Jump to content

Gāzes apkures uzstādīšana dzīvoklī


mickys
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Tā kā tiek iegādāts jauns dzīvoklis, bet ar malkas apkuri, tad ir vēlme uzstādīt tur gāzes apkures katlu

Dzīvoklis mazs, ~27m2, koka mājā. Pārdevējs teica, ka kaimiņiem esot.

 

Gan jau kāds to ir darījis un var pastāstīt, kāda ir darbu secība - sapratu, ka jāiet uz Latvijas gāzi, tad jātaisa projekts utt. Kā tur īsti ir?

Lasīt māku, var dot arī saites uz resursiem. Neatteikšos arī no informācijas par personīgo pieredzi.

Varētu ieteikt ražotājus, kantorus un aptuvenās izmaksas. Vai to katlu var pats uzstādīt? Rokas neaug no vietas, kur beidzas kājas.

Saprotu, ka tie katli māk arī sildīt ūdeni?

Link to comment
Share on other sites

Draugam ir gāzes apkure. Samērā nelaimīgs.

 

Tam vajadzētu kaut kādu pamatojumu :D Cik tagad viens m3 gāzes maksā ?

Link to comment
Share on other sites

Man ir gāzes apkure ar Buderus katlu, kas silda gan māju, gan ūdeni. 80m2, kopā ar ūdens uzsildīšanu un apkuri, vidējais (izlīdzinātais maksājums) mēnesī ir 27 LVL - nekādu sūzību - ir temperaturas regulators utt. sildu,cik gribu - tagad majas 23 celsiji - ideali:)

 

Sakuma aizej uz Latvijas gazi - vai vispar atljaus - spiedieni un tadas fichas. Tad skaties,vai skurstenim ir "cuka" kur laist visu fignju. ZInu, ka daudziem atsaka, jo nav kur izlaist visu to fignju no apkures debesiis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tad skaties,vai skurstenim ir "cuka" kur laist visu fignju. ZInu, ka daudziem atsaka, jo nav kur izlaist visu to fignju no apkures debesiis.

 

Var konkrētāk par šo vietu?

Šobrīd tur ir malkas apkure - krāsns, attiecīgi ir skurstenis, kas vēl tur vajadzīgs? 3. no 3 stāviem dzīvoklim, ja tas ko maina

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu, tad jāskatās,cik skurstenim ir izvadi. Rēķinies, ka tev neviens neļaus laist tās "izplūdes" prosta skurstenī, būš jāliek metāla truba. A ja tu kādam aizsitīsi cuku, kuru viņš izmanto ventilācijai/krāsnij? Tev tas jārunā, visdrīzāk ar mājas apsaimniekotāju. Bet - vispareizāk - griezies Latvijas Gāzē - viņi tev visu gaitu izskaidros. Pietam, ieteiktu Tev skatīties Buderus katlu virzienā...

Link to comment
Share on other sites

Kāds tur viņam Buderus, bez biksēm paliks... pārējā doma apmēram pareiza. :)

Link to comment
Share on other sites

...ZInu, ka daudziem atsaka, jo nav kur izlaist visu to fignju no apkures debesiis.

Ir arī tādi gāzes apkures katli, kuriem "skurstenis' ir izvadīts ārsienā - tā sacīt caurule caurulē (koncentriskā dūmgāzu caurule)!

Pa ārējo pienāk degšanai nepieciešamais gaiss un pa iekšejo izvada dūmgāzes.

Laikam šis katls ir dārgāks par parastiem.

Link to comment
Share on other sites

Draugam ir gāzes apkure. Samērā nelaimīgs.

 

Man arī būtu interesanti uzzināt, kāpēc nelaimīgs ar gāzi. Automatizējama, regulējama, programmējama apkure - labāka ir vienīgi elektrība, bet tai izmaksas debesīs.

Link to comment
Share on other sites

Var patiešām uzbūvēt gāzes apkuri tā, ka saimnieks būs nelaimīgs, jeb nespēs maksāt. Tas nemaz nav tik grūti, galvenais lai process būtu īstajās rokās. Bet te jau mums topiks iet tieši par budžeta variantu. Tādai mazai telpai izmaksas būs salīdzinoši nelielas. Ja mājai gāze pienāk, tad jau var sākt domāt. Sākumam vajadzēs skursteņslauķa aktu(par to brīvo kanālu dūmvadā) un tehniskos noteikumus no LG. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vienīgā nelaime salīdzinot ar malku, ir cena. Pārējais ir vienīgi +. A skurstenis nav obligāta lieta. Man normālā daudzdzīvokļu mājā viens kaimiņš iemanījās atslēgt centrālapkuri un ielikt sev gāzes apkuri. Māja 1970 gada. Tas ''skurstenis'' iet pa vēdināšanas caurumu kas virtuves sienā. Laikam šim katliņš, kas ar minimālu izplūdes gāzu temperatūru. Vienīgais ko redzu aukstā laikā , ir tvaika mākonītis. Nu 90-tajos juku laikos laikam dabūja atļauju atslēgties no kopējas siltumapgādes savam dzīvoklim. Nu tagad jau laikam neļauj, jo kas gan maksās par kāpņutelpas un cirkulācijas ūdens sildīšanu. Principā tīri vai skauž , kad savā rēķinā redzu 4 ls/m3 ziemā un 7ls/m3 vasarā par siltā ūdens uzsildīšanu. A ūdens krānā tā ap 40 C. Sen būtu uzlicis elektrisko boileri, takšu dzīvokļa vadi par tieviem. Nu knapi 10A tur.

Vispār, domāju ka šim ir šāda tipa http://www.abc.lv/?id=siltumapgade_2&template=abc_raksts&article=gazes_kondensacijas_katls . Tas kondensācijas nozīmē ka savāc ne tik to kas sadegot, bet arī siltumu kas rodas kad kondensējās ūdens tvaiki kas rodas degšanas procesā. Nu neslikts ieguvums lai paceltu katla lietderības koificentu.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

malkas patēriņu regulēt ir ļoti grūti. Gāzi var izslēgt, kad nav mājās, vai naktī, samazināt temperatūru. Ņemot vērā papildu darbu un rūpes pie malkas, cena gāzei ir ļoti konkurētspējīga. Protams, ja ir savs mežs, kurš jākopj tik un tā, tad ir cita lieta.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Tam vajadzētu kaut kādu pamatojumu :D Cik tagad viens m3 gāzes maksā ?

Nevar salīdzināt gāzes kubu ar kubu malkas :nono: Gāzes katls tev apēdīs trīs/četrus kubus gāzes dienā ar 3/4kubiem malkas vari kurināt pusziemu. Gāzes apkure mūsdienās galīgi nav izdevīga

malkas patēriņu regulēt ir ļoti grūti. Gāzi var izslēgt, kad nav mājās, vai naktī, samazināt temperatūru. Ņemot vērā papildu darbu un rūpes pie malkas, cena gāzei ir ļoti konkurētspējīga.

:lol: Tikpat labi malku ar var nekurināt. Un pa nakti šiberīti piever un lai viņa tur sut uzturot t° A maksāt izlīdzinošo maksu par gāzi apaļu gadu 60-80Ls vot tas ir absurds Labots - sashock
Link to comment
Share on other sites

Malkas apkure nav variants. Ja varat ieteikt, ko līdzvērtīgu gāzes apkurei - ar domu - autonoma- uz priekšu.

Ja nē, gribu dzirdēt komentārus par to kā notiek uzstādīšanas procedūra, ieteikumus par labākajiem price/performance/quality variantiem ražotāju ziņā un citas lietas par tēmu - gāzes apkure. Paldies. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu gāzes apkure ir dārga, bet nodrošina milzīgu komfortu un kamēr spēj maksāt tas ir to vērts, man vecāku mājā(170m2 )izlīdzinātais maksājums ir 124Ls/mēn(pēc jaunā 1. janvāra tarifa, kur 1m³ maksā Ls 0,38635) kopā ar silto ūdeni. Mājā tiek uzturēta 22°C temperatūra un mēnesi tiek patērēti ~3m³ siltā ūdens.

Māja ir ar PVC logiem un 5mm putuplasta siltinājumu.

Apkures katls ir Junkers, kuram "skurstenis' ir izvadīts ārsienā.

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

A maksāt izlīdzinošo maksu par gāzi apaļu gadu 60-80Ls vot tas ir absurds

Maksāt 250ls mēnesī namu pārvaldei par apkārtējās vides uzsildīšanu no katlu mājas līdz dzīvoklim ir vēl lielāks absurds.

Jau 3os mēnešos sanāk vairāk nekā man gāze gadā un apkures sezona pie mums sanāk vismaz 5 mēneši gadā.

Plus - bija ļoooti interesants bez Tabu par apkures cenām un namu pārvaldēm :rolleyes:

Malka ir super ja ir savs mežs, tiklīdz tā nav, tā paliek par tādu pašu kurināmo kā visi pārējie.

Ar piegādes izmaksām. Kurām ir tendece augt.

 

Touareg: ko tev vecāki mājās dara :blink: jo man ar 1602 māju ir 62ls pēc jaunā tarifa. Un ir mājas ir siltāks (ap 24, salīgi tie sievišķi) arī ūdeni silda vairāk jo vairāk tautas dzīvo.

Dzīvoklis nav māja un apkures izmaksas būs zemākas. Galvenais, ka nav jāapmaksā visa siltumtrase un kaimiņi.

 

Man ir Viessmann katls. Vienkāršākais modelis ar termosensoru klāt. Kalpo jau sesto gadu.

Apkure mājās kombinētā - pirmajā stāvā siltās grīdas, otrajā - radiatori.

 

Apkopes minimālas. Tikai iztīra sprauslas un apseko.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Touareg: ko tev vecāki mājās dara :blink: jo man ar 1602 māju ir 62ls pēc jaunā tarifa. Un ir mājas ir siltāks arī ūdeni silda vairāk jo vairāk tautas dzīvo.

Dzīvoklis nav māja un akures izmaksas būs zemākas. Galvenais, ka nav jāapmaksā visa siltumtrase un kaimiņi.

Maniem vecākiem nav silto grīdu, ir tikai radiatori.

Un pēc ši linka http://www.omulis.lv/lv/calculator.php manu vecaku tarifs par 170m2 platības apkurināšanu ir gandrīz identisks, proti, viss ir pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Autonoma apkure uz tādu mazu kvadratūru var būt gaisa ss. Zemes jau neliksi uz tik mazu m2 un kur kolektoru likt?

Tikai kad ārā būs -20, tad varēsi šo izslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Ja uzskatat, ka gāzes apkure ir dārga, tad pamēģiniet pakurināt ar DD :D

Kopš ievilka gāzi, rēķini ir gandrīz uz pusi mazāki.

 

p.s. Privātmāja.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki!

Tā kā tiek iegādāts jauns dzīvoklis, bet ar malkas apkuri, tad ir vēlme uzstādīt tur gāzes apkures katlu

Dzīvoklis mazs, ~27m2, koka mājā.

 

Man pat neērti tik nenopietnā diskusijā iesaistīties...

Link to comment
Share on other sites

A kapec tu vispar gribi gazi likt uz 27m2? Ja laba esosa krasns, pienjemu ka podinju, tad ar vienu malkas klepi sutku kaa pirtii seedeesi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un aizbraucot uz 3 dienām atgriezīšos ledusskapī :)

 

Malkas apkure īsti netiek apsvērta kā variants.

Link to comment
Share on other sites

Tapec jau jautaju, kas par krasni. Man laukos podinju, kad uzkurina normali-pie aizbrauksanas, tad pec 3 dienam pat pie sitada sala nav zem +13, bet gaze automatikas zinja protams labaka, ja liek vel ar udens uzsildisanu. Te tev vel ar rigas udeni/ apsaimniekotaju bus javienojas par siltaa noslegsanu.

Link to comment
Share on other sites

Siltā ūdens nav arī tagad

Kāda tā krāsns ir, to gan nemāku teikt, bet nav tā pusapaļā, ja tā ir podiņu krāsns

Link to comment
Share on other sites

27 kvadrātu dzīvoklim ar krāsni gāzes apkures ievilkšana izmaksās pusi no paša dzīvokļa cenas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Te bik pietrūkst informācijas, jo ar pliku gāzes katlu nebūs līdzēts. Vajag arī radiatorus ielikt, visu to sistēmu, kas veidos cirkulāciju. Ja vēl grib sildīt ūdeni, tad arī jāparedz boilers. Vispār ir fiziska vieta, ko tos verķus nobāzt?

 

Man ir autonoma gāzes apkure dzīvoklī (priekš ~90m2), bet visām tām iekārtām ir atsevišķa telpa. Ja siltumsūkni var novietot kaut istabas centrā, tad nez vai Latvijas Ģāze ļaus šādu katlu tā vienkārši ierīkot tajā pašā telpā no drošības viedokļa, jo telpai jābūt ventilējamai.

 

Nekādā gadījumā.

Vai to katlu var pats uzstādīt?

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezaveci. kas tad tev ta par apkuri? Man karls ar visam trubam stav virtuves iekartaa, vienaa skapii. un priekskam boileri atseviski? Man katls silda udeni, kad atgriezu kraanu, nekur nekados boileros nekas neglabajas.

Link to comment
Share on other sites

Ir katli ar boileri ir bez - tikai caurtece. Man mājās bez boilera. Man skurstenī divas cukas: viena ar nerževaiku - gāzes katla skurstenis, otra ventilācijai. Ja izmanto katlu ar skursteni ēkas sienā, tad varbūt tur ir jau aļa abas cukas, to es nezinu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nu ja gribi iet likumīgu ceļu, tad sāc ar LVS 420 izlasīšanu (nu ja nav tad jāpērk). Nu pats galvenais

"6.1.1.1. B tipa gāzes aparātu uzstādīšanas telpa var būt ar vai bez uz āru veramām durvīm vai

loga. Uzstādīšanas telpā jābūt dabīgās ventilācijas kanālam.

6.1.1.2. Gāzes aparātus var uzstādīt:

– visas ēkas kopējai apkurei un karstā ūdens sagatavošanai;

– atsevišķa dzīvokļa (veikala, kafejnīcas, ofisa u.tml.) autonomai apkurei un karstā ūdens

sagatavošanai.

6.1.1.3. B tipa gāzes aparātus nedrīkst uzstādīt vannas istabās un tualetes telpās bez ārēja loga

un ventilācijas kanāla;"

Līdz 35KW jaudai vairāk nekādu īpašu ierobežojumu nav. Bet šā vai tā pats ne projektēt ne uzstādīt nedrīksti. Drīkst tik licenzēti. Rezultātā būs konkrēta summa virs tās ko redzi kā cenu katlam un dzelžiem veikalā.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Piebildīšu vēl, ka tādai mazai platībai pilnībā pietiks ar pašu mazāko sienas caurteces katlu. Nu siltās grīdas tur gan nespīd, tikai radiatori un boileris tur tikai lieka greznība. Parasti tādi katli virtuvē arī tiek uzstādīti, tuvāk dūmvadam. Var būt tev atļaus turbokatlu pēc projekta, tad vispār feini ar tiem dūmvadiem. Darīt visu vajadzēs caur firmu, savādāk neviens nepieņems.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms gadiem 7 es tiku cauri, ja pareizi atceros, 1200 LVL vai ~2000LVL. Katls Viessmann Vipendross kautkāds ~500LVL, projekts ~70 LVL, līdzfinansējums rakšanā, neatceros. Iekšējie un ārējie darbi 120+120LVL. Gāzniekiem gāzes ielaišana u.c. ~70LVL. Tā gāzes caurule ir apmēram 2x resnāka, kā gāzes caurule dzīvoklī tikai priekš plīts. Vispār tās izmakasas man visas kautkur uz papīra uzrakstītas, bet baaaigais slinkums tās meklēt un tagad tās nav aktuālas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Manuprāt gāzes katlu likt 27 kvm ir neapdomīgi. Nedomāju, ka kādreiz pārskatāmā nākotnē atmaksāsies. Protams, patīkami, ka apkure neprasa nekādus fiziskus darbus, kā malkas stiepšana un nerada netīrību kā malka vai briketes, un ja nepazūd elektrība, tad tikai 2x gadā jāpārgriež no apkure+ ūdens sildīšana uz tikai ūdens sildīšanu. Arī apkopes nekādas.

 

Bet uzstādīšana cena 27 kvm sildīšanai ir mežonīga. Un kaut kā nav manīts, ka pēdējos gados gāzes cenas vismaz neceltos... Pie kādiem 80 kvm droši vien gan sāktu atmaksāties. Jāatceras, ka gāzes katls arī nav mūžīgs un optimistiski velk kādus gadus 15, pēc tam vienkārši vairs nav iespējams iegādāties detaļas nomaiņai. Turklāt mūsdienīgie katli atkal pārpačkāti ar elektronikām un tām ir tendence nobeigties.

 

Vecvecākiem ziemas sākumā viens mūžsens (ap 14...15 gadus vecs) Junkers sāka atteikt. Kaut kas ar elektronikām, tam štruntam ir kādas 2 plates, abas tika nomainītas ar lietotām, jo jaunas dabūt nevar, bet tāpat gļuki paliek. Nāksies visu katlu mainīt. To konstatēja ļoti uzticams sanitārtehniķis - ģimenes draugs, kas no šīm lietām ļoti daudz jēdz.

Link to comment
Share on other sites

Principā labs variants tādos dzīvoklīšos ir malka + elektrība. Normāli kurina krāsni, bet stāv arī elektriskais radiators ar termostatu, kas uzlikts, teiksim, uz 16 grādiem. Vismaz garantija, ka neiestāsies pilnīgs ledusskapis. Tas gan tik offtopiks, netaisos autoru atrunāt no gāzes, ja jau cilvēks izdomājis, ka vajag.

Link to comment
Share on other sites

Cik dzīvokļos ar gāzes apkuri esmu dzīvojis, tiesa gan ne LV, tad parasti pats kats ir piemontēts pie mājas ārsienas ar dūmgāzu izvadīšanu pa tiešo ārā. Gāzes trubas ka siet uz katu ir šaurākas kā plītij. Boilera nav, atgriez krānu sāk tecēt karstais ūdens. Montē to katlus parasti sienas skapī virtuvē vai pat istabā.

Bet nu visu no nulles taisot diez vai Latvijā zem 2000Ls sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Andža, tas ir tur pie buržujiem. Pie mums skapīšos gāzes katlus uzstādīt ir pilnīgi aizliegts. Jābūt obligāti telpai ar ventilāciju un zem durvīm noteikti jābūt spraugai tas tipa drošībai.un vēl nemaldos tai telpai noteikta kvadratūrai bij jābūt kura nedrīkst būt mazāka. A angļos esmu redzējis smuki pieliekamajos ielikts aiz durtiņām katliņš kas nebendē skatu. Ideālakais variants bij manam kaimiņam. Kam bij mājā krāsns + gāzes apkure kamēr mājā tikmēr topī ar malku tikko izbraukumā tā ieslēdz gāzi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...