Jump to content

Wifi 4km attalumaa


parasts_lauku_vecis
 Share

Recommended Posts

parasts_lauku_vecis

Labdien.

tatad situacija ir tada, dzivoju neliela ciematina apmeram 5 km no tuvakaas civilizacijas

seit visi lieto lmt internetu, jo seit uztver 3g

es esmu sasparojies kautkaa dabut internetu lidz laukiem

attalums taisnaa linija ir 3.925 km starpa ir plavas, krumi, augstu koku nav

viena gala es varu uzcelt antenu lidz 85m, otra 110-115 m

 

plans ir lattelecom piedavatos 10 mb/s palaist caur wifi

http://en.wikipedia....ong-range_Wi-Fi

 

un saja gala izdalit 5 cilvekiem

 

Mani interese :

vai ir iespejams sito ierikot

pasakuma izmaksas

atruma zudumi

ka lietus, sniegs ietekme sito pasakumu

post-92599-0-33997300-1325623232_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja tev ir tādi līdzekļi, ka spēj celt 100-metrīgas antenas, tad lētāk sanāks satelītinternets :)

viena gala es varu uzcelt antenu lidz 85m, otra 110-115 m

 

Galarezultāts būs vēl sliktāks par LMT internetu, jo niecīgais upload uz vairākiem lietotājiem interneta ātrumu nežēlīgi samazinās. Max 2-3 datorus var uz LTK kurbulēt un tad jau vienlaicīgi var pamanīt bremzes, kad kaut viens liek bildes draugos. Kur nu vēl 5 pieslēgumus.

plans ir lattelecom piedavatos 10 mb/s palaist caur wifi

...

un saja gala izdalit 5 cilvekiem

Link to comment
Share on other sites

Bet 10mb/s dalīt uz 5 lietotājiem......

 

mja, internets ir smagi degradējies. Cik nesen vēl atpakaļ, kādi 6-7 gadi, 2mbp/s līniju ciematā dalījām uz 30 lietotājiem. Kaut kā pietika.

Link to comment
Share on other sites

2 mbit tiek dalīti uz 5iem lietotājiem - viss ok. Protams, kačāt neko nevar, bet brouzēšanai un kādai spēlei inetā pilnīgi pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dalīt vēl varētu, ja lejupielāde/augšupielāde būtu 10/10MBit, bet šeit runa par DSL, kur augšupielāde ir tikai 800kb/s, kuram palielinoties, lejupielādes ātrums krītas uz pusi un vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Man 4mbit DSL stav ka rezerves variants 100lietotaju tiklam. Protams p2p un upload nezeligi jagriez.Citadi nav ne vainas. Monte tik augsa. Ja interese varu piedavat ari dazadu wireless aparaturu nedargi.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc jums liekas, ka tas uzmontētais, uz pieciem datoriem sadalītais DSL brīnums būs labāks par LMT 3g? Pat vienkārši matemātiski tā nesanāk, kur nu vēl tie 4 km pa gaisu...

Link to comment
Share on other sites

kalnietis

viena gala es varu uzcelt antenu lidz 85m, otra 110-115 m

 

Pastāsti kaut ko vairāk!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

viena gala es varu uzcelt antenu lidz 85m, otra 110-115 m

 

85m? 115m? Tu ko? Sešstāvu māja ir kādus 20m augsta (rēķinot, ka 2.5m griestu augstums, 0.5m pārsegumiem, 2m jumta/bēniņu daļa).

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

drunk, vai tad šis 110m antenai pamatus betonēs jūras līmenī? :sarkasms:

 

Man sanāk, ka antena jātaisa kādus 3m, nu OK, koki aug, liec 15m.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kur var apskatīties tādas reljefa kartes?

 

Par tēmu iesaku nano station.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu man atkal sanāk, ka antena jātaisa vismaz 25-30m augsta, bet nezinu kā dalīt tos 10Mbit/s uz 5 cilvēkiem, tad jau tiešām labāk katram lietotājam uzlikt mazu HSDPA antenu un mocīt to LMT vai TELE2, jo ātrums būs lielāks kā izmantojot autora priekšlikumu.

 

Un autors pat pats piemin, ka ir pieejams LMT HSDPA, nu tad tik jālieto un viss, jo saviem 0.5Mbit/s down 0.1Mbit/s up tur ir jābūt vidēji.

Ja būtu pieejama optika tai 5km attālajā pusē tad būtu cita lieta.

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

Laikam tur arī tas suns ir norakts...Vienīgi, kas notiks, kad kaimiņi pamanīs, ka jaunais mastu nets ir lēnāks par iepriekšējo? :butcher:

Link to comment
Share on other sites

Es šaubos, ka autors grib uzvārīties, jo viņam jau par LTC 10Mbit/s būs jāmaksā 17,46Ls/mēn un, katrs klients viņam vairāk ar 7Ls/mēn nemaksās, jo LMT Internets datorā 7 ir ātrāks un maksā tik 7Ls/mēn un lai noturētu tos 5 klientus autoram vajadzēs pārtrumpot to LMT internetu, BET tās ir tikai manas domas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir zināmas aizdomas, ka tēmas autors ir tas pats biedrs Džons Loks jeb Blue daba dee, kurš apsēsts ar tāluztveršanu/tālraidīšanu (piemēram, šis topiks), kur brīžam izpaliek realitāte.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

DL, nereālā daļa šeit ir tie 100m masti, kuru izveides, uzstādīšanas budžets krietni par lielu, lai tagad LMT internetu migrētu uz DLS saņemot dažus procentus uzlabojumus.

 

1m masts Everestā nav tas pats, kas 8000m masts Latvijā, visu izsaka augstumu starpība, starp abiem punktiem tiešā redzamībā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

DL, kurā vietā tēmas autors ir atzīmējis antenu atrašanās vietas? Nav nekur norādīts, vai viņš cels 40m mastu punktā 85vlj vai 10cm mastu uz kurmjrakuma kalna augstākajā punktā.

 

Tieši tas ir tas, kas tiešā mērā nosaka izmaksas. Ja tēma autors dzīvo pa vidu kalnam, tad 1km kabeli vilkt arī nereāli.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Yo, es apskatīju to bildi un patestēju, bet lai kā tu censtos, bez mastiem ir pilnīgi nereāli dabūt pa taisni signālu. Lai dabūtu pāri krūmiem, vajag vismaz 5m, tā kā pa vidu ir viens izcilnis, tad abos galos jāliek masti.

 

Vai arī kaut ko es nezinu tādu, ko zini tu? :)

 

ixyvq8qgnuo98lljsaz.png

P.S. Esmu tizls zīmētājs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu labi, es biju nedaudz pārpratis un pēc tā neogeo sapratu, ka mastu dislokācija galapunkti :)

Link to comment
Share on other sites

es protams nezinu kādas ir torņu un pārējās apraides tehnikas izmaksas, bet vai nebūtu vienkāršāk un lētāk tiem 5 cilvēkiem iepirkt LMT modēmus un InternetsDatorā7? ja jau tiek lietots 3G - ātrums mājas lietotājam ir stirpi pietiekošs un gana stabils! saku no savas pieredzes ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...