Jump to content

žurkas/peles -kā tikt vaļā?


zhakal
 Share

Recommended Posts

100debija

saucās - palaidu kojās kaķi, lai ķer grauzējus

 

frYMXsxytE2ghXsxxu0eoQ2.gif

 

 

 

ā, atcerējos vēl ir viens ekstravagants veids, kā var tikt vaļā no pelēm:

 

[media=]

[/media] Labots - tarahumara
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    5

  • ggg97

    10

  • zhakal

    6

  • Volters

    4

Top Posters In This Topic

Štrunts par nosprāgušām pelēm, ja nav baigais monstrs, tad nekas tur nesmird, bet ja žurka, tad gan aromāts garantēts uz ilgu laiku.

Es domāju vislabākais variants būtu aiztaisīt visas spraugas pa kurām tie lopi lien istabā, aizsmērēt ar kaut kādu špakteli, rotbandu, kaut vai ar cementu. Ķert vai indēt būtu bezjēdzigi ja vien netaisa akciju pa visām kojām, viens pats tā var cīnīties bezgalīgi. Un jāprasa lai vadība risina šo jautājumu.

 

Man ir mājdzīvnieks sesks, kad braucu uz laukiem ņemu viņu līdzi un palaižu izložņāt visus stūrus mājās, senči saka ka pēc tam esot miers no pelēm uz kādām divām nedēļām. Čoms dzīvo uz Maskavas ielas vecā divstāvu koka mājā, tur arī ši metode strādā :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Sesks (fretka) pats par sevi ož pēc vairākas nedēļas nemazgātām apenēm karstā 10. tramvajā :bad: Tāda medaini pretīgi salkana smaka.

Link to comment
Share on other sites

Jā, nekastrēts, maita, smird pa gabalu. Kastrētam eksemplāram nekādu īpašo smaku nesajutīsi kamēr neiebāzīsi degunu šim kažokā.

Link to comment
Share on other sites

Tu par seskiem? Viņus, man šķiet, ne vienkārši kastrēja, bet grieza ārā to smirdzupas dziedzeri. Ja nemaldos, tad seskiem tā smirdzupa nebija vienkārši urīns

Link to comment
Share on other sites

Atvaino, nelasīju pārējo pasaku. Kā būtu ar slazdiņu?

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Ir izmēģināti šitie

http://www.ebay.com/itm/Victor-Electronic-Mouse-Trap-m252-Kills-100-mice-per-each-per-set-of-batteries-/330642372493?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cfbd2378d

šoreiz aprakstu nelasīju , bet man bija teikts , ka iesaka ķekselēt zemesriekstu sviestu iekšā . Lai nebūtu ķēpa , es uz drātiņas dziļumā pakaru kūpinātas gaļas vai dessiņas gabalu .

Ja kāda peļu saime ieviešas , pāris dienās , uz tās pašas vienas desiņas tā tiek nahrenizēta , bez šumu i pisku gygygy :D

Ir arī lielāki modeļi žurkiniem

Link to comment
Share on other sites

Pelēm slazds ir OK, bet žurkām... Tās maitas ir gudras. Ja viena iekrīt slazdā, tad slazds ir jāizmazgā ar verdošu ūdeni, citādi citas, bieži vien, vairāk nenāk (ja nav pilnīgā badā)

Link to comment
Share on other sites

slazdu ar sieru ieliku maizes atvilknē, bet tie šakāļi atnāca un atkal izēda maizi. tas taču nav normāli. pat nepaskatījās pie alām noliktajos slazdos. izvēlīgas maitas

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Paturpinaasim sho teemu? Aktuaala teema joprojaam. Izmeegjinaats ir daudzkas: indes, slazdi, caurumu aiztaisiishana, kakjis bet vienalga peec neilga laika atrodas naakoshie grauzeeji citaas vietaas un liekas ka ieprieksheejie nekur nepazuda. Interesanti ka grauzeeji palikushi pat tik drosmiigi ka tikliidz no vienas telpas aiziet uz otru taa atkal saak darboties un var dzirdeet un pat ieejot telpaa shie uzreiz nebeidz. Ir kaadam shaada situaacija bijusi un kaa to atrisina?

Link to comment
Share on other sites

 

 

žurkas vai peles?

Shoreiz peles, vienu briidi labi kjeeraas ar slazdiem domaajaam ka visas izkjersim bet tas nepaliidzeeja. Kaa nokjer taa cita vietaa.

Link to comment
Share on other sites

Kādā tādā vietā Tu dzīvo? Ja tā ir, piedod, satrūnejusi koka māja, tad caurumus tādā aiztaisīt nespīd. Bet  caurumi vienkārši ir jādabū ciet, savādāk nekā. Man šķūnītī, kur visi staigā, kas grib, arī bija problēmas ar žurkām. Jo Suņa ēdiens sunim arī pa reizei tur tiek pasniegts. Pirmais kaķis, kaut arī medīgs, bet netika ar to galā. Viņš tajā šķūnī vienkārši nelīda. Otrs kaķis trāpījās tāds, kurš līda un medija visur un žurku pēdas un mēsli vairs nebija manīti.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

nu pelēm manuprāt,klasiskie veidi,slazdi,indes,kaķjis!

bet par žurkām :

1.dzirdēju no veciem cilvēkiem,kad vajag vienu noķert dzīvu,apdedzināt un palaist brīvībā,tad visas aiztin vagu!

 

2.vajag noķert 2-3 dzīvas žurkas,iemest kkādā mucā,tad stiprākā apedīs tās divas,tad viņu palaist laukā,un viņa apēd pārējās žurkas :)

Link to comment
Share on other sites

MetalOxygen

pirms kāda laika lauku mājā bija līdzīgs variants. teikšu, paeksperimentē ar indēm- dažas šīm garšo labāk nekā citas, tikai jānoliek tā lai putni un vēl kādu lopi nesaēdas.

Link to comment
Share on other sites

Indes arī strādā, tikai tad jāpakaonsultējas ar nozares speciem. Viņi uzdos kontroljautājumus, cik makani žurki, peles, cik makani pārējie mājdzīvnieki, un uzjauks optimālo proporciju. Pati inde visdrīzāk negaršo ne pēc kā. Garšiņa veidojas atkarībā, ar ko uzjauc.


Es te indes sakarā pirms krietniem gadiem biju iegriezies, uz mazās Nometņu bija kantoris Slazds, tur dāma un kungs jau gados šeptēja. Pazina drēbi. Nezinu, vai tas kantoris vēl tur. 

 

p.s. bet nu indi visu laiku mājās neturēsi.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

vajag kaķeni. Un tikai kaķenes medī peles, runčiem ir cita misija - teritorijas sargāšana, marķēšana, kaušanās ar citiem runčiem un kaķeņu aplēkšana

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Offtopikā, mans nelaiķa vectēvs lauku mājā uztaisīja lielu jautrību, man mazam puikam esot.

Pārtaisīja peļu slazdu, uzliekot atsperi darbībai pretējā virzienā, atstāja vienu sveci degot, nodzēsa pārējās gaismas un pasauca mani lai sēžu klusu un skatos.

 

Skats, kā pele tika aizžvidzināta pāri visai istabai, vēl tagad man izraisa smīniņu :mrgreen:

Labots - Red
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par kaķenēm un runčiem. Piekrītu Laikamtak. Manā pieredzē tieši runcis ir tas, kurš šurī pa visām viņa areāla vietām, dēļ kā man pazudušas žurkas. Ir man arī kaķene, kura arī ir medīga, bet viņa šķūnī nelīda, un kamēr nebija runcis, tur ziemā piedzīvoja žurkas. Eh, pa vasaru katru dienu jāņem lāpsta un kāds grauzējs jānorok. Māte saka, ka rokot jau 3 slānī. Bet pārsvarā tā arī paliek nezināms, tieši kurš kaķis izcēlies, jo viņi ne vienmēr sēž blakus medījumam. Lai gan ir gājis visādi, arī istabā pusdzīvas nestas, tad gan jautrība gājusi vaļā. Tiesa, abiem maniem kaķiem ir veikts dzimumresets.

Link to comment
Share on other sites

man savulaik bija runcis, tam peles neinteresēja. Kaut kā vienreiz izdevās pašrocīgi noķert peli, tad noliku to peli (dzīvu) runcim priekšā. Šis tik noskatījās kā tā pele aizskrien, pat nepakustējās... Pašlaik ir gan runcis, gan divas kaķenes. Runcis lai būtu nauda (ir ticējums ka ruds kaķis ir naudas kaķis). Vecā kaķene jau pensijā bet savulaik izķēra visas peles apkaimē. Kaimiņi teica: priekš kam jums kaķis, peļu te taču nav... Tāpēc jau nav ka ir medīga kaķe. Jauno kaķeni iedāvāja kaimiņš (cits, tagad dzīvoju citā rajonā), arī medī taču ne tik vareni kā vecā kādreiz... Arī tagadējais runcis nekādu interesi par pelēm neizrāda. Kaķenes sterilizētas, runcis ar bumbām (kamēr nemarķēs telpās).

Link to comment
Share on other sites

Toļiks

Protams ir tādi ruņči kuri neķer peles bet ne visi piemēram manējais ķēra peles un ja ieraudzīja kādu peli vai izdzirdēja kādu skraboņu uzreiz gāja skatīties kas tur ir pat mans vecais suns ziemā zem sniega medīja žurkas vai peles īsti neatceros nelikās mierā kamēr nenoķēra.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Mājā  trīs kaķi, visi lieli mednieki, taču peles kā bija tā palika. Beigās iepirku aizdedzināšanas klucīšus un netīšām vaļēji palika pieliekamajā. Kopš tās reizes peles vairs dzīvoklī nav rādījušās(kas notiek pagŗīdē neviens nezin). Tā nu tagad ir šur tur šitie klucīši nosviesti un peļu problēma atrisināta :)

Link to comment
Share on other sites

Man ar divi runči (Latvijas melnbaltais un balts ar rankainiem plankumiem). Viens pat ķer žurkas. It kā tāds lēnīgs, un tagad pa ziemu vispār apvēlies. Bet tas laikam palīdz uz masu paņemt. Viena pat nesen. Skatos, ka pagrabā pie āboliem kas ticis. Pēc pāris dienām skatos, ka pie pagraba durvīm žurka mētājas. Pirms tam tieši ievērojām, ka kāds lūpu pārplēsis kaķim. Laikam tā pati žurka bija. Pēc tam vairs ābolus neviens grauzējs neaiztika. 

It kā jau dzīvojam tipa pilsētā, bet pele katru otro rītu bez maz vai pie durvīm nolikta. Bet mājā nav. 

Un tas pie tā, ka visu laiku pieejami kraukšķi un vakarā arī speciālo konservu deva.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, ja mājās nav brīvi pieejams ēdamais, tad žurku nav viennozīmīgi, bet kāda pele var ieklīst rudenī...

Mans baltais runcis nīkst mājā bez izklaidēm :)

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

Ir variants ar pieradinātu ūdeli (mink). Jūtūbā var atrast video, cik forši ar ūdeles palīdzību tiek mājā vaļā no žurkām. Bet savā hatā atrisināju visu ar vilnas svilināšanas metodi. Nejēgā smird, žurkām nepatīk un notinās. Pluss gan tāds, ka kaķis vai suns neriskē noēsties indi..

Labots - Igelkott
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau Jacobs pareizi saka, ja nav ko ēst, žurku nav. Ar pelēm bišku savādāk. Tās var iztikt fig viņ zin no kā. Man regulāri, katru rudeni, mājā ieklīst vairākas peles. Kā sajūtu nevēlamo "īrnieku", tā tiek vilkti laukā slazdi un visur salikti. Lai cik tas arī nebūtu smieklīgi, peles vislabāk  ķerās uz siera un jo smaržīgāks, jo labāk. Vē interesanti, pelēm kautkā negaršo izplatītie Krievijas un Holandes sieri. Lai gan, tie jau vairs vispār pēc siera negaršo. Ražotāji dzenās pēc peļņas un laikam tos no palmu eļļas taisa. Vārdu sakot, nevajag žmiegties un kārtīgu sieru pelēm , pirms nāves, dot. Man jau sieva ņirdz,  es nogriežu apkaltušo siera kārtiņu, pats to apēdu, bet uz slazda lieku pašu svaigāko. Toties smarža labi izplatās un stundas laikā pele slazdā plakana. Slazdi jāpārbauda vismaz divreiz dienā un vienmēr, pēc kārtējās peles nozūmēšanas, jāliek svaiga barība.  Kad pāris nedēļas slazdos stāv sakaltis siers, tad jau, simts punkti, mājā visas peles piebeigtas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Droši vien pievālē pagrabu ar visādiem labumiem, kas viņām garšo - āboli, tupeņi utt. 

 

 

Tās var iztikt fig viņ zin no kā. Man regulāri, katru rudeni, mājā ieklīst vairākas peles.
 

 

Žurkas parasti parādās tur, kur blakus ir kūtis, kas ir viņu mīļākā dzīvesvieta. Cīnīties ir praktiski bezjēdzīgi, jo atradīs veidu, ka ielīst mājā un betona siena nav šķērslis.

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet  žurkas jau arī kūtī dzīvo un uzmāju nemaz tā nenāk. Kūtī smaku daudz un mierīgi var atļauties žurkas indēt. Mājā, ja pagrīdē nosprāgs, tad tāda smirdoņa var būt, ka jāevokuējās uz citu dzīvesvietu.

Link to comment
Share on other sites

Nelasiiju visus posts, bet cik atceros, tika mineets par sadrupinaatiem viina, shampaaniesha korkjiem, kas aplieti, piepildiiti ar medu. Neiet runa par plastmasniekiem, normali korkji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pacels tofiku,

 

konstatēju, ka garažā iemājojusi diezgan nešpetna plikaste. Kaimiņš bija saskāries ar šamējo, dzīvojusi pa viņa kūdras maisiem, šis sapūtis izgrauztajās alās vecu auto ķīmiju (bremžu tīrītāji u.c) un nabaga nelaimīgais grauzējs bija izdomājis, ka drošāk ir pārvākties 2 garažas tālāk - t.i. - pie manis  :D (pa vidu starp kaimiņa un manu garažu ir vēl viena, bet labi izšūta ar OSB un nekā dikti ēdama tur nav). Garažām ir 2 griesti, - augšējais dēļu klājums ar piķi un apakšējais vienkārši nonalgloti, pa turieni tad arī tas lops drasēja šurpu turpu kā pa autobāni - reizēm pat dzirdēju kā graužas.

 

Sagrauza man ntos vecos papīrus, aizstiepa vecas citrona šķēlītes, apgrauza tukšajām alus pudelēm etiķetes (laikam dikti aliņu sakārojās :D )

 

Bija pat izgāzusi un padancojusi pa  Staipeknīšu pulveri brūcēm, kas stikla burciņā mētājās garažā plauktā - nosmējos, ka pēc kaimiņa indēšanas akcijām šī nākusi pie manis ārstēties :D

 

Vārdusakot lopiņš kļuva jau pavisam nekaunīgs, un bija aizdomas, ka no papīriem velk midzeni, šodien devos uz veterināro aptieķi un iepriku šādus te maisiņus -

 

43.jpg

 

 

Apetīte bijusi laba - 2 maisiņi nozuduši, 3 pussagrauzti. Atradis vēl neesmu, cerams, ka aizgāja pie kaimiņa atpakaļ smirdēt... :mrgreen: 


Par 3 žurkas VS stiprākā izdzīvo tieši šodien runājām. Arī par svilināšanu.

 

Teika vai nē, bet onka laukos aplējis žurku ar petroleju un piešķīlis uguni. 3x varat minēt, kas notika, kad žurka izbēga un uzmetās bēniņos :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pa tēmu. Manēja kaķe nu jau varas otrajā pusē pasākusi nest mājās arī vidējo paaudzi. Vidēja izmēra žurkus. No kaimiņiem, redz. Pašiem vairs nav. Turu lāpstu pa tvērienam, roku jau trešajā kārtā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Skaties, ka beigās kaķene nav jārok... :( - apjautājies kaimiņiem, vai neindē!

Link to comment
Share on other sites

Kam jānotiek, notiksies... Es īsti nezinu, kuru eksemplāru no kura kaimiņa atnesusi, bet tuvējiem pašiem suņi vai kaķi.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Indes tādā ziņā ir nešpetna lieta, jo noindētais grauzējs paliek indīgs krietnu laiku... (kamēr nesadalās)

 

Tādā ziņā ir arī tipa "humānākas" indes - tie vaska kubiciņi vai kas, kas grauzējiem aizštopē zarnas.

 

Tajā pašā manā garažā vecaistēvs savulaik glabāja ģipša maisu, bieži sanāca atrast ģindenīšus - sarijas sausu ģipsi un kā uzdzer ūdeni, tā iestājas fizdec..

Link to comment
Share on other sites

inteens

Korķis un ģipsis  samirkstot maina apjomu, uzbriest. Tobiš, humāni nogalini žurķi. Nē ģipsis/alebastrs vispār samaisot ar ūdeni , fiksi sacietē.Zurks vairs nevar pakakāt,un mirst :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Ņemot vērā kādā tempā un kvantumā šie dzīvnieki vairojas, tikai un vienīgi inde . Nekas tur nesmird, cik tad tas lopiņš sver .... inde ir lēnas iedarbības, pēc trim dienām ir rezultāts, pa to laiku pele ir paspējusi indes maisiņus savākt savā noliktavā, un arī visas nākamās kas ziemas laikā atradīs ceļu uz midzeni, arī aizies ...

Pats pielietoju indi, divas nosprāga. Un tā viena atmetās kastu istabā un tur arī pusotru gadu marinējās, līdz, izvācoties, savācu skeletu. Smaku nejutām.

Bet atstiepās tikai divi uzskaitāmi eksemplāri, pārējie tika sisti ar smagiem priekšmetiem, bet tāpat viens eksemplārs pamanījās iekāpt kumodē un piestāstit manus tīros palagus. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...