Jump to content

3G rūtera uzstādīšana


sienaazis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Varbūt kādam būtu padoms un risinājums kāds iemesls varētu būt šadai problēmai.

 

Līdz šim mājās stāvēja vienkāršais 3G modemiņš ar LMT internets datorā 19. Mājas iekšienē zona uz 3G nav īpaši pārliecinoša (2-3 strīpas, taču nav tā ka pazustu) tāpēc modemiņš ar pagarāka USB vada palīdzību, bija aizvilkts uz bēniņiem. Šādā veidā zona,būtībā vienmēr bija pilna. Tā kā ar zonu problēmas nebija, tad nolēmu, ka, lai varētu izmantot savu portatīvo, kā normālu portatīvo, nevis tas būtu piesaistīts visu laiku pie USB vada, iegādāties 3G rūteri.

 

Iegādājāos Huawei B660 3G rūteri no LMT. Pērkot, vienīgais,ko pārdevējs teica,ka lai I-biroja modema lietotāja programmā, noņemu PIN koda pieprasīšanu. To arī izdarīju.

 

Ievietoju SIM karti rūterī, ieslēdzu, noliku rūteri tajā paša vietā, kur parasti 3G zona bija arī mazajam modēmam. Portatīvais wi-fi tīklu atrada ierakstīju key, kura bija norādīta uz rūtera un mēģināju slēgties klāt pie rūtera. Taču, nekas neizdodas. Dators vienkārši rādija, ka ģenerē IP adresi un tā arī palika - visu laiku tikai rāda,ka taisa IP adresi un tā viņš tur taisa to IP adresi un neuztaisa (vienkārši pēc kādām 20 min apnika gaidīt :)

 

Indikatori uz rūtera norādija,ka wi-fi tīkls strādā un ierīce ir reģistrēta tīklā (dzeltens, patstāvīgs signāls), taču līdz zaļajam signālam tā arī nenonāk (ierīce pieslēgusies internetam) (skat. pievienotot failu). Līdz ar to, es pašlaik nesaprotu vai tā ir kāda mana datora konfigurācijas problēma (wi-fi iet, esmu pārbaudijis citur) vai arī rūtera konfigurācijas.

 

Vai varētu būt tā,ka zona vienkārši nav? Taču dīvaini liekās tas,ka nolieku tajā pašā vietā USB modemiņu un tam zona ir un nets iet. Ja nu kas, rūterim ir ārējās antenas pieslēgšanas iespēja, taču neesmu pārleicināts vai tiešām to vajag, jo, kā jau teicu, zona pie manis IR (nu vismaz ar USB modemu 3g zona).

 

Varbūt kādam ir bijusi kāda pieredze vai kāds risinājums šai problēmai. Būtu pateicīgs.

Paldies!

post-68640-0-64488200-1326355097_thumb.jpg

Labots - sienaazis
Link to comment
Share on other sites

Pamēģini ieiet 192.168.1.1 , parole admin un apskatīt konfigurāciju, ja tas neizdodas, tad caur tīkla kabeli un datoram statisku IP jāliek no tā paša apgabala, kas rūtrerim, ķip 192.168.1.100.

Tā konfigurējas B970, te droši vien nav nekas citādāks.

Link to comment
Share on other sites

sienaazis

Pamēģini ieiet 192.168.1.1 , parole admin un apskatīt konfigurāciju, ja tas neizdodas, tad caur tīkla kabeli un datoram statisku IP jāliek no tā paša apgabala, kas rūtrerim, ķip 192.168.1.100.

Tā konfigurējas B970, te droši vien nav nekas citādāks.

 

šobrīd uzreiz nevaru tikt līdz datoram (nu tam,kurš mājā) bet kam tieši tajās konfigurācijas būtu jāpievērš uzmanība? Un caur tīkla kabeli - t..i saslēdzu datoru un rūteri ar parasto LAN kabeli un tad paskatu kāds key parādās? tad atvienoju kabeli, un settingos ierakstu to pašu adresi,kura uzrādijās, kad bija saslēgti ar vadu?

Sorri par pastulbu jautājumu, bet nu es čaiņiks...tāpēc arī prasu :)

Link to comment
Share on other sites

Švakāka iebūvētā antena sanāk nekā Tavam Usb puļķim.Mēģini pamainīt atrašanās un novietojuma vietu,ja nepalīdz liec ārējo antenu.

Indikatori uz rūtera norādija,ka wi-fi tīkls strādā un ierīce ir reģistrēta tīklā (dzeltens, patstāvīgs signāls), taču līdz zaļajam signālam tā arī nenonāk (ierīce pieslēgusies internetam)
Labots - Tufjord
Link to comment
Share on other sites

sienaazis

Švakāka iebūvētā antena sanāk nekā Tavam Usb puļķim.Mēģini pamainīt atrašanās un novietojuma vietu,ja nepalīdz liec ārējo antenu.

šodien pamēģināšu...aizbraukšu uz pilsētu :) kur ir 100 % laba zona, tad točna zināšu. es jau it kā domāju par to zonu, vienkārši nelikās,ka tam puļķim varētu būt tik krietni stiprāka antena (abi ir Huawei ražojumi), ka vienam ir vismaz kāda 3 strīpas, bet rūterim vispār pa 0. Rūteris jau ir iznēsāts pa māju, augstāk zemāk, tuvāk sienām, tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Tur instrukcijai vajadzētu būt, kas un kā darās! Tiksi konfigurācijas lapā, redzēsi visu, ko var mainīt un kur ir problēma, vai zonas nav, vai WiFi kaut kas nav kā vajag, varbūt DHCP nav ieslēgts. Ar vadu noteikti vajadzētu varēt tikt gan pie neta, gan konfigurācijas, ja laptopam būs statiska IP, kā jau rakstīju.

Tad arī varēsi skatīties konfigurāciju.

 

P.S. Nedomāju, ka būs antenas vaina. Tik katrā gadījumā paskaties, vai nav kaut kur slēdzītis internal/external antenai nejauši pārslēdzies :D

Link to comment
Share on other sites

Pag,Tu vispār LMT interneta uzstādījumus esi ierakstījis rūterī? Vai pērkot pie LMT viņi ir pēc noklusējuma.Jebkurā gadījumā Tev jatiek konfigurācijas uzstādījumos tad redzēsi.Kā jau Krišus teica.

Link to comment
Share on other sites

sienaazis

Tur instrukcijai vajadzētu būt, kas un kā darās! Tiksi konfigurācijas lapā, redzēsi visu, ko var mainīt un kur ir problēma, vai zonas nav, vai WiFi kaut kas nav kā vajag, varbūt DHCP nav ieslēgts. Ar vadu noteikti vajadzētu varēt tikt gan pie neta, gan konfigurācijas, ja laptopam būs statiska IP, kā jau rakstīju.

Tad arī varēsi skatīties konfigurāciju.

 

P.S. Nedomāju, ka būs antenas vaina. Tik katrā gadījumā paskaties, vai nav kaut kur slēdzītis internal/external antenai nejauši pārslēdzies :D

 

Ok, paldies, būšu mēģināt. :) stulbākais,ka user manuāli tam aparātam vispār nekā nav rakstīts, tikai par signāliem un kā pieslēdzās.

Link to comment
Share on other sites

derētu pārbaudīt, vai tas PIN code prasījums tiešām ir noņemts. Es vispār nopirku kaut kādu mazo Dlink wifi acces pointu ar 3G atbalstu. tam aizmugurē ir slēdzītis WAN/3G. Iespaudu tajā savu USB puļķi un viss aizgāja automātiski - pilnīgi nekas nebija jākonfigurē caur admin interfeisu. Domāju, ka šitam hujavejam vajadzētu būt līdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

sienaazis

Pag,Tu vispār LMT interneta uzstādījumus esi ierakstījis rūterī? Vai pērkot pie LMT viņi ir pēc noklusējuma.Jebkurā gadījumā Tev jatiek konfigurācijas uzstādījumos tad redzēsi.Kā jau Krišus teica.

 

Nu tas ir no LMT pirkts,ķipa mazcenas rūteris :) tāpēc arī neko neesmu darījis. domāju,ka visam jau jābūt sakonfigurētam.

 

derētu pārbaudīt, vai tas PIN code prasījums tiešām ir noņemts. Es vispār nopirku kaut kādu mazo Dlink wifi acces pointu ar 3G atbalstu. tam aizmugurē ir slēdzītis WAN/3G. Iespaudu tajā savu USB puļķi un viss aizgāja automātiski - pilnīgi nekas nebija jākonfigurē caur admin interfeisu. Domāju, ka šitam hujavejam vajadzētu būt līdzīgi.

 

Laimīgais...tam Huawejam nav nekāds USB pieslēgvietas...arī būtu tā darījis,ja būtu,kur iespraust. Esmu jau pārbaudijis (cik nu var pārbaudīt) - vienoju modemiņu klāt un mobile partner neprasa vairāk PIN.

 

Tur instrukcijai vajadzētu būt, kas un kā darās! Tiksi konfigurācijas lapā, redzēsi visu, ko var mainīt un kur ir problēma, vai zonas nav, vai WiFi kaut kas nav kā vajag, varbūt DHCP nav ieslēgts. Ar vadu noteikti vajadzētu varēt tikt gan pie neta, gan konfigurācijas, ja laptopam būs statiska IP, kā jau rakstīju.

Tad arī varēsi skatīties konfigurāciju.

 

P.S. Nedomāju, ka būs antenas vaina. Tik katrā gadījumā paskaties, vai nav kaut kur slēdzītis internal/external antenai nejauši pārslēdzies :D

 

nu es laikam esmu pilnīgi jefiņš, bet es nesaprotu, kā piekļūt tai konfigurācijas lapai.... tas ir vienkārši interneta pārlūkprogrammā ierakstīt to adresi?? ja tā, tad man nekas neiet un rādās tikai, ka nav neta un nevar atvērt lapu... :(

Link to comment
Share on other sites

Tiesi ta, ieraksti to adresi,bet 1caur explorer,2 var nakties reizem ilgak pagaidit,jo reizem nesavienojas del lielas lapas noslodzes.

Link to comment
Share on other sites

Ja nesanāk lapu atvērt, tad visdrīzāk kompim vajag uzlikt statisku ip, kā jau daudzreiz te rakstīju. Tad visticamāk arī nets aizies... Kā to izdarīt cerams zini, vai pameklē.

Link to comment
Share on other sites

sienaazis

viss kārtībā! saslēdzu caur LAN vadu, atvēru konfigurācija lapu, izgāju setup wizardu, pārinstalēju datora wi-fi draiveru un viss aizgāja. Ir O.K. esmu apmierināts.

Paldies visiem,kas neskopojās ar padomu :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...