Jump to content

Linux distribūcija serverim


Navi
 Share

Recommended Posts

Sveiki kolēģi !

Šodien nolēmu savu veco datoru pārvērst serverī, bet nevarēju izlemt kuru distru likt.

Kādi ir jūsu ieteikumi ? Pie reizes varbūt varu palūgt komentārs, kāpēc tieši tā distra?

 

P.S dzelži nav nekādi jaudīgie

Labots - Navi
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

CentOS principā esot labs un stabils. Pēc satura tas pats komerciālais RedHat Enterprise, tik bez oficiālā supporta.

 

Ja dzelži nav tie jaudīgākie, tad jāliek bez grafiskās vides (jebkurā gadījumā) un būs ok.

Link to comment
Share on other sites

Senteevs

Riskēšu ar hardcore Linuxistu lamuvārdiem un ieteikšu Ubuntu server. Bez grafiskās vides, protams.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
(labots)

Īstenībā, ir jājautā, kādas pakas un ko uz servera gribēs likt augšā.

 

Ja "svaigākā kaluma" programmatūru ir vēlme lietot, tad tiešām jāskatās kaut vai Ubuntu server virzienā.

Ja pietiek ar "pārbaudītām vērtībām", tad labāk CentOS stabilitātes un drošības ziņā.

 

Abiem manis ietektajiem variantiem ir ērti paku pārvaldības rīki (Ubutnu apt-get, CentOS yum), līdz ar to softus var uzinstalēt vienkārši. Tik cik Ubuntu noteikti ir vairāk (bet vājak notestētas) pakas.

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

Nu doma man ir uzlikt apache2 +mysql + mssql + ruby on rails + iespejams mazu mail serveri

Link to comment
Share on other sites

Aigarsclp

man kā os serverim ir Debian 6.... Ļoti stabils... Sistēma nav ne reizi nokārusies kopš lietoju...

Link to comment
Share on other sites

Back Door Man

man kā os serverim ir Debian 6.... Ļoti stabils... Sistēma nav ne reizi nokārusies kopš lietoju...

 

Un tas ir kritērijs? Zemi gan Tev standarti ja pietiek ar debian. Nopietniem serveriem tikai http://puias.math.ias.edu/ vai http://www.scientificlinux.org/ (no pieredzes, abiem atjauninājumi nāk ātrāk par centos). Ne tikai nekārsies, bet arī viss būs optimizets + lvm2 + redhat tūļi + normāla drošības sistēma (selinux).

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mana kļūda .. biju domājis SQLite

Labots - Navi
Link to comment
Share on other sites

Paldies. Pagaidām esmu iesācis ar to kas bija pie rokas, Ubuntu server. Esmu uzlicis apache2 un vēl pāris lietas, bet paldies Ieleja par papildus info

Link to comment
Share on other sites

Būs jāuzliek tīrs Debian .

Vispār tas links par Wiki tīri interesants, ir ko palasīties, kādi risinājumi izmantot.

 

Par to Howtoforge zinu jau labu laiciņu no viena kaimiņu foruma, Ir noderīgs,jo dažreiz liekot ko aizmirsit, tad ir kur ieskatīties

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...