Jump to content

Linksys WRT54GL (dd-wrt) aizstājējs ar N


Volters
 Share

Recommended Posts

Labs rīts!

 

Izbeidzās pavisam un galīgi mans vecais labais Linksys WRT54GL. Sekmīgi biju lietojis 7 gadus - sākumā ar DD-WRT, vēlāk ar Tomato. Laiks izvēlēties kaut ko jaunu vietā.

Uz ko labāk pāriet? Pētu patreiz sarakstu http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices_802.11n

Vienīdz negribas iegāzt baigās naudas un vienlīdz gribas pēc iespējas mazāk problēmu.Gribētos jau ar N standartu un gribētos ar DD-WRT iešūšanas iespējām.

Ko ieteiksiet lauku mājas vajadzībām? Uz ko esiet pārgājuši (domājiet pāriet, gribētu pāriet,...) paši?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Hm nu tas pats 1043nd tp links ir okey bet pedeja laika kaut kadi gluki jaunajam versijam. Piemeram augsts pinga briziem, vai viss vadibas panelis sastingas. Nu ja ir velem apgut router os tad 751U

Link to comment
Share on other sites

Mārci, ta jūs (rūteru spečukus) te saprast nevar - vienu brīdi visi pilnām mutēm bļauj, ka oriģinālās firmwāres podā noraujamas, citu brīdi brīnās, ka tauta lieto alternatīvās...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es arī saku, ka tplinks ir normāls. Sākot ar 800to sēriju nāk 2 antenas (nezinu cik nozīmīgi tas ir) un visi viņi principā ir vienādi tikai cena atšķiras :D

ddwrt esmu licis, bet lietoju orģinālo fw, jo pilnībā apmierina un sevi naivi mierinu, ka orģinālā fw patērē mazāk resursus nekā dd-wrt. Tātad mazāk patērētu resursu - iespējams lielāka atdeve/ātrumi tīkla iekārtām :)

Link to comment
Share on other sites

Pats lietoju jau kādu pusgadu varbūt pat ilgāk TP Link TL-WR1043. Pagaidām nav nekādu sūdzību, pa šo laiku šķiet tikai vienreiz ir uzkāries, ka bija nepieciešams restartēt.

Pirkts savā laikā pa 35,- ls, bet nu jau var dabūt arī lētāk.

Link to comment
Share on other sites

man ar tāds pats linksys, un ar ddwrt ir labas fičas, bet tas, ka resursus norij ir taisniba un internets max velk lidz 35mbit, no 100. secinājums, ka upgreids vajadzigs ir noteikti.

Ps. Ja kāds grib varu pārdod 2gabalus šādus rūterus.

Link to comment
Share on other sites

Mārci, ta jūs (rūteru spečukus) te saprast nevar - vienu brīdi visi pilnām mutēm bļauj, ka oriģinālās firmwāres podā noraujamas, citu brīdi brīnās, ka tauta lieto alternatīvās...

Parādi man KAUT VIENU postu, kur es esmu ieteicis alternatīvās firmwares!

 

Daļai tā vienkārši ir reliģija jo lietot DD-WRT un Tomato ir mega kruti un alternatīvi.

Tas nekas ka neko no tā nevajag. Toties kruti un alternatīvi.

 

Ak jā, ir vēl Mikrotik fani, tie ir vēl krutāki, visiem mājās MPLS tiek izmantots :rofl:

 

Es iesaku palasīties

http://www.smallnetbuilder.com/

un izvēlēties savam makam atbilstošu rūterīti skatoties uz throughput testu rezultātiem.

Ar Gbit LAN portiem un 802.11n protams...

Reku rūteru krāniņi samērīti:

http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/view

Link to comment
Share on other sites

MārcisB: restarts ik pēc dažām dienām ar stock VS restarts reizi pusgadā ar tomato. Tiešām nav redzēts pie p2p lietošanas?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man savulaik uz Linksys arī stāvēja Tomato dēļ advancētā QoS , smukajiem grafikiem , Ajax un Victek mods dēl 8192 konnekcijām priekš p2p lietotājiem .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MārcisB, šoreiz jāpiekrīt usver un citiem lietotājiem. Tomāts ir vienīgā stabilā iešuve, kas nav jāpārstartē. Tā arī ir, ka restarti labi ja tikai daži gada laikā. Būtu dzelzis ar N, kas atbalsta tomātu, ņemtu bez īpašas filozofēšanas tieši stabilitātes dēļ.

DD-WRT? Jā, daudzas fīčas tur ir liekas, bet ir stabils WLAN klienta režīms un normāli funkcionējošs QoS. Tāpat ir arī daudzmaz pilnvērtīgas iespējas manipulēt ar raidītāja jaudu. Manā gadījumā vajag samazināt.

Pirms slavēt Linsys stock iešuves, vajag pacensties nodefinēt savas vajadzības un tad noliegt alternatīvas. GL ar stock iešuvi nav ne par matu labāks par jebkuru 15 Ls vērtu standarta dzelzi.

 

Paldies pārējiem par idejām. Papētīšu sīkāk. :book:

 

Tā, vēl viens jautājums zinātājiem.

TL-WR1043ND un TLWR941ND ar stock iešuvi prot abi strādāt WLAN klienta režīmā? Nevis bridža, bet tieši klienta režīmā?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Esmu par DD-WRT, Tomato nav meegjinaats. Ieksh razotaaja firmware, nav tas kas vajadziigs, un taaperc tiek mekleetas alternatiivas. Protams "useris vulgaris" kam "maajas diizeli" pa wifi vajag padot liidz lapsim, iztiks ar razotaaja firmwari.

Link to comment
Share on other sites

aparapacis

Es pārgāju uz MikroTik - maksā ne dārgāk kā citi, taču iepējas krietni plašākas, taču konfigurēt ir sarežģitāk.

Link to comment
Share on other sites

Va vellos... nezināju ka ir tik daudzi kas mājās lieto QoS , prieks ka ir tik daudz advancētu neta speciālistu šajā forumā

Kāds MPLS neizmanto? VRF?

Es teiksim esmu nopircis Cisco BRASu 10k (ar alternatīvo iešuvi protams) un ir gan BGP, gan VRF, MPLS protams. Kā nu bez tā...

Pa māju Extreme sviči samētāti. Karoč tīkls kā reālam keksam.

Ā un uz pirti AirNet aizvilkts. Viss bumbās.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man tas Linksys nebija mājās , bez tam savu netu tirgojām citiem , un , lai viņi trafiku ciet galīgi neaizsistu un normālu neta funkcionēšanu ar p2p galīgi nenojātu , bez QoS nu nekādi . Protams uz Tomato var limitēt bandwith pēc IP adresēm , bet ar QoS tas pasākums ir smukāk .

Link to comment
Share on other sites

MārcisB, kādas Tev visu laiku problēmas? Pats prasīji, kāpēc tiek lietotas alternatīvas! Vai tagad man būtu jājūtas vainīgam, ka lietoju QoS? Varbūt aiziet uz baznīcu un izsūdzēt grēkus, ka tikmēr kamēr kaimiņa sīcis pumpē filmu, tieši QoS ļauj man bez aizcietējumiem izlasīt vietējā laikraksta dzirkstele.lv jaunumus?

 

Ak jā! Aizmirsu vēl pietaisīt cukurtraukā. Nets man nāk no kaimiņa accesspointa, kam esmu pieslēdzies klienta modē, jo klienta mode ir vienīgais risinājums, kas 150m attālumā bez āra antenas darbojas kaut cik stabili. Bridge mode man īsti neder. Bet Client mode sastopama vai nu ļoti reti, vai vienīgi alternatīvajās iešuvēs.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

Problēmas ir tev, ar nespēšanu domāt ārpus Linksys.

Ja Linksys tādus neražo, tad jau nu noteikti WiFi AP ar Client mode neeksistē...

 

Gribi parādīšu 2005. gada WiFi AP kuram ir no ražotāja (Jaht) iekšā Client mode?

Tad Netgear WNCE2001 - speciāli taisīts verķītis tikai tam, lai WiFi Clienta modē piebarot vienu devaisu kam nav WiFi, bet ir tikai LANs.

Apmēram sērkociņkastes izmēros.

Un ne tikai tie.

Link to comment
Share on other sites

Kā tad! Beidz tak pipot! :rus_roulette: Palasi, ko es rakstīju iepriekš! Vai es kaut kur teicu, ka ģībstu dēļ linksys? Es teicu, ka meklēju sakarīgu un mūsdienīgu aizstājēju vecajam dzelzim! Tādu, kam ir N standarts un iespēja uzšūt alternatīvu softu, jo ir pierasts pie funkcionalitātes un stabilitātes! :dornis: Nu labi, ir Tavam Jaht klienta režīms. Bet 2005. gada dzelzim, varu derēt, labākajā gadījumā ir G standarts. Tāpat par WNCE2001, kam varbūt arī ir klients, bet tas ir tikai klients! Ja par 30-35 Ls var dabūt gan WNCE, gan rūteri, kam funkcionalitāte ir krietni lielāka, neredzu jēgu izvēlēties pirmo!

Link to comment
Share on other sites

Kaa jau aparapacis mineeja,tad ieteiktu viennoziimiigi Mikrotik. Shaads http://router.lv/product/122/lv/751G-2HnD/ modelis buus ''atliektiem'' galiem. Arii cena ir okei priekss taada. Ar linksys saliidzinaat protams nevar, jo sheit pats configa softs un iespeejas ir ljoti plashas.Galvenais protams kvalitaate un stabilitaate, jo tas tieshaam stabiili straadaa.N standarts ir, gigabita porti,ljoti sakarigi.

Ja rodas jautaajumi par configu, raksti droshi pm,iedoshu jau gatavu konfigu apskaidroshu kas ir kas, no problem.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā jau jā - smuki, bet manām vajadzībām noteikti nevajag 1W wireless jaudu un pati ierīce priekš mūsdienām arī tērē diezgan padaudz - līdz 13W. Sīkums, bet uz kopējā fona, kad iepriekš minētais TP-Link rij ap 1-1,5W....

Link to comment
Share on other sites

Kaa jau aparapacis mineeja,tad ieteiktu viennoziimiigi Mikrotik. Shaads http://router.lv/pro...2/lv/751G-2HnD/ modelis buus ''atliektiem'' galiem. Arii cena ir okei priekss taada. Ar linksys saliidzinaat protams nevar, jo sheit pats configa softs un iespeejas ir ljoti plashas.Galvenais protams kvalitaate un stabilitaate, jo tas tieshaam stabiili straadaa.N standarts ir, gigabita porti,ljoti sakarigi.

Ja rodas jautaajumi par configu, raksti droshi pm,iedoshu jau gatavu konfigu apskaidroshu kas ir kas, no problem.

 

A viņš bez antenas (vismaz bildē nav redzama)? Tad kā viņam ar apraides zonu?

Link to comment
Share on other sites

Ja veelies vinju lietot teiksim privaatenee un apraides zona tev vajadziiga sameeraa liela,tad naaksies pieskruuveet klaat antenu,jo ar iebuuveeto nepavilks, bet nu...arii atkariigs cik liels attalums vajadziigs.Vinjam ir speciaals caurums korpusaa,kur var vienkarshi pieskruuveet klaat antenu,kas gan ir jaapeerk atseviski un tad jau ieguusi maximaalo efektu.Bet visaadi citaadi baigi labi velk.Ja priekss parasta daudzstaavu maajas dziivoklja, tad papildus nekas nav vajadziigs ,ir okei.

Link to comment
Share on other sites

Uzpeldēja vēl viens variants. D-Link DIR-632.

Pozitīvi momenti: 8 LAN porti (nevajag darbināt lieku mazo sviču), strādā ar DD-WRT.

Ko teiksiet?

 

P.S.

Oi, nav tam verķim gigabit lana :(

Link to comment
Share on other sites

a vai tad tad gigabait lans reāli darbojas, manuprāt tas tāds mārketinga triks. Man visi verķi ar gigabaita lanu, tik reāli dzīvē ātrums tāpat ir zem 100 MBit :D

Link to comment
Share on other sites

Mans novērojums tāds, ka uz 100-nieka reālu 100 nevar dabūt, bet uz 1000-nieka reālu 100 tomēr var dabūt. Ar noteikumu, ka vismaz kabeļi ir normāli ekranizēti.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

iet uz gigabita tīkla 250-300 bez tvīkošanas un parastiem neekranētiem cat5e kabeļiem, ja labas tīklenes, var dabūt arī vairāk, ar cat5 gan nesanāks visticamāk

Link to comment
Share on other sites

nez starp datoriem caur 1Gbit rūteri pārsūtam datus ar 40MB/s ātrāk ierobežo HDD

Link to comment
Share on other sites

Mans novērojums tāds, ka uz 100-nieka reālu 100 nevar dabūt, bet uz 1000-nieka reālu 100 tomēr var dabūt. Ar noteikumu, ka vismaz kabeļi ir normāli ekranizēti.

Ko kur var dabūt ir atkarīgs no rūtera caurlaides spējas (throughput), ko var pārējās iekārtas kuras caur rūteri pārsūta datus utt..

Pašvaks laptops ar 5400rpm HDD un Gbit tīkla karti, 1000 no sevis neizspiedīs. Pat 100 ne.

 

100Mbit vai 1Gbit ir interfeisa ātrums, nevis iekārtas caurlaides spēja. Tas ir teorētiskais maksimums. Tāpēc uz 100Mbit nekad nebūs 100 bet nedaudz mazāk.

Kabeļu ekranēšanai ar to ir mazs sakars. Ekranēti kabeļi vispār spēlē lomu pie Gbit ātrumiem, 100mbit uz to ir viens pīpis, ja tikai tie kabeļi netiek vilkti pa ļoti "trokšņainu" vidi, tad jā tas ekrāns spēlē lomu.

Link to comment
Share on other sites

Vairaakus gadus esmu lietojis tomato jo restarteet tiesaam vinu nevajadzeeja! Toties DD-WRT kaaraas nepaartraukti. Bija testeeti uz Linksys WRT54GL. Sobriid lietoju TPlink TL-WR1043ND un diemzeel vinjam nevar uzlikt tomato un vins meedz kaarties gan ar QoS, gan bez...

Wireless klienta reziimaa vislabaak sevi ir attaisnojis vecs PC ar PFsense rutera softu! Protams jaareekinaas ar lielaaku elektriibas pateerinju.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Volters

Tātad, tika iegādāts TL-WR1043ND. Pāršūts uz DD-WRT. Esmu apmierināts. Pilnai laimei pietrūkst vēl dažu brīvu portu, tāpēc ir doma iegādāt arī gigabit swiču - TL-SG1008D.

Skatos, ka ir gan TL-SG1008D gan TL-SG1008. Šķiet, ka vienīgā atšķirība ir korpusā, kas vienam no bleķa, bet otram no plastmasas. Protams, cenā arī atšķiras. Bleķinieks ir dārgāks. Bet, ja pareizi saprotu, nekas tur viņiem cits neatšķiras.

Kāds lieto varbūt?

Link to comment
Share on other sites

Kad pāršuvi uz DD-WRT, tas USB ports strādā kā storage šārētājs?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

a vai tad tad gigabait lans reāli darbojas, manuprāt tas tāds mārketinga triks. Man visi verķi ar gigabaita lanu, tik reāli dzīvē ātrums tāpat ir zem 100 MBit :D

Mans novērojums tāds, ka uz 100-nieka reālu 100 nevar dabūt, bet uz 1000-nieka reālu 100 tomēr var dabūt. Ar noteikumu, ka vismaz kabeļi ir normāli ekranizēti.

Kaut kādas līksistēmas jums tur. Man visi 100-nieki XP laikos gāja ar ~90 Mbps (11-12 MB/s), bet Vista/7 laikos ar visiem 100 Mbps jeb 12,5 MB/s. Tagad ar 1000-nieku starp normāliem datoriem (ne ekstremāliem - piemēram mans Athlon II X2) reāli iet 800 Mbps jeb 100 MB/s. To visdrīzāk ierobežoja otra datora HDD, jo manam velk 130 MB/s. CPU slodzes ne tuvu galam. Noliekot otrā galā Celeron D ar Windows XP gāja 500 Mbps jeb 63 MB/s. Rūteris Linksys E2000 ar Gigabit switchu un kabeļi visparastākie CAT5e. Tā kā meklējiet vainu savās rokās...

 

Ko kur var dabūt ir atkarīgs no rūtera caurlaides spējas (throughput)

100Mbit vai 1Gbit ir interfeisa ātrums, nevis iekārtas caurlaides spēja. Tas ir teorētiskais maksimums. Tāpēc uz 100Mbit nekad nebūs 100 bet nedaudz mazāk.

Tā ir taisnība, LAN<=>WAN gadījumā, kad ir iesaistīts pats rūteris un NAT-ošana, bet ne vienkāršā LAN<=>LAN, kur pa vidu ir tikai switch, kuri arī realitātē strādā ļoti tuvu maksimumam.

Link to comment
Share on other sites

Kāds pamatojums DD-WRT lietošanai?

Reliģisko pārliecību izņemot...

Te jau bija piemēri, es varu vēl vienu nosaukt. Dlink 615 standartā ir tikai AP/router, bet ar dd-wrt var arī uzlikt kā bezvadu adapteri un slēgt klāt jebkuru iekārtu kam ir ethernet. Ņemot vērā, ka tie tagad vairs neko nemaksā, tas ir ļoti ekonomisks veids, kā pieslēgt bezvadu tīklam galda datorus, tv kastes, media atskaņotājus un droši vien vēl kaut ko, kaut vai veselu nelielu ethernet tīklu.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...