Jump to content

Problēmas ar бриг у 001 стерео pastiprinātāju


Lapins
 Share

Recommended Posts

Labdien, biju atvēris šo brig pastiprinātāju un ieraudzīju, ka daži mazie tranzistori ir palikuši nedaudz melni, redzami būs bildēs. Nedaudz mani tas uztrauc. Gribētu zināt vai tas tā varētu būt un par ko atbild tie mazie traņi. Un kas tur varētu būt par vainu?

Un viens no 4 drošinātājiem arī ir it kā ieplaisājis.

post-85383-0-48254200-1328788563_thumb.jpg

post-85383-0-76796800-1328788574_thumb.jpg

post-85383-0-12662000-1328788605_thumb.jpg

post-85383-0-94177900-1328788619_thumb.jpg

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

Nez, es tajās bildēs neredzu nekādus melnumu uz traņiem. Par drošinātāju - tak paņem un nomaini, ja nepatīk ka ieplaisājis.

Bet vispār iesaku to aparātu aizskrūvēt ciet un vairs nekad vaļā neskrūvēt :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Drošinātājam uz metāla maliņas ir norādīta strāva. Oriģināli tur liekas 4 gab 3A drošinātāji. Aizej uz Argus, Elfa vai tml. un iegādājies 250V/3A drošinātāju un nomaini.

Nav skaidrs, par kuriem traņiem tieši iet runa..

Ja gribas zināt, ko katrs tranis dara, tad jāstudē shēma, nevis foto. Brig shēmas, nedaudz pacenšoties, IR iespējams atrast netā.

Labots - snefelss
Link to comment
Share on other sites

Tie "melnumi", ja domā uz V1 un V2 (otrajā bildē), ir visparastākā krāsa, ko jau ražotājs uzkleksējis. Drošinātājs - plaisa, ja ir, neko neietekmē, ja izdedzis, tad gan :D.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nemeklē problēmu, kur tās nav ! Tranzistori ir vienkārši ar krāsu atzīmēti un viss ! Nekas tur nav svilis. Liecies mierā. Netraucē pastiprinātājan strādat.

 

V1 V2 V3 (K7 K8 K9 kontakti) ir KT603Б , spieguma stabilizācijas bloks, no 40V taisa 32V , cik sapratu no man pieejamās shēmas. Protams, tur strāvas ir mazas, pie tam tie ir virknē ar 100 Omu pretestību.

Skaidrāks kļuva ?

post-69316-0-57821200-1328800624_thumb.jpg

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tas viss i štrunts, visnopietnākā problēma ir tas, ka no priekšējā paneļa noberzies skaļuma regulatora simbols...

Link to comment
Share on other sites

Bet ja izdeg kāds no četriem drošinātājiem (nedod Dievs)? Kādas sekas varbūt?

Cik noprotu 2 drošinātāji uz katru kanālu.

 

Vai var strādāt kanāls ar vienu drošinātāju, divu vietā?

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

Nevar strādāt kanāls ar vienu drošinātāju. Divpolārā barošana. Tas 4A drošinātājs nodegs pats pēdējais.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Vispār kurš brigs skaitās vērtīgāks, labāks, kvalitatīvāks? Tehniskais izpildījums, skaņas kvalitāte.

Šajā manā topikā pieminētais vai arī mans otrais - Brig Y 001 Hi - Fi stereo.

post-85383-0-15504300-1328816655_thumb.jpg

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

ja nopietni tad ne viens ne otrs nav nekāds haiends un vairāk noder kā muzeja eksponāti nekā kā darbojoši aparāti

Link to comment
Share on other sites

Ivo mani saskumdināja :resent:

 

Bet ja nopietni... ko Tu čakarējies ar visādiem " ja nu..."?. Aizej un nopērc tos drošinātājus un pietiek rādīties, kas kam mājās ir :D ! 10 gab. drošinātāji tev izmaxās ~50 sant.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ir ir labs tev tas Brigs, man mājās tik Majaks rūc! :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Nesapratu, kur te problēma. Ieslēgt nemēģināji? :) Neskan viens vai abi kanāli? Fona dūkoņa? Ja darbojas normāli - labāk neko viņā neaiztiec. :)

Link to comment
Share on other sites

Cik tam brigam ir īsti tas kropļojuma koificents % ? Laikam THD?

Vai iespējams to samazināt.

 

Abām modifikācijām.

Link to comment
Share on other sites

Ieliekot jaunus tranzistorus skaņa neizmaninīsies, bet aparāta vēsturiskā vērtība momentāli nokritīsies. Nu nevajag to Brigu čakarēt. Ja grib HI-END skaņu tad vajag pirkt jaunu attiecīgas klases pastiprinātaju, nevis jāties ar1975 gada tehnoloģijam!

Link to comment
Share on other sites

Pie tam nomainot tos traņus ir liela varbūtība, ka jams ierosināsies un būs jādomā, kā to novērst. Jaunajiem traņiem ir citi parametri, tajā skaitā krietni plašāka frekvenču josla.

 

Es ar nesaprotu, priekš kam tofika afftaram grinbas par katru cenu kaut ko mainīt, pie tam, ņemot vērā, ka pats no šīm lietām nesajēdz pat tik daudz lai ieplīsušu drošinātāju nomainītu un prasa viedokli forumā.

 

Ja nu par katru cenu gribas kaut ko čakarēt, tad vari viņu, piemēram, zaļu pārkrāsot :D

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Tāpēc jau arī cilvēkam gribas čakarēties, ka nav zināšanu. Un būs grūti paskaidrot, ka vecais zapiņš, kurš pēc būtības ar savām divām durvīm un motoru aizmugurē, ir sporta kupeja :D nekļūs par Porsche pat tad, ja tam ieliks Ferrari dzinēju. Brīnumi nemēdz notikt, un tam stipreklim ir savi konstruktīvie plusi un mīnusi, un lai tos izmainītu, jābūt lielām zināšanam. Nu akurāk naudu nav kur likt, un gribās trakot? Nopērc no Servo Jāņa tos audiofilu drošinatājus par 40 Ls gabalā, nomaini, un tad pastāsti kā tas skanēs. :D Vismaz būs jautri un interesanti.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Brigs netiks izpurgāts, ''uzlabots''.

Bet ir cits jautājums.

Gribu pieslēgt s30 vai s30A (4 Ohm) pie brig 001 pastūža kā skaņas avotu izmantot datora skaņas karti (iebūvēta). s30 kā datortumbas.

Tagadējās ķīnīzeru vigoole A2061 (aktīvās).

Klausos mūziku (mp3, wav, flac), skatos filmas (dažādi formāti).

Vai tās s30 un skaņa būs labāka, kvalitatīvāka par tagadējām ķīnīzeru vigoole A2061 tumbelēm?

Ir arī vajadzīgā pāreja no 3,5 mm jack uz 5 DIN.

Un vēl vai iebūvētā skaņas karte nedos kādu nevajadzīgu fonu?

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

Nu bet tad ko tu prasi? PIESLĒDZ UN PAMĒĢINI, tad arī sapratīsi!!!

Link to comment
Share on other sites

Bet kuras labākas s30 vai s30 A? Brig 001 laikam labāk der skandas ar 4 Ohm pretestību. Vai arī der s30 B (8 Ohm) ? Vispār s30 man nekad nav bijušas, tā ka nevaru spriest par to skanējumu.

Tās s30 vēl man nav, domāju tikai par to iegādi. Vispār ss.lv vai citur tās s30 grūti noķert. Ar oriģinālu izskatu, nepārbūvētas, turklāt par zemu cenu.

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

Jā, man ar gribētos kādu 1961. gada Jaguar MKII, nepārbūvētu, oriģināla izskata un par zemu cenu. S30 salīdzinājums ar Jaguar, protams, ir pārspīlējums.

Vispārējai izglītībai atceries: jebkurā gadījumā labāk ir, ja skandas ar lielāku pretestību, t.i. 8Om, jo lielākas iespējas ka sūdīgs pastiprinātājs labāk tiks galā.

Link to comment
Share on other sites

Gribi teikt, ka brig ir sūdīgs pastūzis? Saprotu, ka nav ne Hi - Fi, ne Hi -end.

Tādus pat es nevaru atļauties.

Bet runa pašlaik ir par s30 kā datorskandām.

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pilnīgs ārprāc. Sāk ar izjaukšanu un pārlodēšanu un turpina ar vienu ne pārāk augstvērtīgu skandu maiņu uz kaut ko līdzvērtīgi šaušalīgu. Hotdogs, kas hotdogs.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Varbūt S30 vietā uzreiz skatīties S90 - varēs labāk iepriecināt kaimiņus .

 

Nu , bet kā tev skanēja Vega salīdzinājumā ar Vigoole ?

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Pēc problēmas risināšanas veida ar nekonstruktīvu domu gājienu un tizliem jautājumiem, kas seko cits citam, novedot topiku pilnīgā d... (vietu, kur mugura zaudē savu cienīgo nosaukumu), spriežu, ka autors ir kāds pārgudrs "profesors" (bezdarbnieks visticamāk, vai dīkdienis skolnieciņš), kas nogarlaikojies līdz galīgam hr*nam un tagad te dzen tuftu, un uzjautrinās par to, kā citi mēģina palīdzēt! Vienā vārdā - trollis! Tādu statusu arī vajadzētu piešķirt!

 

Ļoti atvainojos, ja tā nav, bet nu piedodiet!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...