Jump to content

Vai drīkst CPU tīrīt ar šo?


plate
 Share

Recommended Posts

martinno

Da tīri kaut ar eļļu :) Es parasti neizmantoju šķidrumus - vienkārši ar papīru vai kādu klientu karti notīru :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

CITĀTS

 

 

Kāds risks sabojāt? Es ar mitru salveti plānoju.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Vislielākais risks CPU sabojāt ir ar spēku to velkot ārā vai liekot iekšā slotā. Kājiņas ir maziņas un viegli lokās/lūzt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāpēc man n gadu laikā neviena termopasta nav bijusi sakaltusi un ne reizi neesmu mainījis?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

CITĀTS

 

Man vienkārši ir jauns pc, apskatījos un termopasta ir sakaltusi. Tāpēc nācās mainīt.. Viņi jau laikam veikalā nemaina.

 

Vai tā ir normāla temperatūra i3-2120 - Man Speedfanā rāda 90c, bet biosaa 43c

Cerams, kad speedfans melo.

 

Un varbūt varat pie reizes ieteikt dzesi cpu ? Jo pašlaik stock ..

Labots - plate
Link to comment
Share on other sites

Ir bijušas pat ļoti sakaltušas termopastas, kā "akmens". Spirta nav, ar vaitspirtu tīru.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Yo, nu galīgi neticu, ka PC ar i3, kurš salikts max dažus mēnešus atpakaļ, ir sakaltusi pasta. Oriģinālā pasta nav nekad bijusi šķidra, bet ne arī cieta un nevar pat teorētiski sakalst tik zibenīgi.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

plate: palūri, vai tiešām tu pareizo lietu skaties. GPU (videokartei) varētu būt gan tie 90*C.

Core0, core1 skaties procesoram.

 

tīri testam http://www.alcpu.com/CoreTemp/ uzliec, paskaties, ko tas saka.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

(labots)

CITĀTS

 

videokartei man tiešām nav tik liela temp. tur rāda ~30*C

Laikam speedfanam nepareizs datčiks, es saku biosā bija ap 40*C

 

pyemmz4pztijicuv52v0.png

 

 

 

usver:

 

4432k45boeseu9ce4kdq.png

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

CPU nav ne vainas.

iemet pie reizes Speedfan bildi.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc man n gadu laikā neviena termopasta nav bijusi sakaltusi un ne reizi neesmu mainījis?

 

Tāpēc ka pats esi datorščiks, laikus iztīri putekļus (protams ja tādi ir) un nepārcepini proci :)

Parastajiem ļaužiem viss ātri bla bla bla aizmirstas par apkopēm, u.c, šajos laikos kad visi knapinās ar $, pc pie meistara nes tikai tad, kad ir gandrīz piebeigts pavisam :)

 

Pēc tam gan ar bļauj un brīnās kāpēc remonts maksā to, ko maksā... :>

 

 

Droši liekot roku uz sirds varu teikt, ka 60% man atnestajiem S478, AM1, arī pa kādam S775 dzese ir tā pierauta/piecepināta klāt, ka procis it smuki nāk līdz ņemot dzesi nost.

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

Jāprasa biedram TaPaKaH, kas tur tā karst - Intel HD2000 dod slodzi procesora dzesei vai kā.

Link to comment
Share on other sites

Speedfan nebija no tiem precizakiem softiem prieksh pedejo paaudzu procesoru temperaturas merishanas, taa kaa uztraukties nav par ko.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Droši liekot roku uz sirds varu teikt, ka 60% man atnestajiem S478, AM1, arī pa kādam S775 dzese ir tā pierauta/piecepināta klāt, ka procis it smuki nāk līdz ņemot dzesi nost.

 

Tad kāpēc tie vispār jāaiztiek!!?? Tas tikai liecina par to, ka termopasta ideāli pilda SAVAS funkcijas.

Putekļi ir jātīra no radiatora, nevis jāplēš tas nost no procesora!

Vai tā ir kāda lipīga un hroniska slimība, mainīt termopastu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc man n gadu laikā neviena termopasta nav bijusi sakaltusi un ne reizi neesmu mainījis?

Dzīvo pagrabā?

Link to comment
Share on other sites

Tad kāpēc tie vispār jāaiztiek!!?? Tas tikai liecina par to, ka termopasta ideāli pilda SAVAS funkcijas.

Putekļi ir jātīra no radiatora, nevis jāplēš tas nost no procesora!

Vai tā ir kāda lipīga un hroniska slimība, mainīt termopastu?

 

Atvaino kungs (un autoram šis arī nepalīdzēs) - Tu dumjš vai kā? :)

 

Jau minēju, ka pie manis nonāk hroniski gadījumi. Normāla, nesakaltusi termopasta atdalīsies arī pēc 2 gadiem, jebšu tu vēlies apelēt uz adhēzijas principu? Runa iet par to, ka procis ir PIECEPIES klāt pie dzeses, pasta sakaltusi un viss tur ir Tirzā. Ventilatori gaudo, sistēma cepas, a jūzerim po - buldurē 2 vārdus - dators neiet...

 

+ dzeses vairumā gadījumu tika ņemtas nost jo tika mainīta plate :hi:

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Atvaino kungs (un autoram šis arī nepalīdzēs) - Tu dumjš vai kā? :)

+ dzeses vairumā gadījumu tika ņemtas nost jo tika mainīta plate :hi:

 

Secinājums viens - lielākā daļa šeit vispār nesaprot, priekš kam domāta termopasta!

:)http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_grease

Ja ņem nost, kad jāmaina plate vai procesors, par tādiem gadījumiem vispār neiet runa.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Štepseli, uz mani šo droši vari neattiecināt, ja padomāji, ka es katram remontējamajam datoram ravēju nost redeli un mainu pastu kā apkopes neatņemamu sastāvdaļu.

 

a) Jau minēju - pie manis nonāk arī aizvēsturiski, kritiski gadījumi

b) Plates, CPU maiņa

c) - līkrocība citu cilvēku izpildījumā.

 

 

Ja nebūtu šī visa, tad lūgtum iemeslu paskaidrot, no kurienes rodas datori ar pārkarstošiem pročiem un sakaltušu pastu :>

Labots - Red
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

.... no kurienes rodas datori ar pārkarstošiem pročiem un sakaltušu pastu :>

 

1.Pareizi jau Tu minēji - līkrocība - no tiem, kas nesaprot, priekš kam ir termopasta.

2.Pārkarsuši CPU - netīri radiatori vai par daudz termopastas.

3.Kā jau minēju, neiet runa par CPU vai plates maiņu, bet par tiem, kas maina termopastu kad liekas, ka tā sakaltusi, kaut arī tad tā brīnišķīgi pilda savu uzdevumu.

Link to comment
Share on other sites

PohuSeja

tīrīt drīkst, tikai jāievēro secība:

1) iedzer šnabi;

2) atkārto #1

3) atkārto #2 un maigi pūšot savu peregaru dvašu uz CPU, sāc tīrīt to

4) atkārto ciklu 1-3, līdz izbeidas šnabis

vai arī -

aizklumburē uz bodi pēc nākamās buteles/izvelc no dikti slepenās slēptuves nākamo pudilku/sagādā nākamo litru no draudzīgā vietējā izplatītāja

tālāk atkārto 1-3

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc man n gadu laikā neviena termopasta nav bijusi sakaltusi un ne reizi neesmu mainījis?

Es ar nevienam savam datoram neesmu tā pat vien mainījis termopastu un proči man nav pārkarsuši. Bet es arī apzinos, ka nedrīkst laupīt nevienam iespēju justies kā datorguru, kurš regulāri seko, kopj un maina termopastas savam datoram. Jo tas galu galā ir arī stila jautājums. Mums tomēr jāseko modes tendencēm...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...