Jump to content

Vajadzigs spogulis


noriss777

Recommended Posts

Chau! Lieta tada, ka gribu savai draudzenei uz Ziemassvetkiem uzdavinat spogulkameru, bet isti nezinu, kura butu laba! Man viens fotografs ieteica sadu http://220.lv/lv/tv_video_un_audio/foto_un_video_kameras/digitalas_spogulkameras/sony_alpha_dslr_a380y__18_55mm__55_200mm_lens?id=100887 jo sitajai ieksa esot autorezim,bet ja noperk dargaku, tad tas autorezims var nebut! tad, savukart, ta kamera ir jamak regulet un tas nemaz neesot tik viegli! Jautajums tads: Vai pasmacibas cela ir iespejams apgut profesionalas kameras? Un kas janem vera iegadajotie profesionalo kameru?

 

P.S Profesinalo kameru gribu tapec, ka ir doma nakotne apgut sho lietu!

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

2009. gada modelis un šāda cena. Diez kas nav. Nemaz neiedziļinos tehniskajos rādītājos.

 

Un visām spoguļkamerām ir šāds vai tāds auto režīms. Varbūt kādam Hasselbladam nav auto režīms...

Link to post
Share on other sites

1. Konkrētais fotogrāfs izskatās paliels nejēga tehnikā, kaut vai tādēļ ka vecs modelis un kaut vai tādēļ ka sony;

2. Kādēļ tieši spoguļkamera? Ir pietiekami daudz bezspoguļa variantu ar maināmiem objektīviem. Un vai vispār būs nepieciešams mainīt objektīvus?Spogulenes ir lielas, smagas un neērtas. Lai sieviete tādu lietotu, vajag iemeslu. Ja iemesla nav, pērc viņai aifonu, būs daudz laimīgāka.

3. Apgalvojums, ka kamera bez auto režīma ir sarežģīti lietojama ir pilnīgs bullshit. Iemācīties lietot AV un TV režīmus un manuāli mainīt ISO var nepilnas stundas laikā izlasot jebkuru iesācēju grāmatu par fotografēšanu. Bet ja draudzene pilnīga blondīne, tad jautājums - nafig viņai spogulene.

Edited by ivo
Link to post
Share on other sites

Papildināts: iesaku uzmanīgāk lietot terminu "profesionālā kamera". Sony tādas neražo. Ražo Canon, Nikon un vēl daži brendi. Amatierim šādu kameru nevajag!

Iesaku izvēlēties kaut ko no Canon vai Nikon (ja tiešām vajag to spoguli). Piemēram Canon EOS 650d vai (ja interese nopietna un naudiņas nav žēl) - EOS 60d

 

Vai arī skatīties kaut ko no šādiem.

Edited by ivo
Link to post
Share on other sites

Tur jau ta lieta, ka vinja nav blondine....vinja visu var apgut atri! Bet man pasam no kameram nav diez ko lielas sajegas! Fotografesana un viss ap to ir vinjas aicinajums, tapec es negribu tagad vinjai nopirkt kkadu pusprofesionalo kameru un pec 2 menesiem meklet jaunu! Gribu vinjai nopirk kartigu dzelzi, lai vinja var taisit fotossesijas utt.

Link to post
Share on other sites

Tad labāk ļaut viņai pašai izvēleties ko vēlas.

  • Patīk 2
Link to post
Share on other sites

Nikon d3200 ar 18-105mm VR objektīvu : http://www.salidzini...on d3200 18-105

vai arī ar parasto kitu - 18-55 VR, tad vēl atliek daudz naudas, un var paņemt kādu citu objektīvo komplektā, piem nikkor 35mm f/1.8D G, ja budžets līdz 500Ls

Var arī skatīties uz entry level canon'iem..

--labots-------------------

Īstenībā neiesaku šo vēlmi dāvināt kameru slēpt no draudzenes - labāk abi kopā aprunājieities ar kādu, kurš ko saprot no kamerām, un kuram ir normāls foto parks, tad arī vieglāk būs saprast, ko un kā!

Edited by wussamatta
Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Un ko viņa tagad lieto? Varbūt labāk piepūt vaigus un uzdāvini labu objektīvu jau esošai kamerai.

Link to post
Share on other sites
Gribu vinjai nopirk kartigu dzelzi, lai vinja var taisit fotossesijas utt.

Tev naudas nepietiks.

 

IMHO - izmest samērā lielu naudu par spoguli, nesaprotot no tā neko, var tad, ja tiešām tā ir lieka nauda un pēc tam nebūs jānožēlo, ka esi iztērējis 400+ latus par lietu, kura nesniedz gaidīto... Kā mēs visi zinām, cilvēkiem liekas - ja reiz ir spogulis, tad bildes būs AHŪNĀS - a vot gala rezultātā loceklis...

 

Īstenībā diezgan stulba situācija... nopirkt dārgāku un aplauzties, ka nav tas ko gaidīji - muļķīgi. Nopirkt lētu - iespējams sabojāsi priekšstatu par spoguļkamerām... kaut gan maz ticams, ja vispār nav bijusi saskarsme.

 

Tīri mans subjektīvais viedoklis - lētākais KIT komplekts. Ja sapratīsi, ka meitēnam patīk, tad varēs piepirkt objektīvus, zibpuldzi un tad jau ar laiku nomainīt body.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
Volodja Zavituškins
Papildināts: iesaku uzmanīgāk lietot terminu "profesionālā kamera". Sony tādas neražo

 

pamato.

pastāsti, kas raksturo profesionālu kameru un nosauc tās lietas, kuras Sony nepiemīt un kuru dēļ Sony nekvalificējas kā "profesionāla kamera"?

 

neaizstāvu Sony, bet es esmu pret tukšu demagoģiju.

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Droši vien šajā gadījumā domāts full-freims. Sony ir viens mega vecs un tikko izsludināts full-freims.

 

Kaut gan "profesionāls" nozīmē, ka par savu darbu saņem samaksu. Tātad - profesionāla kamera būtu tāda, kuras klakšķināšanas rezultātā kāds par darbu samaksā.

Link to post
Share on other sites

Volodja, nav man pienākuma neko pamatot, profesionālas kameras ir tās, ar kurām profesionāli fotogrāfi pelna naudu. Un tur "pa lielam" spoguļkameru segmentā cīnās Canon un Nikon. Te es nerunāju par midformātu, kur atkal ir citi spēlētāji. Šo terminu pieminēju tādēļ, ka lielākā daļa tautas bezmaz uzskata, ka jebkura spogulene jau ir pro gala kamera.

Un jēdzienu "pusprofesionāls" (godīgi, nesaprotu šī vārda nozīmi) ir ieviesuši mārketologi, lai veiksmīgāk tirgotu lēto galu.

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Pusprofesionālis ir tāds, kuram tikai puse klientu samaksā par darbu :D

  • Patīk 2
Link to post
Share on other sites
Volodja Zavituškins

Vai tad kāds teica, ka Tev ir tāds pienākums? Godīgi sakot nesapratu šo piebildi.

 

Domā, ka ar Sony kamerām neviens naudu nepelna?

Sony piedāvā pietiekami labu optiku, gan arī pietiekami labas kameras, kuras konkurē ar Canon/Nikon augsto galu.

Jā - pa lielam cīnās tikai Canon vs Nikon, bet izejot no šīs premisas arī Hasselblads nav profesionāla kamera...

 

Žak':

un ja es nopērku šādu, ar kuru pelnu naudu un visi klienti samaksā, tā kļūst par profesionālu kameru!

Edited by Volodja Zavituškins
Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

@@Volodja Zavituškins, izskatās, ka kļūst gan! Fotogrāfija jau ir tāda ēteriska padarīšana, kur ne vienmēr gala rezultātu izsaka 250 MB RAW fails, bet gan radītās izjūtas, kompozīcija, kadrējums utt.

Link to post
Share on other sites
Baigais Janka

Ja "gonščiks" brauc ar zapiņu, tas jau nenozīmē, ka zapiņš kļūst par sporta auto automātiski :)

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Kas tā par aprobežotu domāšanu? Ja auto sacensības, tad tikai F1 vai WRC? Ja fotogrāfs, tad tikai ar Canon Markiem un lieliem, baltiem objektīviem?

Link to post
Share on other sites
Baigais Janka

->Žaks Noriss

 

Ja Tu jumoru nesaproti, takš ej un pakaries. Un šoreiz jau bez jokiem.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Zēni! Tikai mieru!

Autoram iesakam vai nu Haselbladu,vai Māmiņu vai, pašā sliktākā gadījumā, Can.Mark lll vai lV un lieta darīta! Bez tam bez kārtīga objektīva dāvana var būt netik vērtīga.Tāpēc,kad kungs būs izvēlējies,kādu modeli pirks,tad arī piemeklēsim attiecīgu objektīvu.

Nesaspringstiet par sīkumiem! Dažiem vienkārši nav naudu kur likt!

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Topiks ir galīgi garām bez loģiska nobeiguma, jo topika autors, kas neko nesajēdz no kamerām grib draudzenei, kura rubī fišku, nopirkt labu aparātu. Tas būtu tas pats, kas blondīni sūtīt pirkt vīram dāvanai autiņu pēc blondīnes ieskata vajadzīgām ekstrām :) Ļaujat vaļu fantāzijai, kādas ekstras autiņā saņems džeks :D

 

Te loģiskākais risinājums ir no draudzenes noskaidrot, ko konkrēti (aparāts, modelis, specifiskās prasības utt.) viņa grib un nākt vēlreiz. Spogulis ir pārāk vispārīgs terminis, lai būtu to vērts apspriest.

Edited by Mr.Līkrocis
Link to post
Share on other sites

Neiedziļināšos sīkumos, par DSLR kamerām kurām kas ir labāks. Fotogrāfēju ar Sony SLT-A77 un pelnu uz to naudiņu, pierokas ir arī mazais NEX7. Sievai uzdāvināju NEX-5N, apguva diezgan ātri, pēc nedēļas centās jau M režīmā blicēt. Kāpēc pirku šo, nevis spoguli, jo sievietei ir vajadzīgs, viegls, mazs un viegli saprotams ko rokas somiņā ielikt fočīgais.

Link to post
Share on other sites

Ja sieviete tiešām vēlas fotografēt nevis knipsēt , staipīs tos kilogramus riņķī kā mīļā :) . Ja nevēlas staipīt , tad šī diskusija ir bezjēdzīga - vienkārši nopērc to , kas acī iekrīt un kam cena šķiet pieņemama . Un jā ... ja cilvēkam ir motivācija un skaidrība par to , kapēc vīņam vajag full frame , var skatīties arī uz to . Ja skaidrības nav , arī krops būs izmesta nauda , jo nu ... somiņā nelien un korpuss nav rozā :) . Ak jā un nav podziņas ,,mākslas foto,,

Link to post
Share on other sites
P.S Profesinalo kameru gribu tapec, ka ir doma nakotne apgut sho lietu!

 

Iesaku gan vispirms apgūt gramatikas pamatus. "Propecinālo" kameru viņam vajag, bļins.

Māksla tomēr rodas no domas, no izjūtas, nevis slēpjas kameras izmēros, zīmolos vai cenā.

Link to post
Share on other sites
versatile

ja nopietni gribas mācīties, lai nopērk lētu filmiņu spoguleni ar 50/1.8 objektīvuno ebay - kaut kādu eos 300v/x, piemēram.

Lai pabildē uz m/b, dipiņiem, samaksā par filmu, tīstīšanu - kopā summa sanāks tāda pati kā šodien par digispoguli, bet bildes būs labākas, pat uz auto režīmiem :) + iemācīsies nebliezt bezjēgā un katra kļūda dārgi maksās.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

versatile, tādus mazohistus vairs neatradīsi, kam pirmā kamera būs veca filmiņu spogulene :)

 

eddyboi, kapēc tad uzreiz ne 5D vai vēl kaut ko krutāku?

Link to post
Share on other sites

Ja var atļauties un gribas meiteinei gauži labi izdarīt ... kapēc ne? Kamera laba šim kitā vismaz nāk samērā sakarīgs objektīvs . Paies laiciņš , kamēr prasīsies upgrade . Bet tas tikai tad , ja tā vēlme visā tajā burties iekšā ir tiešām milzīga un nepārvarama .

Ja zin krievu mēli , daudz interesanta un noderīga var atrast ievadot googlē фотошкола . Droši vien ka angliski arī kas ir ... .Bet es gan atkārtošos - ja nav vēlme mācīties bet gribas tikai knipsēt , spogulis ir izmesta nauda .

Link to post
Share on other sites

Meitenei noteikti piemērotāka būtu bezspoguļa kamera ar maināmiem objektīviem. Gandrīz ziepjutrauka izmērs, ievērojami mazāks svars, neuzkrītoša, nav slinkums paņemt līdzi pastaigā. Turklāt attēla kvalitāte sit pušu lētā gala spogulenes (bez dir*anas).

 

Un, tā, starp citu, pārdodu savu Olympus E-P3 (sudrabots) ar kit objektīvu. Lietots 4 mēnešus. 400 Ls. http://www.dpreview.com/reviews/olympusep3

Attēlu piemēri: http://www.flickr.com/groups/olympusep3/pool/

 

Milzīgs klāsts ar lēcām, der gan no Olympus micro 4/3, gan Panasonic.

 

Kas vēlas ko lētāku, ir mazlietots melns Olympus E-PL1 ar kit objektīvu, ideāla kamera iesācējiem. 185 Ls.

 

Olympus Micro 4/3 kamerām ir in-body IS, caur adapteri var piekabināt praktiski jebkuru manuālo lēcu un tā būs ar stabilizāciju.

 

Ja interesē, PM.

Link to post
Share on other sites

Pats gadus ~4-5 atpakaļ sāku ar DSLR. Ierpiekš biju mid range ziepju īpašnieks.

Ja tagad sāktu visu no sākuma, tad laikam apsvērtu domu (canikoni sarosās) - par m4/3. It īpaši, ja tas sievietei, kurai nevajag bicepsu kačāt.

Objektīvu daudz un strauji aug klāt vēl jauni. Ir saderība ar 4/3 objektīviem. Jaunākajām kamerām, piemēram, omd em5 ISO performance un dinamiskais range jau tur līdzi markiem. Vienīgais, kas man nepatīk ir EVF, bet ja nomet pie malas aizspriedumus, tad tam ir savi plusi arī. P.S. Nesen Sony iegrūda, ja pareizi atceros, tad ap pus miljardu Olypusā un parakstīja vienošanos pat tech sharing. Vai nu Sony apēdīs ilgermiņā Olympusu vai arī m4/3 uzvaras gājiens turpināsies (Āzijā to var saukt par uzvaras gājienu, bet Eiropa ir viskonservatīvākā un turas pie klasiskajiem spoguļiem)

 

Atgriežoties pie tēmas - IMHO sievišķim izvērtēšanai var piedāvāt arī kādu Sony NEXu, vai Olympus PENi, vai Panasonic GXXX kameru. Nikon 1 sērija IMHO vēl ir pārāk zaļa, jo Sony un m4/3 ir 2-3 paaudzes priekšā ar saviem produktiem. Sensoriem attīstoties nav vairs īsti jēgas no "klasiskā crop" vai nu pilno vai vidējo formātu vai arī ko kompaktu. Nededziniet mani par to uz sārta.

Edited by The_Saint
Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

@@The_Saint, atbalstu! Pats lietoju NEX-5 un esmu pilnīgi apmierināts. m4/3 vēl ir tāda lieta, ka matricas izmērs nav neko iepriecinošs, bet NEX matricas izmērs ir par pāris mm lielāks, nekā Canona kropmatricai (23.5 x 15.6 mm pret 22.3 x 14.9 mm).

 

NEX ir tāda super priekšrocība, kā baigi plašs 3rd party pričendāļu klāsts. Normāla, lietojama baterija maksā $9 ebay, pārejas uz populārākajiem objektīvu standartiem ap $12 - 25. NEX jauna oriģinālā optika arī dzīvojas ap 220...250Ls tepat uz vietas.

Link to post
Share on other sites
ja nopietni gribas mācīties, lai nopērk lētu filmiņu spoguleni ar 50/1.8 objektīvuno ebay -

 

Tas ir tikai pilnīgs "budžeta varinats", ja digitālo nevar atļauties/mājās nav datora.

Digitālā "darbaplūsma" tomēr ir krietni vienkrāšāka un ātrāka, tas nozīmē, ka ja cilvēks mācās, tad kļūdas var konstatēt daudz ātrāk, nevis pēc nedēļas, kad bildes no labaratorijas būs dabūtas.

 

Ja ir doma ko darīt nopietni, tad NEXus un visāduz citus brīnumus neieteiktu. Protams kā mācību kamera laba, bet nākamis solis kāds - pirkt visus pričendāļus? Nu nav tā izvēlē salīdzināma ar spolguleni. mans ieteikums - lētā gala nikons/kanons. Jo tieši tur pēc laika, kad būs vairāk saprašanas būs iespēja izvēlēties no vislielākā objektīvu/zibeņu/citu loriņu klāsta (tai skaitā lietota par saldām cenām).

Edited by Rik0
Link to post
Share on other sites

No hobija līdz nopietnai darīšanai kā minimums vairāki gadi. Šobrīd ir pilnīgi vienalga, ko pirkt, tāpat nopietnie stikli un bodiji maksā tik bargu naudu, ka šobrīd neviens, kurš taustās to nepirks.

Palieku nelokāmi, ka sievišķim, kuram ir tikai VARBŪT pro fotogrāfa ambīcijas pilnīgi pietiek ar bezspoguļa maināmo stiklu kameru. Attēla kvalitāte ir pietiekami laba, lai arī profam derētu vismaz kā backup kamera.

Link to post
Share on other sites

Vēl brenda izvēlē ne mazsvarīga lieta - ja nu ir kāds "rats, trauks vai paciņa" fotogrāfs, kuram ir iekrāti noteikta brenda stikli un kurus pa reizei iespējams aizlienēt, tad arī par bodija izvēli (brendu) šaubām būt nevajadzētu ;)

Link to post
Share on other sites

Ivo teiktais arguments īstenībā ļoti labs - ja ir zināms cilvēks no kura var aizņemties stiklus, tad jāņem tiem stikliem atbilstošs body un miers.

Link to post
Share on other sites
Šobrīd ir pilnīgi vienalga, ko pirkt, tāpat nopietnie stikli un bodiji maksā tik bargu naudu, ka šobrīd neviens, kurš taustās to nepirks.

 

Nu nav tā (vismaz ja nauda neaug kokos). Ja amatieris "aug", diezgan daudz kas no procesā savākā ir izmantojams arī profesionālam darbam.

Nu kaut vai zibspuldzes (ja nopērk normālu nevis pirmo lētko) vai tas pats 50mm, varbūt vēl kādi fiksētie iekrājas. Nav tā, ka profesionāli neko nevar darīt, ja nav ekipējums pa 3klvl. Jo par proefesionāli jau nekļūst 1 mirklī, ar profesionālas aparatūras iegādi.

Edited by Rik0
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...