Jump to content

Atbildība par nelegālu softu uzstādīšanu


zhakal
 Share

Recommended Posts

Nettwerk

Nav mineets taads punkts licenzeshanas noteikumod, maajas vai skolas vajadziibaam tikai. KOMERCIALAI darbibai tu paarkaap licenzeeshanas noteikumus.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    9

  • Nettwerk

    7

  • Gestapo

    6

  • e = d

    7

ienešana darbvietā nav komerciāla darbība :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, ja pieķers aiz rokas, ka uz mājas datora raksti darba dokumentus, tad var izdrāzt, bet tak nevajag pašam būt stulbam un nevaag to rādīt. Izslēgtu personīgo datoru pārbaudītāji nevar aiztikt. Nelaime jau tajā, ka cilvēki nezin visas šīs nianse. Kā ienāk baudītāji, tā visi nomīž un ko gan var gribēt no kādas jauniņas sekretārītes. Man reāli ir bijusi darīšana ar šitiem baudītājiem. Par laimi īrētas telpās priekšā stāvēja apsardze, kura vispirms pazvanīja un paprasīja vai kāds ir uz vietas, bet pēc tam paprasija uz kāda pamata būtu jālaiž garām apsargam tie "maitu ergļi" Protams, baudītāji nebija gatavui šādm pavērsienam un "biezi papīri" līdzi nebīja. Kamer kārtoja formalitātes, nevienam "nebīja laika" viņus gaidīt, jo darb specifika nenosaka, ka darbavietā kādam jābūt. Vēlāk jau viss tika sakārtots tā, ka nebīja kur piesieties. Cita lieta, ka nāca pēc "navodkas' jo bija stučītāji.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Dizdzi, nu nav tik vienkārši. Savu datoru turi koferī, aizvērtu, izslēgtu utt., un neviens viņu neaiztiks. Bet ja tu ar viņu šeptējies darba vietā - viņu var pārbaudīt (kā jau teicu, vismaz pagātnē tas bija vienos vārtos).

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk, tu nesaprati, situācija, kad ir gan darba gan mans, vai pat nez no kurienes aizlienēts. Vienu izmanto komerciālām vajadzībām, bet uz privātā, piem. home page būvēju brīvajā laikā. Darba specifika šādi strādāt atļauj, bet nav atļauts uz darba PC ar personīgām nodarbēm/failiem utt nodarboties.

 

Vai arī jebkurš ieslēgts dators uz reiz tiek uzskatīts uzņēmuma rīcībā?

 

P.s. Man šādu problēmu nav, tīri interesanta diskusija.

Link to comment
Share on other sites

Es jau teicu, ja paņems pie rokas, ka strādā darbā uz mājas datora, tad ir pipec ar visam izrietošajām sekām. Vienīgi, ja uz mājas datora visas PRO programas ar papīriem un licenzēm, tad lai iet dir**, bet kam tā ir. Ja personīgais dators stāv uz galda un nav ieslēgts(a kādas problemas izslēgt), tad kā pierādīs, ka lietoju to. Man viņs varbūt salīja nākot uz darbu un tagad žāvēju.

Link to comment
Share on other sites

A man uz privāto PC somā vienmēr ir pavadzīme uz mana vārda un personas koda, tātad uzņēmumam nepiederošs, vai kā?

Link to comment
Share on other sites

Man nekas nav jāpierāda. Pārbaudītājiem ir tiesības pārbaudīt visus uzņēmuma datorus. Tad lai skatās pēc pavadzīmēm un numuriem. Ja mana datora tais papīros nav, tad par ko ir runa. Un vispār, to laptopu uz galda aizmirsa klients. Kad atnāks pakaļ, tad atdošu. Nav mana manta un ari pārbaudītājiem nav tiesību to aiztikt. Viss jau atkarīgs no savas uzvedības un pārliecības. Zinu stroiku, kur darba inspekcija uzgāzas virsū. Skaidrs, ka večiem nekādu papīru un darba līgumu, bet stroika privāta. Tad nu visi kā viens apgalvoa, ka atnākuši pie kaimiņa apskatīties, kā celtniecība sokās. Kapēc darba drēbēs- a tak nav aizliegts apkārt staigāt darba robās. Ta i neko nepierādija. Protams, nāca pārbaudīt pēc navodkas, jo darbu vadītāji kautko nebīja savā starpā sadalījuši.

Link to comment
Share on other sites

Sandriss

Nu es vienmēr pasaku, ka uzlieku nelegālu. Kurš normāls cilvēks ta tagad pirks Windowsu? Nu ja naudu nav kur likt... Labāk pieleju vienreiz pilnu bāku nekā pērku Windowsu.

 

Kur nu vairs pilnu bāku... :) Ja litrs maksā 1.03Ls. Un windows OEM (tikko nopirku) pa 58ls.

Daudz mašīnām bāka ietilpīgāka par 56 litriem... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pašam uz PC viss stuff legāls ( nepatīk tā nedrošības sajūta) , Tiem kas man nāk un prasa lai sainstalēju PC prasu lai dod CD vai arī lieku ubuntu .. vismaz miers pašam ka nepaņems aiz grabuļiem

Link to comment
Share on other sites

Lai kratītu privātu mantu viņiem vajag vai nu īpašnieka piekrišanu vai tiesas orderi. Un basta.

 

Protams, šādam sensitīvam kompim vajag priekšā parolīti (arī un screensaver) lai tā vienkārši nevar atvērt kompja vāku un ieraudzīt, ka tev tur fotošops vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Vai ir atšķirība vai Tu kādam caur netu apzodz kontu vai izdari to uz ielas, izvelkot maku no aizmugurējās kabatas? Termiņš būs stipri atšķirīgs?

Es teiktu, ka termiņš varētu būt stipri atšķirīgs, jo tā izskatās, ka pat par nogalināšanu te nav tik lieli termiņi kā par pirātisma izplatīšanu (nokačā, sīdo nu viss, tu esi izplatītājs). Nezinu, kā tur ir ar pirātisko programmu uzturēšanu. Tātad man pat gribētos teikt, ka :

pirātisms > par maka nozagšanu vai dzīvības atņemšanu.

Vismaz man ir ļoti bieži dzirdēts, ka brīvības atņemšana par torrent trakeru uzturēšanu sanāca 18 gadi, bet par nogalināšanu max 10 .

 

Un tomēr, cik bieži nāk mājās pārbaudīt kompi, cik tam programmatūra ir legāla? Es konkrēti nezinu tādus gadījumus, protams, ja komerciāls uzņēmums, tad arī ņem pēc pilnas programmas.

 

Par legālu programmatūru, pats tās pašas spēlītes pērku iekš steam, taču liela daļa programmatūras liekas pārāk dārga(tas pats windows, jo iznāk diezgan bieži jauns, kuru gribās palietot). Ne katram mirstīgajam sanāks uzturēt savu kompi ar legālu programmatūru. Ja mūzika, protams, pirktu, ja vismaz lielākā daļa naudas aizietu autoram, bet tā jau viss aiziet nodokļos un mūziķi no tās summas tikpat kā neko nesaņem.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

SCVAER, sāksi pats pelnīt tad sapratīsi mantu vērtību. Arguments, ka windowsi iznāk pārāk bieži, lai tos pirktu... emmm Nu labi, ja grib pavisam oficiāli, tad jāpērk ir retail versijas, ja nepērc to winduli ar jaunu datoru( jeb bija kaut kāds lētāka upgrade versija vista->7, toč neatceros vairs), bet par cik datorus reti kurš maina retāk kā reizi 4 gados tad nu kuram liekas, ka 60 Ls par to ir par daudz? Viens normāls vai divi pieticīgi vakari vecrīgas krodziņos tā nauda vien ir. Ja pērk portatīvo, tad man šķiet, ka tā atšķirība starp konfigurāciju bez/ar M$ Windowsu ir pat zem 60Ls.

 

Bet pietiks ar oftopiku.

Atbildība par nelegālu softu uzstādīšanu

nav papīru, nav pierādījumu, ka ko pārkāpi. Kamēr instalēsi tos datorus paziņām un neuzskatīsi to par nopietnu maizes pelnīšanu - varbūtība iekulties ķibelēs ir mazāka nekā, ka uzliks naudas sodu kāds ejot pāri ielai pie sarkanās gaismas.

 

Privāts, netīrs dators uzņēmumā

viss atkarīgs no tā, ko iet meklēt, ja tikai pirātiskos windowsus&Co, droši vien, ka ja parādīsi, ka dators nav atrodams uzņēmuma pamatlīdzekļos, tad neaiztiks. Ja nāks KNABāt vai kriminālpolicija, tad tik viegli cauri netikt, kā ar atrunu, ka tas mans un ar darbu nekāda sakara nav, bet tad jau par kaut kādām licenzēm man šķiet ka neviens īpaši nesatrauksies. Tas gan tāds spriedelējums, praktiski gadījumi nav bijuši nevienā darba vietā, kas tikai kārtējo reizi liecina, ka pārbaužu ir maz un pamatā tās ir uz pasūtījuma.

Labots - The_Saint
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...