Jump to content

Kā pareizi iztīrīt pastiprinātāju?


ks123
 Share

Recommended Posts

Tātad girtbēju pajautāt, kā jūs tīrat pastiprinātājus un, kā tas ir jādara - pareizi? Nopirku līdzekli, ko var uzsmidzināt uz vadiem, bet radās jautājums tieši cik daudz un, kā to darīt pareizi?

Link to comment
Share on other sites

Paņem kompresoru vai saspiesta gaisa baloniņu vai rokaspumpi un kādu otiņu un izpūt, iztīri putekļus, spriežot pēc tava jautājuma dziļāk tev neiesaku līst.

Link to comment
Share on other sites

kas tur ko tīrīt ? var notīrīt radiatorus un detaļas ar otiņu no putekļiem lai labāk dzesējas...citu tur nav ko tīrīt, ja vien pastiprinātājs nav atradies kūtī :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ja tikai putekļi, tad vislabāk ar kompresoru izpūst un viss. Bet man ir gadījušies eksemplāri, kur netīrumi riktīgi pieķepuši, ir bijuši tādi, kas nez kādēļ pa riktīgam saeļļoti - tad atliek izārdīt un plati mazgāt ar ūdeni un Fairy. Zinu, ka biedrs Tornis bāž trauķenē. Tā kā man trauķenes nav, nemācēšu teikt.

Nu un ja grib vizuālo pa smuko, tad priekšas un pakaļas paneļus, vāku un kloķus nost un arī ar ūdeni + fairy.

Link to comment
Share on other sites

nu ar taukiem ir tie,kuri tuvu virtuvei atradušies vai pat virtuvē pie plīts :D tādus tīrīt ir pasmagi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms gadiem trīsdesmit strādāju lielā radiomezglā. Tad nu pieņēma darbā jaunu darbinieku. Veicu darba instruktāžu,kuru varēti raksturot tā- galvenais neko neaiztiec. Pēc pāris dienām šis zvana un izmisumā sauc palīgā. Mans jautājums, ko aiztiki, vai tik nesadomaji pastiprinātājus tirīt? Atbilde- nu jāāāāāāā!!!! Izrādijās džeks tāds tīrīgs un apzinīgs un bija sadomājis visus putekļus iztirīt. Kad pēc pāris gadiem iegriezos savā vecajā darbavietā, skatos džeks "iemācijies strādāt" un viss normali noputējis. Laiki protams mainījušies, nav vairs lampu tehnikas, bet princips nav mainījies- ja neesi spēcīgs elektronikā, tad neliem darbojošā pastiprinātājā. Maksimums radiātorus vajag iztīrīt.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad pastiprinātājus uz plīts turat? Ir gadījumi kad klubos pastiprinātāji sasūc dūmu šķidrumu.

Link to comment
Share on other sites

Nē ir tieši runa par putekļiem - pasitprinātājs vasaras laikā atrodas tādā, kā lapenē, nojumē un ļoti pieput tādēļ jautāju vai nevajag viņu ar kko sapūst utt lai viņu pasargātu.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Pasargāt var tikai nenovietojot tādās vietās. Tas ir stereo pastiprinātājs vai kaut kāds resīveris, kas ir ar ventilatoru? Ar ko tad tu viņu domā sapūst ? :D Stiprini pie griestiem ar kājām gaisā, gravitācija darīs savu ar putekļiem.

Link to comment
Share on other sites

Uzlikt PCB kājām gaisā tas jau ir vecs triks.

 

Osscar! Tu tādu triku nelieto saviem DIY? Kāpēc? Estētiku bojā? Jebšu dzešēna sliktāka paliek? Jautājums nopietns un bez sarkasma.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

dzesēšanu bojā domājams nedaudz - var jau protams saurbt caurumus platē + putekļi jau tāpat pieķeras pie vertikālām virsmām....parasti plates sanāk vai nu vertikāli pie radiatora vai arī horizontāli ar detaļām uz augšu. vismaz atvieglo defektu noteikšanu ja kas nodeg...vismaz es neesmu redzējis bez vajadzības apgrieztas plates otrādi...

Link to comment
Share on other sites

QSC PLX... Paņem rokā un ir WTF? Vāks apakšā. Apgriez kājām gaisā un... Tāda sajūta ka tev viss ir klasiski. Detaļas augšā utt.

Ekspluatācijas laikā gan PCB ir "kājām gaisā".

 

Gravitācijas ietekmē parasti putekļi sakrīt uz horizontālām virsmām...

Link to comment
Share on other sites

nu cik tad viņi tur sakrīt ? man pa 3 gadiem nav pastūžos iekšā nekā daudz. tiem ar aktīvo dzesi - jā savelk drazu iekšā.

 

un man radiatori ir uz ārpusi parasti, izņemot čipampus. tā ka iekšā nekas tur baigi nekarst, izņemot A klasi.

Link to comment
Share on other sites

nu par cik man testēšanas stadijā aparāti ar vaļā vākiem stāv kādu 1. mēnesi, kad čekoju temperatūras etc, uz tādām apgāztajām PCB uzkrīt kāds skrūvgriezis vai testera tausts - un zilie dūmi garantēti.

Link to comment
Share on other sites

Nē nē. Tu nesaprati. Iedomājies ka tev ir parasts pastiprinātājs ar vienu vienīgo augšējo vāku. Noņem vāku un tiec pie detaļām, nevis lodējumiem. Kā parasti. Tādu pastiprinātāju apgāz otrādi un detaļas būs uz leju. Vienīgais vāks arī būs uz leju. Tas arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Nez, kur jūs tos ampus turat... speciāli apskatei piedāvāju apmu, kas stāv rack'ā pašā apakšā (domājams, tur visvairāk ko saraut var, izmantojas jau kādus pāris gadus)

lejupxsehacc1345391413.jpg

 

bet kā man te blakus saka - ja vien nekarsējas par daudz - nav ko līst iekšā, jo... ne Tu viņu taisīji :D

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Biiver

Aizmirsi tikai piebilst, ka shim ampam priekshpusee kur gaisu iekshaa suuc, ir diezgan veeraa njemama biezuma foams prieksh putekljiem ....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...