 celinus uzreiz?

Mani nekad nav interesējis magnētiskais ieraksts, kur lentas kustība mazāka par deviņpadsmito ātrumu, tā kā pilnīgi neko nezinu ne par kasešu magnetafoniem un kur nu vēl par Elfu ar otro ātrumu. Leiši jau iepriekšēji magnetafona modeli Daina taisīja ar lentas ātrumu 2,36cm/s, tā kā tradīcijas, ar maziem ātrumiem, tai rūpnīcā bija. Būtu zinājis, ka tā Elfa diktor ir kas unikāls un rets, būtu savācis. Savulaik ātrās palīdzības stacijā meta laukā Elfas un Ļon rācijas. Skaidrs, ka savācu Ļonus, bet Elfas teicu lai met miskastē.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
interesents

Jau gandrīz pusgadu tēmā magnetofija ir klusums,

tādiem foruma biedriem, kā Tornis, Kuan Kaktus, Long John,  noname, Luke,  Osscar un protams Vitaly, kurš principā ir šī topika aizsācējs,( atvainojiet, ja kādu esmu piemirsismagnetofons.thumb.jpg.fb98fc3e31d6ebbe804ae44a5de8d261.jpg )

 ja nu esat palaiduši garām,

tad jauns Reel to Reel magnetofons, kas no 2017. gada oktobra būs pieejams brīvā tirdzniecībā:-)

 

Aparāts tā neko HalfTrackStereo, 3 pakāpju ātrumkārba

 

Saucās Ballfinger M 063, atsauksmes internetā:-)   

 

Aparāts tika prezentēts maija sākumā Minhenes High-End izstādē,

tur pat par jaunu R-R aparātu izstrādi informēja vēl 3 kompānijas:-)

 

Netirgoju, nav mans:-(:-(:-(.

 

Cieņā,

R

Labots - interesents
Link to comment
Share on other sites

es gan neesmu magnetafonu cienītājs, bet klusums ir tāpēc,ka vasara + jaunais formās forumam dažiem ir nepieņemams....

Pats gan kaut ko daros tik cik laiks un veselība ļauj, kā jau minēju biku neveiksmīgs gads....bet ok, vienu ampu salodēju un tagad taisu jauniešiem boomboxu.

Gan jau tas aparāts maksās attiecīgi - tāpat kā technics sl1200 jaunais laidiens - cik tur bija 5k ? šim jau gan ka vairāk.

Link to comment
Share on other sites

interesents

:-):-) izstādē gan par cenu nav pieņemts runāt, bet aptuvenais ražotāja cipars esot uz 27 000- 30 000 skarbi:-(

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , interesents teica:

aptuvenais ražotāja cipars esot uz

 

precizētais cipars esot 35 000. Manam mūžam ar to jau man esošo stm un studeru pietiks...

Link to comment
Share on other sites

Nu nekļūdījos ka būs kosmosa cena :shout: gan jau kāds melomāns nopirks ar. Bet vairumam šajā laikmetā pietiek ar spotify, sūdbāru oi soundbāru vai portable "spīkeri" pa 400 usd apple gadījumā :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 19 stundām , Tornis teica:

precizētais cipars esot 35 000

Nu bet tie motori, zobrati un sendasta galvas jau nemaksā 10Eur pa spaini... 

Mazliet brutāli gan ir, bet nekas ārkārtējs šajā tehnikas nišā.

Link to comment
Share on other sites

Oi, man  nav pretenziju, skaidrs, ka tā manta mazās sērijas, roku darbs, tā arī maksā. Skaidrs, taisītājam tak ēst arī gribās. Es pa tam lāgam nopirku sev Japānā jaunu spēļmantiņu - man sanāk, ka visu laiku otrais niknākais SONY kasešnieks. TC-K555ESJ. Nu tur, ar varu pārklāta šasija, 13 kilogrami, safīra gultņi, visas lietas. Ārpus Japānas nekad nav ticis tirgots. Tur zem hieroglifiem ir bildītes. 
http://audio-heritage.jp/SONY-ESPRIT/player/tc-k555esj.html

Link to comment
Share on other sites

Jā, maksāt jaunas mašīnas cenu lai lenšu šņākšanu paklausīties...

 

Kā saka gudrs cilvēks un nauda nav apvienojamas lietas! :D Vajag takš viņus no $$$$ kaut kādā veidā atbrīvot!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , osscar teica:

Labs ķēriens !

 

Nedomā, ka lēts bija :) Un pasts no Japānas nav vis nekāds LBSS :) Bet šo, tāpat kā vecu Jaguāru, ar katru gadu var pādot dārgāk :) Laba investīcija :)

Link to comment
Share on other sites

Saprotu ka nebija lets.tev vel vajag to kruto sony preampu kuram baroklis atseviški

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Nu, rinda uz to Ballfingeru, visticamāk, nestāvēs :)

 

pirms 2 stundām , Tornis teica:

Es pa tam lāgam nopirku sev Japānā jaunu spēļmantiņu

Skatos, esi pamatīgi apguvis Japānas raritāšu tirgu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tornislv
Pirms 56 minūtēm , konuss teica:

Kurš skaitās vis niknākais sony modelis?

 Kasešnieku? Es teiktu, ka trīs - TC-KA7ES, TC-K555ESJ, TC-K666ES (pēdējais tāpēc, ka ir vienīgais SONY trīs-direct-drive-motoru modelis, kur 3 motori kalpo kā revoksā - capstanam un abām spolēm. No lenšiniekiem nezinu, bija daži PRO modeļi, bet tos dabūt nav iespējams, nopirkt var , bet virs 10K

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Nja... esmu uzsēdies uz šīs adatas... Pasūtināju Pioneer RT 909...  Komplektā nāks arī kaudze ar tām tur magnētiskajām uzlīmēm, kas ierubī autoreversu... Pēc pāris nedēļām dampītis tiks atvests no DE. Interesanti, vai šis spēs atskaņot arī manas no PSRS laikiem saglabātās  lentes... It  kā jau šis pionieris ir diezgan OK. No sākuma sapņoju par vienu no Akai... tomēr beigās paņēmu "širpotrebu" Pioneer...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 5 minūtēm , rubb teica:

Interesanti, vai šis spēs atskaņot arī manas no PSRS laikiem saglabātās  lentes...

Visticamākais tās lentes ir beigtas un nekas viņas nespēs atskaņot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

lentes ir beigtas

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

No ilgās glabāšanas atmagnetizējās un pamatne kļūst trausla, lente viegli plīst. 

Link to comment
Share on other sites

Tornis
(labots)
Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

No ilgās glabāšanas atmagnetizējās un pamatne kļūst trausla, lente viegli plīst. 

 Kāds te ir gudrības salasījies par piecdesmito-sešdesmito gadu acetātcelulozes lentēm un tagad cenšas spīdēt ar zināšanām. :D 

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

@Tornis tu apgalvo ka glabājot lentes satītas ruļļos 30+ gadi viņām nekas nenotiek.... ? 

Link to comment
Share on other sites

Tornis

Es nevaru atbildību par visas pasaules ruļļiem uzņemties, un, saprotams, ar vecajām acetātniecīm ir problēmas, bet nu 1974. gada lavsānniecēm gan nekas nav noticis. Zinu dažas vietas, kur normāli spēlējamas glabājās arī senākas lentes. Tas atkarīgs no tā, kā ar tām lentēm rīkojās toreiz un kā rīkojas tagad. Nu un globāli, saprotams, tās lentes NAV mūžīgas.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Skaidrs! Ta lai @rubb dabū savējo devaisi un pastāsta - gāja vecās lentas vai nē! 

Tīri teorētiski strīdēties ir bezjēdzīgi! 

Link to comment
Share on other sites

Nujā, man pēdējos ~18 gadus lentes dzīvoja hermētiskos maisiņos ledus skapja dārzeņu kastēs :) Tas ir - pie ~+6 grādi...

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Vienkārši interesanti, kas var būt tik vērtīgs tais lentās, ka glabā ledusskapī 18 gadus? Ledusskapja eksplotācija tak naudu maksā.

Par lentu saglabāšanos Tornis pilnīga taisnība. Labām lentām no stāvēšanas nekas nenotiek. Diemžēl daudzas krievu lentas jau jaunas bija konkrēti mēsli un ilgā glabāšana tās nu noteikti neuzlaboja.

Link to comment
Share on other sites

Man saglabājies vesels lērums ierakstu no astoņdesmitajiem gadiem uz Svema lentām. Vasarā pamēģināju- neviena no viņām vairs nav spēlējama. Visām nāk nost brūnais pulveris un momentā aizsmērējas maģim galva. Glabātas istabā skapjos.

Link to comment
Share on other sites

Man bij vasaras mītnē kādas 150 lentas un divi maģi - Olimps un Jupiters. Tad nu reizi pāris gados iztinu visas - it kā pat skanēja, tik galva ātri bij ciet, Blakus stāvēja kočiņš un sērkoks ar vati. Pirms kādi 10 gadi pieriebās un metot no garāžas un bēniņiem visus hlamus konteinerā, izlidināju arī maģus un lentas. Plates gan ir un atskaņotājs ar - to dažkārt paklausos. No lentām nekāda smeķa man nav...

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tur nu Racer tev var pilnībā piekrist, nafig mūsdienās jāties ar vecām lentām. Jā, krievulaikos nebija variantu un vienīgā iespēja bija klausīties mūziku lentās. Es saprotu ja ir kādi orģināli studijas ieraksti, bet ķert kaifu no birstošas lentas, kura jau orģinālā bija visdrīzāk jau kopija no kopijas, es jēgu neredzu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Labu laiciņu atpakaļ paziņa gandrīz ar varu man atdeva utilizācijai savu jaunības dienu majak-231 deku(tipa pašam neceļās roka izmest,saldas atmiņas par meitenēm :)),vakar izdomāju ka pietiek viņai metāties vasarnīcā - paņēmu uz mājām paprovēt ieslēgt un ja strādās mož pat iztīrīt,atradu vienu kaseti kura nez kādā sakarā nebija izmesta,ieslēdzu un skatos ka capstane negriežās,izjaucu lpm mehānismu,par brīnumu atradu youtube video kā tur mehānismam jāstrādā,bikiņ pieliku rokas un deka atdzīvojās,es pat esmu pārsteigts ka tāds psrs mēsls var tik labi skanēt ar to vienīgo kaseti ko atradu majās,bet ir arī vecuma kaite-vajag siksnu kas griež capstane,siksna paplata,pēc izskata kā ārzemju dekām.

Varbūt kāds no vecajiem zin kuru ārzemju deku siksniņa der tam majakam jo vecā siksna bikiņ izbuksē un gribās uzikt jaunu?

Link to comment
Share on other sites

Nomēri izmērus un uz Salvatu

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...