Jump to content

Piekļuve internetam tikai ar root


bizbizonis
 Share

Recommended Posts

Čau!

 

Uzinstalēju svaigu Ubuntu 10.04.4LTS versiju. Internetam varu piekļūt tikai palaižot Firefox kā root. Lejupielādētos failos piedāvā saglabāt tikai root direktorijā.

 

Kā to var atslēgt/nomainīt, lai internetam var piekļūt kā parastais lietotājs?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu esmu daudzas reizes licis, bet ar tādu situāciju neesmu nekad saskāries. Neredzu iemeslu, kāpēc būtu jāliek veca versija. Ja lieto 10.04, tad ieteiktu uzlikt jaunāku firefox, jo man tad pazuda diezgan regulāra bremzēšanās. Es lietoju 11.10 ar klasisko Gnome2 izskatu un nav nekādu problēmu.

Man patīk instalēt no minimal CD, jo tad var uzlikt uzreiz ar visiem atjauninājumiem.

 

PS. Atvaino, nezināju, ka 10.04.4. iznācis tikai 17. februārī.

 

Vai instalējot netika pieļauta kāda kļūda? Vai īsumā nevari aprakstīt? Kā dalīji disku? Vai ir izveidots lietotāja konts?

 

http://www.howtoforg...-ubuntu-classic

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Katram lietotājam ir savi settingi.

1) Pieeja internetam : salīdzināt Network settingus root un parastajam lietotājam (Edit/Preferences ; Advanced/Network/Connection , poga Settings)

2) Lejupielādes direktorija: Edit/Preferences , General/Downloads ; izvēlamies default direktoriju , vai lai katru reizi jautā.

 

Varbūt arī cilvēks laida firefox ar sudo: tādā gadījumā Firefox tika palaists no root , bet HOME ir parastā lietotāja mājas direktorija un direktorijas ".mozilla" owneris varēja kļūt root.

Pārbaudam (pienjemot ka parastais lietotaajs ir user1):

ls -al $HOME| grep mozilla

 

Ja redzam liidziigu "drwxr-xr-x 4 user1 user1 4096 2012-01-19 20:17 .mozilla" , ir ok, bet ja

"drwxr-xr-x 4 root root 4096 2012-01-19 20:17 .mozilla" , tad ir problēma.

Labāk manuprāt tad to direktoriju nodzēst " sudo rm -rf /home/user1/.mozilla" un tad palaist firefox no parastā lietotāja vēlreiz

Link to comment
Share on other sites

bizbizonis

Aigar - .iso lejupielādēts no Ubuntu galvenās mājas lapas. Standarta instalācijai izmantots viss disks, respektīvi, Ubunts ir vienīgais uz kompja. Es arī Ubuntu esmu licis daudzas reizes un šitāda lieta ir pirmo reizi.

 

Somebody - terminālis pēc ls -al $HOME| grep mozilla dod šo: drwx------ 4 saabrs saabrs 4096 2012-02-26 09:49 .mozilla

Failus piedāvā saglabāt tikai root mapē. Parastā lietotāja Home mape pat netiek piedāvāta.

 

kirils - terminālis parādās šis

--2012-02-26 15:46:42-- http://net.02.lv/?

Resolving net.02.lv... failed: Name or service not known.

wget: unable to resolve host address `net.02.lv'

 

Firefox no menu var atvērt - tikai bez interneta. Internets nāk komplektā, ja Firefox darbina kā root. Piekļuvi tīmeklim nodrošina mobilais internets un Mobile partner.

 

Kā jau teicu, tad šitā nekad nav bijis, tāpēc grūti izskaidrot:)

 

P.s. priekšvēsture ir tāda, ka nagi niezēja blakus jau esošajai sistēmai uzinstalēt 11.10 versiju, kā rezultātā vieglāk bija uzlikt visu par jaunu. Lieki piebilst, ka sevi šobrīd par to ļoti lamāju:)

 

P.s.s. arī Chromium nav interneta pieejas:)

Labots - bizbizonis
Link to comment
Share on other sites

Vai uz Ubuntu 11.10 darbojās viss normāli? Kāpēc vēlies palikt pie vecāka 10.04 laidiena?

 

Es eksperimentiem izmantoju citu HDD.

Link to comment
Share on other sites

> unable to resolve host address

ls -l /etc/resolv.conf

 

Par failu saglabāšanu:

Edit/Preferences , General/Downloads un tur norādi, kur tu gribi lai pieglabājas

Ja ir "Always ask ..." , tad pat ja tev piedāvā saglabāt /root direktorijā, tu vari norādīt citu

Link to comment
Share on other sites

Nu ja jums šitādi murgi nāk prāta pirms lspci/lsmod un ifconfig palaišanas tad jums ar Linux nav ko darīt.

Link to comment
Share on other sites

Ar ticību ir par maz :)

 

Pārbaudīju tikko uz sava datora , uzliekot failam resolv.conf access tiesības 600

-rw------- 1 root root 144 Feb 16 07:27 resolv.conf

 

root DNS strādā, parastam lietotājam - nē

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...