Jump to content

Paidziet izveidot hi-fi komplektu


Partyman
 Share

Recommended Posts

nu slinkums meklēt, bet nedomāju, ka tos savāc Zviedrijā...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    27

  • ivo

    11

  • ediots

    18

  • Partyman

    35

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zviedri jamos XTZ marketē un distribūtē, ražo tos Ķīnā. No šī fakta gan tie nekļūst ne labāki, ne sliktāki, tāpat kā NAD, Rotel, Vincent utt. kurus ražo turpat, tas ir - Ķīnā.

Ja sagribas kādu 90to gadu AB klasi uz watiem 100 - 150, tad man ir kolekcijā HarmanKardon PM665 (2 trafi/2 radiatori/8 gala tranzistori) un Kenwood KA-7020 (tas pats apmēram).

Vinila atskaņotāju es ieteiktu iepirkt pie Long John (man nekā sakarīga pārdodama nav) un ietaupīto $$$ ielikt skandās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu pēc cenas spriežot tā arī ir. jo komponentes tik cik maksā tik maksā, galvenais ir darbs + lētie dzelži in chinatown.

Link to comment
Share on other sites

foruma biedrs, kurš tirgo pārbaudītus aparātus (LP un arī citus ). pats esmu no viņa pircis savu platinieku, nevaru sūdzēties.

Link to comment
Share on other sites

XTZ varētu būt interesants ar to, ka ir iekļauts arī DAC, varēs slēgt klāt pa tiešo datoru vai citu ciparu avotu, TV piemēram.

Vēl varbūt varētu interesēt Harman Kardon HK 990 aparāts, kurš arī ir izpelnījies labas atsauksmes, tiesa, tas gan ir dārgāks. Arī tam ir DAC un vēl šis tas interesants kā, piemēram, pielāgošanās istabas akustikai, ja izmanto ciparu ieeju.

http://eu.harmankardon.com/harman-kardon-product-detail-eu/hk-990.html

Link to comment
Share on other sites

Zinu,ka foruma atskanes smiekli...bet kas ir DAC?Par vinyl gan domaju nemt lietotu(vispar vizuali vintage atskanotaji pec dizaina ir daudz pievilcigaki),bet nu skandas un cd tikai,ka jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Es pie Long Džona esmu 2 vinilaparātus un sūdzību nav. :) Te-http://foto.inbox.lv/janisf/Turntables/ ir viņa aparāti. Labākie manuprāt pašlaik ir izgrābti ;)

 

DAC ir Digital-to-Analog-Converter, tātad figņa, kas pārvērš digitālu signālu no diska analogajā.

 

OFFTOPIC

 

Vai kāds, lūdzu, varētu novadīt privātstundu LBSS izmantošanā šipojot no vāczemes uz Latviju? ;)

Link to comment
Share on other sites

DAC - digital analog converter, latviski CAP laikam, ciparu analogais pārveidotājs. Pārveido digitālo audio, arī CD formātā sarakstītos 0 un 1 simbolus pastiprinātājam saprotamā veidā, volti laikam.

Visiem CD aparātiem ir digitālā izeja, DVD arī, tagad ciparu televīzija, satelīti, datori, interneta radio. Pielietojums plašs.

 

ja ir pastiprinātājs ar DAC, tad iesākumā varētu iztikt ar jebkuru pavecu CD vai DVD aparātu, kam ir ciparu izeja. Tā teikt, mazliet izstiept laikā finansu tēriņus. Protams, ja tas ir aktuāli.

Link to comment
Share on other sites

Nu visiem nav ciparu izeja,un tāpat jāskatās,kam tas cap ir labāks,atskaņotājam vai pastūzim,un tad saslēdzam,vai nu ar optical,vai analog.

Link to comment
Share on other sites

A klase ir tad ,kad pastiprinātāja miera strāva ir arī izejas strāva. tīri ciparos A klase ir labāk par B. Bet ekonomijas nav. Vientakta A klases efektivitāte ir ap 10%. divtaktu (kādi ir visi komerciālie ) - 50%. Tāpe\c ir kompromiss AB klase, kad pie nelielas jaudas ir A klase un tad aiziet B klasē. tas tā prasti. A klasi neražo masveidā. A klases aparāti ir lieli, smagi un karsti, jo visu laiku izkliedē siltumu. jo klusāk klausies - jo vairāk aiziet siltumā :D

 

te par lampām - bet traņiem tas pats princips :

http://www.duncanamps.com/technical/ampclasses.html

 

principā tā prasti sakot B klases amps saliek sinusoīsdu izejā no divām pusēm pozitīvās un negatīvās (to redz arī bildē - B klasei tikai viena puse izejā) un savienojuma vietā rodas kropļojumi, kad sinusoīda iet caur nulles punktu. A klases divtaktnieks arī saliek sinuso;idu no divām pusēm, taču nav pārslēgšanās un nav kropļojumi "O" punktā. arī zīmējumā redz. Bet efektivitātes nav. AB - biku "pieaudzē" sinusoīdu - tā lai nav "nogriezta" un pazūd pārrāvums "0" punktā. zīmējumā smuki redz. tas tā prasti viss lai iesācējiem skaidrs.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Tatad jo klusak es klausos muziku,jo vairak tereju elektribu un "cepinu"pastuzi?bet iegustu labaku skanejumu,neka klausoties skalak?

Link to comment
Share on other sites

nu tas tā teorētiski (tās jaudas izmaiņas nav tik lielas A klasei) - jā a klases 2x25W amps visu laiku patērē +-120W no tīkla un karst nežēlīgi jo katram kanālam ap 50W siltumā aiziet.

 

augstāk minētā iemesla deļ vajag labu dzesēšanu, lielu kasti, lielu barošnas bloku ar daudz kondensatoriem ( jo pie lielas konstantas strāvas pulsācijas ir daudz lielākas nekā AB klasei, kur pulsācijas pieaug pieaugot jaudai, pie mazas jaudas nebūs fons).

 

vēl in general - AB klases pastūzis skan labāk ja griež skaļāk (tobiš sliktāk skan pie neliela skaļuma) , A klasei kropļojumi pieaug palielinot skaļumu lineāri. tas tā tehniski - viss arī atkarīgs no ausīm - kas kuram patīk.

Link to comment
Share on other sites

Vel paliek problema ka skanes XTZ A100(ap 500 ls kategorija varetu but optimalakais varinats) ar Monitor audio rx6...monitorus esmu klausijies vienigi u.k.nemaz nezinu kur Riga varetu noklausities...

Link to comment
Share on other sites

nedomāju, ka viņš iet A klasē...meš runājam par lielumu pat zem 0.2 w ....

Link to comment
Share on other sites

Monitor Audio Elkors tirgo vēl tagad. Ari Baltaudio jamos tirgo (brīvības/pērnavas ielu stūris). Nesen kā reiz tur arī klausīju.

 

Vai kāds, lūdzu, varētu novadīt privātstundu LBSS izmantošanā šipojot no vāczemes uz Latviju? ;)

 

Kas ieši interesē? Sāc ar to, ka izlasi BUJu vai FAKu, kā nu kuram labāk patīk, viņu mājaslapā, tad prasi, kas nav skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

Elkorā (pie VEFa) tagad hi-fi nodaļai ir maza vieta atvēlēta otrajā stāvā. Izvēle - nekāda. Tā, itkā pēdejos atlikums tirgotu un grasītos hi-fi nodaļu vērt ciet. Cenas arī, kosmoss.

Link to comment
Share on other sites

par turntable runajot,vizuali vairak velk uz vintage,piem. Yamaha Yp-D8(protams ne pa 400Ls)Rega minimalisms kautka neaizrauj...

Link to comment
Share on other sites

Vismaz kāds man piekrīt :D Man arī minimālisms nepatīk, patīk, ja ir uz ko paskatīties. Piemēram, 70.-80. gadu tehnika ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu no vintage turntabļiem man atkal Technics patīk - SL-1410, SL-1310, SL-2000 u.c. Un pieejami sakarīgās naudiņās, ja pameklē.

Link to comment
Share on other sites

man vairak patik ar koka apdari(jauniba stradaju par mebelnieku :innocent: piem. JVC QL-A7),tikai nesaprotu kur tadas cenas 30 gadigiem aparatiem...

Link to comment
Share on other sites

Nu vecums jau nav noteicošais :D Tur ir kvalitāte. 67. gada Ford Mustang labā stāvoklī taču maksās vairāk par jaunu SAABu vai volvo. Tagad tos turnteibļus taisa no plastmasas, disks sver 0.1kg un strēle ir no plastmasas, piemēram šis- http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=20916&kas=Pioneer+PL-990+ska%C5%86upla%C5%A1u+atska%C5%86ot%C4%81js

Ja nemaldos tas ir tāds pats kā "upē". Maksā 100ls, bet par puscenu caur sludinājumiem var dabūt 3x labākus, kuri sver normāli, ar tiešo piedziņu, normālu strēli utt. Savējo Hitachi HT-355 es pa 50 pirku un nekādu problēmu- lai arī vecs, bet strādā kā pulkstenis.

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Long John

man vairak patik ar koka apdari ( piem. JVC QL-A7),tikai nesaprotu kur tadas cenas 30 gadigiem aparatiem...

 

 

Vinilatskaņotāji ar koka korpusu (apdari) Ebajā vienmēr ir īpaši labi "kotējušies" un attiecīgi maksājuši. Nesen palīdzēju paziņam nopirkt pavisam parastu un vienkāršu Marantz -6100- belt drive, bez stroboskopa. Kopā ar sūtīšanu no Vācijas izmaksāja ap 60 Ls.

Pērn palīdzēju nopirkt JVC QL-Y3F. Tas jau gana nopietns un smuks verķis- izmaksāja ap 200 Ls.

 

http://www.radiomuse...jvc_ql_y3f.html

 

Man pašlaik no daudzmaz nopietniem aparātiem ir tikai Akai AP-D30 (tumšais variants)- atlika nopulēt vāku, tad nobildēšu un ielikšu albumiņā.

 

"Svešas" bildes gaišai (sudraba) versijai ir šeit:

http://www.canuckaud..._rs90_cartridge

 

P.S. Bet diezgan lielās cenas ir saprotamas- pa 30-35 gadiem no vinila "zelta laikiem" daudz aparātu labā stāvoklī vairs nav saglabājušies.

Un, sūtot trauslos aparātus no Ebay uz Latviju, jārēķinās ar pietiekami lielu risku saņemt pakā lūžņu čupiņu vai rezerves daļu komplektu.. :)

 

 

Novēlu visiem audiomīļiem priecīgus un muzikālus Ziemassvētkus!

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

man vairak patik ar koka apdari(jauniba stradaju par mebelnieku :innocent: piem. JVC QL-A7),tikai nesaprotu kur tadas cenas 30 gadigiem aparatiem...

 

jaunie Yamahas top CD atskaņotāji un pastiprinātāji ir ar koka apdari. Sudraba versijā tiešām smuki izskatās. Bet nu padārgi.

Link to comment
Share on other sites

Nujā, dažiem liekas jocīgi, ka veca manta ebajā var maksāt dārgi. Bet, lai nu kā, 70-tajos gados tomēr ražotāji mazāk taupīja un produktu kvaitāte bija krietni labāka nekā mūsdienās pat širpotrebam. Par topmodeļiem nemaz nerunāsim - tur koks un metāls, nekādas plastmasas. Tas nekas, ka tas aparāts godīgi nokalpojis 30 gadus, pēc nelielas apkopes viņš nokalpos vēl vismaz tikpat. Ir pat mantas, kas maksā dārgāk nekā maksāja jaunas, piemēram šādi aparāti.

http://www.ebay.de/i...=item2eb6e1d428

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Nu labi, plates, bet jemšanās ar lentēm nu gan ir izvirtība. Manuprāt. :D

 

Ja nu kādam ļoti ļoti patīk koka galdiņi...

 

turntable1.jpg

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Man ir viens aizķēries tiesa 90gadu brīnums,bet viss ir perfektā stāvoklī,sver 25 kg, ir lakoti koka paneļi,skan labāk par visu ko pagaidām esu klausījies un maksāja tikai latos apm. 210Ls. Nu jau gandrīz gadu meklēju tādu pašu dvd pleijeri, bet bez panākumiem...post-85994-0-66523800-1324752605_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Long John

Tas pioneer ļoti patīk :)

 

Un tādu aprīkot ar to 3k eur galvu, piešaut pie kāda McIntosh ampa un... klausīties ar RRR S-30 :D Tas tā, lai audiomīļus pakaitinātu :)

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

o.k. es saprotu paris simts lati par kvalitati un jaunibas nepiepildito sapni(ka personigi man boombox,taa gribejas ar kadu Sharp uz pleca '80 pastaigaties pa Rigas centru...),bet paris tukstoshi!!!!tad jau labak jaunu un kautko no hi-end(Denon 100 Turntable)...

Priecigus svetkus!!!

Link to comment
Share on other sites

Šeit http://goodsound.lv/ ik pa laikam parādās boomboxi. Sadaļā boomboxes patinot uz leju arī ir šis šarpa modelis. Precīzāk-bija. ;)

 

Pie tam- svars 12kg :D ar tādu uz pleca ilgi nepastaigāsi :D

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, cena par to tehniķi ir vairāk nekā pārspīlēta. Zinu ka daudziem šie modeļi patīk, bet viņi ir tādi plastmasīgi. Man personīgi patīk aparāti, kas ražoti līdz 90-tajam gadam, jaunāki nē.

Link to comment
Share on other sites

ne tikai plastmasīgi - bet arī tehniski nekās īpašs. Tipa baigie VU metri - ala hiends, bet tiekšā parasts pastūzis integrētā izpildījum\a + ventilators....katrā ziņā izpildījums ir lēts arī iekšās. maz s radatoriņš, maza kapacitāte - etc ets. es tādu i pa 100ls neņemtu...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...