Jump to content

5.0 skaņa


Guest Dormeo Matracis
 Share

Recommended Posts

Šodien par ļoti saldu cenu sanāca iepirkt divas Radiotehnikas S-50B tumbas. Tā kā man ir 5.1 resīveris, izdomāju, ka varētu pamēģināt, kāda ir piecu kanālu skaņa - kā priekšējās pieslēdzu S90B, kā aizmugurējās S50B, bet kā centra skaļruni S30B. Zinu, ka nekas labs nav, bet tomēr manām skaņas prasībām atbilstošs. Resīverī uzslēdzu 5.0 režīmu, atskaņotājā ieliku 5.1 disku un skaņa man galīgi nepatika - ne labu basu, ne labu vidu, ne labu augšu. Vai man ir vajadzīgs sabvūfers(cerams, ka pareizi uzrakstīju), lai normāli skanētu vai arī es līki kaut ko esmu saregulējis?

Link to comment
Share on other sites

nu ja 5.1 ir attieciigi bass .1 kanaalaa, tad logjiski, ka citur tas tolkom nebuus.

un arii reguleeshana noteikti ka ir pie vainas .

Link to comment
Share on other sites

Labus vidus un labas augšas sabvūferis nekādi nepalīdzēs iegūt ;)

Link to comment
Share on other sites

+ resīvers sāk nevilkt piecas skandas ar :D s50 tak ir tupas- ap 85 db :D

 

un s30 - 84db...skaidrs ka resim nav ko iedvest tajās kastēs.

Link to comment
Share on other sites

Resī norādīji, ka subis nav pieslēgts? Lai dod basu (kāds nu tas ir resī) uz frontālajām tumbām. Par to, vai vadus tumbām pareizi pieslēdzi, +/-, pat nejautāšu.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Labus vidus un labas augšas sabvūferis nekādi nepalīdzēs iegūt ;)

+ resīvers sāk nevilkt piecas skandas ar :D s50 tak ir tupas- ap 85 db :D

un s30 - 84db...skaidrs ka resim nav ko iedvest tajās kastēs.

Tātad, mans resīveris ir kaka, kas neko vairāk par stereo nevar pavilkt? :(

basi būs tikai tad, ja resīveri atstāsi uz 2.0, nevis 5.1, 5.0. citādi vajag subi.

2.0 režīmā basi ir gan deviņdesmitniecēmm, gan piecdesmitniecēm, gan trīsdesmitniecēm, bet vai tad 5.0 režīmā resis nesaprot, ka basi jādod caur skandām nevis sabvūferi?

Resī norādīji, ka subis nav pieslēgts? Lai dod basu (kāds nu tas ir resī) uz frontālajām tumbām. Par to, vai vadus tumbām pareizi pieslēdzi, +/-, pat nejautāšu.

Jā, norādīju. Un, protams, esmu pareizi pieslēdzis +/-. Labots - kristers42
Link to comment
Share on other sites

5.1 variantā basi ir ierakstīti,speciāli, savā kanālā,kas ir subs.Tad tev vajag velvienu pastūzi un vēlvienu s-90 :)

Labots - konuss
Link to comment
Share on other sites

vēl ir jautājums, kā ir savienots atskaņotājs ar resīveri un kas tas īsti ir par 5.0 režīmu. Vai nav viens no tiem, kas vienkārši stereo izmet pa piecām skandām? Ja atskaņotājs pieslēgts pareizi, vai nepietiek tikai norādīt, ka subs neeksistē, lai .1 kanāls automātiski tiktu padots uz priekšas skandām? Atskaņotājiem mēdz būt arī pašiem savs basa menedžments.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

5.1 variantā basi ir ierakstīti,speciāli, savā kanālā,kas ir subs.Tad tev vajag velvienu pastūzi un vēlvienu s-90 :)

Tādā gadījumā lieku uz skapjaugšas tās S-50B un klausos tālāk stereo.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Kas tev tas pa resiīveru, kas pa modeli? Tā nevar būt,ka skanot 2 kanāliem vis ir labi ,bet ,ka pieslēdz vēl trīs, viss ir pakaļā.Problēma verētu būt ,ka neesi ieslēdzis dsp programu mūzikai bet klausies mūziku filmu režīmā tad protams nekas netiks izdvests ārā,vai otra lieta iestatījumos neesi pareizi ielicis skandu izmērus un ka netiek lietots subs....

Link to comment
Share on other sites

kāds nāāā... DSP mūzikai?

 

Ja disks ir DVD-V vai DVD-A ar AC-3/DTS 5.1 tad resī aktivizējam attiecīgo dekoderi un miers. Ar nosacījumu, ka disks tiek likts attiecīgā spēlētājā, kas ar resi pa sp-dif vai toslink savienots. Attiecīgi DVD pleijerī jābūt digital direct saslēgtam, lai DTS uz DD nekonvertē vai netaisa downmix uz stereo.

 

Autor, kāds tev tas 5.1 disks, kāds atskaņotājs, un kā pieslēgts pie resīvera?

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Piekrītu ,ja ir Onkyo resīvers , kam ir tikai attiecīgie dekoderi un protams mūzika uz tiem ^^neskan^^ . Te skaņas avotā problēma diezin vai ir.

Link to comment
Share on other sites

Nēnu

teksts "paņemam 5.1 disku" mani dara uzmanīgu, jo biedrs pirms tam nestāstīja, ka šim ir krutais SACD pleijeris, aiz kam noskaidrosim sākumā sistēmas konfigurāciju, un tad domāsim, kas neskan un kāpēc neskan, un vai vispār "neskan" :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...