Jump to content

markei
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedri.

 

Tikko iepirkts jauns seagate 2.5 320gb cietnis. Pie 4 stundām "power on state" ir "Reallocated event count" 3 operācijas, bet "reallocated sector count" ir nulle. Tātad ja es pareizi saprotu, tad neviens sektors nav atpazīts kā bojāts, bet 3 sektoru aizvietošanas operācijas ir jau veiktas. Jautājums vai ir pamats satraukties? Te smarts:

post-57618-0-07656900-1330719793_thumb.png

 

Kā arī hardware read error cipars liels priekš jauna diska, manam 4 gadus vecam 2.5 250gb Toshiba tas cipars 1000x mazāks.

Link to comment
Share on other sites

shtolcers
(labots)

Par pilnīgi jaunu hdd ir vērts satraukties.

Ir kadri, kas apgalvo, ka tas ir normāli, ka pilnīgi jaunam ir 1 vai 2 reallocated count, bet, manuprāt, tā ir laba pazīme, ka hdd nebūs stabils ilgdzīvotājs.

 

edit:

dažiem disku ražotājiem reall.event count skaitās critical error un ir iemesls garantijas nomaiņai.

Seagate laikam to nosaka ar SeaTools:

http://knowledge.sea.../FAQ/202271en#1

Labots - shtolcers
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bija man jauns Seagate tikko no bodes ar līdzīgiem rādījumiem plus vēl UDMA crc error count!

Link to comment
Share on other sites

keksis

Un ja garantijas iespējas nav? Kā tad?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ko varat pateikt par šo HDD ? Kaut kā pēc gudrajiem neizskatās labi.

Temperatūra jau smuka. Cietnis mētājas DV6000.

4e68a4dcwhjpkxlp1bve.png

 

Kāpēc C4 zemāks rādījums kā 05 ? Nevajadzēja tam R Event Count uzrādīt visus pārvirzīšanas mēģinājumus ? Tādā veidā skaitlim jābūt lielākam par R Sector count.

 

qdvnhoz6ljuleocnnhgi_thumb.png

Labots - arch^
Link to comment
Share on other sites

Volters

Ja pareizi saprotu,

[05] - tas ir čista apjoms, kas aizvietots

[C4] - tas ir skaits, cik piegājienos ir aizvietots iepriekš [05] minētais apjoms.

 

Cietnim pilnīgs kirdiks.

Link to comment
Share on other sites

Nu nu, ja tev Windowsiski palaista softa rādijumi ir dievs, tad es labprāt savāktu no tevis visu tevis "diagnosticēto" "beigto" aparatūru.

Link to comment
Share on other sites

Volters

Kāds gan te sakars Windowsam ar SMART datiem? Interesanti, kur glabājas SMART dati, ja ne cietņa paša elektronikā? Un ir pilnīgi pie kājas caur kādu OS vai aplikāciju tos nolasa.

Link to comment
Share on other sites

Nu nu, ja tev Windowsiski palaista softa rādijumi ir dievs, tad es labprāt savāktu no tevis visu tevis "diagnosticēto" "beigto" aparatūru.

Ja jau esi baigais spec, tad varbūt nedižojies apkārt, bet atbildi normāli uz uzdoto jautājumu?

 

Ar nesapratu kur tu rāvi ka kāds diagnosticē un atzīst par beigtu esam kādu HW. Ja par manu postu, tad tur par to nav ne pusplēsta vārda. Smart atšifrējums interesē, kā arī cik stundas atlicis šim dzīvot.

Read benchmarks lēkā ta 40, ta 0mb/s, tā visu laiku.

Link to comment
Share on other sites

shtolcers
(labots)

Tas cik ilgi disks vēl vilks, manuprāt, ir baigi atkarīgs no firmas un sektoru atrašanās vietas.

Ir pieredze ar 2 diskiem.

Viens samsung, tikko sāka parādīties dzeltenie indikatori, pilnībā nobruka apmēram 3 nedēļu laikā.

Bet viens seagate ar samērā daudziem reallocated sector count jau vairāk kā pusotru gadu lieliski darbojās kā torrentu disks. vienīgā īpatnība, ka tikko atstāju mazāk par 20 gb brīvu vietu, tad atsakās normāli ierakstīt. Respektīvi, tad laikam tur sākas bojātā diska daļa.

Labots - shtolcers
Link to comment
Share on other sites

Ja neprot S.M.A.R.T. datus nolasīt ar ražotāja pergu, tad tas papildus nozīmē, ka neprot lietot HirensBootCD (vai arī paštaisītu BootCD), kas savukārt nozīmē ka tādam jūzerim vajadzētu tādus pakalpojumus PIRKT, nevis pašam čakarēties. Kā nekā ieguvējs būs tikai pats.

Link to comment
Share on other sites

Man pietiek ar MHDD rezultātiem, neizmantoju ražotāja tūļus. Atkal brauc par kaut kādām progām. Vēl neesi ticis skaidrībā par smart datiem.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Es ari tā īsti nevaru iebraukt - vai tad dažādu ražotāju softu nolasīties S.M.A.R.T. dati atšķiras , savādāk tiek interpretēti ?

Link to comment
Share on other sites

shtolcers

SMART dati taču ir vienādi, neatkarīgi kā tos nolasa. Interpretācija gan atkarīga no tūļa un lietotāja

Link to comment
Share on other sites

Volters

Nevar gluži teikt, ka dati ir vienādi. Vispār, kas tas par terminu - "vienādi"? Pamatprincips attiecīgo standartu ietvaros ir viens (gan interpretācijai, gan nolasīšanai), bet var atšķirties izmantoto sadaļu skaits un vērtību sliekšņi (pieļaujamās maksimālās un minimālās) vērtības. Gan pa ražotājiem, gan vienkārši pa disku modeļiem.

 

Interesantuma pēc, tā izskatās dati no diviem vienādiem cietajiem diskiem (ar blakus sērijas numuriem), kas ilgu laiku strādājuši RAID0 masīvā.

Ir ko salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

Es ari tā īsti nevaru iebraukt - vai tad dažādu ražotāju softu nolasīties S.M.A.R.T. dati atšķiras , savādāk tiek interpretēti ?

SMART dati taču ir vienādi, neatkarīgi kā tos nolasa. Interpretācija gan atkarīga no tūļa un lietotāja

A jūs nefantazē lieki! Paņem un pārbauda ar dažādiem! Tas aizņems pat mazāk laika nekā vervelēt forumā.

Tad redzēsiet ka mēdz atšķirties, un pat vienam diskam ta uzrāda vairāk, ta mazāk.

 

P.S. Starp citu, neesat redzējuši vecam bembim tos ekrāniņus kuri rādija "kaputtus" uz rucklicht, abblendlicht, u.t.t. ? Vai tad nepārbaudot, vai tiešām lampa nedeg, uzreiz skrējāt pirkt un mainīt? :D

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Nav slikta doma , būs kādu brīdi iekāriens un forumā arī vervelēt negribēsies , varbūt paskatīšu ar .

Link to comment
Share on other sites

Volters

Ir pārbaudīts un n-tajiem. Mana pieredze ir tāda, ka esmu saskāries, ka parasti vecākiem diskiem ir vienkārši mazāk šo iepriekš minēto sadaļu. Līdz ar to arī vecākiem softiem arī ir māka, piemeam, nolasīt parasti līdz kaut kādai [C7], vai vēl mazāk.

Bet tik un tā, ja attiecīgā sadaļa ir, piemēram, Realocated sector count, tad tā visur ir tā pati Realocated Sector Count, tikai vienā gadījumā paredzēts, ka var aizvietot tik un tik, bet citā (attiecīgi no diska īpatnībām) pavisam citu skaitu un apjomu. Ja ražotājs izdomājis, ka disks ir sasniedzis "kirdik'a statusu" pie tik un tik, tad nekas to nespēs mainīt. Nekāda interpretēšana, vai softi, kas to nolasa.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ta ko - ticēt man Betonam , vai nē ?

Link to comment
Share on other sites

Tici kaut Pērkondievam, realitāti tas nemaina - daudzi izmet musorā ejošas lietas un tikpat daudzi labāk vāvuļo nekā pēta.

Link to comment
Share on other sites

Precīzi uz aci ciparus salīdzinājis neesmu, bet ka ir warning kaut kur, tad tas pats warning arī uzrādās citās programmās, kaut vai manis pieminētajā MHDD ar ko čekoju draivus.

Nu lab, bet kā ar manis pieminētajiem datiem ? :D Kāds var pateikt vai tur ir lielā pakaļa vai nē.

Link to comment
Share on other sites

Volters

Mans viedoklis - reāli disks uzskatāms par bojātu. Ja gribi zināt, vai pakaļā, tad pakaļā būs tad, kad zaudēsi datus. Kamēr nedrūp tālāk un darbības nelien beigtajā apgabalā, var lietot kaut vai vēl n-tos gadus.

Link to comment
Share on other sites

Es ar tik daudz saprotu :D, bet paldies vismaz vienam par viedokli.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...