Jump to content

Vai pastiprinātājs nevar pārkarst?


Guest Dormeo Matracis
 Share

Recommended Posts

Guest kBarabanovs

Man ir Pioneer VSX-415 pastiprinātājs, kuram specifikācijās rakstīts, ka dēļ ventilācijas no visām pusēm ir jābūt 60 cm atstarpēm. Bet man ir arī Pioneer PL-990 plašu atskaņotājs, kurš ir no tās pašas sērijas no kuras pastiprinātājs, un baigi glīti izskatās, ja ir uzlikts virsū pastiprinātājam(tādējādi atstājot ~0,5cm atstarpi augšējam vākam, nevis rekomendēto 60cm). Tādējādi pastiprinātājs nevar pārkarst / būt karstāks nekā paredzēts, tādējādi saīsinoties pastiprinātāja kalpošanas laikam?

Link to comment
Share on other sites

Guest kBarabanovs

Skaļākais, ko mēdzu griezt, ir apm. 70% no maksimuma - tik skaļi, cik deviņdesmitnieces var skanēt bez peregruzkas lampu mirgošanas. Pašlaik klausos uz 30% no maksimuma - tik pat karsts, kā bez atskaņotāja virsū, klausoties uz 70% no maksimuma.

Labots - kBarabanovs
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

60cm? :shok: Es domāju, ka tas ir stipri pārspīlēts, bet 5 milimetri atkal ir par maz, manā skatījumā.

 

Kur tad viņu drīkst novietot? Istabas vidū tikai?

 

Imho, likt virsū vari, bet seko līdzi temperatūrai.

Link to comment
Share on other sites

Mans Denon PMA-860 100% ir karstāks pa tavu Pioneer, man specifikācijā rakstīts 10Cm. Domāju, ka vari atstāt.

Link to comment
Share on other sites

un tagad visi meeriisies ar centimetriem ???

maajas apstaakljos shaubos, ka ir iespeejams resiiveri iedziit paarkarshanaa . un ko noziimee 70% ??? pie cik liela ieejas signaala tas ir ??? var jau padot uz resiiveri arii 50mV, un griezt resiiveri liidz 0 liimenim vai kaa nu tur tavam ir ...

Nu gribi sataupiit resiiveri, uztaisi papildus kaajinjas tam platiniekam, nopuut sudraba kraasaa, vai kaa tamliidziigi , veel kaadus 2cm, manupraat siltaa gaisa apmainju tas uzlabos radikaali

Link to comment
Share on other sites

spriežot pēc sava resīvera, jams karst diezgan padaudz pat pie minimālas noslodzes-tur jau trafs karst, viss pamazām uzsilst. Pioneer ir līdzīgi - šim modelim ar ir plānais mazais radatoriņš + 3 mikrenes pie tā mazā radiatoriņa...kaut kāda ala B vai H vai kāda tur klase...ja augša aizkrāmēta , ir kai sānos atvērumi, bet tāpat nebūs nodrošināta pietiekoša gaisa plūsma. Pio laikam nav aktīvā dzese ja atceros pareizi. Tā teikt jāvei monitorings - ziemā būs ok, vasarā var būt par karstu. Protams, ka šamajiem ir visādas aizsardzības, bet ilgtermiņā paaugstināta temperatūra samazina izstrādājuma darba mūžu. Tak IR termometri maksā kapeikas - nopērc vienu un pamēri pēc 3h darbības augšpusi - ja vāks ap 50 grādi - es teiktu ka biku par karstu...

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Sabīdi mammas puķupodus un iznes uz balkona, varēsi dot ručkā līdz pat 110%!

Link to comment
Share on other sites

Tak IR termometri maksā kapeikas...

 

Nu 30 Ls ne katram skaitās kapeikas...

Link to comment
Share on other sites

ķīnas ir termometrs maksā 20usd. mazie breloka tipa vēl uz pusi lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Ieej K-Rautā, nopērc firmas TFA elektronisko istabas termometru ar āra zondi. Zondi iestutē spraugā starp agregātiem (apmēram pa vidu) un varēsi mērīt atspēries. Maksā Ls8..9.00. 2-3 modeļi parasti pieejami izvēlei.

Link to comment
Share on other sites

ja man tieši tas dzeltenais ir , kā IVO linkā. nekāda vaina.

Link to comment
Share on other sites

Domā, ko šādu? Tāds ir OK?

http://www.ebay.co.u...=item414ed638e5

 

IR termometriem lielākais mīnuss ir mērījuma kļūda un emisijas reizinātājs.

Ja šim, piemēram, emisijas koef. (epsilons) =0.95, tad katram materiālam tas ir dažāds. Cilvēka ādai 0.98, alumīnija follijai 0.04, pulētai bronzai 0.07.

Emisija ir reizinātājs visam iznākumam (Stefana-Bolcmaņa likums), tas nozīmē, ka mērījums no patiesā var atšķiries pat 10x. Tāpēc TFA ar zondi būs precīzāks mērījums.

Link to comment
Share on other sites

Sanchus, vai tikai Tu tagad baigo čugunu nesalēji... a tas tajā linkā izskatās universāls verķis, arī bērnam temperatūru var āri izmērīt :)

Link to comment
Share on other sites

vai tad tiešām tik ļoti jāuztraucas par temperatūru?

var jau būt.maximālajā iespējamā jaudā,skaļumā mans pastiprinātājs klausoties ap 2 stundām sakarst ļoti stipri.gandrīz nevar roku pielikt.nu var :D bet ļoti karsts.kad viss kopā maximāli skan (tumbas+pastūzis,aktīvais sabvūferis) pie tā skaļuma līmeņa lampiņa pat mirgo dažreiz.nu es domāju istabas spuldze.Iemirgo mūzikas ritmā.ļoti minimāli,taču dažbrīd tā manāmi un nemaz..nezinu kāpēc tā ir.māja paveca.drošvien dēļ vecās elektroinstalācijas.esmu citur klausījies(citā mājā) tur tā nav.

Link to comment
Share on other sites

Tu protams vari neuztraukties, bet ja tev jau ārpuse ir tik karsta, tad padomā, kas notiek iekšpusē vai pat pusvadītāju kristālos -kāda tur ir temp. ? Samazinot temp par 5 grādiem detaļu mūžs dubultojas...ilgtermiņā tas samazina aparāta kalpošanas laiku....Ja tev tur tik karst stajā kastē - arī elektrilītiskie kondensatori ātrāk zaudē kapacitāti -- tikai dārgajās kastēs ir computer garde 105 grādu kondensatori.

Protams mūsdienās neviens neplāno pastūzi izmantot 50 gadus...bet tā cepiniot var arī 5 neizvilkt bez remonta....

Link to comment
Share on other sites

termometra vietā paliec zem plašu atskaņotāja vibrāciju slāpētājus polipods vai līdzīgus. Gan būs pāris centimetru gaisa sprauga, gan varbūt arī citi labumi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...