Jump to content

Nav SMART zem Windows 7


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Nu vot, pašam vairs ideju nav. Tika sainstalēts kompis, uzlikts Windows 7 64-bit, un nevar nolasīt SMART datus :( Tā kā SSD disks (Intel 330), tad galīga šaize - tūļboksis nestrādā, nekādu info par viņu nerāda utt. BIOSā, logiski, SMART ir ieslēgts. Skatos inetā - jā, esot tāda lieta manāma - zem XP viss OK, pārinstalē uz Win 7, un žo, saka, ka SMARTs esot izslēgts. Principā ineta idejas neko nedeva.

1) Esot jākurbulējas kā adminim - esu es adminis.

2) UAC esot vainīgs - atslēdzu es viņu.

3) Ta vēl ideja, ka AHCI esot vainīgs, jāslēdzot ārā - man viņa BIOSā nav. Skatoties reģistra atslēgas, izsecinu, ka AHCI ir izslēgts (CurrentControlSet/msahci Start vērtība ir 3).

 

Dēlim nVidia MPC55 Pro čipsets (DeviceManagerī Storage kontrolieri rāda kā 'nVidia nForce Srial ATA Controller').

Vienīgais, kas krīt acīs - 'Disk drives' man visiem diskiem pēc viņu nosaukumiem, galā ir "SCSi Disk Device". Citam kompim, arī ar Win 7 64-bit, uz kura SMART šancē OK, diskiem galā ir "ATA Device".

 

ir kāda ideja?

Link to comment
Share on other sites

Man biosā smart atslēgts ! ar intel 3.0.3. tooli viss shancē biosā stāv ahci mode

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu jā, man AHCI opcijas BIOSā nav. A SMART - joka pēc paprovēju arī izslēgt, bet, protams, neko nedeva. Nē nu, loģiski, kā vienmēr iekrīt neveiksmīga kombinācija - konkrētais dēlis, čipsets, OS, un ej kauču karies, neko nepalaidīsi.

Ech, būs SSD jāmet nost - jēga nekāda. Ātrums pēc HDTune ~100, ka man SATAs iet ~75 :( Tobiš - ieguvums nekāds. Protams, ir "fiksāk", bet ar SSD jābūt "ah*enna fiksi" :) Pēc visa spriežot, šitā joka dēļ Windows viņu arī kā SSD nav atpazinis - Prefetch bija ieslēgts (Win 7 pats viņu atslēdz automātā, pamanot SSD).

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

kas notiek pieslēdzot to ssd pie citas kompa kā papildus disku?

ko tad tooļi saka?

Link to comment
Share on other sites

Problēma man līdzīga arī arī MCP55 čipu, ja pareizi atceros (570).

HD Tune nerāda neko, vēl daži tāpat.

Astra32 rāda.

HWinfo rāda :)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
(labots)

-> Arnis2002

Uz cita kompja (jau pieminētais, kurš neliek "scsi device" diskiem galā, bet "ATA Device"), kur arī ACHI izslēgts, viss i OK.

 

-> marrtins

Nu, man jau tīri ne to SMART nolasīt interesē kā tādu (SSD jau tā ka tā visas vērtības pēc negostiem, ta jameklē, kā interpretēt), bet gan, lai sistēma atpazīst SSD un Intel toolbox šancētu. Pie tā otra kompja, kur SMART šancē, uzreizi tas disks ar 200 MB/s šancē, tobiš, 2x ātrāk.

 

Tobiš - uz MCP55 nav jēga SSD likt. HDD ta pofig tas SMART šādā veidā, ja var citas aplikācijas izmantot, a SSD visi labumi pazūd.

 

EDIT - OK, atmetu ar roku, nav laika čakarēties :) Piemetu parastu HDD un sāku pārinstalēšanu.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

tad tu paņēmi dateksā to inteli 330 pa ļs69?

tagad paliek lieks?

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

Ne obligāti dateksā, tagad Intel ir nolaidis pamatīgi cenas uz SSD visai savai sērijai.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->Arnis2002

 

dateksā gan, to pašu 330 sēriju pa 69 Ls. Nē nu - "lieks" nosacīti :) Man jau vēl bez šitā agregāta, kurā neiet, te vēl kompīši četri saimniecībā, gan jau kādā iešķūrēšu :)

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Atslēgt UAC - lāmes ieteikums, kas vispār ir ne par tēmu.

 

Atslēgt AHCI - vēl lielāka lāmes ieteikums, kas ir tieši nepareizi. Neliela piebilde par sīkumiem, kas liecina par lietu (ne)izpratni - AHCI nevis "pieslēdz" klāt kā fīču, bet gan SATA disku kontrolieri "pārvērš" no IDE kontroliera par AHCI kontrolieri. Gluži kā AC'97 un HD Audio ir divi pilnīgi dažādi kontroliera interfeisi. Tiem, kam vēl neaizgāja - tas tur iekšā pamatplatē ir kā COM ports un USB ports - totāli dažādas lietas.

 

Tad nu lūk kādreiz IDE bija "standarts" - Microsoft uzraksta vienu universālu IDE standarta kontroliera draiveri un tas der visu ražotāju IDE kontrolieriem. Tad nāca SATA savienojums, ar IDE kontrolieri sāka nepietikt un ražotāji sāka izgudrot savus custom kontrolierus. Sākās ražotāja specifisko draiveru laiks, disketītes instalācijām un citi murgi. Līdz beidzot Intel izčammājās un standartizēja AHCI kontrolieri, kas tagad ir "The Way to Go" un nomaina novecojušo IDE standartu. Šim protams Microsoft ir uzrakstījis universālu AHCI standarta kontroliera draiveri, kas darbojas ar visu ražotāju AHCI kontrolieriem, un kopš Windows Vista tas jau ir iekļauts operētājsistēmā.

 

Baigā Jankas gadījumā teksti "nVidia nForce Serial ATA Controller" un "SCSi Disk Device" norāda, ka vismaz priekš OS tā nav ne IDE, ne AHCI iekārta, bet gan nVidia custom brīnums. Te ir jājautā vai ir instalēti līkie un bremzētie nVidia draiveri? Ja tā, tad vispirms noinstalējam nForce visu, kas saistās ar IDE, SATA un disku kontrolieriem. Pēc restarta skatāmies par ko pārvēršas kontrolieris. Varbūt tas jau ir AHCI kontrolieris un paņem Microsoft draiveri - tad pie tā arī paliekam un aizmirstam problēmas.

 

Un vispār - īsti neticās, ka BIOS nav AHCI režīma. Parasti ir tikai ražotāji to mēdz stulbi nosaukt, piemēram "IDE/SATA" vai "Native/Advanced". Tam visam pa vidu vēl bieži maisās trešais nevēlamais "RAID", kas ir ražotāja specifisks kontroliera interfeiss. Janka, precīzi kāda pamatplate Tev tur ir?

 

P.S. SSD galvenā ātruma priekšrocība ir Access Time ap 0,1 ms un tikai sekundāri tie daudzie MB/s.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Ja tā, tad vispirms noinstalējam nForce visu, kas saistās ar IDE, SATA un disku kontrolieriem. Pēc restarta skatāmies par ko pārvēršas kontrolieris.

Pēc restarta skatamies uzrakstu "Please insert proper boot device and press Enter" ar baltiem burtiem mellā ekrānā kreisajā augšējā stūrī :TBS:

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

marrtins, nu davai nejaucam cilvēkiem galvu ar "padomiem", ja paši to lietu nesaprotam? Tekstu "Please insert proper boot device and press Enter" izmet BIOS, ja nespēj atrast būtojamu iekārtu. Tam ar OS nav nekāda sakara! Ja ir aktīvs IDE režīms, tad OS vienkārši nodetektēs standarta IDE kontrolieri. Ja AHCI, tad Windows 7 nodetektēs standarta AHCI kontrolieri. Ja ir kaut kas cits vai kaut kādos retos gadījumos var būt BSOD, bet tādēļ jau rakstīju - pārslēgs BIOS atpakaļ uz IDE, iebūtos un sameklēs šeit vai internetā pamācību kā piespiest OS pāriet uz AHCI.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tādēļ arī "padomiem" rakstīju pēdiņās, lai Tu nevarētu pēc tam piepi*ties pie maniem vārdiem un izlocīties no saviem! :D;)

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Nav jau tiem vārdiem tik ļoti jāpiesienas. Domāju, ka saprati, ko es gribēju pateikt.

Link to comment
Share on other sites

Pareizāk būtu atmest visu to ākstīšanos un ielikt Hirens Boot CD, palaist Dos progams sadaļu, sameklēt diska ražotāja programmu un pārbaudīt S.M.A.R.T. datus.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Latgals, tikai tāds "sīkums" Tavam šausmīgi lietderīgajam padomam - tas neatrisina īsto problēmu!

Link to comment
Share on other sites

Nu var jau izfantazēt visādas neesošas problēmas un ar tām piebāzt forumu...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Jā, dēļ līkiem draiveriem SSD strādā 10x lēnāk, HDD, 2x lēnāk, nerāda SMART, 64KB clusteri izsauc BSOD (atkal paldies nVidia!) un gan jau vēl kādi "sīkumi". Bet tās jau nav problēmas...

Link to comment
Share on other sites

Cap, vai vari lūdzu ielikt konkrētu linku uz testu rezultātiem, vai kaut ko līdzīgu, kas pierāda to, ka nvidias draiveri sūkā krānu un ms draiveri ftw?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
(labots)

Linku, ne linku - bet piemērs, ka krievi saka - uz sejas. Kauču manā gadījumā. ssd šancē tuvu sata2 ātrumam.

 

->Latgals

Nu, Tu ir ampelmanis pēc definīcijas. Izlasi, kas par problēmu, un palasi, ko pats murgo. Ja nav ko teikt par tēmu, labāk izmantot gadījumu un paklusēt :)

 

->Inspektors Caps

Dēlis, ja nu kas, Supermicro H8DM8-2. Vienīgais BIOSā pie ide/sata vēl ir atļaut nVidia raid (ja to ieslēdz, kompis nebūtojās no tā ssd). Nekādu majienu uz ahci nav. Un - jā, tieši ahci ir tas, kas var traucēt smart datu nolasīšanu tieši un akurāt zem win 7, jo tam ir kārtīgs ahci suports iekšā, kas nav līdz galam aizgājis līdz draiveru rakstītājiem (to pa inetu rakājoties esu izsecinājis), bet nu tas nav mans gadījums.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Neredzēju ka uz XP viss OK. Tagad skaidrs - problēmu nav vispār

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Un es domāju, kur Tu dabūji platei MPC55 :TBS:

Apjautāšos Supermicro supportam, mož tiem kādas idejas.

BIOS tai platei, cik atminos, ir jaunākais, ja? Draiverus no supermicro jau ar' izmēģināji?

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

iesālit vajag -->>> nesaprotu tos win 7 userus kas meklē problēmas strā'dā neaiztiec.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->atlans

Kas strādā? Kas nav skaidrs - uz MCP55 čipseta dēļa nevar uzlikt SSD zem Win 7. Nekas tur nestrādā.

 

Bet cerību laikam nav - dēlis tomēr nav pirmā svaiguma, draiveri 2009. gada (dēlim bios arīdzan tā paša laika), neko jaunāku jau arī nVidia šitam vairs ārā nelaidīs.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

laiku pa laikam kādam hdd nerāda smart,ķēdītē dzelzis>softs kaut kas neiet kopā tāpat kā diezgan bieži nelasās dzelžu temperatūra.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
(labots)

Baigais Janka,

pēc klopes visi gudri, bet nu visas šīs šmuces jau bija gaidāmas - nu ļoti tev tā sistēma eklektiska - servera MB, pro NAS disku daudzums un vēl Windows 7 Ultimate visam pa virsu

 

Nē nu, ar HDD jau viss šancē normāli, un normālos ātrumos (un diskus nu jau 16 piemetu, jo vēl divus 2 TB piepirku :). Servera dēlis, protams, jo tomēr PCI-X kontrolieri prasījās disku skaita dēļ. Iet kā diena pret nakti, salīdzinot ar iepriekšējo variantu, kad n-tie kontrolierīši bij sabāzti, un vēl SATA->USB pārejas. Tur neganti atšķīrās ātrumi, atkarībā no kura diska uz kuru kopēja. Dažreiz vispār kriminali zemu nokritās. Tagadiņās no jebkura uz jebkuru kā zibenis :) Tā kā esmu ļoti apmierināts. Gremžās tikai tas SSD, jo galīgi žiperīgu sistēmu bij doma sastellēt. Tagad nauda izgāzta vējā :) Iemetīšu jau citā kompī, ārā jau nesviedīs, bet domāts ta bij šitajā.

OK, dēļa cietajiem SMART nerāda HDTune, bet iraid redzams ar HWInfo64, ta kā paciešams ir. SSD tomēr šitas variants nepasē.

 

P.S. A par šmucēm - nu bet tāpēc tak forums ir, lai iejautātos, ja kauču kas šķērsām notiekās :)

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Man arī zem Win 7 HDTune nerādīja SMART. Ubuntu disku tūlis gan rāda SMART informāciju, tikai tā protams visa ir greiza.

 

Čipsets ir Intel HM65, ar OCZ Veretex 4 256GB disku. Teorētiski tam HM65 būtu jāuztur SATA III, bet nu lasīšanas ātrums vidēji ir ap 280 MB/s. Jūtos nedaudz apdalīts un arī google ir pilna ar lamām par to, ka ražotāji šim čipsetam satu laptopos esot apgraizījuši. Tieši Toshiba R830 sērijai.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Cap, vai vari lūdzu ielikt konkrētu linku uz testu rezultātiem, vai kaut ko līdzīgu, kas pierāda to, ka nvidias draiveri sūkā krānu un ms draiveri ftw?

Tests tiek veikts jau 14 gadus - kopš sāku normāli ņemties ar datoriem. nVidia čipseta, disku kontrolieru un tīkla karšu draiveri vienmēr ir bijuši līki. Lēni access time, BSOD dēļ 64 KB clusteriem, nepamošanās pēc hibernēšanās, BSOD vienkārši tāpat utt. Protams, ne jau pilnīgi visiem modeļiem, bet ik pa laikam ar ko tādu sastopos. Un tas, ka 90% tehniķu ir lāmes, kas to nesajēdz, nenozīmē, ka tā nav. Nezin kādēļ par AMD un Intel tāda statistika nav iekrājusies... Microsoft paša draiveri vispār ir visstabilākie un korektākie, tādēļ standarta iekārtām parasti vislabāk ir izmantot tos.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Jap, es ar pievienošos, ka nVidia iraid laužņi :) Savelkot visu kopā, ieskaitot tech supporta tekstus:

 

1) SSD var nesapņot palaist, nē nu var, bet šancēs teju lēnāk, kā HDD parastais. Par TRIM aizmirstam. Un jā - SMART zem WIn 7 nav un nebūs..

2) Tech supports apgalvo, ka dēlis uztur 2 TB diskus, bet, pateicoties atkal tiem pašiem nVidias Win 7 draiveriem, viss apstājas pie 1 TB. Nu OK, man tas kaulus lauž vidēji - ir vēl "mazie" 1 TB diski, ko pie dēļa piemest, dūšīgos pie kontroliera piemetu.

 

Bet - galu galā iekurbulēju savu serverīti, un, kā jau HDD maniaks, gala konfigurācijā veseli 18 diski piešauti :) Skaistums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...