Jump to content

Problēma ar apostrofu (no Laacz.lv)


Vito Ventura
 Share

Recommended Posts

Pirms pāris dienām nomira apostrofs, jebšu vairs nedarbojas "tā, kā vajadzētu". Šobrīd izmantoju Latvian (QWERTY) izkārtojumu, kurš man ellīgi nepatīk, tadēļ lūdzu nepiedāvāt man to kā alternatīvu.

 

Īsti nepateikšu, kad īsti sākās problēma, bet pēdējās nedēļas laikā vienīgā instalētā (un pēc brīža dibenā pasūtītā) programma ir TuneUp Utilities 2012. Pirms divām vai trim dienām garumzīmes ar apostrofu vienkārši pārstāja darboties. Nekādas valodas netika pārslēgtas, kā defaultā un vienīgā ievades valoda jau kopš Win7 instalācijas ir bijusi Latvian (Apostrofs 0.3; punkts), un nekādas problēmas nav bijušas. Tagad, nospiežot apostrofu, jebšu pēdiņas, uzreiz tiek uzrakstītas divas pēdiņas. Nevis dubultā, kas skaitās kā viens simbols, bet uzreiz divas. Protams, ka pēc tam spiestie burti nekļūst mīkstāki vai garāki. Tātad, vēlos uzzināt, ko varētu darīt lietas labā.

 

Jā, forumā meklējot "garumzīmes" izšķirstīju pāris lapas, bet gluži šādu problēmu neredzēju.

 

Līdz šim esmu mēģinājis atinstalēt apostrofu un instalēt no jauna, bet bez rezultātiem.

 

PS. Lūdzu, dzērušās ķirzakas un tamlīdzīgie, nav nepieciešamības būt nepieklājīgiem, vēl nav pieGdiena. :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Aizdomīgi, tikko reģistrējies, pirmais posts un jau zina Ķirzaku un pieGdienu. Būs jāpameklē laikam dubultakkaunti...

Link to comment
Share on other sites

Moš poga taisa jokus, pamēģini citu klavieri, vai šo pašu iztīri.

Pārliec uz tildes taustiņu to ievadi, un paskaties, kas notiek.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Žak, dubultakkountus vari nemeklēt, es vienkārši samērā regulāri šeit iegriežos no dažādiem datoriem (darbs, skola), lai pakavētu laiku un palasītu interesantas (vai stulbas) tēmas.

 

itanium, bez system restore nevar iztikt? Vienīgais "restore point" tur uzrādās tikai TuneUp izdzēšana/noinstalēšana.

 

EDIT: ju, poga nav pie vainas, jo ar piespiestu Shift taisa dubulto pēdiņu, jebšu " , kas skaitās kā viens simbols, nevis kā bez šifta - '' , kas jau ir divi simboli. Pie tam kompis knapi divas nedēļas kā no veikala nācis.

Labots - iThrowToilets
Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Ja nemaldos, tad ar nospiestu šiftu manuprāt arī "normālā" situācijā ar apostrofu tā pēdiņa parādījās.

 

MSE nevaru izmantot, Win7 iegādāts pirātu līcī, bet pamatoti šaubos, ka pie vainas būtu "netīrs" vai jau iepriekš piesmērēts Win7, jo čomam tepat blakus tieši tas pats Win7 jau kādu pusotru gadu iet bez problēmām.

 

Amm, ar DR.Web CureIT gan pirmo reizi redzēta situācija, tikko palaižu skenēšanu, uzreiz BSOD, gan iekš Safe Mode, gan normālā režīmā, arī paša CureIT "drošo" režīmu mēģināju. BSOD kodi cik paspēju ievērot, katrā gadījumā atšķīrās.

Link to comment
Share on other sites

es arī, savulaik, reģistrējos stipri vēlāk pēc tam, kad biju kādu laiku pasācis regulāri lasīt boot-ismus

Link to comment
Share on other sites

Tas ar Dr. Web`a "nāves logiem" man nepatīk. Uzrīdi sistēmai Dr. Web Live CD.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Animall, pašlaik izlaidīšu cauri Avastu, tā pat man kaut kāds antivīruss būs vajadzīgs un Avasts manuprāt labāks par AVG, kurš iepriekš mani regulāri ir pievīlis. Protams, es jau arī neesmu ideāla blīve starp datoru un krēslu.

Link to comment
Share on other sites

Kamēr nelietoju MSE, pirmais bija AVG free, tam vienā brīdī sākās problēmas ar automātiskiem atjauninājumiem, arī pārgāju uz Avast. Nu un tad parādījās MSE ... un jā, man visi OSi legāli.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Ar Avastu izskenēju, izravēja kaut kādu dīvainu .exe failu kura nosaukums sastāvēja no simboliem, eirozīmītēm utt. Startup skenēšanā Avasts neko neteica, un tikko dators ieslēgts, garumzīmes ar apostrofu strādā (jau sapriecājos), bet tad TuneUp uzprasās instalēties atpakaļ, ko protams neļauju, un pēc tam garumzīmes neiet. Vispār nesaprotu, kas tā par lietu, tie TuneUp radītāji tik izmisuši, ka pat pēc programmas noinstalēšanas vēl uzprasās, vai kā? Tātad, man šķiet, ka kaut kas ar to TuneUp varētu būt pie vainas.

Link to comment
Share on other sites

Tas ka noinstalēji, nenozīmē, ka nekas nav palicis. Gan reģistros, gan lietotāja profilā , gan hvz kur vēl kaut kas var saglabāties. Ir redzētas sistēmas, kuras pēc visādfiem šādiem "uzlabotājiem" ātrāk un ērtāk ir pārinstalēt, ja nav System Restore iespēja, nekā atrast problēmas sakni.

Tas, ka tava apostrofa problēma saistīta ar TuneUp ir skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Raiviic, to jau es pats tīri labi saprotu.

Problēmu izdevās atrast un novērst. Process, kas gribēja instalēt TuneUp, slēpās zem nosaukuma Microsoft Essentials, caur msconfig pie startupa ieraudzīju, izslēdzu, un tagad ne TuneUp nīkulīgi lūdzas instalēties, ne apostrofam problēmas.

 

Paldies par iecietību un ceru, ka kādam šī tēma noderēs, ja nu sanāks saskarties ar šādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...