Jump to content

Elektrības pārvilkšana dzīvoklī


iambad
 Share

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    12

  • Didzis

    29

  • alusbundza

    12

  • satanz9

    10

Jā ar speciālu lodalvu un speciālu kusni. Kur atrodas objekts? Ja pa ceļam varu piebraukt salodēt pa kādiem aliņiem :))

Link to comment
Share on other sites

kauns man par to visu sistēmu, gribu pats to izdarīt un iemācities ar. kādi kušņi un cik nopietns lodāmurs vajadzīgs?

Link to comment
Share on other sites

Lodalvu, kusni pirku latgalīte labu laiku atpakaļ. Lodāmurs vajadzīgs jaudīgs. Iemācīties var tikai tad ja parāda un arī ne uz reiz.

Link to comment
Share on other sites

Nu ar to lodēšanu ir tā kā ir. Sevišķi, ja gali īsi. Ātri nokusīs izolācija. Labāk lietot saspiežamos savienojumus. Izvēlas vajadzīgo diametru (sarkans, zils vai dzeltens) un saspiež. Lodēt vajag , ja pēc sviestmaizes principa , trāpa ar urbi visā sienā urbjot vienīgo caurumu un trāpot arī vienīgajā vadā. Tad gan lai nebojātu sienu, var to caurumu tikai nedaudz paplašināt un tiltiņu ielodēt.

Kas attiecas uz lokanajiem vadiem, tad arī nekādu problēmu un nevajag tos galus lodēt. Vajag izmantot uzmaucamos uzgalīšus un saspiest. Tad varēs gan zem skrūvēm droši likt, gan tajos sabāžamajos kontaktos iesraust. Un tam visam klāt drošība ar izolācijām. Varbūt tikai vajag, pēc iespējas ,labākas stangas.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
alusbundza

lauku sētā bija divi skaitītāji, dzīvojamā mājā vienfāzes, saimniecības 3-fāzes, uz katra skaitītāja 1200 kilowatiem lētais tarifs, atbrauca latvenergo vīri un atstāja vienu 3-fāzu pie staba, pensionārus nodullināja, teikuši, ka vis būs pa vecam, es gan šaubos

Link to comment
Share on other sites

Izmantošu iespēju un apjautāšos šeit...sākšu remontēt vienu no istabām un ir velme palielināt kontaktligzdu skaitu tajā,elektriķis no manis tāds pats kā gubernators no terminatora.

 

Vai tas ir/būs prātigi pieslegt parazītvadus pie esošas kontaktligzdas un tādā veidā duplicēt kligdzu?Esmu vairāk kā droš ka veicot šo sarežģīto operaciju es dabušu pa nagiem savas desmit reizes bet tas ir sīkums,galvenais ,kas mani uztrauc ir elekto drošiba...vai šāda ligzdu pavairošana ir normala vai kautkāds somapals?Kāds būtu pareizs un ieteicamais veids?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

izslēdz korķus un tad krāmējies gar kontaktiem, ja nedomā jaunajos kontaktos slēgt klāt elektrisko plīti vai citas jaudīgas ierīces, tad vis būs kārtībā

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Es esmu elektriķis un izlasīju visus padomus.Mans secinājums ir tāds,ja ir iespēja izvilkt jaunus vadus tad tos vajag vilkt ,tas ir pēc elektrodrošības .Uz rozetēm velk 2,5 kvadrātmilimetri,apgaismei un slēdžiem 1,5 kv.mm .Nevienu neklausīt,nekādus vecos un nekādus stiķus.Mazāk būs pašam problēmas kā arī drošība.Tomēr iesaku konsultēties ar sertificētu elektriķi.Boilerim ir nepieciešams aizsardzības automāts-diferenciālis.Tas tāpēc ja negribi tirināties tai vannā.Daudz padoma nedošu jo nezinu vai šī tēma vēl aktuāla.

           Esmu sertificēts elektriķis un iesaku šai lietai pieiet nopietni ar to vadu vilkšanu.Muļķības neklausīties.Darīt tā lai pašam un citiem ir droši!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

huniks, teorijā skaisti, praksē ne īpaši. Vecāku mājās, kur vadi vilkti vismaz 50 gadus atpakaļ (alumīnija ar gumijas izolāciju un alumīnija pārklājumu) un počkām savilkām tikai tur vadus, kur papildus bija nepieciešams (veļasmašīnai, el.plītij, čaiņikam, boilerim) un pārējos vadus atstājām. Kāpēc mainīt visus un tērēt naudu? Tā kā visi pāriet uz LED un taupošām gaismām, jauda uz gaismām pat samazinās un pietiek savilkt tikai niknajiem verķiem.

 

Ja vadu nerausta un ekspluatē atbilstoši pieļaujamai slodzei, nekas tiem vadiem nenotiek. Protams, ka 2kW sildītājus bāžot visur kur pagadās arī rezultāts neprognozējams, jo tādi tur nav paredzēti.

Link to comment
Share on other sites

Parēķini cik tās led maksā un kā kalpos es uzsveru kalpos pie mūsu elektrības.Jauda palielinās ,mikrenes,plītis, veļas maš.,boileri.kafija kannas,trauku maš., sūkņi,velk laukā visādas lampiņas apgaismei,plus garažā iekārtas un t.t. Cilvēciņam aug prasības pēc visa kā.Manis pēc kaut vai ar diegiem velk bet es zinu no prakses ne vienā vien vietā esmu ierīkojis jaunas instalācijas par samērīgu cenu.Cilvēciņš grib ar laiku tad to iegādāties tad atkal vēl ko un tā tik uz priekšu.Cien. Skrandaiņa kungs bet tā viņš ir tai dzīvītē.Man ir bijuši tādi gadījumi,saimniekam ir pievads vienfāzīgs,jātaisa pievaduzskaite.Saimnieks saka man tās trīs fāzes navajag,pēcpāris gadiem pie manis un saka kā varētu tās trīs fāzes ievilkt.Nu vecīt tev tagad jāmaksā atkal.Pirms tam es viņam piedāvāju tās trīs fāzes tad nevajadzēja.Tā kā redzi ,vis mainās un tu nezini ko darīsi pēc mēneša,gada.Cenas arī mainās.Agrāk ievilkt elektrību točka 5Ls,bet tagad,lētāk palika.

Nu tas tā !!! Es neuzspiežu bet iesaku no savas pieredzes.Var jau taupit to naudiņu uz tiem vadiem bet ja kaut kas notiks.Nu katrs grib mierīgi gulēt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

huniks, lustras vietā neviens boileri neliek un guļamistabas naktskapītim blakus nebūs trauku mazgājamā mašīna.

 

Es tikai saku, ka vajag vadus vilkt tur kur vajag. Uz virtuvi un vannas telpu iet atsevišķs 3-fāzu vads el.plītij un visiem pribambasiem. Vai vajadzēs kādreiz vairāk? 15 gadus pēc apgreida vajadzības nav mainījušās. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Es nerunāju par lustrām un guļamistabām,es teicu par pareizu instalācijas ierīkošanu.Nevienam neko nevar aizliegt,lai velk kā pats grib.Cilvēks prasīja kā ievilkt elektro instalāciju.Es vienkārši domāju iedot padomu,bet ja te sāk kasīties paldies varu paklusēt.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Normāls elektriķis taču to visu zin dara! Nevajag jau darbus uzticēt kaimiņu Vasīlijam!

Link to comment
Share on other sites

Savukārt es nepārāk uzticos visiem tiem sertifikatiem. Var jau būt man nav veicies, bet esmu redzējis, kā "sertificēti" elektriķi apakšstacijā fāzes sajauc vietam un visiem patērētājiem rodas milzu problēmas. Tāpat ir nācies daudzreiz saskarties ar nepareizi izveidotiem zemējumiem un darbus veikuši "sertificēti" elektriķi. huniks, nekā personīga, bet Tu ierodies te forumā un sāc visus mācīt, itkā te visi mēs duraki. Ne jau sertifikāts kautko nosaka, bet sajēga. Diemžēl man daudzreiz nākas sakarties ar to,ka sertificētiem elektriķiem sajēgas nav un pat vadu tie taisni pie sienas piesist neprot. Es arī uzskatu,ka bezjēgā apgaismojuma vadus mainīt nevajag. Dkrandauimis pareizi saka,apgaismei jaudas tikai samazinas un ja vads izturēja piecdesmit gadus 100W spuldzi, tad diožu spuldzi izturēs vēl piecdesmit gadus. par jaudīgiem patērētājies skaidrs,ka jāvelk jauni vadi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja nevari argumentēti paskaidrot, tad tā ir tava problēma. Pietiek mums cilvēki, kas rīkojas principa "tā vajag" vai "viena tante teica".

ja te sāk kasīties paldies varu paklusēt.
 
Link to comment
Share on other sites

Didzi- es sen gribēju ar tevi parunāt.Es neko negribu mācīt.Tikai redzu ka ir daudzi forumieši kam gribās baigi gudriem būt.Es elektriķis esmu savā vietā un mani nevajag apvainot.Nevienu fāzi nēesmu sajaucis.Sertifikātu nēesmu nopircis pa blatu.Savā amatā esmu nostrādājis no 1974.gada.Muļķis nēesmu un uzskatu ja tu esi cienīgs meistars savā vietā tad, neaprunā citu meistaru.Kā tu nezinot mani ,ierēķini mani tais sliktajos.Vai tiešām ka es ienācu šodien šai forumā man jāuzklausa visas replikas.Kā krievu laikos, krievu armijā,jauniņais davai uz priekšu.Kapēc tu sevi uzskati par labu.Es sen jau lasu par tevi forumos kā piem .Elfa un citos.Par tevi es nesaku ne viena slikta vārda tad kāpēc man uzreiz uzbruki,kas nepatika,ka pateicu savas domas.Es taču tev maizi neatņēmu.

Link to comment
Share on other sites

neesmu elektriķis, bet man tikko kā bija saskarsme ar vadiņiem :D

 

ievācoties šajā dzīvokli pirmais ko izdarīju - norāvu vecos vadus/slēdžus/rozetes līdz skaitītājam, tad pagaidu variantā izmetu pagarinātāju no skaitītāja - instrumentiem. Tad tikai saplānoju, kur un cik daudz būs rozetes (lai nebūtu ne viena paša pagarinātāja vai sadalītāja arī nākotnē), tad staigājot pa istabām izdomāju, kur un kādi gaismas slēdži būs, lai nebūtu tā, ka ejot gulēt jāiet uz pretējo pusi - gaismu izslēgt un atkal ejot istabā jābrien pa gaiteni līdz gaismas slēdzim un t.t. , kad viss bija saplānots - maska galvā, frēze rokā un aidā... izvilku līdz sadales vietai kabeļus, saslēdzu visu kopā i miers. Tagad atlicis ir tikai nomainīt skaitītāju un izvest uz kāpņu telpu resno kabeli, lai var nomainīt arī pienākošo vadu... ņemot vērā, ka šim skaitītājam jau 16 gadi, tad jau tagad gaidu ciemiņus no latvenergo, kad nāks uzstādīt jauno, jo šams pēc sērijas numura savu laiku ir nokalpojis (4 korķu viefāzes skaitītājs bez zemes)  

 

Sadali kopā pats neliku, tur atnāca ciemos pazīstams elektriķis, jo viena lieta ir visu sagatavot un otra lieta saslēgt, tiesa, no elektriķa dabūju brāzienu par vadu kaudzi , jo cik sapratu - gaismām savi vadi, bet rozetēm savi, savukārt es rozešu vadus dalīju vēl pa punktiem un tā vietā, lai saliktu nozarkārbas - vilku pilna garuma kabeļus, nez, tobrīd un arī šobrīd uzskatu, ka pareizi darīju- dzīvos redzēs ;D 

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

huniks,piedod, nekā personīga un es arī neteicu,ka Tu esi slikts meistars. Es cilvēkus vērtēju pēc darbiem,nevis pēc sertifikatiem. Var jau būt pie mums tā sertifikācij nav pareiza, bet diemžēl ir daudz elektriķu, kuri ir ar "bieziem papīriem", bet savu darbu neprot.Vēlreiz atvaino,ja aizskāru.

Link to comment
Share on other sites

Didzi es zināju ka esi saprotoš!!!! Tā ir sertifikāts vēl neko nedod kā vienīgi tās priekšrocības un atļaujas.Protams vajag labu galvu,saprast visu šajā lietā-elektrība ir tumša lieta kas gaiši deg!!!!! Kolēģis -HTC Raksta kā ievilcis instalāciju,protams labi darīja ,vienīgais ko nepareizi darīja ka no katra punkta vilka vadu uz sadali.Tad es varu pateikt ka esmu jau sastapies ar šādu instalācijas veidu-velk vadus no visām točkām uz vienu vietu kur stāvēs kompjūters kas visu regulēs.Būs ielikta programa un kompis fiksēs visas pārslodzes un daudz ko citu.Kā jau iepriekš minēja ar pūltīm grib gaismas ieslēgt,bet tad būs lielākas iespējas.Ar cieņu forumieši!!!!!

   Sveicu jau priekšlaicīgi JAUNAJĀ 2013.gadā!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jā, cilvēki salasās muļķības par "gudrajām mājām" un savelk bezjēgā čupu ar vadiem, bet gala rezultātā dir** darbs un materiāls. Ir pilnīgi bezjēdzīgi vilkt vadu no katras točkas, jo nav jau datortīkls. Tāpat neviens gudrās mājas procesors nevadis gaismu mazmājiņā, kad pļūka piemetīsies. Labi, katrs dara kā grib un naudu liek kur grib. Tai pat laikā elektrības vadus savelk, bet par datortīklu un TV- SAT kabeļiem aizmirst. Es vēl nekur neesmu redzējis pareizi savilktus TV un SAT kabeļus. Vot tos gan obligāti no katras točkas jāvelk uz centrālo sadali un vēl noteikti divus kabeļus blakus. Tāpat arī datortīkla kabeļi no katras točlas jāvelk uz centrālo sadali. Vēl noteikti sienā vajag iestrādāt gofras, lai vēlāk nav problēmu jaunus vadus izvilkt. Mūsdienās viss tik strauji mainās,ka neko paredzēt nevar. Ja man pirms gadiem pieciem teiktu, ka televizoram vajag pievilkt interneta vadu, tad teiktu, ka duraks esi, bet tagad tā jau ir norma. Kas būs pēc pieciem gadiem, neviens nevar paredzēt, bet tukša gofra ir mūžīga vērtība.

Link to comment
Share on other sites

  Apstāklī, kad no katra kontakta velk savu vadu, nav nekā slikta. Cilvēks dzīvo jau 21.g.s.. Vec. Eiropā tas kļūst par standartu , ierīkot savu sadali dzīvoklī (mājā) , kur savācas visi vadi no kontaktiem un gaismekļiem. Ko tas dod ? 1. Iespēju prom ejot atslēgt visus nevajadzīgos patērētājus un atstāt nepieciešamos. 2. Nepieļaut prombūtnes laikā ugunsgrēka izvelšanos (piemēram no aizmirsta gludekļa). 3. iespēju pielietot taimerus uz konkrētu kontaktu vai kontaktu grupu. 4. Pielietot selektīvi pārsprieguma aizsardzību. Nu un t.t. Sadalē protams var ievietot arī vienu vai vairākus vadības , aizsardzības blokus, ko diezgan problemātiski būs izdarīt kāpņutelpas sadalē, no kurienes lielākajai daļai ir ievadīti dzīvoklī 2, 3 vai 4 vadi.

   "HTC" . Es uzskatu, ka tikai ļoti, ļoti konservatīvi cilvēki var izplānot savu iedzīvi 5 - 20 gadus uz priekšu. Pasaule mainās un strauji mainās arī iedzīve ap mums. Tas nozīmē, ka vai nu jāvelk vadi ar baigo rezervi, vai jādzīvo paciešot neērtības, ko paši sev radām. Es esmu tikai par kabeļu šahtām.

Link to comment
Share on other sites

Atļaušos paironizēt par baigi sarežģītu elektroinstalāciju teiksim divistabu dzvoklī. Tur tāpat nav problēmu ieraudzīt aizmirstu gludekli. Nav gan redzēts, ka bērns izejot no dzīvokļa grābstīsies pa sadales skapi un kāda tur pārsprieguma aizsardzība dzīvoklī :sarkasms: Cita lieta, liela privātmāja ar vairākām palīgēkām. Man majā tiešām būtu aktuāli vadīt āra apgaismojumu un izslēg aizmirstu gaismu pagrabā , bet atkal problēma, man  uz palīgmaju iet 50mm gofra un tā jau tagad pilna līdz lūpai ar dažādiem kabeļie,. Ja es vilktu uz katru tičku savu kabeli tad ar 100mm gofru nepietiktu :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vismaz apgaismojumam un kontaktligzdām vajadzētu katram savu drošinātāju.Vēlams katrai istabai.Citādi viena izdegoša lampiņa nodzēsīs visu.Virtuve un vannas istaba arī prasa katra savu drošinātāju jo tur jau arī ir tās lielākās slodzes.Vadi var būt istabās 1,5mm2 ,vannā un virtuvē 2,5mm2,tas ir pienākošie no sadales.Uz punktiem jāskatās pēc jaudas kas nepieciešama.Nav diža atšķirība vai vads ir "cietais" vai "mīkstais",pēdējo vieglāk montēt.Un par veco "padomijas" instalāciju,nezinu kā citur taču manā dzīvoklī joprojam normāli darbojas 1,5mm2 kapara vadi,tādā puscaurspīdīgā izolācijā,nu jau kādus gadus 45......Nu pievilku tikai virtuvei un vannas istabai rozetes,jo slodzes palika krietni lielākas.

Link to comment
Share on other sites

Protams, var vilkt vadu no katras lampas un katra kontakta, savilkt 2,5 kvadrātu vadus un salikt dzīvoklī vēl nez kādas fīčas, bet vai te kāds padomā,kas notiek ar vadiem mājas stāvvados? Par to instalāciju jau pofig, ka tik dzīvoklī jevroremonts :sarkasms:. Jāsāk būtu nevis ar savu dzīvokli, bet vadiem "no ķeguma". Parādiet man vienu krievulaiku māju, kur būtu zemējuma kontūrs un kur sadales skapjos nedzirjsteļotu alumīnija vadi zem nepuevilktām skrūvēm. Nu ko jums dos dzīvokļa superinstalācija, ja kaimiņš nodedzinās kāpņutelpā nullesvadu un dzīvoklī ienāks 380V. Ko dos trīsvadu kabeļi dzīvoklī, ja faktiski kāpņutelpā tāpat to zaļdzelteno vadu nav kur pieslēgt, jo zemjuma jau nav. Nu jā, tādi jau daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji ir. Uz dzīvokli iet pa netīram,kaķu oemīztām kāpņutelpām , lai savā dzīvoklī apsēstos uz poda ar zeltītām maliņām :sarkasms:

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  Tiem, kas vēlas dzīvot līdzi laikam, (tiem , kas dzīvo vēl 20g.s. vidū, neskatīties) varu ieteikt paskatīties dažas vietas, kādas iekārtas ir izdomātas un kā var tās pielietot gan mājā , gan dzīvoklī.

 

  http://webservices.siemens.com/meinzuhause/_gfx/downloads/Bauherrenbroschuere.pdf

 http://www.elektrika.lv/files/katalogi/schneider/Elektronergijas%20sadale/se_domae_lv.pdf

http://www.elektrika.lv/files/katalogi/schneider/kontaktligzdas%20un%20sledzi/se_celvedis_elektroinstalaciju_pasaule_lv.pdf

 http://www.slo.lv/uploads/SLO.Hager.katalogs.04.08.pdf

 

nu bet priekš O.T. , atvainojos, jo nevaru ātrumā atrast to krāsaino paraugshēmu dzīvokļa elektroinstalācijai. Ja kādam ir tā adrese, neturiet sveci zem pūra...  

Link to comment
Share on other sites

Var jau krāsainas bildes skatīties un visus tos superverķus salikt savā divistabu dzīvoklī, bet tas diez vai uzlabos dzīves apstākļus maskačkas rajonā hruščovkas tipa mājas pirmā stāva dzīvoklī,kur kaumiņš zālīti tirgo :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

darklight

Es cietos, cietos, bet beigās tomēr pajautāšu. Ko tu, Didzi, gribi pateikt? Tipa: daudzstāvenēs viss ir sūdīgi, tāpēc nav jēgas ne savu dzīvokli remontēt, ne elektrību savest kārtībā? Tāpat jau kaut kas nosvils?

Redz, ja kaut kas nodegs kāpņu telpā, tad es prasīšu atbildību no apsaimniekotāja. Ja kaut kas nodegs manā dzīvoklī, tad vainīgs būšu tikai es pats. Tādēļ manā dzīvoklī elektroinstalācija ir kārtībā, kā arī jauns vads aizvilkts līdz kāpņu telpas sadalei (skaitītājam).

 

P.S. Jā, griestu lampu alumīnija vadus tiešām var nemainīt. Viss pārējais gan pie remonta jāpārvelk pa jaunu, lai nākamais remonts nepienāktu negaidīti ātri.

Link to comment
Share on other sites

Nē,ne jau daudzdzīvoku majā viss ir sūdīgi, bet cilvēku domāšanā. Arī Tu darklogt domā nepareizi. Mājas apsaimniekotajs nav mājas saimnieks, bet nolīgta organizacija, kura pa Tavu naudu apkalpo Tavu īpašumu. Ja saimnieks, tas esi Tu, teiks,ka vajag izveidot zemējumu un pārvilkt vadus visā mājā, tad apsaimniekotājs to arī, pa Tavu nauidu, darīs. Skaidrs, ka tas nekad nenotiks, jo visa tā dzīvokļu privatizacija ir salaidusi  grīstē cilvēku domāšanu. Itkā jau skaitās saimnieki visai mājai, bet domā kā īrnieki un cer uz "saimnieku" apsaimniekotāju :sarkasms: Kam tad , visas tās Tārps dotajos linkos , smukās mantiņas? Lai uzlabotu cilvēku dzīves apstākļus, bet vai tie uzlabosies, ja no dzīvokļa supersadales kabeli pievinos vecajiem krievu alumīnija vadiem kāpņutelpā,kurus te viens otrs šausmīgi nīst savā dzīvoklī? Vai būs jēga no tās aizsardzības,ja zaļdzelteno zemējuma vadu pieskrūvēs kopā ar nullesvadu zem kāpņutelpas norūsējušās šinas skrūvēm? Es tikai gribu pateikt, ja jau visu taisa 21 gadsimta līmenī dzīvoklī, tad tādu pašu instalāciju jātaisa arī visā mājā. Par cik tas nav iespējams un arī nebūs iespējams, jo"kopus cūka nebarojas"  un dzīvokļu īpašnieki nav spējīgi saprast, ka arī kāpņutelpas sadale ar visiem vadiem pieder viņiem, tad varbūt nav vērts izgrūzt naudu par "pareizu" instalāciju. Jā, vajag savilkt jaunis vadus uz veļmasīmu, boileri un citiem jaudīgiem patērētājiem, bet vai jēga no 2,5 kvadrāta vadiem uz visiem kontaktiem,ja galā tāpat nav kur tos vadus pieslēgt?

Link to comment
Share on other sites

  Jā, jā , problēma ir domāšanā. Ja jau pašā sākumā tiek noliegta jebkura progresīva izpausme. Tad nevarēs sīcis izslēgt elektrību aizejot ( ak tomēr ir izdomāts, ka varēs ?), tad nafig vajag pārsprieguma aizsardzības 3. līmeni (varēs paraudāt par sasvilušu kompi), nebūs kur pievienot zaļi dzelteno vadu (ak tomēr to skrūvē pie sadales nullējuma - kādas šausmas), mājai nav tiešā vada uz ķeguma zemējuma kontūru un kaut kādi nelieši tīklā ielaiduši spriegumu 400V, bet jābūt taču kā krievu laikos 380.

   Lielākais vairākums profesionāļu tomēr zin un saprot , kā tikt galā ar pienākošajiem 4 vai 2 vadiem un vienlaicīgi darbināt gala ierīces 21. gadsimta līmenī. Saprot, kā pārrēķināt aluminija vadu šķērsgriezumu vara vados un otrādi ,un kur dabūt zemes pieslēgumu.

   Salīdzinājumam varētu minēt piemēru, kad tais Volvo, VW, vai Audi mašīnās arī lej krievijā ražoto benzīnu, praktiski to pašu ko Žiguļos, un nemaz nepaģēr obligāti vest šurp Zviedru vai Vāciešu benzīnu.

Link to comment
Share on other sites

2. Nepieļaut prombūtnes laikā ugunsgrēka izvelšanos (piemēram no aizmirsta gludekļa). 

.....

Pasaule mainās un strauji mainās arī iedzīve ap mums.

 

vispār jau sen ir nopērkami gludekļi, kuri paši automātiski izslēdzas pēc noteiktām minūtēm bezdarbības ;)

Link to comment
Share on other sites

Vispār, kāds ir dzirdējis, ka kādai deviņstāvenei, kurai nobarota pa kabeli, no sadales punkta, kurš savukārt arī tiek vidspriegumā nobarots pa kabeli, būtu problēmas ar pārspriegumu, neskaitot variantu, kad pazūd "0"?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Un kāda vairs jēga no tā, ka gludeklis izslēgsies pēc pāra minūtēm "bezdarbības", kuras laikā tas jau būs paspējis aizsvilināt tuvumā esošu sintētikas drēbi, paklāju un bībeles biezuma doktora disertāciju? Ir tādi gludekļi arī, kas māk automātiski apdzēst sev tuvumā degošas mantas vai varbūt pat visu dzīvokli?

Link to comment
Share on other sites

Kam jānodeg, tas nodegs ar jebkādu gludekli un tur nekāda automātika nepalīdzēs. Ja lietotājs ir stulbs, tad viņš izdarīs glupību arī pašā "gudrākā mājā", bet ne jau par to iet runa.

Tārps saka,ka "profesionālis ar biezu sertifikātu" zinās,kur zemējumu pievienot daudzdzīvokļu mājas piektā stāva sadalē. Gribētos gan zināt, kur :sarkasms: ? Labi, es neesmu profesionāls elektriķis un sertifikātu man arī nav, bet zinu, ka jābūt atsevišķam  zemējuma vadam no mājas centrālās sadales, kur vēl pievienots zemējuma kontūrs. Nu jā, profesionāļi jau par mani ir gudrāki un vieno zaļdzelteno vadu pie tas pašas kāpņutelpas sadales masas skrūves, kur nullesvads pienāk cauri vaesalu čupu apdegušu savienojumu.

Link to comment
Share on other sites

  Didzi, var būt to laiku, kamēr raksti te visādas muļķības, varēji būt izmantojis lai kaut reizi būtu izlasījis ПУЭ vai kā tagad saka EIN.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...