Jump to content

ON/OFF slēdzis,lampiņa un baterija


TvNets
 Share

Recommended Posts

Palieliniet bildi.

4kjfvn3b80yecyfvmz1_thumb.png

 

šaubos vai ir pareizi ,par cik tikai mācos varbūt kāds varētu pateikt kā ir pareizi saslēgt vadus ar slēdzi lai lampiņa iedegtos nospiežot "-" uz slēdzi principu es zinu ka slēdzis laiž/nelaiž cauri masu lai lampiņa iedegtos , bet būs pareizi kā esmu uzzimējis?

Link to comment
Share on other sites

elektroni plūst no negatīvā pola uz pozitīvo.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
(labots)

Neko nesapratu - Tev tak tur i totālais īsslēgums... (un kāda vēl masas nelaišana cauri???) Jeb tas i piektdienas gaumīgais joks?

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Ja noņemsi to sarkano vadu no slēdža uz lampiņu, viss darbosies. pretējā gadījumā īsslēgums.

 

Un zilo pārliksi noņemtā sarkanā vietā.

Link to comment
Share on other sites

TvNets

Paldies :excl:

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Atcerējos jaunību - pieslēgt baterijai lampiņu un slēdzīti, bij kādā 2. vai 3. klases darbmācības vielā :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Uzrakstīju sarežģīti. Izmet sarkano īso vadu.Īsā zilā vada galu pie slēdža pārliec sarkanā vietā.

Link to comment
Share on other sites

diezgan nesaprotams zīmējums? Tas sarkanais ir pievienots pie lampiņas vai nav? un kas ar to zilo, - kur tad īsti ir tā slēgšanas vieta? principa tā ir ķēde, kurai jebkurā vietā jāliek slēdzis/pārrāvums

Link to comment
Share on other sites

Vienkāršs veids, kā domāt - elektrība ir kā ūdens (zem liela, liela spiediena), vadi ir kā trubas. Slēdzis ir slūžas. Elektrība izvēlas vieglāko ceļu, tāpēc, ja varēs iet gan caur spuldzīti, gan "pa tiešo", tad vieglāk būs pa tiešo, un caur spuldzīti netecēs (un papildus īpašība - ja tecēs pa tiešo, tad tik ātri, ka trubas pārkarsīs un izkusīs ;)). OK, tā ne tuvu nav perfekta analoģija, bet iesākumā priekš slēdzīšiem un spuldzītēm varētu pietikt. :)

Link to comment
Share on other sites

atkarigais
(labots)

Kautkā liekas, ka + vienmēr iet caur slēdzi, bet mīnus pa taisno uz patērētāju.

 

 

4kjfvn3b80yecyfvmz1.png

image hosting gif

Labots - atkarigais
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
(labots)

Slēgums pareizs, bet + un - iet kā nu grib, nav tur nekāds "vienmēr" - dažādiem braucamajiem ar pie masas var būt gan +, gan -.

Ja Tev vecums profailā norādīts pareizs - es šo valsti neapskaužu :)

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Nu paga, nepiesienies uzreiz vecumam, bet es tā pat palieku pie sava, ka piemēram apgaismojumam slēdzim jābūt uz fāzes, ja vari Tad pierādi pretējo. (nēesu jau arī nekāds elektriķis)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tad nu vēl Tev jāpiedomā par atšķirību starp līdzstrāvu un maiņstrāvu :)

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu nekad nav par vēlu sākt :D jāsāk ar pareizu shematisku zīmējumu: (nevis 3 d aķis bildē - un tad uzreiz taps skaidrāks, ka strāva plūst noslēgtā ķēdē...)

post-57155-0-79369000-1330708070_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu paga, nepiesienies uzreiz vecumam, bet es tā pat palieku pie sava, ka piemēram apgaismojumam slēdzim jābūt uz fāzes, ja vari Tad pierādi pretējo. (nēesu jau arī nekāds elektriķis)

 

Jā, tas viss ir pareizi maņstrāvas tīklā ar cieši zemētu neitrāli. Bet te tak baterija - kāda atšķirība kuru polu komutē, plusu vai mīnusu...

Link to comment
Share on other sites

Nu paga, nepiesienies uzreiz vecumam, bet es tā pat palieku pie sava, ka piemēram apgaismojumam slēdzim jābūt uz fāzes, ja vari Tad pierādi pretējo. (nēesu jau arī nekāds elektriķis)

vienalga, jā strāvai nav kur plūst, tā vienalga nekur neplūdis, tāpat kā Vilxa gadījumā ar ūdeni, ja ūdenim nav kur notecēt- viņš neplūst, .. tikai tā ideja ar slēdzi paralēli spuldzei gan ir kas non plus ultra, tā jau var izsistos korķos iedzīvoties :superstition:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...