Jump to content

Wifi elektrības slēdži


keiG
 Share

Recommended Posts

Nesen iedomājos nedaudz modernizēt savu mitekli ar iespēju kontrolēt dažādas ierīces ar datora un gudrā telefona palīzību.

Piemēram ieslēgt/izslēgt apgaismojumu un tā spilgtumu, uzvārīt ūdeni neizkāpjot no gultas, utml.

 

Kur un vai vispār šāda aparatūra Latvijā ir nopērkama?

Link to comment
Share on other sites

un ūdens arī pats pie gultas piebrauks un pats ieliesies tējkannā :D

ir jau noteikti gatavi gudro māju risinājumi - bet tie maksās naudu.....

 

ja gribi pats burties cauri - tad jāņem kāda gatava platforma ar kontrolieri , tam jāmet pie izejām SS releji kas rausta slodzes + jāuzbaksta kods tam visam ....Gan gudrie ATmel ,Arduino eksperti pastāstīs.

Link to comment
Share on other sites

IMHO nav ko izdomāt riteni no jauna. Googlē uz "smart home" un "building automation". Eksistē tonnām dažādi gatavi komplekti, kurus vajag tikai ieviest. Lēti gan nebūs. Cik atceros, tad pirms dažiem gadiem viena "gudrā rozete" maksāja ap 30Ls. Tagad gan moš varētu būt arī lētāk.

 

Starp citu, wifi nav vienīgais variants. Tas pat ir relatīvi nestabils, un Tev regulāri kāda komanda netiks sadzirdēta. Visstabilāk būs atsevišķi kabeļi, lai arī tos, protams, ir apgrūtinoši ievilkt eksistējošā mājā. Vēl populāra alternatīva arī ir "power line communications", kur dati tiek sūtīti pa tiem pašiem elektrības vadiem. Tur ir arī daži knifi jāzin, bet, cik zinu, tas ir samērā stabili.

 

Man zināmie atslēgas vārdi, uz kuriem meklēt, ir X10 un INSTEON.

Link to comment
Share on other sites

Tā sauktās "gudrās mājas" ir pieejamas jau daudzus gadu, tikai kautkā popularitati negūst. Ja arī kāds ko sabīda, tad fiksi vien visi tie navaroti apnīk. Nu kam Tev čaiņiku vajag pa gabalu ieslēgt, ja tāpat jāceļās un jāiet no rīta pačurā. Vai tad grūti pie reizes čaiņika štepseli iespraust? Ja ieej istaba, vai tad grūti pie reizes slēdzi nospiesr. Durvju klinķis tak tāpat rokā jāņem. Nu labi, sataisīsi visu automātiski ar pulti regulējamu, gulēsi gultā in aliņus sūksi. Tak pēc pris gadiem tāds alus vēderiņs uzaugs, ka būs jāiet uz sporta zāli tauki nodzīt. Varbūt vieglak regulāri kaut minimālu slodzi dabūt lampu ieslēdzot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Automātiski gaismu ieslēgt var ar kustību sensoriem vai tiem kuri reaģē uz gaismas intensitāti, kad nokrīt lumeņi, tā ieslēdzas gaisma. Tas der kaut kādiem koridoriem vai moška havajā. Bija pat gatavās spuldzes ar šo fīču iebūvētu.

Bet ja grib pa skaisto, tad kontrolieris+ primambasi un programmējam augšā ko vēlamies.

Link to comment
Share on other sites

ZigBee un Z-Wave vārdi googlei. un jau minētais X10. vinīgi vilx laikam nav īsti precīzs. runā , ka x10 , kas saķumā tieši domāts pa elektrības vadiem ir problemātiskāks. zig b un z wave esot stabilāks.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par info :)

Tomer jautajums paliek, vai lv shie pricendalji ir noperkami?

Piemeri bija idejai. Nesmu slinks un apvelies :D

Link to comment
Share on other sites

Gaismu slēdži, kas reaģē uz skaņu ir jau gatavi, ja nemaldos, bij iekš Depo/kkur citur dabonami.

 

Viens bija ielicis, maksāja kkas ap 8 Ls laikam - tipa sasit plaukstas un top gaisma :mrgreen:

Man domāt, mazāks čakars nekā ar WiFi

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

zigbijs ir padārgs priekš šitā. Kaut kāds Arduino ar 433Mhz raidītāja shieldu, galos uztvērēji ar relejiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak Cenu pasaulē pārdod komplektu ar pulti un trim kontaktā iespraužamajiem sledžiem uz 433MHz par 20Ls. Diez vai pats ko lētāku uztaisīsi. Es vienam projektam nopirku. Neko sliktu nevar teikt, viss darboas.

Link to comment
Share on other sites

Jā ir LV šādi piedāvājumi. Tos piedāvā jebkura daudz maz sakarīga brenda pārstāvji. BET! Atceries, NEviens ar tevi tur nerunās jo TU neesi interesants. By default tavs līmenis jau ir skaidrs uzdodot šo jautājumu šeit. Tā kā savā laikā esmu šo lietu darbojies tad nu es zinu kas ir klienti un diemžēl (neapvainojies) pa retam tādi krāniņu raustītāji ir nākuši un pēc tam pazuduši. Man personīgais viedoklis - Piekāst tev to nevajag. Praksē tas ir derīgs tikai lieliem komercobjektiem. Jo esmu reāli sastapies ar cilvēkiem (tieši kā Didzis teica) tas ir īslaicīgs prieks. Par šīm lietām pat ir staigājošā patiesība:

kad vecis gribēja sev šitādu māju aplikt tad sieviete pateica - mīļais! labāk nopirksim krutāku kamīnu, man kažoku un vēl mašīnu jo TAS BŪS PAMANĀMĀKS. To huiņu zem rozetēm 1x 2x čomiem parādīsi un ar to prieks beigsies.

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Gribās pa nopietnam, nu parunā kaut vai ar Siemens. Ir viņiem viss piedāvājums Latvijā. Tikai nu jā, paliek jautājums par vajadzību un lietderīgumu. Kā anekdoti atceros to, ko man stāstīja par sarunu ar vienu no Latvijas oligarhiem, Siemens džeki. Šie meģinājuši pārdot tādu risināju, bet atbilde bijusi - a kam man tas? Man šeku tēvocis Janka par 150 Ls mēnesī staigā pa īpašumu un laikā visu ieslēdz un izslēdz. Vot i visa automātika. :D Bet nu principā risinājumu ir daudz un dažādi, tikai tiem, kuri jēgas ziņā kaut ko spēj sniegt lietotājam, cenas būs samērojamas ar ko ļoti lielu, un atmaksāsies tas ļoti ilgā laika periodā, vai arī nekad.

Link to comment
Share on other sites

jāņem kāda gatava platforma ar kontrolieri , tam jāmet pie izejām SS releji kas rausta slodzes + jāuzbaksta kods tam visam ....Gan gudrie ATmel ,Arduino eksperti pastāstīs.

 

Pats galvenais, ka principiāli jārekonstruē visa mājas (dzīvokļa) elektroinstalācija. Beigās pacelt pakaļu un ieslēgt gaismu sanāks vienkāršāk un lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Muldēt jau var daudz bet kā to Arduino ar reālu bezvadu sajūgt?

Es te prātoju par COM portu un Mikropirdi, bet šaubos vai arduino ir 12V comports, gan jau ka 3,3. Tātad atkal liekas mikrenes.

Un treknās dibenss mājās audzēt toč nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Ko tur jūgt? šitādu nopērc un viss jau ir - http://www.elechouse.com/elechouse/index.php?main_page=product_info&cPath=&products_id=351

Ja liec vairāk par vienu, tad uztvērējs ar decoderi obligāts. Lētie pa 5 dolāri ebajā ir bez.

reku īsumā par to, kā programmē - http://www.arduino.cc/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1216065789

 

reku jau gatavs risinājums - http://captain-slow.dk/2011/08/21/easy-modular-home-automation/

Link to comment
Share on other sites

Heh,

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Switch-Control-E27-Base-Socket-LED-Light-1-/150616201794?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item23116cda42

 





Share: s.gif | Add to Watch lists.gif

 

 

<p>

s.gif

 

 

 

$(KGrHqJ,!jQE4o-c64HqBOOPHRh12Q~~0_35.JPG

 

s.gif

Sell one like this

 

Wireless Switch Control E27 Base Socket LED Light #1

 

Item condition: New Quantity:

 

 

More than 10 available Price: US $9.99

Buy It NowBuy It Now

Add to cartAdd to cart

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shipping: FREE Standard Int'l Shipping

 

 

 

 

 

| See all details

See details about international shipping here. s.gif Delivery:

 

 

 

 

Varies for items shipped from an international location s.gif

Seller ships within 1 day after receiving cleared payment. Returns:

7 days money back, buyer pays return shipping |Read details

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...