Jump to content

Kādu pastiprinātāju taisīt?


Jensijs
 Share

Recommended Posts

Tominsh331

Es no ZPS :D

labi ka karti parādīji, pirmo reizi tādu ielu dzirdu :D

Turpat pie naftas varam tikties

Link to comment
Share on other sites

Jensijs
(labots)

ā ideāli! :)

 

ok!

 

tātad ir dabūts Y-101, BIJA ejošs. Tika sadalīts pa frakcijām Toms paņēma gala pakāpītes, man palika viss pārējais!

 

nu biju muļķis un no paša sākuma nenofotogrāfēju, bet pēc pirmā uzlabošanas etapa gan.

 

post-93417-0-59957700-1338925014_thumb.jpg

 

 

post-93417-0-29042200-1338925044_thumb.jpg

 

 

nu te skats pēc pāris ieslēgšanu reizēm un pāris pakausētiem vadiem :D. Paldies dievam nekas nopietns!

 

post-93417-0-73528500-1338925074_thumb.jpg

 

Re kur ielikts jauns 220 vads, vecais kkautkā neviesa uzticību.

post-93417-0-67674300-1338925100_thumb.jpg

Pagaidām kontaksts tas pats vecais, bet iespējams vēlāk tiks nomainītas uz tādu pašu kā PC barokļis!

post-93417-0-36082100-1338925162_thumb.jpg

lūk jaunais vads pie trafa

post-93417-0-39392500-1338925192_thumb.jpg

lielie kondiķi droši vien paliks tie paši, bet laiks vēl rādīs!

post-93417-0-46840500-1338925222_thumb.jpg

 

 

aizmugurē kā ieeja tiks izmantoti banāni, izejai arī!

tik nomainīts arī iejas vads , tas kas savieno ieeju ar priekšpastiprinātāju, tagad tur ir kārtīgs ekranēts vads :) Priekšpastiprinātājs paliks tas pats orģinālais!

 

post-93417-0-70373100-1338925249_thumb.jpg

un šis ir galu pakāpes mikroshēmas Lm1875

 

nu vsp šis projekts tapis sadarbībā ar Arni

 

Paldies viņam!

 

pagaidām viss gaidiet turpinājumu!

post-93417-0-19080300-1338925131_thumb.jpg

Labots - Jensijs
Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

Vadi kūpēja labi, tagad tik indikācija tev pa jaunam jāpieslēdz.

Stulbākais ir tas, ka konkrētajam u101 neder tā shēma, kas te klīst pa netu :(

Tagad taisi augšā galus :)

Link to comment
Share on other sites

vismaz mikrenes izskatās ok, nav kreisās tīri vizuāli. un ir tie labi salasāmi , blāvie lāzera uzraksti, nevis baltā krāsā. tas labi.

tikai skaties uzmanīgi V. 30V ir par daudz. skaties, kā tam trafam tur sekundāros var saslēgt, man slinkums meklēt.

http://www.decdun.me.uk/gainclone_psu.html#gcpsubuild

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

http://www.tkd.com.u...85fdd570692779d

 

labi jūs sliņķi :D paskaties tā trafa nummuru - tie tinumi, nav jaudīgi (ar 26V ) . ja nemaldos galu baro tie ar lielāko voltāžu un tur arī strāva sekundārajā ir lielāka.

 

tobiš te 26V nav nopietni barošanai.

jeb arī tā datu lapa neparieza, jo pēc shēmas ir loģiski, ka priekšai 31V un jaudiniekiem - 26. tā arī ir. tad tos 26 var izmantot barošanai.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

ai vārdu sakot AC ir 18V tam trafam - DC ap 25 +-. tātad, viss bumbās. papētīju, bet tas der LM1875 tikai ar 8 omu slodzi.

Link to comment
Share on other sites

derēt jau der, bet traki karsīs..tā ka parūpējies par labu siltuma atdevi. Neatceros kā tur bija šitiem uku - radiators bija izolēts no korpusa un nebija starplika jāliek starp mikreni/radiatoru ..var arī nē...

Link to comment
Share on other sites

Ja es pareizi atceros, radiators nebija izolēts no korpusa. Izolācija bija starp alumīja gabalu, kur skrūvējās klāt gala tranzistori, un radiatoru

Link to comment
Share on other sites

nu tā laikam bija , neesmu šos jaucis/remontējis

Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

es gan abus daru, cik māku, pēc arnis2002 lūguma drīzumā ielikšu bildes u.c. lietas par to, kā ''ceļu augšā'' viņa bijušo u7111. Kondiķi pasūtīti, testeris, shēma un uz priekšu :D

Labots - Tominsh331
Link to comment
Share on other sites

Jensijs

Nu man jau bus liiels ragiks, viss orginalais uz 2 mikreneem. nja radiators navizoleets no korpusa.taas noziimeee, ka jaaleik starplikas. nu principaa vareetu jau nemt tos 31v un likt regul'at'aju , tikai jaaskataas vai ir divpolaari vai nav, ja nav tad jaanem tie pasii 25.

Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

Jensij, kāda jēga ņemt +31 un samazināt, ja var ņemt jau gatavu spriegumu. tāpat tie 31, ja nemaldos, nav divpolāri

Link to comment
Share on other sites

31V ir divpolārs, baroja gala pakāpes ieejas galu. Un tika barots tembru bloks, tiesa bez stabilizatora, caur rezistoru.. Bet diez vai tas tinums ir pietiekami jaudīgs.

Link to comment
Share on other sites

uz 26V barošanu varēja likt kaut ko jaudīgāku par LM1875....bet tas nu tā, lai jau patrenējas uz "kaķiem " :D

Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

tāpatās tas trafiņš neko jaudīgāku nepavilktu, vienīgi jaudīgākas mikrenes netiktu tik traki noslogotas un mazāk karstu

Link to comment
Share on other sites

Jensijs
(labots)

Nu pagadām ielikšu LM1875 unj gribēšu likšu kko jaudīgāku pēc tam. pareizi tu saki ar kkatko ir jāsāk, uz reiznevar bliezt augšākko ūberkruti! ;)

 

Jensij, kāda jēga ņemt +31 un samazināt, ja var ņemt jau gatavu spriegumu. tāpat tie 31, ja nemaldos, nav divpolāri

 

Protams, tas bija rezerves plans,ja + - 26v nederētu, bet tagad viss ir bumbāš! :D

 

Ā un Tom gadu no tewis Svētdien tava y-101 bildes! :)

Labots - Jensijs
Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

labi :) Tad jau redzēs, varbūt rīt tikšu pie y101 un safočēšu izvadus, kas uz indikāciju iet :)

Ja būs laiks, tad ieskrūvēšu jaunās (ync 50-8) gala pakāpītes :D

Link to comment
Share on other sites

Jensijs

gaidīšu

;)

 

Sveiki!

 

nu laika ir bijis maz, bet kkas jau ir izdarīts, es pat teiktu ka daudz!

 

post-93417-0-92970900-1339093683_thumb.jpg

post-93417-0-61611000-1339093712_thumb.jpg

 

esmu uztaisījis gala pakāpes, mikrenes, gan vēl nav pieslēgtas, bet vadi ir jau

post-93417-0-82483000-1339093740_thumb.jpg

post-93417-0-85531700-1339093766_thumb.jpg

otrajā bildē redzamie ir priekš mikrenēm!

 

Nu to es biju sataisījis, nolēmu pamērīt tos spriegumus, paņēmu priekšā shēmu un uz priekšu!

post-93417-0-70752800-1339093802_thumb.jpg

 

pēc shēmas no ši tiltiņa jānāk ārā + - 26v, bet tā nav

 

post-93417-0-71235200-1339093834_thumb.jpg

Te ir pieslēgts - vads

 

post-93417-0-62716200-1339093865_thumb.jpg

 

te + vads

 

un protams 3 pet korpusus.

 

 

 

post-93417-0-91134800-1339093893_thumb.jpg

 

dzltenais ir pret korpusu, sarkanais + zilais -

 

lieta tāda, ka m''erot starp korpusu un sarkano spriegums kāpj nemitīgi ātri, pie 45v izslēdzu ārā jo lielie elektrolīti ir uz 50v

starp zilo un korpusu viss ir pareizi -25.5 volti.

 

kur varētu būt problēma trafs saslēgt šādi!

 

post-93417-0-86742200-1339093924_thumb.jpg

post-93417-0-24630700-1339093958_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Atvainojiet, kas tika izdarīts? Tika pielodēti vadi, uzlikti termokembriki un salipināta kaut kāda platīte ar pasīvajām detaļām? Kas tā par plati? Ko tā tur dara? Un vispār. Kas tur notiek? Tiek lipināts čipamps?

Link to comment
Share on other sites

Izlasīju vēlreiz!

 

Vienīgais no ko tā visa sapratu ir:

uz kurioziem sjito

 

Jāpievienojas Smirdīgās Žabas viedoklim.

Link to comment
Share on other sites

es tak iepriekš ieliku linku - kura parādīti trafa sekundārie - tur arī skaties, kas kā jāvieno.Bet tiešām tev pašam pat nav pamata iemaņu...ja nevari pat barokli sariktēt.

Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

Ir ok priekš pirmā lielā projekta, JDat, ko uzbrūc censonim???

Par trafu - skaties, kur nepareizi savilki kko. Es tavā vietā to vadus atstātu as it is, teiksim tā - nelīstu, kur nevajag :D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
(labots)

Sveiki Bootieši! :)

 

kas atceras vēl šo trulo parunāšanu pa lietām un nekā nedarīšanu, tad zina, ka ir beidzot kkas izdarīts pēc kāda pus gada laikam! :)

Biju jau šo te noraci un iemeties citā elektronikas veidā, kad izdomāju, ka man tak ir tās lmkas jāsaved kārtībā. ieguglēju pēc tipiskās shēmas, izdomāju, ka plates nekodināšu vienkārši pa taisno pie mikreņu kājām sametīšu p2p! 

Barošana priekš lm1875 man ir uz +/- 26 v katrā plecā pa 10000 uF un katram kanālam savs trafs! 

mikrenes pagaidām pie vidēja izmēra plānā radiatora, kad montēšu kastē likšu pie orģinalā, lai nav čakarēšanās ar aizmugurējo paneli, ja karsīs, piemetīšu ventilatorus klāt! :)

 

Teikšu, ka skan labi, kas attur no labas skaņas ir tumbas, tagad kkādas Pioneer no centra, bet nu ir ok! MIkrenes jauda skaitās 20W priekš 20W ir tiešām labi! 

 

ieslēdzot nedaudz ir burkšķis, bet nav nekāds lielais, toties izslēdzot uzreiz nekas nenotiek, bet pēc kādām 5 sec ir tāds bukk diezgan liels tāpēc jautājums, kā to varētu novērst, kas to īsti izraisa? Fona nav principā nekāda! :) uz visskaļāko kkas parādās, bet salīdzinošu nekas! vienīgi viens trafs mazliet dūc jūt kad pieliek roku pie korpusa, un kad nogriež skaņu tad arī bet diezgan klusu, bet tas jau tā! mazliet bildes! 

DSC_8783.JPG

 

tā apmēram izskatās katrs kanāls

DSC_8784.JPG

 

barošana

DSC_8782.JPG

 

Darba gaita kā parasti bardaks! :D 



Jāpiebilst, ka tapa principā vienas nakts un pus dienas laikā! :) 

 

P.S Priecīgus Ziemassvētkus :D 

Labots - Jensijs
Link to comment
Share on other sites

Cik sapratu tā plate starp speker un pašu gal pakāpi! ja? Citpa pieslēdz pie tumbām ar delay? jāpačeko shēmas ar ebay sūdīgi nav 18 :( 

Link to comment
Share on other sites

kaut kas tev tur nav riktīgi, cik esmu lodējis lmkas, nevienai nekad nav burkšķis pie on/off.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir civilizētāks variants - plate, uz kuras var vienkārši sakrāmēt vajadzīgo shēmu bez lodēšanas un komponentu čakarēšanas. 

 

izdomāju, ka plates nekodināšu vienkārši pa taisno pie mikreņu kājām sametīšu p2p! 

 

 

VariableDutyCycleBreadboard.jpg

 

Vēl ieteikums skatīties, kāds uz tā tranzistora radiatora ir spriegums, lai vajadzības gadījumā noizolētu no radiatora korpusa. Tas tāpēc, ka dažām pastiprinātāja mikrenēm ir mīnus spriegums un shēmu fiksi var nokurināt pieliekot zemējumu radiatoram. 

Link to comment
Share on other sites

Nu ja plate tiks lietota stacionāri kā pastiprinātājs tad Tava civilizētā metode nav labāka par p2p metodi,breadboardi vairāk domāti shēmu ātrai pārbaudei un modelēšanai un nevis lietošanai pabeigtā konstrukcijā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

zynoj, ja šis skaitās pabeigts variants, tad esmu mērkaķis :D Vienkārši pēc šādas metodes detaļas ir daudz grūtāk dabūt atpakaļ platē un iespējams būs jāpērk jaunas. Tranzistorus un diodes arī pārkarsēt šādā alvas bumbulī ir elementāri. 

 

DSC_8783.JPG

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

P2P tas ir http://www.webring.org/l/rd?ring=gaincloneamplifi;id=26;url=http%3A%2F%2Fwww%2Evikash%2Einfo%2Faudio%2Fp2plm3886%2F te tādā pašā veidā sataisīta   LM3886

Vēl ieteikums skatīties, kāds uz tā tranzistora radiatora ir spriegums, lai vajadzības gadījumā noizolētu no radiatora korpusa. Tas tāpēc, ka dažām pastiprinātāja mikrenēm ir mīnus spriegums un shēmu fiksi var nokurināt pieliekot zemējumu radiatoram.  

 

 

P.s tas nav tranzistors, bet LM1875 un no korpusa jau noizolēts un uz bredborda var maketēt eksperimentus, bet gala produkts uz bredborda un vēl ielikt visu bredbordu kastē iekšā uz mūžiem iznāk vietas ziņā neietilpīgi un diezgan dārgi! 

Link to comment
Share on other sites

ar šādiem vadiem "čaina krokodiliem" , kuri kūst jau pie 300mA kā drošinātāji neviens netestē. salodē normāli un tad klausies vai skaties oscilī būkšķa cēloni. Varbūt pleci simetriski neizlādējas, varbūt baypass vajadzīgs ut.t.  var samērīt, vai traucējumi no on/off pogas ut.t....vārdu sakot bez normāla kontakta un kaut minimuma mēraparātu - čakāsies līdz rītam.

Link to comment
Share on other sites

 

ja šis skaitās pabeigts variants, tad esmu mērkaķis

 

vispār jau atsevišķas elemkas tieši rekomendē lodēt p2p, paguglē pēc gainclone

Link to comment
Share on other sites

 

ar šādiem vadiem "čaina krokodiliem" , kuri kūst jau pie 300mA kā drošinātāji neviens netestē. salodē normāli un tad klausies vai skaties oscilī būkšķa cēloni. Varbūt pleci simetriski neizlādējas, varbūt baypass vajadzīgs ut.t.  var samērīt, vai traucējumi no on/off pogas ut.t....vārdu sakot bez normāla kontakta un kaut minimuma mēraparātu - čakāsies līdz rītam.

 

labi, neveiksmīga bildes, pirmais, kad pieslēdzu pie stāvas, vai nekūp, ja paskatās, tur pat izejā nekā nav un ieejā arī, bet tagad ir pielodēts! p. s drošinātājus pirms vai pēc ar. kondiķiem?  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...