Jump to content

Snoop Cauna
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Ir divi lietoti UPS, problēma tāda kad nesaprotu kā pareizi saslēgti tos.

Ir šādi agregāti:

 

Back-UPS CS500

 

APC BACK-UPS CS 500.jpg

 

Un ''Pulsar ESV 8+''

 

DSCN0723.JPG

DSCN0725.JPG

 

Ja pareizi saprotu tad tas Pulsar ir paredzēts serverim,ja?

Gribēju pajautāti kurš man no šiem diviem derētu manam Personālajam datoram, pret elektrības pāravumiem un ilglaicīgu elektrības pazušanu?

Kāda ir atšķirība starp šīm abām ierīcēm?

Vai ir nepieciešami vēl kādi vadi izņemot to kas spraužas 220 rozetē?

Varbūt var saslēgti abus vienam datoram?

:)

 

Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

Ilglaicīgiem elektrības pārrāvumiem tev šis nepalīdzēs(protams atkarīgs kas tev datorā atrodas). Un lai kaut ko pievienotu tev UPS Power cable vajag.

Labots - K.Kavacis
Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

Man ir šādi vadi:

 

UPS DVR uniterruptible power supply IEC C13 C14 Cable.gif

 

 

Euro1447K13s.jpg

 

Kāds no šiem skaitas ''UPS Power cable'' ?

Es datoru izmantoju tikai lietojot interneta pārluka programmas un Office programmas.

Link to comment
Share on other sites

Spraud tik iekšā kas spraužams...

A, vispār, manuāli grūti nokačāt?

 

Kādreiz štukoju par UPSiem, bet izdevīgāks risinājums, IMHO, kāds portatīvais. Vispār tie lētie upši ir paši par sevi baigi nestabila lieta, bet dārgie sākās ar Ls ~150. Labāks risinājums, vismaz mana krajā, kārtīgs baroklis ar APFC, kas spēj izturēt 1 perioda (1/50 sek.) strāvas svārstības...

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

Gribas dzirdēti Latviešu valodā kāda zinoša cilvēka viedokli kuru no augstāk redzamajiem UPS man labāk izmantoti!

Manuāls ir, bet diemžēl ne Latviešu valodā.

Link to comment
Share on other sites

Notestee abus, kursh ilgaak iztur bez straavas, to ar lieto.

 

Upsi neskjirojas peec , tas datoram, tas serverim, bet gan peec jaudaam. JA Ups jauda atljauj, vari lietot arii teejkannai.

 

UPS nodroshina ar straavu tad, kad pazuud elektriiba, pilniigi vienalga ko sleedz klaat. Protams, viss atkariigs no jaudaam.

 

Ak jaa, kjeedee vinjus nesasleegsi. Esmu proveejis. Nezinu, varbuut kaads ir proveejis paraleeli sasleegt, es nee.

Labots - Grisha
Link to comment
Share on other sites

Man tādas aizdomas, ka tas Servera UPS`is <Pulsar ESV 8+> būs labāks.

Protams jāskatās kā ir praksē... Galvenā vērtība jau viņiem akumulatori,-- cik nolietojušies...

Ak jā nevajag viņus slēgt kopā, tas var slikti beigties, tomēr tur diezgan pasarežģītas iekšas...

http://larece.ru/?p=16760

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Palasot manuāli, es dotu priekšroku otrajam UPS, jauda lielāka. Tiesa, jāskatās kādā stāvoklī ir akumulatori gan vienam , gan otram.

Link to comment
Share on other sites

Un ne mazsvarīga lieta ir datu kabelis starp UPS'i un PC. Protams, ar atbilstošu softu lai UPS'is var PC izslēgt kad paliek vārgs. Advancētāki softi iedod komandu šad tad notestēt aķīti utt..

Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

Un ne mazsvarīga lieta ir datu kabelis starp UPS'i un PC. Protams, ar atbilstošu softu lai UPS'is var PC izslēgt kad paliek vārgs. Advancētāki softi iedod komandu šad tad notestēt aķīti utt..

 

Diemžēl man nav nekādu softu, vai tos var iegādāties? Domāju par advancētu softu.

Vai ir arī bezmaksas kādi?

Link to comment
Share on other sites

ražotāja mājas lapā, protams, neviens cits ar tādiem s##diem nekrāmēsies... Un ja nav - tad nav

Link to comment
Share on other sites

Pat, ja atradīsi UPS vadībai paredzētās programmas, vēl nāksies mazliet pačakarēties, lai atrastu datu kabeļus ar ko UPS pieslēgt pie datora. Tam otrajam UPS, kam ir DB9 ligzda, tā var būt arī ar nestandarta vadu izvietojumu. Pirmajam UPS ar RJ45 ligzdu, vispār nav saprotams, kas tas ir un kā to pieslēdz pie datora. Visticamākais, ka tas ir RS232, bet tik un tā vispirms vajag noskaidrot kāds tam ir vadu izvietojums, jo šāda ligzda uz RS232 vispār nekā nav standartizēta.

Esmu atpalicis no dzīves – vai mūsdienās jauniem datoriem vēl ir RS232 pieslēgums? Ja datoram tāda vairs nav, tad pieslēgt datoru pie UPS vadības kabeļa varētu būt liela problēma. Pārveidotāji USB uz RS232 var arī nedarboties kopā ar UPS vadības programmu.

 

P.S. Iekš Windows XP ir iebūvēts kaut kādu APC UPS atbalsts minimālā vadības līmenī. Iespējams, ka iekš Windows 7 tas arī ir.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

APC 800VA UPS datu kabelis nāca līdzi komplektā, cik var noprast no attēla, tajam 350(500?) UPS ir tāda pati ligzda. Tam kabelim vienā galā ir tīkla kabeļa konektors un otrā galā USB.

UPS jau darbosies arī bez datu kabeļa/programmas, tikai ja pazudīs strāva, UPS nevarēs izslēgt datoru automātiski.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

@yyy nav tam datu kabelim tīkla kabeļa konektors galā.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->nevertell

 

Tehniski var (tos, kas normālu, sinusam tuvu signālu dod laukā), bet štengri nerekomendējas, jo ieguvums bij baigi mazais - APC raksts kādreiz par šito bij lasīts. Jo loģika jau ir - pazūd španungs, pirmais UPSis strādā no aķa, pārējie (ja vairāki) ta vienkārši laiž lektrību cauri, nomirst pirmais - otrs sāk šancēt no aķa, ut. Jāsaka - līdz galam tā arī nesapratu, kāpēc tā nav ieteicams darīt un ieguvums ļoti mazs :)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, ta jau nekas traks nav - UPSis (protams, ja ir uzlādēts) jau pats neko nopietnu neēd... Nē nu, loģiski, ka normāli ir vienkārši pielikt šerpāku UPSi, ja jau vajag, lai ilgāk tur, bet tomēr nekas izcili krimināls virknes slēgums ar nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

Gribas dzirdēti Latviešu valodā kāda zinoša cilvēka viedokli kuru no augstāk redzamajiem UPS man labāk izmantoti!

Manuāls ir, bet diemžēl ne Latviešu valodā.

Vari jau izmantot abus, vienu PC kastei otru monim. Vēl uztaisot pagarinātāju vari kādas citas iekārtas pieslēgt, rūteri piem. Pirmajam ir skaidri uzrādīts akumulatoriņs pie tām 3 ligzdām, 4 tikai aizsardzība. To otru nevar saprast, švaka bilde.

Link to comment
Share on other sites

@yyy nav tam datu kabelim tīkla kabeļa konektors galā.

 

Ir gan, to galu fiziski ir iespējams iebāzt ethernet ligzdā. Ielikt attēlu?

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Kā tu to 10pin RJ50 male galu iebāzīsi 8pin RJ45 female spraugā?

Labots - erikonkulis
Link to comment
Share on other sites

tas ir 8pin RJ45, nevis RJ50, iespējams šajā attēlā ir atšķirīgs, bet RS800 tā ligzda ir tieši tāda pati kā tīkla ligzda

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Mlje beidz vienreiz muldēt. Redz kur tavs RS 800 http://bimg2.mlstatic.com/s_MLA_v_F_f_120343163_8868.jpg Datu porta ligzda acīmredzami platāka nekā Tīkla aizsardzības ligzda. Tātad tur ir RJ50 nevis RJ45.

 

Kā arī http://pinouts.ru/UPS/apc_usb_cable_pinout.shtml

Should be compatible with

  • Back-UPS Office (USB) BF350U, BF500U
  • Back-UPS ES U BE350U, BE500U, BE725BB
  • Back-UPS ES G BE450G, BE550G, BE650G, BE650R, BE750G
  • Back-UPS CS BK350, BK500, BK500BLK
  • Back-UPS VS BF500BB
  • Back-UPS XS BX1000, BX1500, BX800
  • Back-UPS RS BR500, BR800, BR900, BR1000, BR1200, BR1300LCD, BR1500, BR1500LCD

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Pēc manuāļa gan tomēr ar sanāk USB->RJ45 :) Vismaz CS500-tajam.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Cik ir ievērots, daudz kur RJ50 jauc ar RJ45. Apskaties pirmajā postā CS500niekam dibenu. Tur tak ar aci var redzēt, ka nav tā RJ45 sprauga. Salīdzini kaut ar tām divām RJ45 kas tur jau ir priekš tīkla aizsardzības.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tie mazie tak i ko telefonu/modēmu laist cauri :)

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Mmm. Šim tiešām tur ir telefona ligzdas. Bet tad uzmet aci šim RS 800 s_MLA_v_F_f_120343163_8868.jpg

Labots - erikonkulis
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tad jāsaka, ka APC paši ir tupeņi, jo viņu manuāļos skaidri un gaiši iraid rakstīts RJ45 :) Bet - jā, jāpiekrīt - abos gadījumos, gan 500-tajam, gan 800-tajam - tas i RJ50.

 

EDIT - uzmetu acis savam agregātam (man ir 1500 smarts) - vismaz normālam USB vadam domāta ligzda iešauta. A to liek te visādus nestandartus, jauc tik cilvēkiem galvu :)

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Jā. tas tiešām nav RJ45, gals ielīda RJ45 ligzdā, bet līdz galam negāja, nebiju kārtīgi apskatījies,

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...