Jump to content

Kādas fotosomas lietojam?


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Ir drusku iekrājies aprīkojums un esošā fotosoma kļūst par mazu. Esmu citas meklējumos, bet kaut kā ņi aļo. Šķiet, esmu palaidis kaut ko garām, tādēļ vēršos pie fotosomu lietotājiem, lai nepalaistu garām kādu feinu modeli vai pat ražotāju. Zinu tikai to, ka nevēlos mugursomu, jo tā labuma tik daudz nav. Galvenā somas funkcionalitāte būtu tāda, ka var atvērt virspusi, kamēr soma karājas plecā un viss nebirtu ārā. Ir daži modeļi, kuri jānovieto horizontāli un tikai tad var atvērt (uzkarinātā pozīcijā atveras sāni un viss izbirst). Negribētu arī baigi kāpt pāri 50...60Ls.

 

Ietilpināmais aprīkojums sekojošs:

* Sony NEX kamera, komplektā ar kitinieku objektīvu 18-55 mm izmēros 12 x 12 x 6 cm

* divi fiksētie stikli, viens ap 11...12 cm un viens ap 7...8 cm garumā

* šādi tādi pribambasi, kas varētu aizņemt vēl viena maza stikla vietu (2 aķi, adapteri, daži filtri)

 

Lielo zibeni nelietoju ne netaisos lietot. Statīvu arī netaisos somā vai pie somas piekarinātu nēsāt.

 

Šobrīd esmu apstājies pie Crumpler Jimmy Bo 600, jo iegūstama par apmēram 35Ls un gandrīz varētu man derēt. Tai iekšējie izmēri ir 23 x 23.5 x 11 cm un apakšgalā 23 x 16 x 11 cm, kā arī ir kaut kādi mīkstie nodalījumi uz lipekļiem.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Kad pirku, bija svarīgi, lai vēl ir vieta džemperim vai alus pudelei, tāpēc paņēmu šito,

http://www.amazon.com/Lowepro-LP2006010-Orion-AW-Black/dp/B0000AE6C0 (cena kaut kāda liela, nopirku ēbreja izsolē par lētākām naudām jaunu)

 

tiesa, mugursoma, bet pa manam baigi ērti, jo jau nekad nav tā, ka vajag tikai fotoaparātu, vienmēr būs vēl kaut kas, kas aizņems rokas, tāpēc mugurene ar papildus kabatu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Hmm... mugursoma man ir overkills, jo Sony NEX ir stipri maziņš, salīdzinot ar spoguļiem.

 

Vēl interesants varētu būs šāds Lowepro, kas iztaisās zem 20Ls http://www.lowepro.com/exchange

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nu skaties, moš nevajag ar mugureni. Par firmu varu teikt, ka kvalitāte gauži laba, izskatās tāpat kā nopirku. Ne plīst rāvējslēdži nekas cits tamlīdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Man ja jāņem līdzi, kas vairāk par pašu ziepi, tad izmantoju ko līdzīgu šim: 20080901152717-Maximasmaisini.jpg:grin:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Drusku niez nagi izmantot savas priekšrocības un izmest asprāti no foruma uz kādu mēnesi!

Link to comment
Share on other sites

man ir lowepro mini trekker : ideāla - maniem dzelžiem pietik + nav mega liela.

 

lielākajiem modeļiem vēl ir laptopiem vieta, šai nav.

post-57155-0-85992100-1337086498_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Njā... osscar variants ir tas, ko jāliek uz kaut kā horizontāla, lai saturs neizbirtu pa zemi.

Link to comment
Share on other sites

navtik traki - parauj vienu sānu vaļ'aun izņem + ir 2 rāvējslēdži + papildus ausis ar plastmasas saspraužamajiem - lai soma neveras vaļā pat tad ja rāvēju vaļā. Parasti daru tā - attaisa vienu klipsi + 1 rāvēju un izņem ko vajag.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Varu pakomentēt agrāk lietotās

pautsarga soma - 1 nelielai kamerai un stiklam OK, vairāk nekas neieiet.

Lowepro fastback 100 - maza, ietilpīga, sānu pieeja, baigi patika.

Lowepro Stealth Reporter D650 AW - lietoju visas tehnikas un citu loriņu glabāšanai. Ietilpīga, parocīga, bet kad piekrauj pilnu - nejēgā smaga (iet iekšā stāvus 6x 2.0 l ūdens pudeles) + pati sver kādus ~1,5 kg toč. +neērts izmērs, traucē manevrēt.

Jau n-tos gadus paralēli visām lietoju Crumpler Nikon mugursomu, lieku iekšā canon - toč nezags ja domās ka nikons iekša :D Izņemams kameras nodalījums, vieta savām mantām, nav tā ērtākā reportierim (fotomedībās vienmēr vilku jaku ar lielām kabatām stikliem). Mazgāta veļasmašīnā n-tās reizes, viss čiki.

Nu un parastas mugurenes kad nav vēlams izcelties.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Mazākā stealth reporter varētu būt ok variants,atliks vieta vēl kaut kādiem sīkumiem.

Viens biedrs te tirgo lowepro offroad - priekš NEX pietiks.

man pašam lietošanā ir KATA soma,neko sliktu nevaru teikt.Tikai tur cenas nav pašas draudzīgākās.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nē, mugursomas neiet manā budžetā (vismaz ne tādas, kas man patīk), kā arī ar mugursomām ir baigais jātiņš, ja kāds objektīvs jāmaina. Praktiski ar vienu roku jātur pati soma.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ilgu laiku lietoju Sony HI8 videokameras somu, bet apnika, ka viss vienā čupā un objektīvi birst ārā. Kādu laiciņu izmantojas Case Logic SLRC203 SLR un esmu ļoti apmierināts. Argumenti par labu šai bija šādi:

- ātri var ievietot kameru ar visu objektīvu (ar tele šis joks neies cauri) un nav katru reizi nav jāņem nost vāciņš.

- ir gumijas pamatne, jo ar iepriekšējo somu bija bēda, ka to nevarēja nolikt uz slapjas zemes, lai nomainītu objektīvu

- samērā viegla.

- lietus un salizturīga.

- ir vietas 2 objektīviem un zibenim.

- ir nodalījumi akumulatoriem.

 

Mugursomas mēģinātas, bet neērtas, ja vajag bieži mainīt objektīvus.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kas ir slinga tips? Iemet kādu bildi!

Link to comment
Share on other sites

lowepro slingshot piemēram.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Oi nē! Arī kaut kā perversi veras vaļā. Jāliek uz kaut kā horizontāla. Man tas nepatīk, aizmirsīs aizvilkt līdz galam rāvējslēdzi un birs viss labums ārā.

Link to comment
Share on other sites

versatile

jopcik, Tu jau tagad tā kā Javeris auto izvēlies.

Ja tā birtu, tad tak neviens nelietotu! Aizej, izmēģini veicī!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Esmu redzējis kā dzīvē tas tiek izpildīts - cilvēks pēkšņi lauka vidū nokrīt uz viena ceļa pret zemi, uz otra ceļa uzmet mugursomu, žonglēdams maina objektīvus. Kam tas ir vajadzīgs???

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

versatile, šoreiz pievienojot Žaka viedoklim. Tās mugursomas der velobraucieniem, pārgājieniem, kāpieniem pa kalniem, kur virsotnē vai mūžameža bunkurā jāvēro kāds zvērs.

 

Ceļojumos pa pilsētām un objektu apskatēs ērtāka ir pleca soma, kur nenovelkot var izvilkt fotoaparātu un nomainīt objektīvu.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

http://www.google.lv...iw=1904&bih=947

Cena caur salidzini LV 35 lati . Man tāda ir un esmu apmierināts . Iekšā vat salikt matj ku daudz - iekšējos nodalījumus var pielāgot katra lietotāja vajadzībām . Var nēsāt plecā atvērtu , ātrai klāt tikšanai .

Ja tiek zem baigā gāziena , somai ir mētelītis paslēpts vienā no nodalījumiem , kuru var uzvilkt pāri . Nez - manuprāt ļoti ērta un fotogrāfam draudzīga

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jā, Lowepro ir apskatāmo listē, bet man galīgi nemaz nesaista šī ražotāja somu izskats. Ar prātu saprotu, ka kantaina soma ir labākais iespējamais risinājums+ vēl visas kabatas un mīkstie pārlīmējami nodalījumi. Nenormāli praktiski. Bet sirdi nesilda izskats nu nemaz, nemaz!

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Njā ...bet nu šim pričendālim svarīgākas ir praktiskās īpašības un funkcionalitāte . Kaut kur jau es piekrītu par to robusto dizainu . Sākumā arī pats lūkojos uz inčīgākām somām . Bet pamēģinot sabāzt savu saimniecību šur un tur , paliku pie šīs .

Tiešām ērta . Un galvenais , kad karājas uz pleca , pats jau viņu neredz :D

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...